Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   46 / 59
(#) fraba válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Igen, nőtt is a feszültség, valami 15-16 V körüli feszültség érték van a LED-kel párhuzamosan kapcsolt kondin. Áááá Sz*rni rá! - ahogy a mondás tartja -, nem atomreaktort építünk. Csak kísérletezés az egész. Meg amúgy sem ez a tuningolt tekercs lesz kiöntve, max csak egy ugyanilyen, kb fele menetszámmal. 1mm-es zománcozott huzal meg nem hiszem, hogy van itthon. Illetve majd meglátjuk.
Na most már akkor csak két projektem van. 1. Mivel ez a gyertya egy teraszra (kültérre) készül, egész pontosan egy asztalra, arra gondoltam, lehetne beleépíteni egy kapcsolót, amely csak akkor látja el árammal az adót, amikor sötét van (erre utaltam már valamelyik korábbi hozzászólásomban is). Kutakodtam is itt HE-n, és találtam egy topicot, azon belül is egy kapcsolási rajzot, amit mindjárt be is linkelek. Mit gondoltok a kettő összeházasításáról?
Bővebben: Link
2. Mivel is kell pontosan, és milyen módon kiönteni ezeket a poharakat? Ezek kb. ilyen (nagyobb) feles poharak, nem?
(#) ekkold válasza fraba hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Akkor még egy tipp, amit elfelejtettem: a "sokmenetes vevő tekercs" nyugodtan lehet vékonyabb huzalból, így kisebbre el lehet készíteni, és a gyakorlatban ugyanolyan jó lesz. Nálam 0,4mm-es CuZ-ből van.

Amúgy ha az adóba a tranyó B-E közé bekötöd a fotoellenállást akkor világosban lezárja az adó tranzisztorát, és csak sötétben fog működni.... Ennél kevesebb alkatrészből aligha lehetne megoldani
(#) fraba válasza ekkold hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
A poharat meg a gyertyazselét gondolom hobbiboltban lehet kapni. Majd ott körülnézek, hátha.
Igen Zoli, én is efféle megoldásra gondoltam. Azonban ekkold válasza/megoldása miatt le kell savazzalak, remélem megérted. Amilyen egyszerű a megoldása, olyan nagyszerű! Thx!
Ismerve a holnapi programomat, további kísérletezésre csak szombaton lesz időm, úgyhogy legközelebb akkor osztom meg tapasztalataimat veletek. Amúgy baromi jó lenne már végre kész lenni vele, nagyon kíváncsi vagyok hogy néz ki. Jó, ott vannak a képek, de azért mégiscsak máshogy néz ki élőben a dolog.
Na merci mindent srácok , ha van még valami kérdésem, majd írok!
(#) fraba válasza ekkold hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Megpróbáltam, beforrasztottam az adóban található tranzisztor B-E lábai közé a fotóellenállást, de semmi hatás... :S Tök mindegy, hogy mennyi fényt kap a fotóellenállás, nem zárja le a tranzisztort ... :S Úgyhogy lehet, maradok az eredeti kapcsolásnál.
Azonban eszembe jutott egy másik ötlet. Egy másik tranyóval - pl. BC182 -, nem lehetne az adó áramát kapcsolgatni? Az adó mondjuk a tranzisztor kollektorkörébe lenne kapcsolva, a fotóellenállás meg egy potival bázisosztót alkotnának, és úgy táplálnánk a tranyót bázisárammal.
Vélemény?

Ui: most tört el a lába az egyetlen fotóellenállásomnak...
(#) ekkold válasza fraba hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Szerintem megoldható amit írsz, de egy rajzot összedobhatnál, hogy egyértelmű legyen, hogy mire gondolsz.
(#) alex077 hozzászólása Máj 16, 2010 /
 
sziasztok

egy új felhasználási módját találtam ki nemrég a kapcsolásnak:
virágosnál lehet kapni hidrozselé gyöngyöket
egy csomag kb 100 JMF és van benne egy csomó apró gömb, amit vízbe kell tenni és pár óra alatt felszívja magát
ezután le kell önteni a felesleges vizet és vázába kell tenni egy virággal együtt
én már megépítettem a kapcsolást és így csak beledobtam a vázába a vevőt és már működött is a dolog és tök jól nézett ki. annak ellenére hogy ezek a gyöngyök vizet tartanak és adnak le vmilyen szinten (mindig nedvesek) nem tudtam ellenállást mérni egy ilyen golyócskán, de még a vázában sem
most nincs időm képet feltölteni, de elég jól néz ki a váza tele fehér opálos gyöngyökkel melyek pirosan derengenek
(#) fraba válasza ekkold hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Na valami ilyesmire gondoltam eredetileg. Az alkatrészek típusát, illetve pl. a poti értékét csak úgy a példa kedvéért írtam be/adtam meg. Mondjuk igazából a poti majd adja magát, a tranzisztornak meg olyat kell választani, ami elbír 200-250 mA kollektor áramot folyamatosan, különösebb melegedés nélkül.
Ötlet?

névtelen.JPG
    
(#) fraba válasza alex077 hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Majd ha akad egy kis időd, ajándékozz már meg minket légy oly kedves néhány képpel Érdekelne a dolog (szerintem nem csak engem!).
(#) alex077 válasza fraba hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
sajnos nem tudtam élethű képet csinálni
Bővebben: Link
de hangulatos nagyon
a valóságban nem ennyire intenzív a LED fénye
(#) Pulyka hozzászólása Júl 9, 2010 /
 
Üdv.

Csatlakozom a Kollégához.(de az én tranyóm BD 139)
...Sajnos .
Én is ezt a kapcsolást építettem meg,de nem akar működni.
Még van 2 darab tartalék BD139-em,de szerintem nem lehet rossz,mert nem kötöttem el semmit.(már jó párszor átnéztem,sőt nem is egy gyártó pdf-jében néztem meg a tranyó lábkiosztását,hátha az egyik elírta,de nem)
Annyiban különbözik a kapcsolásom a rajztól,hogy az adó részén a 470p kondi kerámia alapanyagú,de a többi fólia (ilyen kialakítású)

Ez baj lehet?
Egyáltalán nem világít a vevő led-je.(még a katódot,és az anódot is néztem,hogy helyesen legyen bekötve a led,és a dióda)
Gondoltam,hogy a tekercsek vezeték keresztmetszete nagyon kicsi,kicseréltem vastagabbra,de semmi.

Köszi
Üdv.Szép Estét
(#) Travolta válasza Pulyka hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Egy kép sokat segítene, hogy behatároljuk a hibát. Látatlanban annyit, hogy ha a 4,7n-os kondinak olyat használtál, mint ami a linken van, azzal a típussal sajnos nekünk sem sikerült életre kelteni. Az istennek sem akart elindulni. Kondicsere után (stiroflex) azonnal beindult.
(#) Pulyka válasza Travolta hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Szia
Értem.

Lehet,hogy ez a probléma,de hol találok olyan hengeres kialakítású kondit?
Vagy hogy kellene keresnem az alkatrész kereskedőknél?
...szerintem csak régi panelokban lehet találni...
Igen,amúgy olyat használtam,de nem 400V-osat.

A tekercseim átmérője szerintem kisebb is,mint amelyik némelyik képen látható.(4-5 cm,ahogy a rajzon is szerepel)
Tehát a kondi kialakítása/felépítése ugyanolyan,mint a HeStore-s linken,de honnan tudnék szerezni olyan hengeres kialakítású kondit?

Köszi szépen
(#) Travolta válasza Pulyka hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Természetesen nem csak a stiro kondival működik.Próbálgatással megtalálható a megfelelő kondi.
Ha van otthon amiből tudsz bontani kondikat, bátran kisérletezz.
(#) Pulyka válasza Travolta hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Hát
Nem tudom meddig,de próbálkozni fogok egy pár alkalommal.
A nagyon nem jó ebben a kapcsolásban,ha ilyen nehezen beszerezhetőek a kondik,akkor nem tudom,hogy ha kelleni fog egy másik példány ebből a kapcsolásból,akkor honnan lesz hozzá megfelelő kondi.

Azért köszönöm szépen a segítséget.
(#) Pulyka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Idézet:
„eldugíthatnám a kutamat”




Nekem is van most bent a szobámban egy régi fekete-fehér "malomkerekes" TV panel,és felületesen nézve láttam,hogy vannak benne ilyen kialakítású kondik,de kevés van belőllük a panelon,vagyis van,de nem biztos,hogy olyan értékű is,amilyenre nekem szükségem van.
Ne érts félre,nem sírni járok ide,hogy nincs alkatrész,közben csak ki kellene cserélnem(igaz,hogy fél 11-kor nem fogok már forrasztani ),de tényleg nincs sok ilyen kondim,ezért nem annyira bízok benne,hogy megtalálom a nekem valókat.

...majd holnap reggel minden kiderül
(#) Pulyka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
A csatolt kép alapján forrasztottam össze a kapcsolást.

Ismerem a rajzjeleket,vagyis,hogy a tranzisztor jelölésénél a nyíllal az emitert jelölik,a felette lévő a collector,a középső a bázis.
(#) Pulyka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Tudom,engemet is ez dühít,hogy láttam pár képet,ahogy visszalapozgattam ebben a topicban,hogy milyen szépen világít,nekem meg semmi
...csak a kondicsere marad,és remélem találok is olyat.

Jó Éccakát

/direkt C-vel /
(#) Pulyka hozzászólása Júl 10, 2010 / 1
 
Üdv.

Csak sikerült működésre bírnom a kapcsolást.
Mindegyik kondit kicseréltem,arra a hengeres,fólia kondira,mert csak találtam,csak szét kelett nézni(kicsit jobban,mint tegnap )
470p-t így sem találtam,csak 330-t,és 100-t,de hála a párh. kapcsolásnak,sikerült pótolni a 470p sat is.
Az adó tekercsét pedig nagyobbra is cseréltem,szerintem ez volt a gond,mert amikor a kondikat kicseréltem,akkor nem működött,csak az adó tekercs cseréje után.

Köszönöm Szépen Köbzoli és Travolta kollégának.
...egyébként már régebben is próbálkoztam a kapcsolással,de akkor nem működött,félreraktam,és most újból nekileselkedtem,segítségül hívva a kollégákat

Üdv Tomi
(#) suhanc hozzászólása Júl 16, 2010 /
 
Helló.
Lenne egy jó nagy kérdésem...van ugyebár a mellékelt képecske.
Ezt kéne egy kicsit megturbózni hogy 16v átmenjen mondjuk 300mA el az hogy csak pár centire tudja nem probléma a körítést hozzá akkor úgy csinálom hogy bele essen ebbe a pár centibe... Van egy hordozható erőlködöm amit vezetéknékül tuti lenne tölteni meg spórolnák a felesleges előlapi huzalokkal.
Köszi előre is a segítséget mindenkinek.
Üdv.: Suhanc
(#) suhanc válasza suhanc hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
akkor csak az lenne a kérdésem hány voltot lehetne szerintetek átpréselni?vagy mit kell cserélni a kapcsolásban?
köszi.
(#) zolee1209 válasza alex077 hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Gondoltam belinkelem, amit én készítettem hasonló módon régebben. Bővebben: Link
Valóban jól mutat! :yes:
(#) knobor hozzászólása Aug 4, 2010 /
 
Szeretnék csinálni 1 ilyen gyertyát amire 4 fehér smd ledet szeretnék kapcsolni. Az lenne a kérdésem, hogy ezt lehet-e? Világítani fog ugyan úgy? Nem fog halványabban világitani?
(#) richard válasza knobor hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Hello!
Meg lehet csinálni! csak a ledek kötését nem mindegy hogy kötöd, soros-párhuzamos, esetleg 2-2 ledsorosan
és ezeket párhuzamosan. illetve az átvitt feszültséget kéne megmérni adott távolságon és onnan már lehetne számolni.
(#) knobor hozzászólása Aug 5, 2010 /
 
Párhuzamossan szeretném kötni és körülbellül 1 cm lenne a távolság.
előre is köszi
(#) knobor hozzászólása Aug 5, 2010 /
 
tehát 2-2 sorba és a led sorok elé kell 1-1 10 ľF
(#) knobor hozzászólása Aug 5, 2010 /
 
Én úgy szeretném hogy sötétre kapcsol ki még azt szeretném hogy 4 fehér ledet kötök az 1 helyére.
Ezt légyszives gondolja át valaki.
(#) banyaiakos válasza knobor hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Hali! Az a 40mA lesz 60-70 is bőven. A 9Voltos elem meg amúgy is hamar merül. Vegyél neki egy 4,5Voltosat
(#) knobor válasza banyaiakos hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
És megtennéd hogy átrajzolod nekem mert nem vagyok valami nagy zseni.
(#) banyaiakos válasza knobor hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Csak láttál már ilyet
(#) knobor válasza banyaiakos hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
igen de miért?
Következő: »»   46 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem