Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   97 / 3972
(#) denes44 hozzászólása Jún 13, 2007 /
 
Tényleg az volt a baj, hogy nem voltak jók a forrasztások.
Mostmár műxik. Büszke vok magamra
(#) fureszk válasza denes44 hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Majdcsak megtanulsz szépen forrasztani. Gratula az ármkörhöz!
(#) denes44 válasza fureszk hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
De csak nincs szerencsém...
Megmértem, szép stabil 5.03V-ot adott le, forrasztottam rá egy DC aljzatot, betettem egy dobozba, megmérem 4.45V. Kiszedtem, méregettem mindenhol, ugyan az...
4.45V stabilan.
Most mi a franc lehet?
(#) Norberto válasza denes44 hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Eltekeredett a potméter :yes:
(#) denes44 válasza Norberto hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Fix ellenállásokat használtam
(#) Balázs válasza denes44 hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Akkor lehet, hogy megint a forrasztás a bűnös. Lehet, hogy valahol nincs meg a 100%-os fémes érintkezés, és fellép egy kis plusz ellenállás a felületek között.
(#) denes44 válasza Balázs hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Igen, de olyan két pont között is 4.45-öt mérek, amikhez nem nyúltam. Azért megnézem.
(#) denes44 válasza denes44 hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Nah, forrasztgattam még rajta, aminek az lett a eredménye hogy 11,3V-ot mérek a kimeneten...
Jól sejtem hogy megöltem az IC-t?
(#) KeserűCukor hozzászólása Jún 13, 2007 /
 
Hali!
Sub ládához mennyivel másabb erősítő kell?
Azt mondták tda2030 nem jó arra a célra...
De miért?
Meg akkor milyen kell?
Amúgy 80-100W teljesítményűt keresek 4 ohmra...
Esetleg a darlingtonos 120W-os?
Vagy egy quad 405? Az 4 ohmon is megy?
THX
(#) idavid hozzászólása Jún 13, 2007 /
 
tda 2030 az max. 18 Wot tud, ha nem tévedek.
(#) Stefan válasza idavid hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Eddig a képletig én is eljutottam csakhogy a hangszórón mérni kb semmit nem lehet, se áramerősséget se feszültséget. Valtóba se..
Tudom márjem a tápon, de a konkrét teljesítmény érdekel amiben nincs benne az eldisszipált teljesítmény.
(#) Sorrentino válasza dZsordeN hozzászólására (») Jún 14, 2007 /
 
Üdv!

Régóta érdekel az elektronika, és végre szeretnék én is építeni dolgokat. Szeretnék tanácsot kérni tőletek, hogy milyen felszerelést kéne beszereznem ehhez? Miből is áll egy hobbista kelléktára?

Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) Norberto válasza Sorrentino hozzászólására (») Jún 14, 2007 /
 
A cikkek vagy a Kapcsolások menüpont alatt lapozgasd végig a címeket...az egyik PONT erről szól :yes:
(#) Peti_85 válasza KeserűCukor hozzászólására (») Jún 14, 2007 /
 
Hát azt a 120 W-osat ne építsd meg... Nem lesz valami jó. Jah és a TDA2030 az egyszerűen gyenge egy subnak! Házimozis hangerejű subnak megfelel, de az csak arra jó, hogy halljál valami basszust is a magasak mellett! De arra végülis jó! Jah meg lehet, hogy nem tudja olyan szépen a mély hangokat
Akkor inkább építsd, meg a kommersz TDA7294-et! Az jó lesz subnak, vagy hát ne is mondjam a legendás ST151 et! Vagy más a BD-s erősítős topicban lévő erősítők!

Peti
(#) Müszi válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 14, 2007 /
 
vagy a VF2-t, de akkor IRFP fetekkel.
(#) denes44 hozzászólása Jún 15, 2007 /
 
Kicseréltem az IC-t, műxödött jól, leadta a betonstabil 5V-ot, viszont egyszercsak elpukkant a 10µF-os kondi. Ez mitől lehetett? Szükséges az oda? Most úgy hogy nincs ott, műxik, ugyan úgy kijön az 5V a végén, viszont hosszútávon hogy fog működni?
(#) Istike88 válasza denes44 hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
az csak attól lehetett hogy a kondi kissebb volt mit 5V-os vagy elejétől fogva zárlatos volt..... tegyéle bele nagyobbat! mondjuk 100µF 35V tökéletes, az nem gáz ha nagyobb a kondi mint a rajzon

üdv
(#) Balázs válasza denes44 hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
Az a kondenzátor zavarszűrés céljából van ott, és a halálát okozhatta még az is, hogy fordított polaritással kötötted be!
(#) denes44 válasza Istike88 hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
63V-os volt a kondi. Nincs itthon nagyobb, csak azt rendeltem ami kellet a kapcsoláshoz. És a polaritás is jó volt.
Szóval ha nincs ott, akk hiányozni fog?

u.i: végülis találtam nagyobbat (100uF,63V), amit nem ehhez rendeltem, de végülis megoldható.
Viszont nagyon át kéne akk forrasztani a dolgokat, azt meg nem szeretném.
(#) Balázs válasza denes44 hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
Hát végülis működik nélküle, de ha a kezed ügyébe kerül véletlenül egy, akkor ültesd majd be!
(#) denes44 válasza Balázs hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
Nah betettem egy ugyan olyat. A 100µF-os nem fér be sehogy.
Egyébként ha akkor pukkanna el (megint) miközben van a "tápon" egy fogyasztó, mi történne? Okozna valami bajt?
(#) Balázs válasza denes44 hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
Hát, esetleg, ha a fegyverzetek összeérnek, akkor rövidzárat csinálhat, de akkor is csak a tápnak lehet baja.
(#) Thowra hozzászólása Jún 17, 2007 /
 
Üdv mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy a cd4020 az ic nek melyik lába a
o> és az R?
(#) Norberto válasza Thowra hozzászólására (») Jún 17, 2007 /
 
Itt a HE oldal berkein belül van egy Katalógus nevű menüpont, oda bemész, megkeresed az adatlapját, letöltöd. Egy PDF doksit kell keresned!

Ha mindez megvan, megnyitod az IC leírását, és megkeresed a lábkiosztást az adatlapon!

Az első ismeretlen jel (o>) az az órajel lesz, amit adatlapokon pl. C-vel, vagy Clock-kal jelölnek...

A második jel pedig a Reset jel, ezt az adatlapokon ugyancsak R betűvel jelzik!
(#) burkus hozzászólása Jún 17, 2007 /
 
Hello
Lehet hogy nem ide tartozik de nem tudtam hova írni:
Ebben a boltban csak internetes megrendeléssel lehet vásárolni vagy személyesenis ? : bolt
(#) Norberto válasza burkus hozzászólására (») Jún 17, 2007 /
 
Minden bizonnyal személyesen is!
(#) denes44 hozzászólása Jún 17, 2007 /
 
Egy régi PC tápból kiszedtem egy csomó kondit. Van rá vmi mód, hogy megtudjam jók-e még?
(#) fureszk válasza denes44 hozzászólására (») Jún 17, 2007 /
 
Megméred van-e rövidzár, kapacitást mérsz.
(#) denes44 válasza fureszk hozzászólására (») Jún 17, 2007 /
 
Kapacitást hogyan/mivel tudok mérni?
(#) fureszk válasza denes44 hozzászólására (») Jún 17, 2007 /
 
multiméterrel vagy kapacitás-mérő áramkörrel. Úgy is megtudod még vizsgálni, hogy töltődik-e, hogy ellenállást mérsz rajta. Ha polaritáshelyesen kötöd be nő az ellenállása, ha fordítva csökken. De ezt csak végső esetben ajánlom.
Következő: »»   97 / 3972
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem