Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED kijelzős voltmérő

Témaindító: Ferix_, idő: Márc 22, 2006
Lapozás: OK   23 / 23
(#) dravecz válasza proli007 hozzászólására (») Szept 15, 2015 /

Hello Gábor!
Köszönöm az infót.
Sikerült kicsalni belőle, hogy mérjen. Külön tápfeszt adtam a műszernek 14Volt.
Hány Volt tápot kapjon minimum maximum?
A használt áramot nem használhatnám fel tápnak?
Mint írtad "nem a valós értéket mutatja".
Ezt be tudnám kalibrálni? (jó lenne)
Írod „A mért feszültséget is egyen irányítani kell, (elég egy dióda + kondi)”
Az egy diódát nem értem. Hogy és hova?
UCC= Tápfesz (pozitív)
GND= Tápfesz + mérendő áram (negatív)
TP= Mérendő (pozitív)
A kalibrálás (mérési pontosság) lenne a leg fontosabb.
Köszi, az eddigit. Félek, még fogok kérdezni.
(#) proli007 válasza dravecz hozzászólására (») Szept 15, 2015 /

Hello!
- Én nem tudom mekkora a tápfesz igénye, ezt adatlapról kellene leolvasni. De általában az ilyen "egypaneles" műszerek tápfesz igénye 5..12V között szokott lenni. (Van benne stabilizátor.)
- Az egy kondi-egy diódát az egyszerű egyutas egyenirányításra értem. De ez kalibrálási célra nem való. Hiszen a dióda nyitófeszültségével gondok lesznek. A kézi műszerek is tartalmaznak mérő-egyenirányítót, váltakozófeszültsége méréséhez. De ezek sem a szinusz effektív értékét mérik, hanem vagy a csúcsértéket, vagy átlagértéket. (Vannak TRUE RMS mérő műszerek, de az egy másik történet.) Csak éppen effektívben van kalibrálva, ami csak szinuszos jelek mérésénél igaz. Tehát ez így kalibrálásra nem alkalmas.
- Ha a mérési pontosság a kritikus, akkor már egy mezei trafó sem megfelelő, hiszen a hálózati feszültség állandóan változik. Egy AC kalibrátor, messze nem olyan egyszerű dolog, mint elsőre látszik. Valamint a trafóról levehető jelalak is a legritkább esetben szinuszos. Tehát ha másik műszert fogsz vele "kalibrálni", akkor sem mindegy az mit és hogyan mér. ?ert csak azonos mérési elmélettel rendelkező készülék és kalibrátor esetén számíthatsz valami koherens eredményre.
- Minden estre "ugyan arról a tekercsről", csak akkor tudod táplálni a műszeredet és mérni is, ha egyutas egyenirányítást használsz. Mert ott a GND potenciál a kettőnél vallóban azonos. Az egyenirányító híd GND pontja nem közös a trafó pontjával, hiszen ott vannak a diódák.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2015
(#) dravecz válasza proli007 hozzászólására (») Szept 17, 2015 /

Hello Gábor!
Az egyutas egyenirányítással közelebb kerültem a valós Volt értékhez.
TP pont bemenetére három diódával elértem (nem volt tudatos csak próbálkoztam)
azt a pontosságot, amit szerettem volna.
Remélem így is marad és nem fog füstölni semmi.
Köszi, a segítséget.
(#) proli007 válasza dravecz hozzászólására (») Szept 17, 2015 /

Hello! Nem fog füstölni, de neked a gondot itt lesz.."3Voltól 1tizet Voltonként tudom a feszültséget állítani 6Voltig." Mert szerintem ezzel a megoldással, csak egyetlen feszültség értéknél lesz a műszered pontos. A 3..6V tartományban félek nem fog jó értékeket mutatni.
Régen a dióda nyitófeszültség veszteségének problémáját úgy oldották meg, hogy feltranszformálták a feszültséget egy kis trafóval 40V környékére. Ott egyenirányították és germánium egyenirányítóval. Aztán visszaosztották az egyenfeszültséget a műszeráramkör számára. A 40V feszültség mellet, a 200mV dióda feszültsége már elhanyagolható volt, hiszen már csak 0,5% hibát okozott. Példa erre, a GANZUNIV-3 műszere.. (Ami egyébként szerintem egy GOERTZ koppintás volt.)
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2015
(#) Orbán József hozzászólása Jan 30, 2016 /

Üdv!
Ha igaz, a selyemúton van már a képen látható kombi mérő, 100V-os és 10A-es mérési lehetőséggel.
Egy elektroncsövekhez használható, állítható tápegységbe szánom, ahol 4-500V-os és 1A-es méréshatár lenne szükséges.
Praktikusan a söntöt átvariálom 10-ed részére, valamint egy külső osztóval megoldom az 1000V-os méréshatár bővítést.

Az 1A-es söntöt miből célszerű megcsinálni?
(Vagy próbáljam meg az eredeti söntöt kiépítés után elcsiszolni vékonyra...?)
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016

mostjön.jpg

(#) proli007 válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 30, 2016 /

Hello! A söntöt manganinból szokás készíteni. De ezt a keresztmetszetének tizedére csiszolni necces feladat lesz. (Nekem nincs ilyenem, de ha jól emlékszem arra amit olvastam, 75mV-os a sönt.) De kérdés, hogy a tizedesponttal mit fogsz kezdeni. Mert maximum le lehet ragasztani/festeni, viszont tudtommal ez méréshatárt szokott váltani. Vagy is pld. ha a feszültséget 10V alá letekered, fel fog "ugrani" a szám egy helyértéket..
(#) Orbán József válasza proli007 hozzászólására (») Jan 31, 2016 /

Üdv!
Köszönöm a választ...
Tovább megyek, 100mA lesz a kívánatos max árammérés, ide lesz belőve egy áramgenerátor is. Kérdés, hogy erre az áramra mit változik a sönt ellenállása.
A Voltmérő kizárólag 1000V-os (ca. 100-500V=) feszültségeket hivatott kijelezni, remélem így nem fog vándorolni a kijelzés...
(#) Kovidivi válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 31, 2016 /

Az a baj, hogy ez a kijelző nem sima 200mV-os, hogy át lehessen könnyen alakítani. Ha le is osztod az 1000V-ot max. 100V-ra, akkor is 100 fog megjelenni a kijelzőn. A kijelző mellé rajzolsz még egy nullát, vagy fejben felszorzod tízzel? Az árammérés résznél pedig 10.0 a max kijelzés, ebből sehogy sem lesz 100, maximum, ha a pontot figyelmen kívül hagyod. Meg kell nézni egy youtube videót, hogy van-e méréshatár váltás.
(#) Orbán József válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 31, 2016 /

A pontokat lefestem , ha megjönnek, ki tudom próbálni, mit tudok kihozni belőle...
(#) sadam90 hozzászólása Feb 4, 2016 /

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni digitális panelmérőkkel kapcsolatban !
Építettem egy edison féle Stabilizált labortápegységet ( 0-30V 2mA-3A )

Szeretnék ehhez rendelni valahonnan áram és feszültségmérőt !
( lehetőleg olyat amiben beépített sönt van )

Eléggé kezdő vagyok az elektronika terén ...

Erre gondoltam :

http://elektronika.vatera.hu/muszerek_alkatreszek/merestechnika/dig...3.html

Mit szóltok ?

Köszönöm előre is a segítséget !
(#) orcika70 válasza sadam90 hozzászólására (») Feb 4, 2016 /

Ebből most nekünk kell kitalálni mely szerkentyűre gondoltál?
(#) kila válasza sadam90 hozzászólására (») Feb 4, 2016 /

Az Ön által keresett oldal nem található... Orbán József kolléga fentebb mutatott műszer kombója neked is jó lehet...
Persze segédtápról.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2016
(#) sadam90 hozzászólása Feb 4, 2016 /

(#) kila válasza sadam90 hozzászólására (») Feb 4, 2016 /

A második jó lesz, készíts neki egy külön tápot 4,5-30V.
(#) netuddki hozzászólása Feb 23, 2016 /

Sziasztok!
Szeretnék a jól bevált akku töltőmre voltmérőt készíteni. Van néhány LEDes kijelzőm amit szeretnék erre felhasználni. ha valaki tudna feltenni LAY-ban valamilyen egyszerű kapcsolást, nagyon megköszönném!

névtelen.JPG

(#) orcika70 válasza netuddki hozzászólására (») Feb 23, 2016 /

Szerinted aki készített már led-es feszültség mérőt, az majd passzolni fog ami neked van ahhoz is? Mikor még azt sem tudattad hogy egyáltalán milyen típusú a te kijelződ fizikai méretei.
(#) netuddki válasza orcika70 hozzászólására (») Feb 23, 2016 /

Több tipusú kijelzőim vannak, (pl CA56-21EWA) de úgy gondolom, mivelhogy a kijelzők külön panelen vannak nem nagy gond összevezetékelni. Tulajdonképpen méretarányos ic beültetés miatt kellene LAY terv.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2016
Következő: »»   23 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2016. Máj, 03. Kedd
3:08:45
Jelenleg 46 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu