Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laser Graffiti
 
Témaindító: zzzzzzzzzz, idő: Feb 12, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) zzzzzzzzzz hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
A Graffiti Research Lab megcsinálta a Laser Tag nevű projektét, ami nem más, mint egy hagyományos lézer pointerrel hatalmas épületekre lehet a legkülönfélébb ábrákat felrajzolni.
A rendszer összeállításhoz csak egy laptop, egy projektor, egy lézer pointer és a szoftver kell, ami ingyenes.

Bővebben: Link
Bővebben: Link

Itt meg tudjuk beszélni az építés során felmerülő tapasztalatokat.

Nem vagy már kezdő! Miért nem használod a LINK gombot? -- javítva a link-- vicsys
(#) Router válasza zzzzzzzzzz hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Szia!

Úgy látom ez az a téma amit mindenki elolvas de senki sem válaszol.

Érdekes de nem hiszem, hogy nagyon bonyolult lenne. Egy brutális fényerejű projektorról van szó amit egy épületre irányítanak és a pointer pöttyét egy kamerával követik a falon. Innentől kezdve csak szoftver kérdése lehet az egész.
(#) zzzzzzzzzz válasza Router hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Szia!

Az a jó, hogy bárki meg tudja csinálni és elég király lesz a végeredmény. Gondolom egy kis idő kell, aztán majd egyre többen próbálkoznak vele.
(#) Collector válasza zzzzzzzzzz hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Idézet:
„egy hagyományos lézer pointerrel hatalmas épületekre lehet a legkülönfélébb ábrákat felrajzolni.”

Sajnos ezt rosszul tudod. Pointerrel ilyen ábrákat nem lehet épületekre kivetíteni, semmi sem látszódna belőlük. Ide 5-10W-os lézerek kellenek, amik nagyon drágák.
Szobába, otthon persze még működnének a kicsik is.
(#) zzzzzzzzzz válasza Collector hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Szia!

Az biztos, hogy minél erősebb a lézered, annál jobb, de azért az 5-10 Watt egy kissé brutális lenne.
Azon a bizonyos oldalon olvasható, hogy az összeállításhoz szükséges eszközök a következők:

The equipment:
Here is the essential equipment you will need for your Laser Tag system.
1x fast laptop (PC or Mac) that can connect to an external monitor. It helps if the laptop has a dedicated graphics card, so a Macbook Pro would be preferable to a Macbook for this reason (though macbooks seem to run it just fine!).
1x video camera that you can connect to your laptop. Video cameras that have manual controls tend to be a lot better at tracking the laser than ones that automatically adjust the image depending on how bright it is.
1x projector. Anything over 2000 lumens should be good. 1x laser pointer between 5mW and 80mW in power.

Itt 5-80 mW közöttit ír. Az tény, hogy a 80 mW-os lézerek már elég drágák, de azért nem megfizethetetlen.
Nem tudom, számomra ezek még a "hagyományos" kategóriába tartoznak, de hát ízlések és pofonok.
(#) polyakdav hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Sziasztok! Nekem nagyon bejön! A szobában ki akartam próbálni, de már a program sem akar elindulni valamiért. Csak bejön egy parancssoros ablak, tölt, aztán kiép. mi lehet a baj?
(#) zzzzzzzzzz válasza polyakdav hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Helló!
Ha letöltötted a dolgokat, ott van egy olyan fálj, ami úgy kezdődik, hogy you need to ... és abban írja, hogy először telepítened kell a quicktime player-t, az kell hozzá, hogy működjön a szoftver.
(#) polyakdav válasza zzzzzzzzzz hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
QuickTime 7.6.5 van fenn, szóval szerintem nem ez lesz a baj. Vagy nem elég az ingyenes? meg kell venni a teljes verziót?
(#) vviktor hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Hali! Én kipróbáltam a programot, szerintem nagyon király. Itthon nincs projektorom, de szerdán a haveromnál kipróbálom, és akkor majd rakok fel videót.
Üdv:Viktor
(#) zzzzzzzzzz válasza polyakdav hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Nekem gond nélkül elindul.
Ez XP-én és Vista-án fut, a PC-s verziót töltötted le?
(ezt: Laser Tag 2002 PC App - XP and Vista - Update for Camera settings Fix (Feb 2008))
(#) polyakdav válasza zzzzzzzzzz hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
igen, "LaserTag2002XPVista" kiirja hogy mi a hiba de olyan gyorsan kilép hogy nem tudom elolvasni. Holnap újrarakom a quicktime-ot meg frissitek videocodec-et meg ilyenek és meglátjuk.
(#) hapakj válasza zzzzzzzzzz hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Collector nem mondot hülyeséget. Tényleg kellhet egy 5-10W-attos lézer, de itt a képet nem a lézer csinálja hanem a projektor, a lézer csak irányításra kellhet, arra meg kb elég.
(#) Tomi20 válasza polyakdav hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
üdv

Nekem akkor csinált ilyet, amikor nem volt rádugva a webkamera a gépre. Rádugtam, és elindult.

A lézer színét nem lehet valahogy átállítani a programban pirosra? Vagyis hogy piros lézert érzékeljen.
(#) polyakdav válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Egy gépújraindítás és már megy is!
nagyon jó program!
Csináltam egy olyat hogy a webcam az asztalr néz fentől (üres asztal) és ugy irtam a lézerrel mint a ceruzával és olyan mintha bemásolná amit irok jó beállitásokkal nagyon frankó!
A lézer szinének beállitását még nem találtam, Nekem 5mW-os zöld lézerem van. De van valahol pirosam is , merkeresem és kipróbálom azzal.
(#) rammeradrian hozzászólása Feb 15, 2010 /
 
Üdv valaki elmondaná mi ez a cucc és hogy működik mi a lényege és mire kell a lézer amikor a projektor adja a képet. (Angolul most tanulok és még nem értem)
(#) bbb válasza rammeradrian hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
A dolog viszonylag egyszerű.

1. rajzolsz a lézerrel (elemlámpával, akármivel, a lényeg, hogy érzékelhető legyen)
2. egy rögzített kamerával felveszed a fénypontod útját (minél élesebb a kontraszt, annál jobban működik)
3. kivetíted a felvett képet

Az ötlet nem rossz, a megvalósítás se olyan nagyon vészes, ha az ember rászánna egy kis időt (és tud programozni), akkor szerintem nem túl bonyolult egy saját program megírása sem.
Mindössze megfelelő kamera kell hozzá, amivel érzékelni tudod a megvilágított területet, aztán jön egy "kis" képfeldolgozás (háttér kiszűrése, küszöbölés, ..., hogy megkapd éppen hova világítottál), majd az egészet kivetíted. Ráadásul, ha úgy írod meg a programot, hogy több ablakkal dolgozik (egyik a vezérlő, másik a kivetítő), akkor a kivetítőnek szánt ablakot a projektorra tudod rakni, míg a vezérlőket nem fogja kivetíteni.
Ha lenne projektorom, lehet, hogy neki is látnék egy ilyen játéknak csak a móka kedvéért
(#) polyakdav válasza rammeradrian hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
A program lényege hogy a másodlagos monitor képét falra vagy valahova kivetíti projektorral. A webcamod a projektor képére irányítod. A programban be kell kapibrálni a képet. Ahova a projektor vetíti a képet, ott a falon rajzolsz egy zöld lézerrel akkor olyan hatést kelt mintha rajzolnál a falra. A lézer utvonalát rögzíti. Akár effektezhető is. Igy akár Graffitizhetünk is szobánk falára.

Itt van róla egy videó:
Bővebben: Link

De csak beiros youtudera, hogy laser graffiti.
Jól el lehet vele szórakozni

Ha nincs projektorod, akár tvre, másodlagos monitorra is rajzolhatsz!
(#) sooty válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Üdv! A laser színét be lehet állítani pirosra (vagy akármilyen színre. A Tracking options menüpont alatt (a nyilakkal leget a progiban léptetni) állítható az érzékelni kívánt szín, szaturáció, fényerő, érzékelni kívánt pont nagysága, ugrás mértéke két mintavételezés között stb. Sajnos a "mezei" piros pointernek nincs elég fénye, hogy detektálni lehessen, egy általános webkamera nem képes jól "látni" pláne akkor, ha visszaverődő fénysugár nem a kamera felé szóródik. 50mW zöld lézerrel jól működik. Próbáltam fehér fénnyel egyszerű zseblámpával is működik, de igen közel kell álni a vetítővászonhoz és így nem látványos.
(#) sztrumi válasza zzzzzzzzzz hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Ez egy nagyon állat program, csak nem nagyon találom a letöltést. Ha tudnál küldeni valami linket, azt nagyon megköszönném.
(#) kicsicsira hozzászólása Márc 19, 2010 /
 
én is kipróbáltam csak nincs projektorom és másodlagos monitorra(tv) próbáltam de oda viszont nem vetíti ki. nem tudjátok hol lehetne ezt beállítani?
(#) zzzzzzzzzz válasza sztrumi hozzászólására (») Márc 20, 2010 /
 
Helló!

Itt lehet:
http://muonics.net/blog/index.php?postid=26

és a leírás után van ez, ott tudod letölteni:

Laser Tag 2.0 Software Download - Updated for Leopard and Vista
Laser Tag 2.002 Mac App 0S X 10.4 + 10.5 - Optimized!! (Feb 2008)
Laser Tag 2002 PC App - XP and Vista - Update for Camera settings Fix (Feb 2008)
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem