Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag

Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 20
(#) nedudgi válasza Teaway hozzászólására (») Márc 8, 2014 /

Psszt! Le akarsz kerülni az étkezési listáról?
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2014
(#) Oraculum hozzászólása Márc 9, 2014 /

Szeretnék a világításomhoz hozzácsapni pár funkciót mint azt már mondtam és az egyik az automata világítás lenne. Mozgásérzékelő szenzorral oldanám meg a dolgot de van egy kis problémám:
Kellene még egy szenzor ami az arduinoval tudatosítja ha már este az ágyamban fekszem mert azt nem szeretném ha az éjszaka közepén felkapcsolná a villanyt csak mert megfordultam a tengelyem körül. Van valami ötletetek? Atomstabil megoldás kellene ami nem téved..
(#) nedudgi válasza Oraculum hozzászólására (») Márc 9, 2014 /

A legjobb megoldás, ha a szenzor nem látja az ágyat. (Nem tartozik rá, hogy ott mit csinálsz... ) Ez csak addig működik, amíg egyedül vagy a szobában. Esetleg némi gyakorlással megoldható, hogy alvás közben nem mocorogsz?
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2014
(#) Oraculum válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 9, 2014 /

Az sem rossz megoldás de sajnos nem vagyok olyan nagyon jó alvó. A szenzort meg nem tudom úgy elhelyezni hogy csak az ágyat ne lássa. Lehet maradok az egyszerű megoldásnál, vagyis az ágyamhoz rakok egy kapcsolót ami az automata felgyulladást fogja ki-be kapcsolni...

Megoldás lehet még egy szenzor, ami csak az ágyat látja, és letiltja az eredeti szenzort.

Igen csak milyen szenzor legyen? Ugyanis mozgásérzékelős nem lehet mert akkor álmomban kellene futkossak az ágyamon

Ha a második jelez, akkor az eredeti hatását hagyd figyelmen kívül.
Másképpen: ha az első érzékel, a második meg nem, akkor jöhet a fotonágyú.

Ez sem rossz elgondolás... De lehet inkább maradok a kapcsolásnál Azokban jobban meg szoktam bízni Azért köszönöm
(#) csapeter válasza Oraculum hozzászólására (») Márc 9, 2014 /

Szia!
Idézet:
„Atomstabil megoldás kellene”
Ezután a mozgásérzékelőt már ki is lőheted...
Gondolj bele, ha olyan tevékenységet végzel a szobában ami hosszabb ideig kevés, vagy
semmi mozgással jár, a mozgásérzékelő nem érzékel mozgást, így a proci kikapcsolja a világítást.

Az én tervem, ami jelenleg még tesztelés alatt áll.: Az ajtóra teszek egy irányérzékeny fénysorompót, s mivel processzor hát tanuljon meg számolni is. Tehát, hány személy ment be? Így csak az utolsó kilépése után kapcsolja ki a világítást. Szenzornak "kapcsoló helyett, mert az olyan elavult " kapacitív közelítésérzékelőből készített érintőszenzort használok. Este, ha belépek a szobába, a processzor 4-6 mp-re felkapcsolja a világítást úgy fél fényerővel, "ennyi elég, hogy megtaláljam az ágyat" ha nem érintem meg a szenzort, akkor a letelt idő után szépen kikapcsol, ha megérintem, akkor vagy teljes fényerővel, vagy az utoljára beállított fényerővel felkapcsolva marad a világítás. Nagyjából ennyi, persze ezt még egyéb nyalánkságokkal fűszerezni fogom, de ez már nem tartozik a topik témájába.
Bocs ha kicsit hosszú lett.
Üdv.: Péter!
(#) Oraculum válasza csapeter hozzászólására (») Márc 9, 2014 /

Egyébként az automata felkapcsolást én is csak emiatt akarom, hogy ha este vaksötétben be kell mennem valamiért a szobámba csak egy pillanatra akkor halványan felkapcsol kb 10 s-ra és ennyi idő általában elég hogy megtaláljam amit keresek (adott esetben a villanykapcsolót ha tovább leszek bent)
(#) Macsek71 hozzászólása Márc 10, 2014 /

Kísérletképpen telepítettem az előszobába egy kb 1 m hosszú LED-szalagot (99 db LED). Az eladó tanácsa szerint "akassz rá 12 voltot azt jólvan...", kapott egy 1500 éves akkutöltőt ( műszerem szerint 12V).
Érdekesség ( amit kérdeznék miért van ):
1, lekapcsolás (230 szakítva) után elhalványodik, majd órákig dereng* ...
2, a forrpont nem a szalag végére esett, hanem kb 1/3 ára, így ott tápláltam meg. Múlt éjjel csak a megtáp melleti LEDek derengtek, a többi nem .. ?

- Lehetséges, hogy a tápegység (egy régi műszer töltője) pufferkondija okozza a derengést ?
- Esetleg a kisfeszültségű vezeték(~5m) szed össze annyi delejt, hogy a LED világolni kezd ?

* A szalag nem látszik az ajtótok tetején, de a felette lévő ~5 cm sávon falat megvilágítja.
(#) nedudgi válasza Macsek71 hozzászólására (») Márc 11, 2014 /

A LED akkor világít, ha áram folyik rajta. Az áram az "akkutöltő" szép nagy pufferkondijából folyik.
(#) juppi hozzászólása Márc 15, 2014 /

Azt szeretném megkérdezni, hogy 5050-es RGB SMD LED-ekhez (5 m) milyen 12V-os e.á.-ú tápegységet ajánlotok?
A fogyasztás kb. 72W, így 6 A-es (72/12=6) tápot már kinéztem magamnak, de gondoltam rákérdezek még itt, hátha van valamilyen ajánlott típus.

Emellett, 3528-as LED-füzérem van még, ami 10 m-es. Ehhez 48/12 = 4 A-es (12 V) tápra van szükségem, de nem nagyon látok ilyent. Van 2 A-es, a következő 3 vagy 5 A-es. Ha 5 A-est veszek, az jó lesz? (Mert ugye a kisebb biztosan nem elég.)
(#) djsms válasza juppi hozzászólására (») Márc 16, 2014 /

Nagyobb Amperes sosem baj! A 72W-hoz 6-es helyett én 10A-est szoktam tenni.
De nálam nagyon sokat is mennek, általában fővilágításkénk funkcionálnak.
Ha van otthon pc tápegységed az is jó, de én megcsinálnám szabályozott fordulatúra a hűtését 2 okból is.
1, halkabb lenne
2, alacsonyabb fordulat=hosszabb élettartamú venti
(#) Teaway válasza djsms hozzászólására (») Márc 16, 2014 /

De a PC táp az alapból szabályozott ventis, nem?
(#) didyman válasza djsms hozzászólására (») Márc 16, 2014 /

3, Alacsonyabb fordulat=rövidebb élettartamú táp. A legtöbb mai és tíz éves tápnak eleve van hőfokfüggő szabályzása, érdemes ahhoz nem nyúlni a hosszútávú lelki béke miatt.
(#) yulo5310 hozzászólása Márc 26, 2014 /

Hali! Van 3.5 méter 12 V,0,4 A/méter,4,88 W/ méteres led szalagom,a gondom az hogy 100 W/14 V feszültségű kapcsolóüzemű tápom van. Ráköthetem,ha rá akkor úgy is lehet,hogy középről üzemeltetném? Üdv! Doxa53
(#) nedudgi válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 26, 2014 /

A szalag hűtésére ügyelj. Rákötheted, még jobb is, ha középről kapja a tápellátást.
(#) yulo5310 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 26, 2014 /

Hali! Hogy érted a hűtést? Egy 3,5 méteres konyhapult lesz világítva,annak idején középre építettem be egy 6 dugós tömböt. A led öntapadós,az ebédlő hűvös(utálom a meleget),az nem elég neki hűtésre? Üdv!Doxa53

Mire ragasztod? A fára? Elég rossz hővezető.

Hát persze hogy a fára,ezeket erre találták ki. Vagy vegyek egy3500x 10x2 mm es laposvasat? Ez csak vicc volt,ne vedd komolyan,én úgy tudom, ezek kitekerve nem melegednek! Üdv! Doxa53

Valamennyire mindenképpen melegszik, főleg, hogy egy picivel magasabb tápot kap. Elviseli gond nélkül, de a ragasztó lágyulhat. A laposvas helyett valamivel jobb az alumínium.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2014

Most,hogy mondod,van 2x2 méter I keresztmetszetű guri-guri sinem aluból. Sajnálom rá!

Alumínium csempeszegő plusz aluszalag.

Hú! Király! Azom is van,meg öntapadós alu szalag vagy 50 méteres tekercs! Hogy ez nem jutott eszembe! Köszi! Doxa53

Könnyebb így felszerelni. Az esztétikumról nem is beszélve...
Következő: »»   20 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2014. Ápr, 20. Vas
15:19:28
Jelenleg 414 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu