Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB-s I/O eszköz
 
Témaindító: davidka, idő: Aug 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) davidka hozzászólása Aug 26, 2006 /
 
Sziasztok

Rég óta keresek mindenhol egy olyan eszközt amivel ki és be tudok kapcsolni dolgokat a számítógép segítségével! Itt a Hobbielektronikán meg is találtam! A téma címe "PC-ről vezérlés". Nos egy olyan szerkenytyűt keresek ami nem a nyomtató portot hanem az USB portot használja a dolgok ki és be kapcsolásához!

Előre is köszönök minden segítséget
(#) Báddzsó válasza davidka hozzászólására (») Aug 26, 2006 /
 
csinálni vagy venni szeretnél ilyet??
egyébként meg a modik valszeg áthelyezik ezt a PC-ről vezérés topikba....
(#) Tomee válasza davidka hozzászólására (») Aug 26, 2006 /
 
A te ic-d a az FT245. Virtuális párhuzamos portot csinál.
Itt nézz körül.
(#) mspike válasza davidka hozzászólására (») Aug 26, 2006 /
 
Tomee ötlete a legegyszerűbb, más módszerrel igen nagy szakmai tudásra lesz szükséged... USB-s eszközöket közel se olyan egyszerű csinálni, mint párhuzamosat... mindenkép szükséged lesz egy mikrovezérlőre ha nem jó a "virtuális". Ami még Tomee ötlete mellett szól, az az, hogy az LTP-s progik is futnak vele ! (miután windózba egy új LTP-nek látszik majd, ha jól tudom...) Üdv.
(#) davidka válasza mspike hozzászólására (») Aug 27, 2006 /
 
Köszönöm a válaszokat!

Ez a virtuális USB hogy működik ? Például csinálok egy nyomtató portos eszközt és azt erre rá tudom csatolni és ezt az egészet egy USB portra csatolom? Vagy valami hasonló ?
(#) Gory válasza davidka hozzászólására (») Aug 27, 2006 /
 
A virtuális soros meg párhuzamos port úgy működik a mikrokontrollerek és az FTDI chipek esetén is, hogy te az USB csatlakozóra dugod rá az eszközt. Egy drivert telepítessz hozzá (amit mellékelnek gyárilag), amitől egy új soros vagy párhuzamos port jelenik meg az eszközkezelődben. Innentől kezdve programból soros portnak(vagy párhuzamosnak látszik), mert az usb funkciókat a driver intézi.

Az USB i/O eszközre sok lehetőség kínálkozik, megpróbálom felsorolni amiket én tudok.

#1: Veszel egy FTDI245 chipet, ami egy 8bites párhuzamos működést tesz lehetővé. Ezzel akkor 8 eszközt tudsz vezérelni.

#2: Ehhez az FT245-höz kötsz egy mikrokontrollert és a 8 biten parancsokat küldessz. Így a mikrokontroller szoftvertől függően bármit tudsz bárhogy vezérelni.

#3: Veszel egy FT232 chipet és hozzáillesztesz egy mikrokontrollert. Ennek az az előnye hogy a 232 chipet ugyanúgy USART-al tudod kezelni a kontrollerből, mintha egy sima max232 soros porti ileesztőt tennél oda. Így gyakorlatilag kapsz egy soros porti vezérlést, csak az USB-re kell dugni a csatlakozóját.

#4: Veszel egy USB képes PIC-et (pl 18F4550), ezt rákötöd az usb-re (azt most nem részletezem hogy milyen módokon lehet ezt) és azzal vezérled az I/O-kat.

Remélem tudtam segíteni
(#) Báddzsó válasza Gory hozzászólására (») Aug 27, 2006 /
 
ftdi245 után köthetsz flip-flopokat és akkor 4*8 cuccot lehet vezérelni. így
(#) bbatka válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 27, 2006 /
 
Bocsi hogy én is kérdezek, de nagyon érdekel.
Valamilyen fejlettebb nyelven (Delphi,VisualBasic) hogyan kell programból WinXP alól párhuzamos portot kezelni?
(#) Lucifer válasza bbatka hozzászólására (») Aug 27, 2006 /
 
Üdv bbatka!
akkor egy pici OFF
A port kezelése egy kissé macerás XP alól. Nem kell féálni, ha nekem sikerült neked is menni fog. Fel kell rakni egy külön drivert. Ennek egy hátulütője van: a mezei felhasználók nem tudják telepíteni. Ezt egy DLL-rakja fel neked, amikor először hívsz belőle függvényt/ eljárást.
Az általam ismertek:
Az első:
http://geekhideout.com/iodll.shtml

hátránya, hogy nincs hozzá forráskód csak pénzért.

A második:
http://logix4u.net/inpout32.htm

Itt már van forráskód is. Plusz ami nagyon tetszik van 64 bites Win-hez is.

Én személy szerint a másodikat ajánlom. Ha valakinek kell van belőle Game Makerhez is jó verzióm. (Short helyett double adatot vár argumentumnak.)
ON
(#) vegyészmérnök válasza bbatka hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Én épp most csináltam egy 8 LED-es panelt, amin a LED-eket párhuzamos portról kapcsolgathatom. A [link=http://geekhideout.com/iodll.shtml]http://geekhideout.com/iodll.shtml[/link] oldalról letöltöttem az IO.DLL file-t és betettem a winxp/system32 könyvtárba. A Visual Basic program elejére be kell írni a fenti linken található szöveget. Az egyes parancsoknál meg a call utasítással tudod hívni az eljárást.
Pl. egy byte (pl. FF=255) kiíratása: call portout(888, 255).
(#) bbatka válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Köszi mindkettőtöknek. Nekem nagyon hasznos az info, de gondolom másnak is. Végülis a témához kapcsolódik.
(#) mspike válasza bbatka hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Sziasztok, én nem vagyok benne biztos, de szerintem Windows API-ból is lehet kezelni ezt a portot... illetve Delphi-hez és a többi objektum orientált nyelvhez le lehet tölteni 1000 és 1000 komponenst ami tudja ezt.... vagy tévedek ? ?
(#) bbatka válasza mspike hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Nem tudom. Konkrétan melyik az a dll amit WinXP-ből meg lehet hívni mint API része? Pl. az IC-Prog sem tud égetni XP alatt a plusz az icprog.sys file nélkül.
(#) bbatka válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Most nézem az Impout32.dll forrását. Látom komponensként is beilleszthető.
(#) n0nam3 válasza Tomee hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
Sziasztok!

1 NOKIA 3310 kijelzőjét szeretném USB-n keresztül a gépre kapcsolni!Ehhez nekem megfelel a FT245 nevű IC?És ha igen akkor honnan szerezhető be ez az IC mennyibe kerül?
(LPT-n már működött a dolog!)
(#) Tomee válasza n0nam3 hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
Üdv!

http://www.soselectronic.hu/www/app/index.php
vagy a http://www.mscbp.hu/Arlista.aspx cimen.
De az utobbi helyen csak USB=> soros átalakító van.
(#) n0nam3 válasza Tomee hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Inne minimum 5000FT a rendelés nah meg nekem ennek a toknak a beforrasztása is kis akadályba ütközneDe azért köszi!
(#) Mate12345 hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
Hy! Vettem egy USB -> LPT konvertert.
Az eladót direkt megkérdeztem, hogy ez ugye emulál egy LPT-portot. A válasz az volt rá, hogy igen.
Ehhez képest ez csak egy USB-nyomtatótámogatót csinál. Igy természetesen a programom nem tudja használni és nem tudom meghajtani a hardveremet.

Nincs valami megoldás, amivel ezt nomrális LPT-portnak látná a gépen a programom?
(#) Lucifer válasza Mate12345 hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Windows alatt nincs.
(#) Mate12345 válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Kár... Még azon gondolkodok, hogy ha nyomtatóként kezelném az eszközt, akkor meg lenne oldva a problémám.

A nyomtatók áltat használt protokollt hol lehetne megnézni? Valaki tud róla valamit?
(#) Lucifer válasza Mate12345 hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Szerintem inkább gondosan megválasztott PCI-s lpt porttal többre jutsz. Ha laptop akkor bocs. Ha tudod módosítani a kezelő programot, akkor meg inkább FT-245-el próbálkoznék.
(#) Mate12345 válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Ez sajnos laptop... Az a baj, hogy kötött a dolog. Nagyon nehéz lenne átalakitanom az eszközöm LPT-portról. Azzal vigasztaltam magam, hogy úgyis van USB->LPT konverter... Erre jön ez.

Nem akarok mást használni, mint ezt a konvertert. A programozáshoz egész jól értek, úgyhogy ha valaki ad egy oldalt, amin a nyomtató és gép közötti kommunikáció leirása van, az nekem tökéletes lenne. (Magyarul, angolul vagy akár németül.)

Szép napot mindenkinek!
(#) makrodom válasza Lucifer hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Sziasztok!
Nekem is hasonló problémám van, ezért nem nyitnék új topicot!
Szeretnék egy USB -> LPT átalakítót! Amivel tudnám a LPT port 8 lábát egyenként ki-be kapcsolgatni!

Már írtam egy programot C#-ban ami a végén 8 bitnek megfelelő értéket küld ki( pl. 00001100, és ebben az esetben 2 LED-em világít), még sehova csak néhány Labelbe!

Olvasgattam az itteni hozzászólásokat.... utánanéztem az FT245RL IC-nek, elméletileg az lenne a legmegfelelőbb csak a tokozása miatt picit nehézkes a beszerelés... valamint nem tudom milyen .dll kell hozzá(én leszedtem az FT2XX.dll-t, az nem tudom jó-e), valamint nem tudom a kódba mit kell beírnom,h ezen a DLL-en keresztül elérjem a virtuális párhuzamos portot!
Ebben kérném a segítségeteket!

Valamint találtam egy UM245R-t ,ami tartalmaz egy FT245 IC-t és egy USB csatlakozást és meg is van szépen oldva a lábak kivezetése! Viszont erről olvastam olyat is,h soros portot hoz létre, meg olyat is,h párhuzamos portot! S nem tudom,h akkor mit is csinál?!

Az egésszel kapcsolatban meg az nem világos,h az FT245RL IC , vagy akár az UM245R az adat kiküldése után megtartja-e az értékét, amíg új adatot nem kap,vagy ehhez szükség van valamiféle tárolóra?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

üdv!
makrodom
(#) icserny válasza makrodom hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Idézet:
„Szeretnék egy USB -> LPT átalakítót!”
Készen is kapható.
(#) Balázs 1.3 JTD válasza icserny hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Szia. Egy ilyen kábellel Vista 32 bit alól bármilyen párhuzamos portos eszközt lehet használni? Nincs esetleg valami PIC-es megoldás rá, meg esetleg valami driver? Vagy hasomló....

Konkrétan nekem repülőgép szimulátorhoz van távirányítóm és LPT kábellel lehetne összehozni.
(#) icserny válasza Balázs 1.3 JTD hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Ha egy PIC18F4550 vagy PIC18F2550 alapkapcsolást megépítesz, akkor azt kötsz rá, amit akarsz, és úgy prgramozod (HID eszköz, virtuális soros port vagy generic módú eszköz), ahogy jólesik.

Bővebben: Link1,
Bővebben: Link2
Bővebben: Link3,
Bővebben: Link4
(#) Balázs 1.3 JTD válasza icserny hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Szia, köszi a sok útmutatást, de az én tudásom ehhez jelenleg kevés. PIC-et kizárólag assamblyben tudok programozni. Semmi más nyelvet nem ismerek. Delphi-t sem és látom a PC sotware-t ő azzal csinálta. Majd megpróbálkozom a dologgal de így belekukkolva elég esélytelennek tűnik.....

Köszi szépen!
(#) bbalazs_ válasza Balázs 1.3 JTD hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
OK, a PC-t is assemblyben programozod?
En is. Kuldjek mindkettore peldaprogit?
(#) icserny válasza Balázs 1.3 JTD hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Ha virtuális soros portként használod, akkor bármilyen nyelven írhatod a PC-s programot (pl. akár Liberty BASIC-ben is...). A lényeg az, hogy egy COM portot kell tudni megnyitni. De a HID eszközök kezeléséhez is vannak mintapéldák...
Idézet:
„PIC-et kizárólag assamblyben tudok programozni.”
Akkor már mindent tudsz, mert a többi nyelv csak könnyítésül van, hogy ne kapjon görcsöt az ember keze a gépeléstől.

Mellesleg a PICCOLO projektemet megnézted már? Abban az alapozó fejezetekben ott van egymás mellett a C meg az assembly megfelelője.
(#) Balázs 1.3 JTD válasza icserny hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Még nem. De amint időm engedi, akkor rögtön nekilátok!
Köszönöm!
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem