Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra
 
Témaindító: vicsys, idő: Máj 9, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 10
(#) zoly15 hozzászólása Júl 1, 2011 /
 
Köszönöm nektek! Meg is próbálnám, csak nem tudom hogy hol a másik 16F628-am.. Már 2 éve nem használtam Így elindulok felkutatni. Később jelentkezem
(#) zoly15 válasza sooty hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Úgy néz ki működik! Annyi van hogy az indító képernyőn "Tel" helyett "Nyar"-t ír, még várom a szinkront
(#) mazso1988 hozzászólása Júl 1, 2011 /
 
Sziasztok
Én is megpróbáltam összedobni ezt a kis órát, pontosan a DCF szinkronizáció miatt én panelban lakom és még sajnos a mai napig nem sikerült szinkronizációt találni.

Esetleg nem tudnátok valamiféle tippet adni a továbbiakra hogy mit próbáljak még meg.
(#) sooty válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Hol próbálod? A műhelyedben nem tudom lesz-e szinkron, tegyél ledet a dcf vevő kimenetére, úgy keress megfelelő vételi helyet.
(#) zoly15 válasza sooty hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Szia! Nem, itt fenn az emeleten próbáltam, ment KB 5 percet addig nem talált semmit. A LED-nek mikor kell világítania? Amikor éppen van "adás"? Az előző konstrukcióval szinkronizált a műhelyben is. Most is járatom de eddig még semmi, valamint a program van mikor nem indul el, vagy hogy az "üdvözlő üzenet" megáll, van hogy semmi sem jelenik meg, de egy ujra indítás (táp le majd vissza) segít rajta.
(#) sooty válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Ha a nem invertáló kimenetet használod, ahogy tápot kap a modul világít egy kicsit, aztán ha van jel, akkor 59 másodpercig villog, a 60.-ban nincs moduláció. Olvass vissza a dcf77 óra nixie csövekkel topikban ott le van írva még egy két trükk. Egyébként nálam az ablakban most nincs jel, ez az időjárás nem, kedvez neki. (gyári óra se lát jelet, most próbáltam)
(#) zoly15 válasza sooty hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Szia! Tettem rá LED-et, bekapcsolás után 2-3 mp után már elkezd villogni, de az óra nem szinkronizál. Nem lehet hogy a programban van valami hiba? Mert egyes indításokkor előjönnek hibák, majd újra bekapcsolásnál vagy megszűnik vagy nem, ha nem akkor még egy ki és bekapcs után jó.
(#) sooty válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Lehet, hogy nem jó alapból indultunk ki, itt a topikban van már egy megoldás ehhez a pichez amely támogatja a nyelveket és a 4Mhz kvarcot is talán. Itt volt. Talán ezt kellene befordítani és beégetni, utána próbálkozni a magyarítással, nem tudom azonos-e a kapcsolás azzal, amit megépítettél.
(#) zoly15 válasza sooty hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Köszi! A Kapcsolás dettó ugyan az!
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Beégettem a letöltött HEX-et de avval meg sem mukkan (a felső karaktersor "világít" aztán ennyi), próbából visszaégettem azt amit te módosítottál avval megy, így hardver hiba kizárható.
(#) sooty válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Az nem is működhet mert az 16f84-re íródott. A 0.9a változatot még egy csomó követte.
Most nem vagyok otthon, de ha hazaértem befordítom a 1.3-as változatot
(#) zoly15 válasza sooty hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Áhá, mindent értek Közben én is keresgettem a neten, de az amit találtam más rajz alapján működik. Előre is köszönöm a progit!
(#) sooty válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Ha minden igaz, az e jelű magyar ékezetes és 16f628a, 3,2768 kvarcal. És a sima ékezet nélküli.:yes:
(#) zoly15 válasza sooty hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Hali! Beégettem az "e" jelűt, most azt csinálja hogy ha benn van a LED akkor villog, ha kiveszem akkor az LCD kijelzőn megjelenik a DCF vételét jelző ikon, egyenlőre szinkronizálni nem szinkronizál. Indítás után az idő után "CEST" felirat szerepel Most megpróbálom az "e" nélkülit... .... Programozás végén hibaüzenet "Programming failed at EE Data adress 0x0000" szerepel.
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
A programozási gondot sikerült megoldani egy fórumtárs segítségével. De a szikronizáció továbbra sem működik, lehet hogy a PC zavarja be? Pedig kb. 1,5méterre van tőle.
(#) sooty válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
A Pc zavarhat 1,5 m-ről, nekem 5 m-re van az ablakban. Az algoritmus legalább 2 jó időszinkront követel ahhoz, hogy az órán átírja az értéket. Összeraktam én is, hogy ki próbáljam, legalább leteszteltem a háttérvilágítás nélküli LCD modulomat Szkópon nézem a bejövő jelet a dcf-ről, olyan 1v jön le a tranyóról, az biztosan nem jó, nálad megvan a kellő logikai szint?
(#) sooty válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
A led nekem is beterhelt. (érdekes, a Mule v1 óra ettől még prímán működött). Az eredeti cikkben Uwe azt írja nem is fontos a puffer tranyó. Hp41c algoritmusával a Mule v2 azóta már 21 szinkronnál jár, ez nem tudott még beszinkronizálni. ( Nem is villog egyenletesen, néha kihagy egyet-egyet )
(#) sooty válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Sikerült a szinkronizálás, a titok nyitja a led eltávolítása és a kvarc visszacserélése volt 4MHz-re . Sajnos az ékezetekkel nem működik jól a kijelzés, mert más kódtáblát használ mint a windows, persze ki lehetne szórakozni. Megjött szépen a "fekete torony is" Végül is fookos megírta itt a topicban
Idézet:
„A PIC16F628-hoz 4MHz-s kvarcot kell használni.”
és a forráskódban is benne van
Idézet:
„#define TICKS 200 ; für 3,2768 MHz Quarz bei 16F84 4MHz bei 16F628”
Nem elég, hogy nem tudok olvasni, ehhez még az idő is rossz és alig jön a jel...
(#) zoly15 válasza sooty hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Nagyszerű! Én ha távotlabb tettem KB5 méter, akkor sem talált jelet. Tehát akkor cseréljem vissza a qvarcot 4MHZ-re? A logikai szinttel nem hiszem hogy baj lenne, mert ez előző PIC-el rögtön szinkronizált..
(#) sooty válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Igen cseréld vissza kvarcot. A puffertranyó nem szükséges. Ha már lúd legyen kövér... VFD-vel. (Ezt LCD kompatibilis VFD-nek vettem, persze most nem akart működni. Az adatlapból kiderült hogy egy üzemmódválasztó átkötés 000 smd ellenállás volt beforrasztva, attól egészen más vezérlést várt, mint amit adtam neki. Kipöccintettem belőle és lám el is indult rendben)

DSC01473.JPG
    
(#) zoly15 válasza sooty hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Nagyszerű! Tehát már működik A "Júl" feliratban mi az az ismeretlen karakter? Az az ékezetes írás miatt van? Nem lehetne azt ékezet nélkülire kicserélni? Valamint az évszakot magyarosítani? Előre is köszönöm!
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Eszméletlen! Nekem is szinkronizált! Ezer köszönet!
(#) sooty válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Más a windows és a LCD/VFD karaktertáblája. Az ékezet nélküli változat jól működik, ha van időd, keresd vissza az lcd kijelző kódtáblája alapján (ha van benne egyáltalán japán helyett másféle, ha nincs akkor át kell programozni úgy mint a dcf szimbólumot),hogy milyen karakter lenne jó az előzőekben mellékelt ungarisch.inc textfájl ékezetes helyein lévő karakreteinek. Abban kell átírnod a CET=Téli, a CEST= Nyári feliratot is. A hosszú változatban már most is így van. Ha kész a javított ungarisch.inc be tudom fordítani neked. (Hosszú változatnál 20 karakteres kijelzőn nem fér ki a DCF visszajelző szimbólum, a 24 karakteresre minden elfér...

DSC01491.JPG
    
(#) zoly15 válasza sooty hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Tehát ha jól értem annyit kell átírnom hogy a hétfő = He kedd= Ke stb.. Valamint a CET és a CEST-et kell átírnom tél ill nyár ra- aztán le is lehet fordítani? Ezeket megtaláltam, de hol vannak a hónapok?
(#) sooty válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Ha ékezet kellene akkor nem ilyen egyszerű.
Ha nem kell ékezet, akkor használd a mellékelt hex-et abban már Tel és Nyar van. A hónapok ott vannak egy sorban, de nem kell összekeverni a hosszú kijelzést és a rövidet, tehát a Hetfo marad Hetfo, a He meg egy másik sorban már benne van (Sz=szerda, SZ=szombat)

dcf13.HEX
    
(#) zoly15 válasza sooty hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Köszi szépen! Látszik hogy nem megy ez nekem, és tényleg egymás után egy sorban a hónapok, eddig nem esett le hogy mi az az összevisszaság
(#) sooty válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Ha ékezetet akarnánk, akkor a programozható karaktereket kell igénybe venni (talán 8-at lehet átírni), mert a karaktertáblában csak az ü és ö betű van benne é,ú,á, Á nincs (ő,ű nélkül még megvagyunk valahogy) és ha van dcf szimbólum (torony) akkor az elfogyaszt a definiálható karakterekből 5-öt. Módosítani kellene, hogy a "hullám" csak 1 karakter legyen, a két oldalsó ív karaktert pedig ékezetes karakterré lehetne alakítani.
Idézet:
„dt "---JanFebM",0xe1,"rAprMaiJunJulAugSepOktNovDez"”
Akkor így beszúrható a szövegbe, mint a német szövegben a Márciusnál a két pontos a betűt jelölő 0xe1. Majd egyszer kijavítom a programot...

lcd-ch1a.gif
    
(#) zoly15 válasza sooty hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Tehát iylen karaktereket tud egy LCD kijelző Én nekem megfelel ez az állás ahogy van, a munkádat nagyon szépen megköszönöm!
(#) sooty válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Megpróbáltam, sajnos a gyári ö és ü nem akart megjelenni, ezért elhagytam az Á betűt Apr lesz Áprilisban. A többi működik, remélem nem maradt benne hiba. Értelemszerűen a long a hosszabb kiírást jelenti.
(#) sooty válasza sooty hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Ahogy átment éjfélkor, teljesen felborult a kijelzés, szerinte most Péntek van, a speciális karakterek is szétestek valami el lett benne rontva, vagy eredetileg sem volt jó?
Következő: »»   6 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem