Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
Lapozás: OK   27 / 27
(#) TFeco válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 20, 2015 /

Köszönöm. megnézem..sajnos kezdő vagyok e téren de tanulok folyamatosan bár az elektronika nem az eröségem..(
(#) zx80 hozzászólása Feb 23, 2015 /

Kapcsoló üzemű dugasz táp max fél voltal több,és nem csak én tapasztaltam, amióta divatba jöttek ezek a vackok.(a fürdőbe is raktam irányfénynek néhány 1-3 miliamperre lekorlátozva ezek folyamatosan mennek de mostanra drasztikus különbség lett köztük nyilván névleges áramnál nem lenne ilyen szembetűnő.)
(#) world-s hozzászólása Márc 18, 2015 /

Sziasztok.
Bocs a kezdő kérdésért:
Van egy led-szalagom. Ugye 3 ledenként vágható, ahol 3 led és egy-egy ellenállás van sorban.
24 ledes hosszon ki szeretném a ledeket forrasztani és vezetékkel a helyükre tenni ledeket.
Az a kérdésem, hogy meg kell tartanom az egész szalagot (3 lednként kel egy ellenállás), vagy megtehetem három ledenként párhuzamosan kötöm a sorokat, és utána az egész elé csak egyetlen egy ellenállást teszek be?
Ha a második működik, akkor könnyebb lenne, mert nem kell valahova elrejteni a szalagdarabokat...

Előre is köszi.
Zoli
(#) nedudgi válasza world-s hozzászólására (») Márc 19, 2015 /

Jobb lenne, ha elmondanád, mit akarsz csinálni.
LED nem köthető párhuzamosan. A szalagon három darab és egy ellenállás van sorba kötve, és ezek vannak párhuzamosan kapcsolva. Az ellenállásokon ne spórolj, nem éri meg.
(#) world-s válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 19, 2015 /

Akkor lerajzolom, mert úgy könnyebb.
A kérdés, hogy ezt büntetlenül megtehetem -e (az eredeti alkatrészekkel, tehát 3 ellenállás kiesne)?
(bocs, most látom az elsőn egy körrel több lett véletlen)
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2015

led.JPG

(#) lukacsp válasza world-s hozzászólására (») Márc 19, 2015 /

Idézet:
„büntetlenül megtehetem -e”

Nem.
(#) world-s válasza lukacsp hozzászólására (») Márc 19, 2015 /

És nem büntetlenül?
Azért légyszi kicsit konkrétabban...
Pl. nagyobb teljesítményű ugyanakkora ellenállást kell használni, teljesen más értékű ellenállás kell, egyáltalán nem kivitelezhető, és kötelező megtartanom betekerve egy sarokba az egész szalagot, stb...

Nekem úgy lenne kényelmes, ha nem lenne szükség a szalag részre nagyon.
Mert a kütyüben már van egy szalag, és a köztes merevítőkre szeretnék feltenni még egy sort (hogy a szellőzői megmaradjon). Ehhez szét kell szednem egy másikat, csak jó lenne ha nem kéne a megmaradt szalag részét a nem létező helyekre begyűrni valahova.

Úgyhogy kérlek segítsetek...
Köszi.
Zoli
(#) reloop válasza world-s hozzászólására (») Márc 19, 2015 /

Szia! Azt várod, hogy szembe menjünk a fórumszabályzattal, hiszen van a kérdésednek jópár témája, példának okáért ez az egyik.
A párhuzamos LED füzérek kockázata is számtalanszor elhangzott, ne légy rest a kereső segítségével kutasd fel, vagy egyszerűen fogadd meg a tanácsot.
(#) ktamas66 válasza world-s hozzászólására (») Márc 19, 2015 /

Ez mát többször meg lett tárgyalva pl. itt.
(#) Pubby hozzászólása Ápr 17, 2015 /

Sziasztok olyan ledszallagot keresek ami úgy néz ki mintegy fonál, a képen remélem felismerhető tudja valaki hol tudok ilyet venni?
(#) nedudgi válasza Pubby hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /

Nem valószínű, hogy ez LED szalag, inkább "EL wire" néven találhatsz hasonlót.
(#) Pubby válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /

köszi így már megvan
(#) Phoenix82 hozzászólása Ápr 27, 2015 /

Sziasztok!

Az 5050 RGB led szalag (20cm 6 db 5050-es leddel) sima 12V egyen fesz. nem működik?
Ha +12V-ra kötöm a pozitívot és az RGB-kre a negatívot nem fehéren kéne világítania?

Csak vezérlővel működik?
(#) patrik923 hozzászólása Vas, 10:24 /

Sziasztok!
Vásárolnék autóba 12V-os ledszalagot, annyi segítségre lenne szügségem, hogy feszültségszabályzó kellene hozzá, honnan tudok ilyet beszerezni készen szerelve?? ugye az akksi menet közben kb 14 - 14,4V-ot ad le, ez a ledeket szerintem hamar kivágná.. Minden segítséget szívesen fogadok..
(#) nedudgi válasza patrik923 hozzászólására (») Vas, 11:32 /

Ezt kerek-perec nem lehet kijelenteni, hogy hazavágná a LEDeket.
A legfontosabb a megfelelő hűtés - a szalagot fémfelületre kell ragasztani.
Nem írtad, hogy milyen LED szalag kellene, mekkora hosszúságban. Valószínűleg egy LM7812 vagy helyettesítője egy fémlapra szerelve megoldja a feladatot. Nem szabad lehagyni az adatlapban javasolt kondenzátorokat, valamint megérdemel egy kis hűtést.
(#) Csupasz válasza patrik923 hozzászólására (») Vas, 11:55 /

Ha 5050-es ledszalagot használsz, nem kell fémlapra tenned, annak megfelelő a hűtés. Az áramfelvételre figyelj oda, mert 1m kb. 1A áramot igényel, ahhoz megfelelő IC szükséges.
Létezik olyan stab.IC, amit kimondottan gépjárművekhez fejlesztettek ki, és stabil 12V-ot biztosít, akkor is, ha 12,2V a tápod.
(#) nedudgi válasza Csupasz hozzászólására (») Vas, 12:53 /

Elkerülte a figyelmedet, hogy autóban szeretné használni a kolléga. Ott pedig sokszor nem 25o a környezeti hőmérséklet, hanem több - így a hűtés ritkán mellőzhető.
Következő: »»   27 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2015. Máj, 04. Hé
18:07:15
Jelenleg 346 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu