Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő

Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   206 / 206
(#) zolika60 válasza alac710 hozzászólására (») Sze, 20:40 /

Nem kell semmit levenni, minden maradjon a helyén és az akku saruin mérj. Levett sarukkal semmiképp ne járasd a motort, mert a feszültségszabályozó azt nem szereti.
A hozzászólás módosítva: Sze, 20:41
(#) alac710 válasza zolika60 hozzászólására (») Sze, 20:43 /

Rendben, köszi ezt holnap megnézem és leírom mit mértem.
(#) zolika60 válasza alac710 hozzászólására (») Sze, 20:52 /

Rendben. Akár ide, vagy írhatod privátban is, nehogy a modik szóvá tegyék.
(#) küzmös Gergely válasza alac710 hozzászólására (») Szo, 15:05 /

12,4V üresen, az harmatos.. Ha mindig visszaesik ide akkor szulfátoldó. De előtte megpróbálhatod 11V-ig meríteni a helyzetjelzővel és úgy feltölteni. (Vigyázat hosszadalmas, egész hétvégés elfoglaltság) De garantáltan jó lesz. Én most pofoztam ki a 6 éves gépkocsi akkumlátoromat egy hónappal ezelőtt. Ugyanolyan gatya volt mint a tiéd (feleségedé) S tökéletes lett!
(#) Chipmunk1960 válasza zolika60 hozzászólására (») Vas, 15:15 /

Szia, Az már jó akksi, ha annyi marad, mert nincsen önkisülése. Nekem a gyári német olyan 2,55V/cellára tölti fel, akkor viszont tényleg tele van! De 2,6V felé nem ajánlatos menni. 15,6V, kb, de ehhez elég egy jól méretezett transzformátor+greatz, mert mint írtad a töltés végén szépen esik az áram, olyankor átmegy a "kiegyenlítő" módba, s egyforma szintre hozza a cellákat.
(#) Chipmunk1960 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Vas, 15:17 /

Szia Geri, Neked melyik jött be? Az alacsonyabb freki lassabban, vagy a kicsit magasabb, de nagyobb árammal?
(#) küzmös Gergely válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Vas, 23:37 /

Hali! Az alacsony freki lassabban, legalacsonyabb (1A körüli átlag töltőáram) hosszú időn át.. Így időt hagy az átalakulásra. Szerintem ez a nyerő.
Következő: »»   206 / 206
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Jan, 17. Kedd
9:55:20
Jelenleg 456 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu