Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
Lapozás: OK   28 / 28
(#) Satya77 válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 14, 2015 /

Értem, a sorba kötéssel az a gond ha tönkremegy egy led akkor a teljesítmény nem egyformán oszlik el. Ami led szalagnál azért elég sűrűn előfordul hogy egy hármas tag nem működik. Esetleg azt lehetne tenni hogy a hibát észlelve hamar javítani, kivágni a hibás hármas tagot, pótolni jó taggal.

Utána néztem a Step-Down áramkörnek, találtam magyar oldalon ezerkettőszáz forintért készre szereltet. Ha más megoldást nem találok, akkor ezzel oldom meg.

Esetleg nincs valami egyszerűbb mód, amivel tudnék 24 Voltról működtetni egy egy méteres 12 Voltos led szalag darabot? Pl.. Ua7812 Stab Ic? Vagy Zener Dióda? Ilyen alkatrészeim vannak itthon.
(#) Johnycorp válasza Satya77 hozzászólására (») Máj 14, 2015 /

Többféle kapcsolás használható.
De a síma áteresztős stabilizátorok jelentős veszteséget termelhetnek.
Például:
12V -on az 1m LED szalag 400mA-t vesz fel. (Ez csak példa)
2 x1m esetén = 2 x0,4A = 0,8A
A stabilizátoron tehát 12V esik (12V jut a szalagokra) és 0,8A folyik.
P = U x I = 12V x 0,8A = 9,6W disszipálódik el a stabilizátoron (7812 vagy a zener munkaellenállása)

Én inkább továvvra is a kapcsolóüzemű szabályzót ajánlanám. eBay tele van ilyenekkel olcsón.
Bár ha itthon találtál ilyet, az is jó lehet.
(#) Satya77 hozzászólása Máj 14, 2015 /

Kösz a választ. Ezeket a paneleket találtam amik esetleg jók lehetnek nekem.

Step Down Áramkörök
(#) Johnycorp válasza Satya77 hozzászólására (») Máj 14, 2015 /

Szinte bármelyik megfelelő.
jelen esetben (mivel LED szalagról és nem egyetlen LED-ről van szó), a normál, változtatható kimeneti feszültségű modellek a megfelelőek.
Például:
Bővebben: Link

Az LM2596-al felépített áramkörök megfelelőek.
Vagy az XL4005-el felépített is jó lehet.
Egyetlen LED áramgenerátoros táplálására pedig például az XL6005-el felépített kapcsolás jó.
(#) Imre hozzászólása Máj 15, 2015 /

Sziasztok!

Szükségem lesz 2*10 m hosszú RGB ledszalagra (5050, 60led/m, 6A/5m). A kérdés, hogy mi módon oldható meg a táplálása? 2 db 5 m hosszú szalagot egymásba forraszthatom? Ekkor 2*6=12A folyna az első szalag elején, ezt kibírja? Vagy 5 méterenként külön kábellal kell megoldani a betáplálást?
(#) nedudgi válasza Imre hozzászólására (») Máj 15, 2015 /

Külön kábel, sőt, a szalag közepén sem árt megtáplálni.
(#) Imre válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 15, 2015 /

Köszi!

Gondolom ez esetben a nagy távolság és áramerősség miatt jobban járok MT 4X0,75mm2 kábel használatával, mint az erre ajánlott RGB kábellel, ami csak 0,5 mm2 vékonyságú?
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2015
(#) nedudgi válasza Imre hozzászólására (») Máj 15, 2015 /

Igen.
(#) Bell válasza Satya77 hozzászólására (») Máj 16, 2015 /

Érdemes lenne szétnézni az ebay-on is, ahol szállítással együtt lényegesen kedvezőbbek az árak. (Például)
(#) Imre hozzászólása Máj 17, 2015 /

Sziasztok!

Ilyen táppal van valakinek tapasztalata? Teljesen csendes, nem sípol? 30A-t tud, de számításaim szerint 267W körül terhelném tartósan. Ha jól látom nincs benne ventilátor, így is bírni fogja? Az aktív hűtés mennyire lenne hangos (pl. hálószobában)?

táp.JPG

(#) Kastler válasza Imre hozzászólására (») Máj 17, 2015 /

Ha a ráírt teljesítmény 70-80℅-ával terheled azt folyamatosan terhelve is tudnia kell.
(#) tranyo22 hozzászólása Máj 17, 2015 /

Sziasztok
25m smd ledet szeretnék működtetni dimmerrel, milyen táp kell hozzá?
Következő: »»   28 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2015. Máj, 24. Vas
12:58:07
Jelenleg 488 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu