Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 5.1 DVD lejátszóból erősítőt
 
Témaindító: white86, idő: Márc 15, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) white86 hozzászólása Márc 15, 2009 /
 
Üdv

Adott egy 5.1 es DVD lejátszó,ennek az erősítő részét szeretném használni csak.kérdés hogy megoldható e ez?maga a dvd re semmi szükségem..viszont a dvd meghajtó nélkül csak a welcome feliratig jutott el,szóval így nemjó.Rá tudnám kötni külön tápra és úgy üzemeltetni valahogy?
itt egy kép
(#) totti91 válasza white86 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Mivel neked csak az erősítő része kell ezért megkeresed neki a bemenetét és egy külső jelet adsz rá nem pedig a DVD lejátszójáét, a többi ugyanúgy működik, de ne várd hogy tökéletesen fog működni a kijelzője mert szerintem az csak akkor szuperál ha a lejátszó adja neki a jelet
(#) Thomas10100 válasza white86 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Helló!

Esetleg típust tudsz írni? Akkor lehetne szerezni kapcsolási rajzot, és az alapján megnézni.

Én 2db Samsungot javitottam, ugyanilyen felépítésű volt a végfok. Tehát 3db sztereó végerősítő IC(hűtő alatt) és egy vezérlő IC. Na ezeket nem lehetett volna átalakitani, mivel a vezérlő IC-jük komunikál a központi procival. És érdekesség képpen soros adatként kapta meg az MPEG procitól a jelet is(a hangot). A végerősítő IC-k meg már PWM jelet kaptak. Szval lehet hogy a tiéddel is ez lesz.


De egy típust írj, és megnézem mim van.
(#) white86 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Dimarson DM-R400
nem egy mostani darab..(2002)
(#) Thomas10100 válasza white86 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Az IC tipusát ird meg ami a végfokon van addig.

Nem biztos hogy lesz rajz hozzá :S
(#) white86 hozzászólása Márc 15, 2009 /
 
pontosan melyiknek?(sry elég kezdő vagyok e téren )
(#) Thomas10100 válasza white86 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Hát a képen csak egyet látok, amiről letudod olvasni.

Tehát végfokpanel, és ott az a sok lábú.
(#) white86 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
melyik a végfog?(nagyonkezdő) :S
(#) Thomas10100 válasza white86 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
:S Hát tényleg Biztos hogy te meg akarod csinálni ezt?
Nem egyszerű dolog.

Amelyiken a nagy hosszú borda van, és a hangfal kimenetek csatlakozója.
(#) white86 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
biztos.ami aborda alatt van(sok kicsi) - TAS 5110 C08D
melette jobbra - 29AU2LT TAS 5026
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 15, 2009 / 4
 
Sajnos rossz hír van.

Amit írtam az első hozzászólásban, az van itt is!

Tehát a TAS5026 soros audio jelet fogad(nem lehet egyszerűen rákötni a 6 csatornát), amit akkor tudsz megoldani ha valamilyen PIC-et vagy AVR-t veszel, csinálsz vele egy áramkört és írsz rá egy programot, ami a jelet átalakítja a TAS 5026 számára.

Ez az út járhatatlan.

A másik ha a TAS5026-ot kihagyod, akkor pedig az analóg audio(a 6 csatorna) jelből kell előállítanod PWM(pulzus szélesség modulált) jelet.

És ez az út is járhatatlan sajna.


ÉS nem azért írom mert nem értesz hozzá, hanem mert tényleg nehéz megvalósítani. Még egy hozzáértőnek is.

Részemről ennyi.
(#) white86 hozzászólása Márc 15, 2009 /
 
na mind1,köszi a segítséget
(#) Thomas10100 válasza white86 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Sajna ez van.

Jobbanjársz ha csinálsz valami TDA IC-s erősítőt, sokkal egyszerűbb. Tudom ez ingyen lett volna. De ez van.
(#) szaby32 hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
sziasztok
volna egy olyan problémám,hogy vanegy dvd lejátszóm ami ugyan kiad 5.1 hangot de ha rákapcsolok egy 5.1 es hangfalat ali halani valamit.kérdés hogyan lehetne megoldani,hogy valamilyen erösitött kötni a dvdre és arol müködtetni a hangfallakat a hangfalaim a kicsik max 30w a mély az 50w a segitcséget elöre is köszi
(#) titi válasza szaby32 hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Hali!
A DVD-lejátszó menüjében be is van állítva, hogy 5.1-be menjen? Valamint a film, amit nézni akarsz, 5.1-es?
(#) szaby32 hozzászólása Márc 26, 2009 /
 
Hali
ha be van kapcsolva az5.1- es hang és ha 5.1- es hangú filmet nézek a kor is kevés a hangerő a hangfalakhoz..A hangfalak nem a saját hangfalai hanem egy másik DVD lejátszóé csak az nem tud divix-et lejátszani ez meg igen és ezzel elég halk az egész. Működik minden csak nagyon halk. Ezért kérdeztem nem e lehet valamilyen erősítővel felturbózott a hangerőt a hangfalaknak.
Én egy 4/11W os végerősítőre gondoltam és még ugye kéne a mély ládához egy nem tudom mekkora?
Megnéztem a hangfalakat a kicsik 5DB 15tol 30w-ig lehet terhelni a nagyot 50 ig.
(#) titi válasza szaby32 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Hali!
Akkor azt kellene még tisztázni, hogy a hangfalakban van-e erősítő, illetve abban a DVD-ben, amire kötöd, van-e? (erősítő)
Mivel azt írtad, hogy egy másik DVD-től származnak a hangfalak, de ott lehet, hogy a DVD tartalmazza az erősítőt, viszont ebben pedig lehet, hogy nincs, és olyan hangfalakat fogadna, amiben van erősítő.

Erősítőnek pedig egy ötlet: Bővebben: Link
(#) szaby32 hozzászólása Máj 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Volna egy kérdésem:
Csináltam egy erősítőt egy (tda1554-böl) házimozihoz.
A kérdés az,hogy van ugye egy 2x22w és egy 4x11w igy jön össze a 6 csatornaaz 5.1 hez.
A kérdés mekkora táp kell ehhez az erősítőhöz összesen?
Mert én raktam egy 2x50w tápot neki ez túlzás vagy ekkora kell neki?
Amúgy minden frankón megy, csak gondoltam lehet túlkalibráltam a tápot és elmenne egy kisebbel is.A tápot 2db 50VA toroid trafóból csináltam.
Várom a segitségeteket.
Köszi Szabi
(#) titi válasza szaby32 hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Hali!
Nem "kalibráltad túl"!
(#) thomato válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Ezt a tas5026-os Ic-t nem lehet esetleg hangkártya digitális kimenetéről meghajtani valahogy?
(#) Protonic hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
sziasztok!
Találtam egy philips házi mozi rendszert, melyhez aktív hangláda van, benne pedig az előzőekben említett TAS5026 és a meghajtott TAS5142. A TAS5026 előtt található 3db A/D konverter mégpedig CS5340.
Van egy működő erősítőm dvd-lejátszómból viszont nincs A/D konverter a "processzor" előtt. Kérdésem az lenne, hogy házi barkáccsal összetákolható lenne-e, hogy analóg input-->A/D konvert--> Digit erősítő ?
Szeretnék életet lehetni belé, mert gyári korában elég jól muzsikált
Válaszotok előre is köszönöm!
(#) retronom hozzászólása Dec 25, 2011 /
 
Egy olyan problémám lenne, hogy van egy dvd lejátszóm amiben beépített 5.1-es erősítő van, de a dvd része nem jó. Van egy másik lejátszóm ami viszont jó, de nincs beépített erősítő! Gondoltam összekötöm a jó dvd-m a rossz erősítőjével az aux csatornáján, mert 5.1-ben szerettem volna nézni a filmet, de az csak stereoban adta ki a hangot! Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kellene úgy összekötnöm hogy a hang az 5.1-ben jöjjön ki!? Vagy egyáltalán lehet e!? Rca-val ugye megbuktam... Várom a válaszokat....
(#) retronom válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
szia!
(#) moonfang hozzászólása Júl 6, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!

Van egy működő Philips Q40-es dvd lejátszóm, 5.1es kimenettel a hátulján. Ezt szeretném átalakítani úgy, hogy rá tudjam kötni a PC-t és 5.1-es erősítőnek használjam. Az egyetlen probléma csak az, hogy nincsen rajta bemenet... Hogy tudnám ezt a problémát áthidalni? Maga az olvasórész nem feltétlen kellene, szóval ha kell az feláldozható a cél érdekében
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem