Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezetékes telefon szerelés
 
Témaindító: Busz, idő: Dec 1, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 23
(#) Hilo válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Köszönöm, nem mondom hogy 100% ban értem de mondjuk úgy 90% ban, a maradék 10% majd kv után...
(#) Gafly válasza Hilo hozzászólására (») Ápr 22, 2013 / 1
 
Ha elmondod melyik része nem érthető, akkor megvilágítjuk
(#) Hilo válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Megint kv hiányban szenvedek, de kérdezek inkább, hisz ebből tanulok, és előre is köszönöm a rám fordított időt energiát.
- ha felveszem a telefont akkor 48-52V egyen feszültség van a vonalon.
- ha leteszem akkor ugyebár semmi.
Ha csörög e telefon akkor 70Veff váltakozó feszültség van, vagy ehhez hozzá megy még az alap 48-52V?
A Vcsúcs számolásánál az 1.41-es szorzó honnan jön?
Kondenzátor kapacitásával kapcsolatos részt még nem tanulmányoztam át, ez majd máskorra jutó feladat lesz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2013
(#) nedudgi válasza Hilo hozzászólására (») Ápr 22, 2013 / 1
 
Nem.
Ha felveszed a telefont, akkor áram folyik - körülbelül 10-20mA. Ha leteszed a telefont, akkor a minimum 48V feszültség van. A csengető feszültség ráül az egyenfeszültségre, annak értékét növeli-csökkenti. Az 1.41 szorzó adja a színuszos váltóáram csúcsértékét - ennyivel magasabb a csúcs, mint az átlag.
(#) pucuka válasza Hilo hozzászólására (») Ápr 22, 2013 / 1
 
A 48 - 52 V mindíg ott van a vonalon. A központ oldalon van egy áramérzékelő elem, (régebben egy egyszerű relé) ami érzékeli, hogy a vonal zárásakor (felveszed a kagylót) áram folyik. Ennek az áramnak minimum 10 mA -nek (max 30 mA) kell lennie, hogy a relé meg tudjon húzni. Ma már nincs relé, de a szabványosított érték maradt. Ez határozza meg az előfizetői hurok legnagyobb ellenállását, ami a kiszolgálható előfizető távolságár korlátozza.
Az 1,41 -es szorzó, (gyök 2) az a színuszhullám csúcsfeszültségét adja, ami az egyenfeszültségre (ami a vonalon mindíg jelen van) van ráültetve, és ez az érték lesz a maximális feszültség, ami a vonalon van.
A csengetés érzékelő áramkörödet pont ezért kell egyenáramúlag leválasztani (kondenzátorral) a vonalról, hogy ez az áramkör ne vegyen fel egyenáramot a vonalról, mert azt a központ kagylófelvételnek fogja értelmezni. A kondenzátor nagyságát az határozza meg, hogy a váltófeszültségből annyi folyjon át rajta, ami az érzékelő áramkörödet (LED) működteti, de ne terhelje túl a vonalat.
(#) Hilo hozzászólása Ápr 22, 2013 /
 
Köszönöm, eddig tiszta, legalábbis azt hiszem.
Akkor 330 nF / 250V fólia kondenzátor, 10K ellenállás, 2 db led (2V nyitó feszültséggel, max 25mA) ezekkel elvileg akkor mennie kell rendesen? Köszönöm még egyszer mindenkinek a segítséget.
(#) Gafly válasza Hilo hozzászólására (») Ápr 22, 2013 / 1
 
Elvileg tökéletes
(#) elodke hozzászólása Júl 31, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy vezetékes telefon pót csengőt átszeretnék alakítani kapucsengőre az lenne a kérdésem hogy a telefon milyen jelet ad le. és telefoncsatlakózó van rajta hogy kéne bekötni

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv: Elli

th.jpg
    
(#) nedudgi válasza elodke hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
Váltófeszültség kell neki, legalább 70V.
(#) elodke válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
Köszi
220V az jó?
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2013
(#) Gafly válasza elodke hozzászólására (») Júl 31, 2013 / 1
 
Nem vinném ki csengőnyomóra a fázist!
(#) nedudgi válasza elodke hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
Nem jó. Maximum 100V a csengetőfeszültség. Esetleg egy jelfogó, de a hálózati feszültséget ki ne vidd a nyomógombra!
(#) Leraz válasza elodke hozzászólására (») Júl 31, 2013 1 /
 
Szia.

A vonalas telefon csengető feszültsége ~48 V.

Üdv.
(#) nedudgi válasza Leraz hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
Mióta?
(#) mraulajos hozzászólása Aug 1, 2013 /
 
Hali!
A vezetékes telefon dömpingjében, rengeteg tárcsás telefonból kiszerelt csengőt szereltem fel udvari csengőnek. 110 ~V trafóval próbáltam őket. Max. 100 ~V ról tudok én is.
(#) mraulajos hozzászólása Aug 1, 2013 /
 
Kép a csengőről.

100_2901.JPG
    
(#) pucuka válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 1, 2013 / 1
 
Tulajdonképpen mindenkinek igaza van. A 7A2 központ csengető generátora relékkel kapcsolta a 48 V névleges tápfeszültséget a földfüggetlen vonalra, hol így, hol fordítva. Igy állt elő a 96 V, ami ugyebár mivel a 48 V töltés alatt lehetett 56 V is, (ezért 60 V -osak a telefon jelző izzók) 112 V között ingadozott. Innen a kb. 100 V. Azonban a frekvencia nem 50 Hz, hanem max. 25 Hz volt, így ezek a csengők némelyike nem is szólt rendesen 50 Hz -el.
(#) elodke hozzászólása Aug 1, 2013 /
 
*
brondi flash bravo a neve

engem csak az érdekelne hogy ennek legalább hány volt feszültség kell a telefontól

*A hibás linket kivettem!
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2013
(#) nedudgi válasza elodke hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
Töltsd fel ide a képet...
Ahogy elnézem a kézikönyvét, ebben van valami erősítő is, tehát lehet, hogy frekvenciára érzékeny... 25 Hz körül pár volttal kellene megpróbálni. Végszükség esetén egy oszcillátor, ami egy 220/12V trafó 12V tekercsére dolgozik, a 220 tekercs mehet a kütyüdre.
(#) elodke válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
~6v ra nem reagál
(#) elodke hozzászólása Aug 1, 2013 /
 
vagyis csak villog
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2013
(#) akusebi hozzászólása Aug 1, 2013 /
 
Üdv mindenki!

Nemrég szereztem egy piros CB76MM telefont (sajnos nem tudom, hogy van-e hibája) és a tervem, hogy összekötöm a számítógépemmel, hogy bizonyos események hatására csörögjön.

Ha jól informálódtam, az analóg telefonok körülbelül 110VAC-al csörgethetőek.
Ezért rendeltem is egy 230V->110V átalakítót.

A vezérléshez egy SainSmart USB Relay panelt rendeltem Bővebben: Link
A panelt tudom szoftverrel vezérelni, ha nincs rákötve semmi akkor jól is kapcsolódnak a relék.

A telefont kipróbáltam relé nélkül közvetlen a 110VAC/50Hz-re kötve. A telefon csörgött, bár nekem kissé furának tűnt... (itt-ott elhalkult, akadozott).

Amint a relén keresztül vezérlem ha nagyon rövid ideig megy akkor OK, de ha már 1-2 mp-ig csörget akkor kikapcsol.

Nem vagyok profi, szóval lehet hogy ez nem oldható meg ilyen egyszerűen. Várom a segítő hozzászólásokat/kérdéseket!

Köszönöm előre is a segítséget!
(#) pucuka válasza akusebi hozzászólására (») Aug 1, 2013 / 1
 
Mert a csengető feszültség 100 V 25 Hz! Azért csenget furcsán.
(#) proba válasza pucuka hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
Meg inkább csak 50-60V. A régi induktoros telefonok voltak 110V osak. Egyébként az alján van egy tekerő amivel módosítható a hangzását.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2013
(#) pucuka válasza proba hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
Persze, megszólal már kisebb feszültségen is. Az előfizetői hurok csodákat tud művelni.
De az 50 Hz -hez nagyon fürge kolomp kellene.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2013
(#) akusebi válasza pucuka hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Köszönöm a választ!

Gondoltam, hogy az 50Hz kicsit sok lesz... hogyan lehetne legegyszerűbben átkonvertálni 25Hz-re?

Emiatt kapcsolhat ki a relé panel is?
(#) pucuka válasza akusebi hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Azt nem tudom, elvileg annak mindegy lenne a frekvencia. De a feszültség biztos kevés.
Csinálj 555 -ből egy csengető generátort, azzal hajts meg egy fordítva bekötött trafót, és az eredeti primer 110 V -ját használhatod. A feszültségre nem nagyon kényes.
(#) patekw válasza pucuka hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
A feszültséggel köss sorba egy diódát és egy kondit és megvan a 50 Hz fele.
(#) akusebi válasza patekw hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nagyon nem értek az elektronikához... milyen dióda és kondi legyen sorba kötve? Tudnál esetleg konkrét adatokat, vagy valami weboldalt adni ahol tudok tájékozódni?

pucurka a te megoldásod biztos jobb, de mivel nem értek hozzá az egyszerűbbet választanám...
(#) Ivett93 hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Sziasztok !

Nem tudom tudna-e nekem segíteni valaki van egy ventus fj400 bull telefonom amiben lemerült az ellem ellem csere után nem mutatott semmit a kijelző beállítottam az időt a dátumot de ha lerakom a kagylót nem mutat semmit sajnos kezelési útmutatója nincs mert a készüléket így kaptam magában ha valaki tudna nekem segíteni vagy letudná írni h. h.lehet visszahozni rajta a képet h. mutassa a nem fogadott hívásokat meg a többi dolgot az nagyon meg köszönném. választ itt vagy az e-mail címemre is lehet küldeni ott talán jobb is lenne : k.ivett15@hotmail.com A segítséget előre is köszönöm !
Következő: »»   6 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem