Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   26 / 489
(#) san398 válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Gratulálok, szuper! Kapcslási rajzot nem akarsz belinkelni?
(#) StefuPeti válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Kapcsolási rajzot szeretnénk. légyszi-légyszi
(#) zolee1209 hozzászólása Feb 19, 2008 /
 
Kedves san398 és StefuPeti! időközben próbáltam egyszerűsíteni a kapcsolást: egyik barátom megkereste Kaninjot, hogy változtasson a progin,de a változtatás nem lett tökéletes,mert minden gomb szinte mást csinált,mint eredetileg... Ezért kérném meg most Kaninjot:ha van rá lehetőség,akkor úgy módosítson a forgórész progiján,hogy valamelyik szabad lábon egy impulzus jelenjen meg egy gombnyomásra(olyan gomb,melynek nincs még funkciója,vagy vmelyik használatlanabbra cserélje) Ha ez a módosítás létrejön és mükszik,akkor nagyban egyszerűsödne a kapcsirajz! (mondtam h programozással egyszerűbb lenne ) ha ez megvan,akkor rakok rajzot,mert addig feleslegesen bonyesz az áramkör!!! Ez meg senkinek sem jó!
Kaninjonak külön köszönet az esetleges fáradozásért,illetve annak a személynek aki ezt meg tudná oldani!
(#) tony994 hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
Akkor végülis mennyi bemenő feszt kell adni a tápnak?És ez mennyit ad le a tekercs iletve a motor felé?Jah és hány amper kell neki?Választ előre is várom!
(#) tony994 hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
Most reggel elkezdtem próbálgatni az órát.Ráadtam az órára 4 volt egyent a (prop részére) és felvett 1,7 ampert Ez kicsit dúrva Deh lehet az a baja h a pic nincsen benne?Vagy mih lehet a baja?Kicsi bele az 1,5 amperes grezz? Valaki mondjael mih lehet a baja!Az órát elektrocsib szerint készítettem el!Választ előre is várom!
(#) robbbb hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
Sziasztok!
Én is most állok neki az órának és két kérdésem lenne.
A bázison L1-el jelzett állótekercse induktivitása hány H??
Én sima hálózati trafóval(nem a 2X12v-os trafós diódás megoldással) üzemeltetném és ebben az esetben egy 12V-os 800mA-es elég?
Vagy mivel a motornak kell külön 12V,akkor 24V-ossal egy feszosztóval megoldható?
Előre is köszönöm aki segít!

üdv!
(#) Tom025 hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
tony994!

PIC nélkül semmi áramot nem szabadna felvennie, ott valami nagy elkötés lehet a nyákodon.

robbbb!

A bázison jelzett tekercs (L1) a légmagos trafó primer tekercse, amit a cikkben leírt módon tekercseltél. Az induktivitását nem tudni, de nem is olyan fontos, inkább a menetszám. Megoldható 1x12V-os trafóval is, de a 800 mA-es elég kicsi, én 2A-est használtam, de legalább másfeles legyen az a trafó. Nem kell a motornak külön 12V, ha nagyon akarod 24V-os is lehet a trafó, egy stabkockával, de az elég rendesen melegedni fog..
(#) scampi hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
Sziasztok! Csak egy ötlet: egész nyáron mellettem zúg egy ventillátor arra szerintetek lehetne adaptálni? Gondolok itt az esetleges fordulatszám eltérésre. Valaki látott már ilyen próbálkozást?

Köszönet Scampi
(#) tony994 hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
Deh mih baja lehet?Vki eltudja mondani?4 volton felvesz 1,8 ampert kb deh én egyent adok a grezz re!Lehet váltót kéne adni? (A prop részére közvetlenül adom) lehet h valami a zénerrel van?Választ előre is kjöszi!
(#) Tom025 válasza tony994 hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Az teljesen mindegy, hogy egyent vagy váltót adsz rá. Ha a zéner nagyon melegszik, akkor fordítva kötötted be. Ha azt leellenőrizted, mérjél ellenállásmérővel a tápfesz és a föld ágak között, elvileg (természetesen) szakadást kell mérned.
(#) tony994 hozzászólása Feb 28, 2008 /
 
Azé annyira nagyon nem melegszik inkább a greez kocka melegszik a greez és a zéner is jólvan bekötve!És én nem a tekercsre adom a feszt hanem közvetlenül a propellerre.Vajon mih lehet a baja?
(#) vicsys válasza tony994 hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Könyörgöm írd már helyesen: graetz (gréc-nek ejtjük)
Mondd, miért adod közvetlenül a propellerre a feszt?
Sztem a graetz előtt v. után van zárlat. Vedd ki és mérj rá műszerrel a panelra.
(#) tony994 hozzászólása Feb 28, 2008 /
 
Valószínű a graetz (gréc-nek ejtjük) után lehet a zárlat.Azé közvetlenül a propra adom a feszt h megnézzem h a pic megkapja e az 5 voltot és ha nemm a akkor baj van. És azért mert nemakarom kinyírni egyből a pic-et.Nem minden nam mek chip cad hez Akkor végülis csak zárlat lehet?
(#) vicsys válasza tony994 hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Ezt műszerrel könnyedén ki tudod mérni. (és a válasz gombot használd légyszi! Köszönöm)
(#) Moderátor hozzászólása tony994 hozzászólására (») Feb 28, 2008
 
Ne csak a graetz-t, de a többi szót is helyesen írd, egyenesen undorító az írásod kinézete. Szedd össze magad, ez itt nem a szlengek fóruma, és nem is egy chatoldal!
(#) Slayer hozzászólása Feb 29, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Az óra egyes részei(bázis,propeller,tekercs stb.) készen vannak. Az a kérdésem lenne az egésszel kapcsolatban, hogy az IR led mikor ad jelet és a két tsop egyaránt reagál-e a távirányitóra, vagy egyáltalán ezek, hogy dolgoznak? Csak azt néztem eddig, hogy a bázisnak adtam feszültséget, majd távirányítóval adtam jelet a tsopnak(a bázisénak) és néztem az IR ledhez "illesztett" másik tsoppon hogy lesz-e valami. De nemlett..
Nekem ez a rész nemvilágos és nagyon megköszönnék egykis magyarázatot. Előre is kösz.
Üdv
(#) Tom025 válasza Slayer hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Szia!

A két TSOP egyaránt veszi ugyanannak a távirányítónak a jeleit, csak funkcióik más-más gombokra vannak állítva, tehát egy gomb megnyomására csak az egyik "reagál", de akár el lehet érni azt is, ha úgy állítgatod be a gombokat, hogy egy gomb megnyomására reagáljon mindkettő (Pl. az óra beállítása gomb megnyomására - propelleri TSOP - a motor forgását leállítsa a bázisi TSOP). Ezek egyénként IC-k, ne próbáld megérteni hogy működnek, a különféle gombok megnyomása esetén különféle adatsorozatot továbbítanak a PIC-nek, amire az vagy csinál valamit, vagy nem. Az IR lednek semmi köze a TSOP-hoz. Annak a fototranyóval kel szemben lennie, mindkét TSOP feladata, mint már korábban írtam, a távirányító figyelése, míg az IR LED - fototranyó páros a szinkronizálásért felelős...
Remélem érthető voltam, szólj ha van még kérdés...
(#) Slayer válasza Tom025 hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Köszi. De akkor a lednek magában igy nem is kell adnia jelet? Vagy amit ad azt a fototranzisztoron keresztül nézzem? Vagy ne nézzek semmitse csak pakoljam mostmár össze? Mégegyszer kösz.
(#) vicsys válasza Slayer hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Ha elindítod a bázist, a led világítani fog. Ezt a mobilod kameráján keresztül láthatóvá teheted. Állítsd össze a kapcsolást és kezdd el tesztelni.
(#) Slayer válasza vicsys hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Nagyon szépen köszönöm. Neki is fogok.
(#) tony994 hozzászólása Márc 2, 2008 /
 
Most kivettem a zénert a prop-ból.Még nemraktam bele a pic-et.Ráadom a feszt és vílágít az utólsó két led.Ez baj vagy ez normális?És a pic foglalatánál 5 voltnál csak kevesebbet mérhetek?Választ előre is köszi!



(#) vicsys válasza tony994 hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Szia
A ledeknek nem szabadni világítani, de ez még nem gond. Lehet, hogy zavart szed össze a tranya.
A stabil 5V-nak meg kell lenni. Mennyi van a stabic bemenetén? Vigyázz, ha a zenert kiveszed a puffer kaphat magasabb feszt mint az üzemi feszültsége!
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Tony994 tegnap megkeresett privin...
Ott segítetettem neki, mert a segítségek, vagyis a kérdésekre a válaszok mennyisége igen terjedelmes formát öltött! Ezt nem kibúvóként írom a fórum használata alól!
Én tanácsoltam Neki, hogy vegye ki a zénet, mivel csak sima DC-tápról üzemeltette egyenlőre.
Egyébként amit elektrocsibről leszedett beültetési rajzot, az HIBÁS, mert a zéner fordított polaritással van bekötve!!!
A rövidzárlat ezáltal megszűnt. Most a két utolsó soros LED világít Neki folyamatosan. Később küldött egy rajzot, miszerint a LED-eket meghajtó tranzisztor E-C atmenete zárlatos. Amennyiben a zárlat megszűnik, még egy lépéssel előrébb jutunk a működőképes állapothoz!!! A kérdés arra, hogy lehet-e magasabb feszültség 5V-nál az IC-foglalatban: tegnap mikor kivette a zénert,mondtam Neki hogy mérje meg a foglalatban mérhető feszültségeket és itt volt még valami problemo... Egyenlőre ezzekkel néz szemben tony994...

prop.JPG
    
(#) tony994 hozzászólása Márc 2, 2008 /
 
Zolee1209 nagyon nagyon sokat segített nekem kb 4-5 órát Deh már a prop része működik!Veszi a jelet a TSOP és a foto tranzisztor már csak a bázis kell és kész is.Valaki nemtudja hogy a Lomexen kívül hol lehet biztosan kapni LM2942-et Budapesten?Lehetőleg az XI kerben deh jó máshol is!
(#) vicsys válasza tony994 hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Te! Figyelj már 1 kicsit! Ezért nem jön össze a kapcsolásod, mert kapkodsz. (2941 !)
Bővebben: Link
(#) tony994 hozzászólása Márc 3, 2008 /
 
LEnne egy kérdésem!Az LM 2941 -et nemlehet kiváltani valami elektronikáva?Mert sajnos nemkaptam a boltban.Akinek van valami kapcsolása,nyákrja,beültetési rajza arról hogy mivel lehet pótólni az LM2941-et az linkelje már be.(ha eggyátalán létezik ilyesmi)A válaszokat előre várom


tony994
(#) zolee1209 válasza tony994 hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
Igen van kapcsolás ennek a megoldására!
És mi lenne ha nem csak VÁRNÁD a segítséget, hanem használnád a google-t???
(#) Slayer hozzászólása Márc 3, 2008 /
 
Sziasztok!
Na összepakoltam az órát . Gond az, hogy nem gyulladt ki egyik led sem, ez mellékes megoldom remélem, csak az a kérdésem lenne, hogy az lehet-e a baj, ha a primer meg secunder tekercs között olyan 4-6mm van? Az távoli lenne. Meg még az, hogy a PICet kivéve forgópanelről még előtte végigórbáltam a ledeket és mind világított. Viszább olvastam itt a fórumon és valahol valaki azt irta, hogy úgy nemkéne világítani . Szerintem nem záróirányban vannak bennt. Bocs a kecmecért és választ előre is kösz.
(#) zolee1209 válasza Slayer hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
Szia!
Ha jól értettem a problémádat: ha a PIC ledmeghajtó kimeneteire 5V-ot kötsz akkor világítania kell az adott LED-nek. A 4-6 mm lehet hogy sok egy picit, meg kellene mérned a prop-ra jutó feszt. Ennek 12-14 V körül illene lennie. Ha ez a probléma, akkor vagy újratekered a forgórész tekercsét, vagy módosítani kell a bázis programján, hogy nagyobb fesz indukálódjon a szekunderben!
(#) Norberto válasza Slayer hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
Idézet:
„a primer meg secunder tekercs között olyan 4-6mm van”


Az valóban nagyon sok. Kb. 2mm lenne az ideális távolság...
Következő: »»   26 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem