Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Scartból DVI
 
Témaindító: shelby14, idő: Nov 28, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) shelby14 hozzászólása Nov 28, 2008 /
 
Hello! Van egy problémám, amelyet fel szeretnék vetni! Kaptam minap egy videót, amelynek csak a tuner része működik. Ezzel az lenne a tervem, hogy rákötném a számítógépem lcd monitorára, mivel digitálisan lehet rajta bemenetet választani. Ecélből szeretnék készíteni egy olyan kábelt, amely SCART csatlakozóból közvetlenül DVI-t csinált. És remélhetőleg ne süsse ki a monitort a jelszintkülönbség ( ha van a SCARtTls a DVI között)
Tehát ha van rá lehetőség, akkor írjatok, és ezt mindenképpen megköszönném!!!
(#) soda válasza shelby14 hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
??? Hát ez nem fog menni... felejtsd el.. az nem 1 kábel lenne, és drágább lenne a leves, mint a hús...
(#) shelby14 válasza soda hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Azt már néztem, ilyen 5e ftért lehetne kapni, és csak érdeklődnék, mert akkor már jobban megérné egy tv-tuner gépbe, mint ez így. Csak ha van vkinek ötlete, az írhat!
(#) Action2K válasza shelby14 hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Szia!

Épp most elemeztem ki egy másik topikban, ennek a fordítottját ami szintúgy lehetetlen egyszerűen, mint amit te akarsz.

Hogy miért? Bővebben: Link

(remélem itt én kapom meg a pontot a válaszért)
(#) idlob válasza Action2K hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Kiegészítve azzal, hogy itt ráadásul analógból kéne digitális jelet előállítani.
(#) Action2K válasza idlob hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Lehet hogy elkerülte a figyelmedet, vagy nem volt belőle egyértelmű, de írtam:
Idézet:
„Ezeknek a jeleknek a konvertálásához komoly digitális áramkör kell.”


Az eltérés az alábbi a két módszer között:

Analóg VGA -> PAL
A VGA jeleket digitalizáljuk, felépítünk belőle egy 720*576-os képet, majd ebből hozzuk létre az analóg PAL jelet

PAL -> DVI-D
A PAL jeleket digitalizáljuk, felépítünk belőle egy 720*576-os (vagy akár már az 1024*576-ost) képet, majd ebből hozzuk létre interpolált zoomolással az 1024*768-as felbontású digitális képet és ezt a DVI szabványnak megfelelően küldjük ki.

Szóval, ilyet házilag, piszok olcsón... Cö.Cö.Cö.
(#) shelby14 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Magyarul akkor szinte lehettlen megoldani?
(#) Action2K válasza shelby14 hozzászólására (») Nov 29, 2008 / 4
 
Igen!

Egyébként találtam a neten egy pont erre a célra készült cuccot. Bővebben: Link

Angol oldal, remélem megérted.
(#) shelby14 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Ok! A megoldás jó, de nem ennyiért gondoltam... magyarul lemondok ról... mert tényleg többe kerül a leves, mint a hús... ennyiből veszek egy tv-tunert a gépbe... Mondjuk akkor házilag nem lehet megoldani... Jó volt!
(#) Action2K válasza shelby14 hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Örülök, hogy segíthettem, köszi a pontot.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem