Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag

Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   34 / 34
(#) Bakman válasza Factis hozzászólására (») Okt 3, 2016 /

Ha az egyik fele a vezérlőről, a másik az erősítőről megy, akkor a két részt szét kell választani.
(#) Factis válasza Bakman hozzászólására (») Okt 3, 2016 /

Én is erre gondoltam. Ez lehet a baja? Ez mitől van egyébként?
(#) Bakman válasza Factis hozzászólására (») Okt 3, 2016 /

Tuti. Rajzold le, hogyan néz most ki, látni fogod, hogy bemenet és kimenet van összekötve úgy, ahogy nem szabadna, vagy kimenet és kimenet van összekötve. Attól függően, melyik darab honnan kap áramot.
(#) Factis válasza Bakman hozzászólására (») Okt 3, 2016 /

Ohh, most így belegondolva tényleg. Gyakorlatilag így az erősítő kimenete rajta lesz a bemenetén is. ). Sejtettem Én, hogy ez lesz itt a gond . Köszönöm szépen a segítséget.
(#) Ragen hozzászólása Nov 28, 2016 /

Sziasztok! Gyakorlati tanácsot, tapasztalatot kérnék.
3x 5m-es led szalagot tennék háttérvilágításnak a nagyszobába.
Olyan túl nagy teljesítményű nem is kell, de ami engem zavar, hogy kapcsoló ütemű tápot árulnak hozzá...
Kérdés, mennyire jók ezek a tápok? Mennyire zavarnak vissza a lakás vill. rendszerére?
Esetleg mit ajánlotok?
Használja valaki hagyományos trafós táppal a ledcsíkot?
(#) Bakman válasza Ragen hozzászólására (») Nov 29, 2016 /

A Mean Well tápegységeket nyugodt szívvel ajánlom. Több darabot használtam már fel ilyen-olyan helyen, probléma még nem volt velük. Bővebben: Link
(#) slatna hozzászólása Nov 30, 2016 /

Sziasztok!A ledszalagot 3 éve vettem azóta egy helyre volt felrakva, beltéren egy ablakra.
Most színbeállítástól függően, a csatolt képen látható a jelenség. Sok egység nem világít szakaszosan alapszínenként eltérő ill kevert szín esetén is más abból is raktam fel egy képet.
cseréltem vezérlőt tápot, próbáltam másik oldali betáplálást, de javulást nem tapasztaltam.
A ledszalagon mi hibásodhatott meg? Csupán mindenhol szakadás???
Előre is köszönöm a támogató hozzászólásaitokat.
Tisztelettel SA
(#) Bakman válasza slatna hozzászólására (») Nov 30, 2016 /

Tipikus hiba, szakadás. Ha a forrasztás engedett el, az még csak-csak javítható, de ha a LED szakadt, kuka.
(#) rolandi350 hozzászólása Pé, 20:12 /

Sziasztok,
Kulcsszó: LED szalag, RGB, 70M, 840W, egyszerre való központi egy gombnyomásos vezérlés.

Adott két hatalmas szoba, van bennük tegyük fel 70M RGB LED szalag, 5050-es smd-el tele 60/m sűrűséggel.
Az egésznek a max fogyasztása kb 840W.
Kell nekem rá egy központi vezérlő amin egy gombnyomással tudom állítani egyszerre az összesnek a fényerejét, színét esetleg váltakozó szín módot stb..
Milyen megoldás lehetne erre?

Jelenleg amit a kínai srácoknál néztem azt úgy lehetne, hogy 5M-enként van egy vezérlő és a kis távirányítóval végig kellene haladnom az egészen megkeresve a 14 infra vevőt és oda nyomni neki egyet, hogy átváltson.
Nos ezzel két baj van, az egyik hogy parasztmunka ez így, a másik az ha beállítom úgy, hogy váltakozzon lassan a szín egy idő múlva már nem lesznek szinkronban.

Valami központi vezérlő kell, ami gondolom kettő megoldás lehet:
1. Minden 5m-en egy vezérlő ami vagy kábelon vagy rádiójellel veszi a központi vezérlőtől a jelet, hogy éppen milyen színt keverjen ki a led szalagra.
2. Egy központi vezérlő aminek a kimenete vagy jó 70-100A és azt 4 eres kábellal párhuzamosan szétágazom minden 5m-re 14x. (bár meg nézném melyik csatlakozó bír el annyi ampert)

Valaki valami ötlet?
Kész dolgok kellenének amit csak meg kellene vennem a legjobb lenne ha a kínaiaktól ócón.
Kapcsolási rajzból építeni nyákot nem szeretnék.

Köszönöm előre is!
(#) rolandi350 válasza rolandi350 hozzászólására (») Pé, 20:34 /

Akkor megoldottam saját magamnak végül.
RGB LED jelerősítőre van szükségem egy minimum 10-12A-osra és egyre így rátudok kötni 2x5m-ert közepéről kiindulva.
Helyes az elméletem?
A hozzászólás módosítva: Pé, 20:35
(#) Bakman válasza rolandi350 hozzászólására (») Pé, 22:28 /

Helyes. Parancsolj: Bővebben: Link
(#) Johnycorp válasza rolandi350 hozzászólására (») Pé, 22:34 /

Szia.

Ilyen hasonló megoldást csináltam már én is.
Pár dologra illik figyelni:
Egy 5m-es LED szalag végére nem illik már másikat kötni, mert a második árama is az elsőn megy át
Tápegységeket nem illik kiterhelni, mert nem biztos, hogy tudja is a ráírtat és túlmelegedhet
Vezeték keresztmetszetekre ügyelni a 12V-os körökön
230V elvezetésére, bekötésére fokozottan ügyelni kell

Gyakorlatilag eBay-en rendelhető ilyen erősítő.
Az első szalagot vezérled és a vezérlőt a távirányítóval kapcsolod.
A szalaghoz kapcsolódik egy (vagy több) erősítő és másolja a jeleket
Minden erősítő kap 12V-ot és megy rá az 5m-es szalag. Ha többet képes táplálni, akkor több szalag is. mehet, de csak úgy, ha az erősítőtől indulnak, nem lehetnek egymás után.

Sok áramfelvétel esetén megfontolandó a 24V-os rendszer kialakítása (fele áramfelvétel egyből a gyengeáramú oldalon). Több tápegység ajánlott az erősítőkhöz közel elhelyezve.

Például én ilyeneket használtam (máshol vettem, csak példa):
Bővebben: Link
(#) teszti hozzászólása Pé, 22:36 /

Sziasztok!

24 gombos led vezérlőt tudom használni 44 gombos távirányítóval?
Következő: »»   34 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2016. Dec, 08. Csü
1:08:02
Jelenleg 135 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu