Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   15 / 1318
(#) (Felhasználó 2863) hozzászólása Feb 7, 2007 /
 
Átraktem a c:\pic\ könyvtárba átneveztem de nem sikerül forditani a kistestvérét azt simán ugyaninnen megy segitsetek légyszi nem tudom mi a baj

a.asm
    
(#) dpeti válasza (Felhasználó 2863) hozzászólására (») Feb 7, 2007 /
 
nekem siman lefordult...
inditsd el az MPLAB-ot (ne az assemblert)
Kattints a Project->Project Wizard-ra..
valaszd ki a PIC16F628A-t
utanna a microchip MPASM toolsuitet
irj be egy project nevet, meg csinalj neki egy konyvtarat (megfelelo hosszal)
utanna meg keresd ki az a.asm-et, katt az Add gombra, jelold be mellette a negyzetet (ez odamasolja), majd megint next, es keszen vagy.
Utanna Project->Build All és ennyi...
Warningokat kiir (Register in operand not in bank 0. Ensure that bank bits are correct.), de ez nem baj, inkabb csak emlekeztetes, hogy nezd at a kodot, hogyha mas Bank-ban van a regiszter, akkor valts oda (de meg annyira nem intelligens, hogy megnezze, hogy odavaltottal-e)
(#) dpeti válasza dpeti hozzászólására (») Feb 7, 2007 /
 
sot...
most kiprobaltam mpasm-el... es lefordult...
sztem szedd le es telepitsd a legfrissebb mplabot...
(#) (Felhasználó 2863) hozzászólása Feb 8, 2007 /
 
Köszönöm sikerult. Feltettem a 7.50-t igy már jo
(#) rogers hozzászólása Feb 10, 2007 /
 
Hi tudna valaki segiteni. Most kezdtem el a Pic programozást. Egy lcd kijelző szertenék vezérelni müködik minden kiirja a karaktereket etc..etc.. hozzáraktam még 1 kiiró ruint és még az eleje se fut le rendesen ezt irja ki 1 kesleltető rutinnál ami eddig jol ment.
CORE-E0001: Stack over flow error occurred from instruction at 0x000097 ez mit jelent? Nem nulláztam ki valamilyen regisztert? Vagy lapot kellene váltani mert nem fér bele a pic-be a kód?
(#) jon@ válasza rogers hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Szia!

Minden "call" utasítás automatikusan a verembe menti a visszatérési címeket, és a veremben nyolc hely van összesen. Ha ezt túlléped elkószál a program, illetve figyelmeztet a fejlesztő környezet.Lapozni csak akkor kell ha 2k..4k stb. programmemória címen túli utasítást karsz végrehajtani.
(#) rogers válasza jon@ hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Thx a gyors választ. Akkor a megoldás az lenne hogyha a call-ok utan töröljem a cimeket a veremből?
(#) jon@ válasza rogers hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Semmiképpen sem. A vermehez nem is lehet programból hozzáférni. Itt csak az segít ha csökkented az egymásba ágyazott szubrutin hívásokat. A szubrutin végén a return utasítás veszi ki a visszatérési címet a veremből így felszabadul egy hely.
(#) beginEr hozzászólása Feb 11, 2007 /
 
Hy mindenkinek! Szeretnék bele vágni a PIC-ek világába. Lenne 2 kérdésem(kérésem) 1. Milyen szakirodalmat ajánlatok amiből meg lehet tanulni assembly-t és a PIC-ekről a legfontosabb dolgokat? 2. Tudtok olyan programozót amihez nem kell PIC, vagyis egyszerű elemekből megépíthető?
(#) potyo válasza beginEr hozzászólására (») Feb 11, 2007 /
 
Programozó: http://wattmep.tvn.hu

Irodalom: egyenlőre a cikk itt a hobbielektronikán, és a picek adatlapja. Konkréten picekre nemnagyon van irodalom.
(#) Frankye válasza potyo hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
Különösen magyarul nem nagyon... Sajnos!
(#) tibcsi hozzászólása Feb 12, 2007 /
 
Sziasztok!

Szuksegem volna egy pic programozora, ami hiba nelkul programozza minden sorozatot 10F, 12F, 16F, talan 18F. Termeszetesen USB portal. Nem kell ra ic foglalat, csak ICSP.
Kesz termek erdekelne fokent, vagy esetleg megepitheto valtozat.
Korabbi temakba lattam mar 'egetot', olyan 2,3 tranyos valtozatot, nekem is hasonlo
(VELLEMAN) van, ami igazan csak a 16F ( 16F627, 16F877 ) soroztra hasznalhato fokent.
Szeretnek otleteket kerni a lehetosegekrol.
(#) potyo válasza tibcsi hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
(#) fenil hozzászólása Feb 14, 2007 /
 
Hello mindenkinek!

Új vagyok a fórumban még, segítséget szeretnék kérni.
Első szériás gameboyhoz építek midi csatlakozást.
A nehézségek (talán) java részén már túl vagyok,
amit viszont sajnos nem tudok megoldani, az a
"PIC16F628-20P DIL18 micro-controller 20 Mhz "
tipusú PIC programozása.
Elektronikai ismereteim sajnos hiányosak.
Valaki fel tudna nekem tölteni egy 12k-s hexa filet rá?

Előre is köszönöm a segítséget!

Attila
(#) tibcsi válasza potyo hozzászólására (») Feb 14, 2007 /
 
Szia potyo!

Kosz a tippet.
Ez tutira mukodik 10F, 12F- es sorozatra is?
Neked van kesz darab elado? ( $?)
Estleg csak panel?
(#) potyo válasza tibcsi hozzászólására (») Feb 14, 2007 /
 
Ez minden Flash memóriás tipust programoz és amelyiket lehet, az debuggolható is vele. Nekem nincs eladó darab, nyák után érdeklődj Mpi-nél, ő gyártatott nyákot hozzá.
(#) vzoole hozzászólása Feb 15, 2007 /
 
Sziasztok!

Most kezdek ismerkedni a mikrokontrollerekkel…

Amit meg akarok valósítani:

Kép: Hivatkozás

Működése:
-időzítő:
A fel, le gombokkal 0,0-9,9 másodpercig lehetne beállítani az időzítést, amit a 2 darab 7 szegmenses kijelzőn kijelezne.

-kapcsoló:
A bemenő kapcsolóval (kapcs1) indulna az időzítés, ami csak addig tart amíg le van nyomva a gomb, vagy le nem jár a beállított idő.

-kimenet:
A kimenetekre 2 optotriak lenne kötve, az egyik rögtön a bekapcsoláskor kapna feszt, a másik pedig fél másodperccel utána (lágyindítás céljából). Mindkettő kimeneten addig lenne fesz amíg le van nyomva a gomb, vagy le nem járt az időzítés.

Kérdéseim:
1-Jó a 18 lábas PIC erre?
(2-táp 2-kvarc 3-be 9-kijelző 2-ki =18)
Ezeket találtam: 16F627, 16F628

2-Ha jól sejtem úgy működhet a kijelzés rész, hogy mind a kettő kijelzőn összekötjük a lábakat (A-A, B-B, C-C stb.) és amikor a bal oldali kap negatívot akkor annak megfelelően jelennek meg a pozitívok az A, B, C stb. lábakon amilyen számnak meg kell jelennie. Majd a bal kap negatívot, és akkor ennek megfelelően jönnek a pozitívok. És ha ez gyorsan oda vissza kapcsolgatjuk akkor mind a kettő szám látszik folyamatosan.
(na ezt jól megmondtam )

3-A kettő kijelző kiválasztó kimenetet le lehetne váltani egyre?
Úgy, hogy az egy kimenet az egyikre menne egyenesen, a másikra pedig egy inverteren keresztül. Tehát ha a kimenet mínuszba van akkor az egyik kijelző kapna mínuszt, a másik pedig pluszt, ami emiatt nem működne. Majd átbillen a kimenet pluszba, ami miatt az első nem működik, és a második kapna mínuszt az inverteren keresztül.

4-Jó ez a PIC égető? (nagyon remélem, mert nagy lendületemben össze is raktam, habár még nincs teljesen kész)
http://www.geocities.com/tjacodesign/picproghardware/picproghardware.html

5-Honnan lehet a legjobb áron PIC-eket rendelni?

Válaszokat előre is köszönöm!
Zoli
(#) potyo válasza vzoole hozzászólására (») Feb 15, 2007 /
 
1. A 16F627 bőven elég a feladatra.

2. Jól sejted, azzal a különbséggel, hogy inkább úgy történik a kijelzők meghajtása, hogy először kiírjuk az a,b,c,... lábakra a megfelelő jelet, és utána kapcsoljuk be a kijelzőt. Amikor a következőt kell meghajtani, akkor először kikapcsoljuk az előzőt, új kombináció ki, majd bekapcs. Fordított esetben, mivel előfordul olyan kombináció a kijelzőn, amit nem szeretnénk, a nem kívánt szegmensek is halványan világítanak (nem kritikus, ugyanúgy olvasható a kijelző tartalma, csak emígy igényesebb).

3. Inkább úgy csináld, hogy egy közös katódos, és egy közös anódos kijelzőt használsz. Bár itt akkor előfordul a halvány világítása a nem kívánt szegmenseknek is, de nem kell külső inverter.

4. Az az égető, nemtudom - mennyire követted a topikot - nem épp bolondbiztos. Van rá némi esély, hogy nem fog működni, és akkor akármit csinálsz vele, nem lesz sosem működőképes a gépeddel. Inkább ajánlom ezt az égetőt, amit ezen az oldalon írnak le: http://wattmep.tvn.hu

5. Talán a chipcad.hu
(#) potyo válasza vzoole hozzászólására (») Feb 15, 2007 /
 
Azt elfelejtettem, hogy ha nincs szükséged a kvarc pontosságára, akkor használhatod a belső oszcillátort is, és akkor nem kell annyira kicentizned a lábak felhasználását, mert a kvarc két lába is normál ki/bemenetként használható lesz.
(#) fenil hozzászólása Feb 15, 2007 /
 
Hello mindenki mégegyszer!

Könyörgöm! Plííííííííííííííííííííííííííííííz!!!

Egy évembe került, hogy összeszedjek egy működőképes
Gameboy classicot, írható kártyát, és kártyaírót.

Már csak a midi csatlakozásra van szükségem, hogy szinkronban futhasson rajta a zeneszerk program egy külső szekvenszerrel, vagy dobgéppel.

Ha valaki tudna nekem segíteni feltölteni egy rövid filet a PIC16F628-20P-ra, nagyon megköszönném! Ennyi választ el a boldogságtól!

Szánjatok meg! Naa!

Mégegyszer előre is köszi!
(#) vzoole válasza potyo hozzászólására (») Feb 15, 2007 /
 
Sziasztok!

Azt hiszem az összes égetővel készítésével kapcsolatos topikot átnéztem, de nem emlékszem hogy ez benne lett volna (lehet pont ebbe volt, de ezt még nem olvastam el).

További kérdéseim:

1-Az itt található kapcsolás csak párhuzamos port-ról megy?
http://wattmep.tvn.hu/

2-Van valami előnye a párhuzamos portról való programozásnak? (nekem jobb lenne a soros, mert minden fiókban van 1-2 soros madzag)

3-Bármelyik program használható valamennyi égetőhöz, vagy pl. a Wattmep féle csak a saját programjához.

4-Írták hogy maximum 30 cm kábel ajánlott ami nálam nem kivitelezhető, kéne legalább 1 méter, de 1,5 jobb lenne. Soros csatlakozású égetőknél is ajánlott ilyen rövid vezeték, vagy ott belefér a másfél méter?

5-A programozás megtanulásához milyen irodalmakat ajánlotok, ami megtalálható weben?
(utoljára kb. 10 évesen programoztam c64-en, ami nem most volt, tehát valami szájbarágós kéne)

Köszi!
Zoli
(#) potyo válasza vzoole hozzászólására (») Feb 15, 2007 /
 
Önmagában nincs semmi különbség a soros és a párhuzamos portról történő programozás között, legalábbis a pic szempontjából. Csak az, hogy a JDM égető (ilyen az általad talált égető is) hibás elgondoláson alapul, ennek ellenére - sajnos - az esetek többségében működik, amiből sokan azt következtetik, hogy megbízható.

A wattmep féle mindegyikhez használható, ami beállítható, hogy azt használja. A WPB, az Oshon és sprut programjai csak ezt kezelik, az IC-Prog beállítható rá. Viszont, mivel ez az égető teljesíti a párhuzamos port szabványát, ezért megbízható.

A kábel hossz minél rövidebb, annál jobb. Én a watt féle égetőt másfél méteres UTP kábellel használom, viszont ilyen hosszúságú nyomtatókábellel általában nem használható.
(#) miklajos válasza fenil hozzászólására (») Feb 15, 2007 /
 
Ha debreceni vagy akkor megégetem.
(#) csiefjancsi hozzászólása Feb 16, 2007 /
 
Sziasztok!

Hallot-e már valaki a BASIC STEMP 1-ről (BS1)??
Nekem van egy ilyen procim de kellene egy magyar leírás a parancsokról, hogy minek mi a miértje!

Ha valaki tud segítsen ! Köszönöm!
(#) ndavid87 hozzászólása Feb 16, 2007 /
 
Nincs meg valakinek a NightPic nevű program?
http://winsoft.uw.hu/
(#) robbbb hozzászólása Feb 17, 2007 /
 
Sziasztok!!

Életem első pic-es kapcsolására készülök.
Na most ugye kell 1 pic-égető, 1égető progi,meg a kapcsolás.
Én az oldalon is fennlévő big-clock-ot szeretném megcsinálni,de szeretnék tanácsot kérni hogy melyik égetőt építsem meg,amelyik stabilan működik ill. hogy melyik égető progit használjam!

Előre is köszönet mindenfajta segítségért!!
(#) potyo válasza robbbb hozzászólására (») Feb 17, 2007 /
 
Égetőnek az eredeti oshon kapcsolást vagy watt kapcsolását javaslom, attól függően, hogy megelégszel azzal, hogy külső tápról kell adni neki a 13V-ot, vagy maga előállítja azt. watt égetője itt található: http://wattmep.tvn.hu/pic_prog/PIC_pro_net_v03.html

Az eredeti Oshon kapcsolást és az égető progit pedig itt találod: http://www.oshonsoft.com/picprog.html Az Oshon progi kell mindkét kapcsoláshoz a 16F-ek égetésére.
(#) Csuszka hozzászólása Feb 18, 2007 /
 
Sziasztok!

Szeretnék PIC-et C-ben programozni, és ehhez lenne szükségem egy kis segítségre.

Ha v-ki tudná honnan lehet letölteni c-fordítót , valamint egy jól működő égetőről rajzot win95/98 alá, programozó szoftver-t, esetleg 1-2 példaprogrammal foglalkozó weboldal címétakkor írja meg légyszi.

PIC16F877A

köszi
(#) potyo válasza Csuszka hozzászólására (») Feb 18, 2007 /
 
C fordító lehet pl. a Hi-Tech féle PICC. De hogy most honnan lehetne letölteni, nem tudom. Példaprogramok hozzá vannak pl. a http://www.mikrochipc.com oldalon

Égetőre meg nézz két hozzászólással vissza.
(#) robbbb válasza potyo hozzászólására (») Feb 18, 2007 /
 
És a 2 égető közül melyiknek nem kell külön táp??
A "16F" mit jelent konkrétan??vagy csak a lábak száma??
Találtam 1égetőt,ezt: http://www.belza.cz/digital/jdm.htm

Erről vélemény??
Következő: »»   15 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem