Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stroboszkóp
Lapozás: OK   21 / 122
(#) Georgee válasza tbence3 hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
nem ártana az ellenállásokat hűtőbordára tenni..... nekem is ez volt a szitu kapott egy izmos bordát egy nagyadag hűtőzsírt és egy ventit, így már nem hisztizik a kicsi
(#) tbence3 válasza Georgee hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Jó de ha már teszek bele ventit akkor kell hozzá táp is :S Nekem ez a bajom hogy az még plusz pénz:S ami nekem most így ünnepek előtt nem nagyon van
(#) watt válasza Skip hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
(#) szekegabi hozzászólása Dec 12, 2007 /
 
Én anno az ellenállásokat úgy oldottam meg,hogy állva tettem a panelre,így a lehető legnagyobb felületen tudnak hűlni.... sokat segít
(#) Travolta válasza watt hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
Ill. Low ESR.
(#) watt válasza Travolta hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
Na-ja, de a sima kondikra nem írnak semmit!
(#) még1MbR válasza watt hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
Nézegettem a linkelt oldalon, de 100µF-os, 350V-os kiadásban már nem találtam low esr-es kondit
Pedig a vakus villogómba ilyesmi lenne a jó, hogy bazi nagyot villanjon. A szokvány elkóval nem valami nagy szám. (másodpercenként 1-et villantok vele) Esetleg több kisebb értékű esr-est tegyek párhuzamosan?
(#) Georgee válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
ha a kapacitás megfelel akkor tehetsz bele nagyobb feszülségűt is
(#) Georgee hozzászólása Dec 12, 2007 /
 
Hi! Travolta irtam a ki mit épített témába. A probléma a következő cső nem mindig sül elvan amikor csak halvány ívet húz, mint anno az IfK 120as strobim.... Van valai 5leted i lehet a baja?
(#) Travolta válasza Georgee hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
Van 1 tippem,de kellenenek kozeli kepek a beultetesrol!Milyen nyakterv alapjan csinaltad?
(#) waresz89 hozzászólása Dec 12, 2007 /
 
sziasztok! szeretnék egy vakucsöves(stroboszkópos) gyújtásvizsgálót építeni. ez egy nagyon hasznos autós műszer. találtam is megfelelő kapcsolást. az alkatrészek beszerzése meg is történt, viszont amivel gond van, sehol se kaptam fazékmagot HOL LEHET ILYET KAPNI????? lécci segítsetek! az értéke: AL2700 a mérete(ez volt odaírva) 14x18mm. a megtekercselésének menete se világos. azt is irja le valaki kérem. köszönöm!!!
(#) djpety hozzászólása Dec 17, 2007 /
 
Vettem egy mini strobot(hogy legyen a házibulikhoz)de nem a legjobb hogy csak magán a készüléken lehet a villogás gyorsaságát álitani, ezért még egy potit akarok beleteni hogy pl a pltrol tudjam a vilogást szabályozni poti benne a műszer szerint 800Mohm ezt nehéz elhinni valahogy (őzintén túl pici a mérete) lehetséges ez?Illetve ha simán rákötöm a másik potihoz ami a strobi van akkor tudom szabályozni majd az egészet?Vahgy eteygek egy külön kapcsolót amivel átváltom a 2potit?köszi
(#) Georgee válasza djpety hozzászólására (») Dec 17, 2007 /
 
általában 1Megás szokott benne lenni, nem lehet h 800K körüli volt az az érték???? A helyedben kiszedném és a helyére tennék 1 csatlakozót majd ugy vezetném el.... Nekem idáig az összes strobim igy lett megoldva.
(#) Travolta válasza Georgee hozzászólására (») Dec 17, 2007 /
 
Csak ovatosan azzal a kivezetessel!Ugyanis ott csucsul a halozati feszultseg!!!
(#) Norbert123 hozzászólása Jan 1, 2008 /
 
Sziaszok
Lenne egy olyan kérdésem hogy ledekből lehetne egy csinálni,mert én láttam egy ujságban.
Ha lehet leírnátok hogy szerintetek mekkora fény erejű led kellene?
Előre is köszönöm
Sziasztok
(#) tbence3 hozzászólása Jan 1, 2008 /
 
Nekem mostmár kész lett véglegesen a strobim. Vagyis dobozolás tekintetében. Képet még nem tudok feltenni mert vissza kell mennem érte de jól működött. Oldaláta tettem egy kisebb ventilátort valamint 4 ellenállásra kösöz hűtőbordát ami egy P1-es gép volt
(#) dB_Thunder válasza Norbert123 hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
A lehető legnagyobb fényerejű kell, és abból is 1 vödörnyi...
(#) tbence3 hozzászólása Jan 17, 2008 /
 
Asszem még nem tettem fel képeket a kész strobimról. Íme:
(#) Skip válasza tbence3 hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
felettébb sexi az emeletes ic!
nekem is készülőben van ugyanez a projekt... majd mutatok képet! gratu hozzá!
sokat használtad már? (hogy a kondik hogy bírják!?)
(#) tbence3 válasza Skip hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Ma raktam bele egy BC182-t hogy az kapcsolja a triakot. A kondik ki lettek cserélve, mert ez elötti eléggé kipúposodott de a mostani az 105°C-ra van mértezve. Kb 2 bulit csináltam ezzel az újakkal.
(#) deguss válasza tbence3 hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Ügyes vagy Bence, biztos jópáran irigykednek emiatt...
(#) tbence3 válasza Skip hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Ilyen volt 1 éjszakás használat után.
Köszönöm a segítségedet Dani!

kondi.jpg
    
(#) kicsicsira válasza tbence3 hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
Hy! Nekem nagyon tetszik
(#) BigLeslie24 válasza Veréb hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
Szia Veréb!

Nekem *************************



Minden jót!
(#) Moderátor hozzászólása BigLeslie24 hozzászólására (») Jan 19, 2008
 
Ez itt nem az apróhirdetések helye!!!

Felül ki van emelve vastagított betűkkel jobb oldalon az Apróhirdetés részleg!!!
(#) petitrial hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
A fényképezőgépben található gyújtó trafót használhatnám stroboszkóp gyújtójának?
(#) tbence3 válasza petitrial hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Attól függ.
Mihez szeretnéd használni? A hozzá tartozó csőhöz? Vagy pedig másikhoz? De szerintem nem sok az a 2-300Ft érte.
(#) Collector hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
Lenne egy kérdésem. Találtam itthon egy stroboszkópnak kinéző eszközt, az van ráírva, hogy 'neon strobe'. A lámpatest egy felcsavart üvegcső, 2 kivezetéssel. Tudja valaki, hogy mekkora feszről megy?
Illetve szeretném megtudni, hogy ezek a csövek mennyi ideig világítanak, mennyi idő a teljes kisülés bennük. 1/4000-1/10.000 s körül el lehet érni vajon egy normál villanócsővel? És a villanócsövek a feszültség-kapacitás aránynak megfelelően villannak fel (ha az energia ugyanaz marad) vagy a nagyobb fesz automatikusan kinyírja őket?
(#) petitrial válasza tbence3 hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
4kv strobócsőhöz, amúgy hol lehet venni?
(#) tbence3 válasza petitrial hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Itt az a kérdés hogy hány W/s-os a cső?
Következő: »»   21 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem