Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag

Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   32 / 32
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Nov 28, 2015 /

Szia! Bocsi csak most értem gépközelbe.

kép.jpg

(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 28, 2015 /

Hello! Ehhez sok hozzáfűzni valóm nincs, mindössze, hogy a tápfesz és egyeben nagyáramú hozzávezetések ésszerűtlenül vékonyak. De hogy ennek mennyi jelentősége van, nem tudom..
Kövesd le, hogy merre folynak a nagy áramok, valamint a Gate töltő és kisütő áramok útját és azt milyen útvonalon közlekednek, mit emelnek meg.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2015
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Nov 28, 2015 /

Szia! Rendben köszönöm!
(#) campers válasza Bakman hozzászólására (») Nov 29, 2015 /

Biztos, igen. Egy napelemes töltő tölti folyamatosan az akkut, így az nem merül le. Fontos lenne az egész éjszakai fény.
(#) Bakman válasza campers hozzászólására (») Nov 29, 2015 /

Parancsolj: Bővebben: Link

A relé helyére kell kötni a LED szalagot, D1 akár el is hagyható (relé használata esetén érdekes).
(#) proli007 válasza campers hozzászólására (») Nov 29, 2015 /

Hello! Vagy így, mert közvetlen Led-ek meghajtásakor célszerű, hogy határozottan kapcsoljon.
(#) campers válasza proli007 hozzászólására (») Dec 1, 2015 /

Köszönöm szépen a segítségeteket!
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Dec 1, 2015 /

Szia! Ezt a kapcsolást egy Akvárium világítás szabályozására akartam. (gondoltam este mindig lejjebb húzom a minimumra),most egy kicsit le is mondtam erről,este inkább kikapcsolom mert gondolom a halaknak sem árt ha van sötétség. ,igaz még nincsenek benne halak csak növény.

Most inkább egy RGB led szalagra koncentrálnék ha kapnék egy kis segítséget.
Kaptam egy 5M RGB led szalagot, meg is van a végén a kiállása,viszont nincs hozzá semmi szabályzóm. Arra gondoltam jobb lenne ezt rakni a fára mint azt az 500 ft-os 230 V ról működő fényfűzért. Milyen kapcsolás kéne hozzá hogy olyan hatást csináljon mint a másik? Laptop Adapterem van ami 12V-os és 5-6 A os. Nekem jöhet PIC rajz is. csak nem tudom milyen néven keresgéljek.
Választ(válaszokat) előre is köszönöm!

Üdv!
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 1, 2015 /

Hello! Szerintem tárgytalan már a kérdésem ,mert közben találtam távirányítós infrás vezérlőt 1.250 ft-ért. ennyiből úgy sem lehetne kihozni.

Üdv!
(#) bviktor hozzászólása Dec 7, 2015 /

Sziasztok

5m-es 5050 tipusú rgb ledszalaghoz szeretnék vezérlőt/távirányítót venni.

Csatoltam 2 képet,én a kisebbikre gondoltam mivel azt könnyen elrejthetném a díszléc mögé.
A kérdésem az hogy használható az a mini vezérlő is vagy felejtős és inkább a dobozosat vegyem?Miben különböznek a méretükön kívül?
(#) Johnycorp válasza bviktor hozzászólására (») Dec 7, 2015 /

Szia!

Mint a vezérlők feliratain is látható, elvileg mindkettő 3x2A kimenetet tud.
Én a dobozosat használtam eddig többször, gond nem volt egyikkel sem.
Ne felejtsd, hogy az 5050 RGB szalaghoz illik a megfelelő tápegység is.
A tápegység 12V /6A legyen!
(#) bviktor válasza Johnycorp hozzászólására (») Dec 7, 2015 /

A tápegység egy nagyon fontos dolog minden téren,ezt megtanultam.Azon nem szabad spórolni.

Ha a mini verzió is megfelelően működik akkor azt venném az elrejthetőség miatt.Egyébként mindkét cucc párszáz forint ha kínából rendelem,tehát az ára nem mérvadó.
(#) Johnycorp válasza bviktor hozzászólására (») Dec 7, 2015 /

Én is kintről szoktam rendelni ezeket.
Már megvannak a bevált típusok és eladók.
Persze nekem is ki kellett tapasztalni, hogy mi az ami megfelelően működik.
A tápegység főleg ilyen. Nem szabad elhinni amit ráírnak, így inkább látszólag tudjon többet
(#) Sac hozzászólása Jan 24, 2016 /

Sziasztok!

Adott egy WS2801-es ledcsik, 5V-os adapter, és egy T1000s controller, hozzá lededit program, melyekből "fényreklámot" szeretnék készíteni.
Egyelőre nem vágtam fel a led csikot a megfelelő méretre, hanem csak egy sorban akartam kipróbálni. Ám sajnos nem működik.
Lehet rosszul kötöttem be valamit?
Itt a hozzá való kötési rajz:
kötési rajz
Én pedig idáig jutottam:
elso kép
masodik kep
a led

Jó lenne kizárni a kötési hibát, akkor lehet valamit a programozásnál rontottam el.

Köszi a segítségért...ha valami hülyeséget csináltam, akkor birom a kritikát, de csak óvatosan!
Köszönöm a segitséget még egyszer!
(#) kokozo válasza Sac hozzászólására (») Jan 24, 2016 /

Szia! Szerintem a piros a táp + lába, de ezt meg tudod mérni a ledeknél mert oda is van írva, hogy 5 volt és gnd. Először ezeket kösd be jól és ha ott megvan az 5 volt akkor jöhet a data és a clk láb.
(#) Sac hozzászólása Jan 24, 2016 /

nahát, tényleg, eddig csak a szineket néztem de most látom, hogy rosszul van megcsinálva, a piros az 5 V a kék a clk. És sikerült elérni, hogy már 1 db led világit...
Mi van akkor még rosszul vajon?
egy led ég

töltsek fel jobb képet?
És köszi köszi!
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2016

Ugyan ilyen módszerrel derítsd ki, hogy melyik a clk láb, led clk feliratnál lévő láb és a maradék 2 vezeték közül csipogóval keresd meg a párját, lehet hogy az se színhelyes..
(#) Sac válasza kokozo hozzászólására (») Jan 24, 2016 /

értem. a helyzet az hogy semmilyen eszközöm nincs hozzá ugyhogy max csak próbálgatással tudom megcsinálni. Ahogy néztem a többi rendben van és mégsem működik... :/

Igazából már csak a kék és a zöld a kérdéses azok felcserélésével mi változik?
(#) Sac válasza kokozo hozzászólására (») Jan 24, 2016 /

ahh szuper vagy!! működik, az egész világit kéken folyamatosan. Már csak villódzásra kell bírnom DD

Ezer köszönet!
Következő: »»   32 / 32
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2016. Feb, 07. Vas
15:49:28
Jelenleg 703 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu