Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MosFET végfok
 
Témaindító: Dzót, idő: Nov 9, 2005
Lapozás: OK   2 / 10
(#) Norberto válasza Dzót hozzászólására (») Nov 16, 2005 /
 
Szerintem annyit tekerj rá, amennyi ráfér egy sorban. A meneteket közvetlen egymás mellé tekerd, de mindezt úgy, hogy kifogástalan legyen a zománcozás a rézen, mert különben összeérhet a drót.

(Remélem, nem hasáb alakú ellenállást vettél, mert arra nehéz lenne rátekerni )
(#) Dzót válasza Norberto hozzászólására (») Nov 16, 2005 /
 
és rajta is kell hagyni? az ellenálláson?
(#) Frankye válasza Dzót hozzászólására (») Nov 16, 2005 /
 
Letekerheted róla, de akkor nem sok haszna lesz, max. annyi, hogy jól elfoglaltad Magad vele... (Bocsi, ezt nem állhattam meg szó nélkül!)
(#) Dzót válasza Frankye hozzászólására (») Nov 17, 2005 /
 
hááááát olcsó játék
(#) proksa1 hozzászólása Jan 25, 2006 /
 
Hello mindenkinek!

Erősítő építésben szeretnék segítségek kérni! Kapcsolási rajz kellene egy kb.250W-os MOSFET-es erősítőhöz, ami fontos szempont hogy a tápja +-40 és 45V között legyen. 4 vagy 8 ohmra szeretném. Gondoltam olyanra is hogy négy darab 125Wos modult, és 2-2t hídba, de ilyenekhez amiket találtam rajzot vagy kevesebb tápfesszel mennek, vagy ekkora tápfesz mellett csak 16Ohmon produkálna ennyit, 8ot nem szeretné, 4et meg tutira el sem bírná. Minnél ólcsóbból kéne kijönnie, és valami IRF vagy IRFP fet-ekkel szeretném megoldani. Aki tud segítsen lécci!

A fesz azért adódott így mert egy kb.750W-os (2x33V-os toridról menne).

A segítségeteket előre is Köszönöm!
(#) vicsys válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 25, 2006 /
 
itt nézd meg.
[link=http://sound.westhost.com/project101.htm]http://sound.westhost.com/project101.htm[/link]
van egy alacsony és nagyobb tápfesz változat...
(#) proksa1 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 25, 2006 /
 
Hello!

Köszi az oldalt, ez elindulásnak jó szerintem. A kapcsolással a problémám az lenne hogy 2SK1058 és 2SJ162-es mosfet-pár van benne. Ezek nehezen beszerezhetők, és nagyon drágák is. Büntetlenül gondolom nemlehet csak ugy kicserélni IRF(9)630 vagy IRFP(9)240esekre!?!?? Mit kéne módosítani hogy a Fet-eket ilyenekre cserélhessem? Ugy gondoltam megépítem az alacsonyabb tápfeszültségű változatot, ebbe elvileg 1 pár végfet van, ígyis bírja a 4 ohmos termelést, de kiegészíteném még1 párral, mert ha elkészül ez közel maximum terhelésen járna 5-6 órát Tudnátok ebben a FET cserében segíteni?
(#) Frankye válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 25, 2006 /
 
[link=http://pcb.uw.hu/]http://pcb.uw.hu/[/link]

Itt egy csomó adatlapot találsz, nézz körül! Sztem az általad keresetteknek is meglesz a lapja, és találsz leírást rájuk!
(#) proksa1 válasza Frankye hozzászólására (») Jan 25, 2006 /
 
Nemigazán értem, mien adatlapot? FETek adatlapjait? én igazábó http://sound.westhost.com/project101.htm ezen a címen lévő erősítőt szeretném ugy átalakítani hogy IRF640/IRF9640el(2-2pár) működjön.
(#) vicsys válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 25, 2006 /
 
egyik adatlapja
másik adatlapja
Ezekből kinézheted az alapvető dolgokat(max fesz, max áram) ezek után a kedvenc szériádból kell hasonló paraméterekkel rendelkezőket választani!
:eek2:
(#) proksa1 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 25, 2006 /
 
A Fet-ek adatlapjait már nézegettem az alldatasheet.com-on, de ha van 1 majdnem ugyanolyan vagy jobb paraméterű FET csak úgy kicserélhetem? nemfog ez valami problémát, torzítást, vagy akármit okozni?
(#) proksa1 válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 25, 2006 /
 
The MOSFETs used are Hitachi lateral devices, 2SK1058 (N-Channel) and 2SJ162 (P-Channel). These are designed specifically for audio, and are far more linear than the (currently) more common switching devices that many MOSFET amps use. Unfortunately, they are not especially cheap, but their performance in an audio circuit is so much better than vertical MOSFETs, HEXFETs, etc., that there is no comparison. Note that using HEXFETs or any other vertical MOSFET type is not an option. They will fail in this circuit, as it was not designed to use them <--------az angol leírás ezt írja megjegyzésnek a FET-ekhez, nem igazán értem mit jelent >
(#) proksa1 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 25, 2006 /
 
Vicsys! Ennek az erősítőnek az alkatrészeinek az adatai nincsenek az oldalon. Így hogy építsem meg?
(#) vicsys válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Hmmmm...
Bocs ezt én sem vettem észre!
(#) tibike32 válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Nézd meg ezen az oldalon, http://haromb.fw.hu/ nagyon sok hasznos dolog van e FET-es erősítőkről.
Tibi
(#) proksa1 válasza tibike32 hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Ezt az erölködőt akartam megcsinálni elöször De letettem róla elmondom miért(VF2). Az erősítőben 1 pár végtranzisztor van, így 8ohmon 100W, 4Ohmon 200W-ot produkál(elvileg). Az alap probléma hogy 200Whoz sztem minimum 2 pár végfet kéne, emaileztem a kapcsolás készítőjével, és ebbe a kapcsolásba nemlehet scak ugy még1 pár végfetet berakni, mivel a fetek által felvett áram függvényében vezérli a feteket, és így sok problémát okozhat ha én csak ugy hozzácsapok még1 pár fetet(de talán még 3 pár fetet is szivesen tennék bele 200Whoz a folyamatos csucsrahajtás miatt). Szal nemtom ez se az igazi
(#) dbase válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Feltettem a letöltős oldalamra egy 200W os fet rajzát s teljes dok-ot.
letöltős részem
(#) proksa1 válasza dbase hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Hello! Sztem ez nemnagyon menne +-45Vról , a rajz szerint +-67 kell neki +-45Vról ha esetleg elindulna szerinted mennyit adna le 4Ohmra? Ja és a FETeket kilelehetne cserélni szerinted IRF sorozatura?
(#) dbase válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Kevesebbet az tuti, végignéztem összes erősítő rajzom s alig találtam fetest, ez tünt a legvalószínübnek neked.
Akkor szerintem két darab 100-ast építs és kösd hídba. Az a baj h nehéz találni pl 2ohmos erősítőt is, pláne fetest. És megbízhatót!!
(#) proksa1 válasza dbase hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Gondoltam hídkacsolású erősítőre, de akkor meg vmi iesmi paraméterű kéne: +-40-45V, és 100-120W 4Ohmon (8 már nem jó mert akkor 16ohmos hangszoro kéne) de ien eröldödőt se nagyon láttam ien rajzod van esetleg? Fontos lenne hogy IRF sorozatu FET legyen benne, vagy pedig az előző FETeket, valami kis modosítással lecserélhessem IRF-ekre. Köszi a segítséget!
(#) szabi83 válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Rádiótechnika 1986/2 97 -es oldaltól van egy erősítő.. 120W 4ohm +-40-ről.
(#) vicsys válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
ezt nézted?
(#) proksa1 válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Megvan neked ez a szám? Nekem csak kb. 97től vannak meg 2001 körülig Nemtudná valaki bescannelni? Nagyon fontos lenne
(#) proksa1 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Ez csak 60V-os, és ahogy látom elég(régi alkatrésztípusok vanank benne) elavult ja és sztem 34 helyett nemnagyon szeretné a 45öt
(#) proksa1 válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Bocs nem 60Vos, hanem 60Wos
(#) szabi83 válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
(#) vicsys válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Szabi83!
Ebben hol a FET??!!
:bohoc:
(#) proksa1 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Ez sajna nem tranzisztoros
(#) proksa1 válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Megint elírtam Szal ez tranzisztoros Nekem FET-es kéne
(#) proksa1 válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Szerintetek egy olyan erősítő ami 56V körüli tápfeszről 4Ohmon, és 70V körül 8Ohmon 225W sínust, és 300W zeneit ad le, az mennyit produkálna 45Vról 4Ohmon?
Következő: »»   2 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem