Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sokol-403 rádió
 
Témaindító: forma3, idő: Márc 9, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 6
(#) z_miklos hozzászólása Feb 5, 2024 /
 
Sziasztok,

Kezembe került egy Sokol 403-as, amit átalakítottak a rövid hullám vételére (hosszú hullám helyett).

Keresem a következő pdf fájlt: SOKOL_atalakitasa_RH_vetelehez.PDF , mert érdekelnéne a leírás is.

Üdv.
(#) z_miklos válasza z_miklos hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Sziasztok,
Közben megtaláltam a Ezermester 1971/8, és a Rádiótechnika 1966/7 az átalakításról szóló cikkeket, de az én Sokol példányom nem úgy van átalakítva, mint a cikkekben le van írva, hanem a tekercsek a ferritrúdon vannak elkészítve.
A hosszúhullámú modulátor tekercs ki van szerelve, helyére van bekötve a két új tekercs a ferritről. Egy vékony drótos tekercs, 2-3 menetes és egy vastag drótos tekercs, ami látható.
Ez vajon egy közismert átalakítás? Mert különbözik a két folyoírat cikkeiben leírtaktól.
Most vettem észre, hogy a hosszúhullámú oszcillátor tekercs meg van módosítva (valószínűleg a cikkekben leírtak szerint). Viszont az új ferrites tekercsek nem szerepelnek a cikkekben.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2024

sokol_rh.jpg
    
(#) Lacika válasza z_miklos hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
De hát az eredeti cikkben is a ferritantennára van tekercselve...
Vagy rosszul látom a cikkben lévő rajzon?
(#) z_miklos válasza Lacika hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Szia Lacika,

Valóban, az Ezermester cikkben is a ferritre van tekercselve. Azt a részt valahogy átugrottam.
Köszi
Eléggé jól szól a rövidhullám rajta.
Szerinted érdemes egy GT313A-ra vagy AF139-re cserélni a P422 első tranzisztort? Jobb lesz tőle?
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2024
(#) Lacika válasza z_miklos hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Mit értesz azon, hogy jobb lesz tőle?
Szelektívebb lesz -- nem.
Érzékenyebb lesz -- nem.
Jobb hangminőség -- nem.
Elmúlik a fading rövidhullámon -- nem.
Továbbra is el fog mászni a behangolt adó idővel -- igen.

De tényleg, szerinted mégis mi várható el 3 tranzisztortól?
Ez több mint 50 éves ketyere. Az akkori technikai szinten van.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2024
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem