Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag

Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   33 / 33
(#) Factis hozzászólása Hé, 21:34 /

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy két helyiséget szeretnék körbefuttatni 5050-60-as RGB szalaggal. Elméletileg 14W/méter, és összesen 100m kellene belőle. Valahogy teljes mértékben elképzelhetetlennek tartom, hogy 1.4KW-al kellene hajtanom a cuccot. Nekem valahogy ez irreálisan nagynak tűnik. Volt egy 5M-es szalagom, amit fehérre állítva megmértem, és 12V-on 2 amper körül vett fel. Az 5M. Akkor most kell hozzá ilyen komoly ellátás? Vagy csak azért ilyen kevés mert valami kínai volt? Nem értem. Mért már valaki ezen tényleges áramot?

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Hé, 21:37
(#) Bakman hozzászólása Hé, 21:38 /

Ha egy 5m-es LED szalagot egyik oldalon etetsz 12 V-tal, a másik oldalon jó esetben már csak 11 V-ot fogsz mérni, már is kevesebb lesz a teljesítményfelvétel. 100 m LED szalag esetén nem olyan hihetetlen az 1400 W.
(#) Factis válasza Bakman hozzászólására (») Hé, 21:44 /

Ráméregetek valamelyik nap. Valahogy nekem akkor is irreálisan sok, mert azért olyan hűdenagyonelájulok fényt nem ad . 1400W-al már egy termet bevilágítok rendesen. Jó, ez igazából dekor lesz, de akkor is . Ennyire melegedne akkor?
(#) Bakman válasza Factis hozzászólására (») Hé, 22:05 /

Egy LED szalagon belül három LED és egy ellenállás alkot egy csoportot, ilyen távon már az ellenállásokon "keletkező" veszteség is érzékelhető. Viszont, a Power LED-ek még rosszabb hatásfokkal dolgoznak, a nagyobb teljesítményűek pedig egyenesen borzasztó módon melegednek.
(#) Factis válasza Bakman hozzászólására (») Hé, 22:09 /

Nincs kizárva, hogy nagyon kínai volt ami nálam volt. Szerintem rendelek egy 10m normálisat, és kipróbálom.

Köszönöm a segítséget.
(#) strewchux válasza Factis hozzászólására (») Hé, 23:27 /

Szerintem simán lehet 1400 W.
100 méter led szalag, az egy focipálya hossza!
Az legalább 12 méteres helyiségeket jelent. (ha négyzet alapúak)
A 100 méter led szalag fényteljesítménye (fényárama) 24000-36000 lumen között mozog.
Egy 100 wattos hagyományos izzó 1600 lumen körül világít, tehát a te 100 métered ennek minimum a 15-22-szerese. Az azért elég durván világít.

Ezt a LED szalagot néztem példaként:
http://www.ebay.com/itm/5M10M15M-3528-5050-RGB-SMD-60leds-m-LED-Str...r=&;hash=item210941d166:m:mCMpmNR0ZnO8r1c9AtNcrGg
(#) nedudgi válasza Factis hozzászólására (») Hé, 23:28 /

LED világítás esetén a bevitt teljesítmény csökkentésével a kapott fény esztétikai paraméterei nem változnak. Az említett szalagot nem kell azzal a 14W/m teljesítménnyel meghajtani, főleg, ha a fénye sok lenne amúgy.
Az a baj, hogy a tényleges, leadott fénymennyiséget nem mindig adják meg a kereskedők, holott világítás méretezéséhez a legfontosabb paraméter. A mai világban már eléggé számít a hatásfok, ugyanakkora fényt a LED típusától függően eléggé nagy szórással lehet elérni. LED világítás esetén lassan eljutottunk oda, hogy a bekerülés költsége eltörpül az üzemeltetési költséghez képest. Szalag esetén a bevitt elektromos teljesítmény negyede a környezet fűtésére lesz felhasználva. Ennél jobb hatásfokot teljesítményLED felhasználásával érhetünk el. Manapság 1000 Lm fényhez 1x15W, vagy 10x1W felhasználásával juthatunk. Ez a hagyományos izzólámpákhoz képest akár tizedakkora energiafelhasználást jelent.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Hé, 23:30 /

Idézet:
„Viszont, a Power LED-ek még rosszabb hatásfokkal dolgoznak”

Érdekes megállapítás.
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Kedd, 6:45 /

Lehet, de kb. minden oldalon azt olvasni, hogy a nagyobb teljesítményű LED-ek rosszabb hatásfokkal dolgoznak, mint a kissebbek.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 6:51
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Kedd, 8:01 /

Az lehet, hogy az internetes oldalakon azt olvasod, de nézz meg pár adatlapot ezügyben.
Agész pontosan ezt úgy kell érteni, hogy a nagyobb teljesítményű powerLED rosszabb hatásfokú, mint a kisebb teljesítményű powerLED. A kis helyre koncentrált nagy meleg miatt a nagyobbet nehezebb "kihajtani", mert komolyabb hűté kell neki. Ráadásul a hatásfok görbéje ugyanazon LED esetén is a teljesítmény növelése esetén egy bizonyos határ felett némileg csökken.
Következő: »»   33 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2016. Ápr, 29. Pé
14:02:29
Jelenleg 441 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu