Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   88 / 150
(#) Tillakata válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
ok,köszönöm.
(#) olaszi hozzászólása Okt 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Lm3916-al szeretnék vu metert csinálni. Csak azt nem tudom hogy hogyan tudnék kettő ic-t egymás után kötni, mert az a cél, hogy legalább 20 LED-et szeretnék meghajtani oldalanként. Segítséget előre is köszönöm!
(#) Chris8803 hozzászólása Okt 26, 2011 /
 
Sziasztok! Szeretnék egy kicsit többet megtudni az alábbi rajzról! Mivel hajtom meg, milyen elektronika járul hozzá stb. Légyszives segitsetek!
(#) Medve válasza Chris8803 hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Szia, ahonnan letöltötted igen valószínű, hogy megtalálod az ezt meghajtó kapcsolást is. Csak el kell olvasni. Magyarul van.
(#) Medve válasza olaszi hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Hello, az IC adatlapján jónéhány példát láthatsz a kaszkád kapcsolásra
(#) Chris8803 válasza Medve hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Valóban, csak elkerülte a figyelmem! Bocsánat
(#) _JANI_ válasza Chris8803 hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Egy link a kép oldaláról sokat segítene. ( Legalább abban, hogy segíthessünk. THX. )
(#) kokozo válasza Chris8803 hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Szia! Szerintem te ezt keresed:Bővebben: Link
(#) olaszi válasza Medve hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
OK!

Köszönöm!
(#) Alkotó hozzászólása Okt 30, 2011 /
 
Az itteni téma folytatásaként, terveztem egy panelt is a jól működő kapcsoláshoz.
Bárki aki ilyet kíván építeni, azt lebeszélem a HEStores kapcsolásról, és a helyett ezt ajánlom. Teljesen hasonló ahhoz, csak egyoldalas a panel, és egy "értelmes" logaritmikus skála szerint történik a kijelzés.
(Akkor igazán megdöbbentő a különbség, mikor az "eredeti" és a "megvariált" együtt működik.)
A rajzot már korábban is feltettem, de most kiegészítettem egy kis matekkal is, ezért az újabb publikáció, és most már van panelterv is.
Ha szabad ilyet javasolni a HEStore-nak, akkor a HEKIT-188 számú egységcsomagját célszerű lenne lecserélni erre.
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Nov 14, 2011 /
 
Sziasztok!

Az LM3915 elvisel a kimenetén 2 párhuzamosan kötött LED-et? Tehát 10 db helyett 20-at szeretnék 1 IC-re kötni.
(#) janikukac válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Igen, minden kimenetre 2 led mehet, a datasheet alapján 40mA-t bírnak a lábak külön-külön. Egy LED kb 20-at vesz fel...
(#) reloop válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Szia! Kösd sorba a ledeket.
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Maximálisan egyetértek. Főleg, hogy áramgenerátoros a kimenet, tehát a párhuzamos kötés rossz döntés lenne.
Janikukac! a toknak van egy maximális disszipációja, amit figyelembe kell venni. Nem néztem meg az adatlapot, de ha a LED-ek is a 12V-ról mennek, akkor kizárt, hogy minden lábon kibírna ekkora áramot egyszerre (vonalmódban). Proli007-től figyeltem el, hogy éppen a LED-ek feszültségének csökkentésével lehet hatékonyan korlátozni a melegedést.
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Üdv! Remélhetőleg van a kérdezőnek legalább két nyitófeszültségnyi tápja. A disszipációval kapcsolatban csatlakozom az Általad írottakhoz.
(#) janikukac hozzászólása Nov 16, 2011 /
 
Hali!
A mindenki által ismert, tranzisztoros kivezérlésjelzőnél a ledek számát lehet növelni ameddig csak akarom, annyi hátránnyal, hogy több áramot vesz fel, és kellenek hozzá ledenkénti tranyó, dióda, ellenállás?
(#) reloop válasza janikukac hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Szia! Ennél a kapcsolásnál a 12V táp szab korlátot. A csúcsegyenirányító által létrehozható maximális feszültségben ahányszor a dióda nyitó feszültség megvan annyi ledet lehet rákötni, illetve eggyel kevesebbet.
(#) janikukac válasza reloop hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Igen, ezt szerettem volna, de semmi gond, akkor marad a 10 LED.
(#) reloop válasza janikukac hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Nagy csodát ne várj a kapcsolástól. Bizonyos hangerőn hajlandó a zene ütemére futkározni a led oszlop, kb. ennyi
(#) janikukac válasza reloop hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Nembaj. Annyira pákahiányom van, lehet ma vele alszom. De amúgy pénteken addig le nem fekszem, míg egy próbapanelen össze nem dobom.. Megvannak a ledek, tranyók , kondik, már csak poti, ellenállás meg dióda kell, ezek pedig 2 forintosak.
(#) misi93 válasza janikukac hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Csá! Haverom 52 ledes kiv. jelzőt csinált. Én terveztem neki a nyákot mindenhogy próbálkoztunk, de nem bírtuk fullig kivilágítani. Egy hibája van, hogy melegszik mint a kazán télen
(#) janikukac válasza misi93 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Nekem már készülni kezd, most a 10 ledes..
(#) misi93 válasza janikukac hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Szerintem elég jó kis kapcsolás és egyszerű is. Az 52 ledesen kívül még 20 ledesből is készült/ készül 5-6db haverok és az oktatóm sem bírt ellenálni Én is 10 ledeset csináltam.
(#) janikukac válasza misi93 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Az jó!!
Én majd rakok fel képeket , holnap, amint kész lesz !
(#) ZsoltiD hozzászólása Nov 20, 2011 /
 
Az "Erősítő mindig és mindig" témából ide...
Igazából egy IRFZ44N MOSFET-et raktam a kimenetre, mert elég sok ledet (200) kell meghajtanom. Tehát a 250 µF kondi negatív lábát ráraktam a G-re.

A 3 lábú potinak melyik lábát kell földre kötni?
(#) reloop válasza ZsoltiD hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Szia!
A kondit hagyd el, a kimenet és a test közé tégy feszültség osztót, onnan vezesd a gate-re. Lehet ez 1-2k trimmer is, hogy állítható legyen.
A poti azon lábát kösd a testre, amelyikkel a csúszka összeér letekert hangerőnél.
(#) ZsoltiD válasza reloop hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm, kipróbáltam, a feszosztós dologgal már megy.
De a potit még mindig nem földeltem.
Így gondoltad?
Amikor letekerem a potit, akkor az 'a' és a 'b' lába ér össze-> tehát 'b' lábat földelem. ekkor rövidre zárnám a +-t meg a '-'-t, tehát akkor rosszul gondolom
Bocsi, hogy értetlenkedek.
(#) reloop válasza ZsoltiD hozzászólására (») Nov 20, 2011 / 1
 
A linken szereplő betűjelzés szerint az 'a' és 'c' lábak között van a poti ellenállása. A rajta futó csúszka a 'b' lábon van kivezetve. (Ez nem feltétlen igaz minden potira, de egy ellenállásmérővel és egy kis tekergetéssel rá lehet jönni.)
A bekötés: 'a' test, 'b' kimenet,'c' bemenet.
(#) ZsoltiD válasza reloop hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Én multiméterrel megnéztem, és a-b lába között, illetve b-c lába között van ellenállás változás tekergetés közben, csak a második esetben fordítva változik az ellenállás (nem csökken, hanem nő).
(#) Frankye válasza ZsoltiD hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Ez esetben az Általad "b"-bel jelzett lába a csúszka, a másik kettő pedig a reloop által említett "a", illetve "c" kivezetés.
Következő: »»   88 / 150
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem