Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AIWA NSX-V70
 
Témaindító: gabiszaki, idő: Ápr 21, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) gabiszaki hozzászólása Ápr 21, 2009 /
 
Sziasztok.Jőtt egy AIWA kis torony hozzám rendbe szeretném tenni.Szükségem lenn ötletre illetve rajzra,jol dolgozik távrol,de a készüléken lévő gombok nem rendeltetés szerint dolgoznak.Elöre is köszönöm.
(#) potyo válasza gabiszaki hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Én a nyomógombokhoz menő vezetékezést nézném át, ha már egyébként jól működik. Esetleg beragadt gomb, ilyesmi.
(#) damkodav hozzászólása Ápr 22, 2009 /
 
Mert ez egy olcsó készülék szerintem és nem hallos a gomb és perreg és a digit áramkör sok kis ugrásnak veszi nem pedig kvantált szinteknek.

Pucold ki!
Szerintem az segít
(#) pako válasza gabiszaki hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Adj neki kontakt sprét, szeretni fogja!
Amúgy mi a hibajelenség?
(#) gabiszaki válasza pako hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
A jelenség CD funkcióra rádió indul, tuning hejett volume és igy továb,egyik gomb se a feladatát végzi csak a power.
(#) gabiszaki válasza potyo hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Egy folián van a gomb és a kezelő ic.
(#) pako válasza gabiszaki hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Ez érdekes.
Vagy a gyártó elrajzolta azt a fóliát, vagy véletlen egy másik típus progiját rakhatta a vezérlőbe. Jobb ötletem nincs. Képet tudnál feltenni a nyákról?
(#) pako válasza gabiszaki hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
A gombok formájából adódóan van lehetőség az ikonok felcserélésére? Pl felcseréled a tuning és volume gombokat.
(#) CHZ válasza gabiszaki hozzászólására (») Ápr 23, 2009 / 4
 
AIWA normál méretű tornynál már volt pontosan ilyen problémám . Ott a mikrokapcsolók hibája okozta a hibát , mivel ellenállások bekapcsolásával oldották meg a funkciók kiválasztását . Kapcsolók bizonytalan érintkezése miatt nem a megfelelő ellenállás értéket érzékelt és ezért kapcsolt tévesen .
Távvezérlővel viszont normálisan működött.
(#) damkodav hozzászólása Ápr 23, 2009 /
 
Én is ezt mondtam.Pucold ki a kapcsolókat elösször könnyebb mint az egészet szétbontani,ha ez nem működik akkor repedt forrasztás de működik az akkor ha azt csinálja amit mondasz csak mondjuk a 0001 helyett az íc kap valami0101 értéket és akkor már nem azt a kimenetet lépteti magas szintre.Nincs olyan elektronika ami először működik,aztán meg olyan hibát kéne benne keresni hogy pl a gyártó rossz íc rakott volna bele ilyen hülyeséget.
(#) besi99 válasza damkodav hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
eddig se hallos volt!

Ic körül fóliaszakadás a nyomható gomboknál
(#) damkodav hozzászólása Ápr 23, 2009 /
 
De ha szakadás van akkor nem működik nem pedig rosszul működik.
Szerintem.
Ha pedig olyan mint a billentyűzet grafit érintkezős és az kopott le akkor lehet kapni grafitos festéket le kell vele kenni.
(#) damkodav hozzászólása Ápr 23, 2009 /
 
Elnézést pakotol hogy azt mondtam hülyeség a rossz program betöltése.
Lehetséges lenne elvileg, de szerintem ez kizárt mert a gyártósoron nagyon rendszeresen ellenőrzik minőségbiztosítási okokból,meg működött azelőtt.
(#) pako válasza damkodav hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Üdv!
Nincs harag! Miután CHZ kollega írta, hogy ellenállásokat kacsolnak a gombok, így már tényleg hülyeség amit írtam, addig viszont gyakorlatilag semmi más hibára nem tudtam következtetni.
(#) didyman válasza damkodav hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Ez egy mátrix szokott lenni, vagyis ha szakadás van, működni fog, csak marhaságot csinál. Kontakthibás gomb, kopott grafit azért nem valószínű, mert minden alkalommal pontosan ugyanazt a hibás üzemet produkálja-egy kontakthibánál ez nehezen elhihető dolog. Forraszhibára gyanakszom, flux+áthevítés a környező IC-k és egyéb alkatrészek lábain vélhetően megoldja.
(#) damkodav hozzászólása Ápr 24, 2009 /
 
Az lehet akkor hogy mátrixos, ha szakadás van akkor azt is tudod grafitos festékkel javítani,mármint a fóliát.

De kép nélkül mindenki csak találgat nincs kép nincs jó válasz szerintem.
(#) titi hozzászólása Ápr 24, 2009 /
 
Hali!
Nem akarok beleszólni, de szerintem mátrixba kötött gomboknál nincs olyan, hogy mást csinál a gombnyomásra... vagy működik, vagy nem.
Ez inkább soros kötésnél lehet, ahol ellenállásértékeket kapcsol...
(#) gabiszaki válasza potyo hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Sziasztok.
Bocsánat hogy ijen későn válaszolok de ha párhúzamossan két gombot lenyomok csak az egyik reagál.
(#) gabiszaki válasza CHZ hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Köszönöm a gombok voltak rosszak új gombok és jó.
(#) CHZ válasza gabiszaki hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Szívesen , örülök , hogy megoldódott .
(#) lacy8 hozzászólása Okt 23, 2011 /
 
Hali
Látom elég régi a topik de bepróbálkozok azért

Van egy aiwa nsx v70-esem a hátulján van 1 pár csatlakozó de nem tudom hogy lehet hangszórót kötni rá (nem gyárit) mi ennek a fajta csatlakozónak a neve egyáltalán ha közök hangszórót rá melyikekre kössem ?

A Sorround speakers
Speaker IMP 16 ohm csatlakozókra gondolok
függőlegesen vannak és mind a kettő csatiban 4 4 "tű/érintkező van.

http://archiwumallegro.pl/wieza_aiwa_nsxv70_cd3_tbass_bbe_eq_od_1z-...3.html

És még egy kérdés a mélyláda (sub) elég halkan szol tudtok rá valami megoldást ?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem