Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg jel digitális jellé alakítása
Lapozás: OK   2 / 2
(#) marone hozzászólása Júl 25, 2013 /
 
Sziasztok !
Van a PT2399-es IC.
Alul van egy táblázat, ami mutatja hogyha változtatunk egy adott ellenállás értéken, akkor hogyan változik a "delay time".
Viszont van olyan is hogy "fck - Clock Frequency" , és ez is változik vele. Ennek a mintavételezési frekvenciához van köze ? Az is változik, vagy ez valami más ?
Kösz !
(#) Medve válasza marone hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Hello, igen, ahogyan a vödörláncnál is...
(#) pucuka válasza marone hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Természetesen változik a mintavételi frekvencia is. De ennek nincs jelentősége, ha a legrosszabb esetben a mintavételi frekvencia a legmagasabb feldolgozandó frekvencia kétszeresénél nagyobb. Ez meg a magas órajel frekvenciát tekintve nem lehet probléma. Másrészt vissza is alakítja saját magának, így semmilyen külső szabványnak nem kell megfelelnie.
(#) marone hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
Tehát ha mondjuk egy 5 KHz-es hangot akarnék bedigitalizálni, akkor teljesen mindegy hogy 20 vagy 40 kHz a mintavételezési frekvencia ?
(#) Saggitarius válasza marone hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Csak annyiban szamit, hogy mennyire szeretned, hogy az eredetire hasonlitson a felveteled.
(#) bubuc17 hozzászólása Szept 16, 2013 /
 
Sziasztok
(Nem akartam új témát nyitni így ide írom.)
Lg tv met szeretném rákötni az 5.1 es erősítőre.
A probléma az hogy a tv-n optikai kimenet van az erősítőn pedig rca dugón megy be az optikai jel.
Hogy tudnám ezt összehozni?
(#) kadarist válasza bubuc17 hozzászólására (») Szept 16, 2013 /
 
Szia!
Keresés: Bővebben: Link. De a téma címe nem vág egybe a kérdéssel, ugyanis mindkettő rendszer digitális.
(#) bubuc17 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 16, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget.
Esetleg ha egy infa vevőt raknék a fénybe és erősíteném a jelét az nem lenne jó?
Vagy jel átalakítás is szükséges?
(#) Inhouse válasza bubuc17 hozzászólására (») Szept 16, 2013 /
 
Az RCA-n nem optikai jel megy, az is digitális, de koaxiális bemenetnek hívják.
optikai->koaxiális digitális átalakító
optikai->koaxiális digitális átalakító
(#) Kiss Gábor hozzászólása Okt 27, 2014 /
 
Sziasztok!
Tudtok e valami analóg áramkörben segíteni, ami megjegyzi a bemenetére kapott fesz. értéket, amíg ki nem sütök valami kondit, vagy nem resetelem. Bemeneti fesz. 0-5V. Tudom, hogy AVR-el, PIC-el egyszerű lenne, de nekem 20 ilyen kis áramkör kellene, hátha analóg módon tárolni egyszerűbb, és olcsóbb lenne.
Üdv.: Gábor
(#) kadarist válasza Kiss Gábor hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Szia!
A kulcskifejezés: sample and hold. Számtalan ilyen áramkört találsz, ha rákeresel. Ismertetés.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2014
(#) exabit hozzászólása Szept 27, 2015 /
 
Kérdés: lehet-e 10bites ADC-ből 11-biteset készíteni ha több mintát átlagolok?

Ahogy keresgélek t0bbnyire mindenki erre a cikkre hivatkozik: Bővebben: Link
Olvastam de valahogy nem tudom eldönteni hogy akkor ez most használható vagy sem.
(#) Gafly válasza exabit hozzászólására (») Szept 27, 2015 / 1
 
Szia,
használható. Jó ez az Application Note. Szépen összefoglalja a lényeget, és ahogy az elején írja is, lekódolni meg roppant egyszerű.
Van itt még két cikk, amit érdemes mellé elovasni, ez a ritkításról (decimálás), valamint ez meg a túlmintavételezésről.
Sajnos mint nagyon sok minden a szakmában, ezek a dolgok is angolul vannak. Ráadásul végig kell olvasni és megérteni mielőtt megcsinálod
(#) pucuka válasza exabit hozzászólására (») Szept 27, 2015 / 1
 
Attól még nem lesz 11 bites. Az, hogy a mintavételezés hány bites, az, csak a felbontást határozza meg. A hiba mindíg +/- 1/2 bit. Az átlagolással ezt a hibát csökkentheted. Persze nagyobb felbontás egyben kisebb hibát is jelent. De érdemes megfontolni, hogy mekkora hibát tudsz tolerálni, mert 5 V -nál 5 mV nem egy egetverő hiba, de 10 mV mérésénél már probléma.
(#) Gránátalma hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Kezdő kérdés lesz...
A következő két elemmel kapcsolatban kérdeznék, hogy lehet-e őket együtt dolgoztatni, vagy teljesen más alkatrészeket kell választanom hozzá.
Buffer áramkörhöz:
TI OPA 1632
ADC

Az lenne a kérdésem, használható-e ez a két eszköz együtt, egy csatornát szeretnék digitalizálni. Viszont engem most megzavart kicsit ez az OPA a kimeneteivel, illetve az ADC is a bemeneteivel, mert nem a szokványos AIN+ AIN- látható rajta, hanem ugyebár AINL AIN R és mindez két csatorna bemenete.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2016
(#) ha1drp válasza Gránátalma hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Nem igazán. Az OPA1632-nek egy darab differenciál kimenete (+,-, GND), míg ennek az ADC-nek 2db normál - sztereó - bemenete van.
(#) Gránátalma válasza ha1drp hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Értem, köszönöm!

Egyébként tegnap megfigyeltem még pár ADC kapcsolást, szerinted hogy érdemesebb digitalizálni egy audio jelet, sima unbalanced + gnd formában, vagy balanced módon? Keressek inkább 24bites differenciál bemenetű ADC-t? Vagy pedig az OPA-t cseréljem sima unbalanced kimenetűre?
(#) etm hozzászólása Ápr 25, 2020 /
 
Hello! Olvastam a digitális átalakitókról. Azt értem,hogy nagyon sűrűn mérést végeznek az analóg jelen,és ezt alakítják át számokká,ahogy a képen látható. Ez érthető. Azt nem értem,hogy az első mért szám a 3 volt ,vagyis ez bináris 011. Utána az 5 volt, ami 101....stb. De a kép alján a lerajzolt négyszögletes jelformán egybe olvad az összes beolvasott mintavétel. Mivel ez egybeolvad,honnan tudja a következő egység,ami fogadja ezeket az adatokat,hogy hol van az egyik szám vége,és hol a másik? vagyis a 3 és 5 egybeirva binárisan 011101. Ez lehetne éppen 0111 és 01 is,ami már nem 3 és 5 voltot ad. Ez hogy van?
(#) Bakman válasza etm hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Ez úgy működik, hogy az áramkör tervezésénél kitűznek egy célt, miszerint hány bites legyen a felbontás. Ha 3 bites a felbontás, akkor a 011101 csak 011_101 lehet, magyarát két hárombites szám.
(#) pucuka válasza etm hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Az ADC -k szinkron rendszerek, az órajel amihez szinkronizálnak, az a mintavételi frekvenciának egész számú többszöröse.
Amit alul látsz az az ún NRZ jel (non return to zero), az 1 nél magas, nullánál alacsony. Ha két 1 értékű bit (11) következik egymás után, akkor az NRZ jel két órajel periódusig marad magas. Ezért nem folyik össze.
Pl. a kódolás sorban 3, és 5 az úgy néz ki, hogy órajel periódusra bontva, hogy alacsony, magas, magas, magas, alacsony, magas.
Az óra, és az NRZ jelet összekapuzva megkapod a bináris számodat.
(#) etm válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Köszönöm nektek a választ. Azt hiszem így érthető.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem