Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag

Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   29 / 29
(#) Imre válasza pjg hozzászólására (») Jún 16, 2015 /

Igen, ezt értettem, csak nem biztos, hogy el tudok majd vinni ennyi kábelt. Ezért gondoltam, hogy egy "gerinc" vezetékkel körbe megyek és arról ágaznék le. Az miben lenne hátrányos?
(#) Bakman válasza sniper hozzászólására (») Jún 16, 2015 /

Kösd rá az egész LED szalagot egy biztosan 12 V-os tápegységre és mérd meg, mekkora áramot vesz fel a teljes szalag.
(#) sniper válasza Bakman hozzászólására (») Jún 16, 2015 /

Helló

megmértem 20A es méréshatárban mutat 0.24 et
12V 3A tápegységről hajtva (12.08V ad ki)
(#) Imre hozzászólása Jún 17, 2015 /

Ezt az RGBW led szalagot ismeri valaki?

Találtam hozzá egy leírást.

Nem értem, miért ír 14,4W / méter teljesítményt. Elvileg méterenként van benne 60 db 5050-es led (30 fehér, 30 színes). Minden ledben tokon belül megtalálható 3 valós led, a fehérnél 3 fehér, a színesnél pedig színenként egy.

Tegyük fel, hogy minden színt és fehéret maximális fényerőn üzemeltetek. Ekkor a legnagyobb felvett áramerősség méterenként 60db*3db*0.02A=3,6A. Vagy, hogy működik ez a típusú szalag?
(#) Bakman válasza sniper hozzászólására (») Jún 17, 2015 /

Ezk szerint LED egységenként (6 db. LED + egy ellenállás) 20 mA-rel lehet számolni 12 V-os feszültség mellett. Ha autóba akarod beépíteni a LED szalagot, akkor érdemes 14 V-os tápfeszültséggel számolni. A felesleg 2 V, 240 mA -es terhelés mellett. 2 / 0,24 = 8,33 Ω. Én egyszerűen egy 10 Ω-os, 2 W-os ellenállást kötnék sorba a LED szalag pozitív ágával és kész. Ezzel egy kicsit kevesebb fényt fog adni mint a maximális, de cserébe hosszabb életű is lesz.
(#) Bakman válasza Bakman hozzászólására (») Jún 17, 2015 /

Kiegészítés: A 10 Ω-os ellenállás a teljes LED szalagra vonatkozik. Ha több darabban akarod használni akkor több, de más értékű ellenállás fog kelleni.
(#) Tomi111 válasza Imre hozzászólására (») Jún 17, 2015 /

Üdv!
Nem jól számolsz!
6 LED-enként tudod darabolni. Ezen belül sorba van kötve az összes piros(3db),az összes kék(3db), az összes zöld(3db) és hármasával a fehérek( ezért van 6 ellenállás!!). Ez így 6×3db LED, de az áram is csak 6×0,02A!! Hisz sorba vannak kötve. Ebből a 6-os LED-ből van gondolom 10db egy méterben, így (6×0,02)×10=1,2A ami 12V-on ugyebár 14,4W.
(#) Imre válasza Tomi111 hozzászólására (») Jún 17, 2015 /

Valóban, igazad van! El is felejtettem, hogy sorba vannak kötve, köszi!
(#) Imre hozzászólása Jún 17, 2015 /

(Nem annyira jött össze a szerkesztés)

Kérdésem még, hogy 10 cm led szalag esetét nézve színenként fogyaszt 20mA-t, a fehér pedig 3*20, azaz 60mA-t? Tehát az előbb csatolt képen lévő kontroller esetén (ami csatornánként tud 6A-t), ha 10 m szalag esetén a fehér színnel terhelem 6A-rrel, akkor a színek egyenként csak 2A-t vesznek fel? Értem, hogy 3 szín már 6A-t vesz fel, de akkor miért csatornánként 6A-rre tervezik? Így csatornánként, azaz színenként 4A nincs kihasználva. Ez így eléggé gazdaságtalan.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2015
(#) sniper válasza Bakman hozzászólására (») Jún 18, 2015 /

Okés megfogadom a tanácsod, veszek egy 10 Ω 2W ost, és csak 1 lesz belőle pórféklámpának akarom használni...

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2015
(#) Bakman válasza sniper hozzászólására (») Jún 19, 2015 /

Nem vagyok nagy tudója a dolognak, de valószínűleg csak minősített dolgokat szabad ilyen helyeken használni különben büntetés lehet a vége.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
(#) simley válasza Bakman hozzászólására (») Jún 19, 2015 /

Sziasztok, LED hangulatvilágítást szeretnék csinálni, de van egy kis probléma hogy 0 a technikai tudásom.
15db 12v 3w ledet szeretnék kültérre
20m led szalagot beltérre
vezeték nélküli led dimmerel szeretném vezérelni
köszönöm a válaszokat és a befogadást!
(#) KDavid753 hozzászólása Jún 23, 2015 /

Üdv Mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy ezt hogy lehetne megoldani? =>
Van egy RGB LED szalagom, aminek a + a közöse. (Be van építve a gépházba.) Van az alaplapon 3 ventilátor csatlakozó, amivel szabályozni szeretném, de ott csak a + van szabályozva. Mivel lehetne megoldani, hogy arról működjön a LED?
(#) LiteCross91 hozzászólása Jún 23, 2015 /

Üdv mindenkinek! Ha erős a 30 centis kis LED szalagom fénye (12V-os) és lejjebb vettem az univerzális adapterem (max. 1A) feszültségét 6V-ra, akkor lesz baja a szalagnak vagy az adapternek? Olyan forrónak tűnik az adapter, még akkor is, ha le van kapcsolva a led szalag. Köszi előre is a segítséget! ^^
(#) Massawa válasza LiteCross91 hozzászólására (») Jún 23, 2015 /

Az egy vacak adapter, mert egy stabilizátort állitasz amikor 6V-re állitod a kimenetet. Azaz az energia felét elfütöd - ezért melegszik. A LEDnek nem ártasz, de az adapter lehet, hogy elszáll a melegtöl.
(#) Bakman válasza KDavid753 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /

P csatornás FET + pár kiegészítő alkatrész. Jellemzően egy NPN-es tranzisztor és egy-két ellenállással megoldható.
(#) proba válasza LiteCross91 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /

Vagy vágd szét két szimmetrikus darabra, és kösd sorba. Ettől kezdve lehet 12V-ról használni.
(#) LiteCross91 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 24, 2015 /

Köszönöm! Akkor az adaptert 12V-on hagyom. Nem szeretném, hogy "elszálljon". A fény szabályzásra ez megoldás lehet? LED dimmer
(#) pjg válasza LiteCross91 hozzászólására (») Jún 25, 2015 /

Ha ez :

Working voltage: DC 5~24V
Output current : peak 12A

igaz, akkor jó.
(#) vandorbot hozzászólása Sze, 17:44 /

Vannak ezek a címezhető led szalagok. Minden ledhez tartozik egy cím IC. Ha veszek pl. két db 1m-es szalagot, akkor gondolom nem fűzhetem őket össze, mert az első és a második szalag első chipjében tárolt cím ugyanaz. Tehát ha egy reklámtáblát akarok, akkor egy lehetőségem van, öt tíz vagy húszméteres gurigát rendelek. Vagy nem ?
(#) simpi válasza vandorbot hozzászólására (») Sze, 18:27 /

Bővebben: Link Nincs egyedi azonosító, a sorban levő helyezés dönti el hogy ki kapja a vezérlést.
(#) vandorbot válasza simpi hozzászólására (») Csü, 11:48 /

Köszönöm, vendégem vagy egy serre.
Következő: »»   29 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2015. Júl, 04. Szo
3:37:25
Jelenleg 63 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu