Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Vegyes barkácsfogások
No igen, ezért mondtam, hogy óvatosan kell. Gondolom, csak a fedelet tartó pöcök törött el, de enélkül is bele tudod nyomni. Illeszd rá a fedelet és próbáld meg. Utána már fedél nélkül is menni fog (hacsak nem olyan helyen alkalmazod, ahol sokat mozog a kábel).
Ahogy simpi írja satuban össze lehet nyomni egyenletesen. Én is így csináltam már többször.
Egy tipp.
Amellett, hogy óvatosan csinálod, nagyon ügyelni kell arra, hogy pontosan derékszögben illesszed a kábelre a csatlakozót. Ha nem derékszögű, zárlatos lehet.
Ha eltört a pöcök, az sem gond, rá kell húzni egy megfelelő méretű zsugorcsőből levágott gyűrűt és rá kell melegíteni. Többé nem lesz vele gond.
Egyszerű kéziszerszám, megbízható.
Én így csinálom:
Sziasztok!
Hogyan kell fúrófej tokmányt leszerelni/cserélni?
Zoli, látom Te mindent tudsz.
Mi az a Grót? Nem Drót, Grót. Tetőjavítással kapcsolatos. Elsőként azt hittem hogy a drótról mesél a mester, ami a kúpcserepet fogja. De nem drót, hanem grót. Na innentől kezdve el vagyok veszve...
Így néz ki a tokmány. Hol kéne alátámasztani?
A tengelynél ami kijön a gépből, én szögvasat használok ilyen esetben, két darab egymással szemben és keresztben rá a satura. A képen szerintem le van lapolva a tengely, akkor nagyobb az esély rá, hogy menetes.
A grót jelentése kő. A feröeri nyelv szava. A feröerit Feröeren mintegy 48 000-en beszélik. A Dániában és más országokban élő 17 000-25 000 emberrel együtt a beszélők száma mintegy 70 000-re tehető. A jelentős dániai csoportokon kívül szétszórtan sokan beszélik más skandináv országokban és az Egyesült Királyságban is. Wikipédiától szabadon.
Belenéztem, nincs csavar. ;(
Csavarosnak kell lenni. A tengelyen van egy lapolás, arra ráteszel egy villáskulcsot, a tokmány lukjába egy dornit, és szépen lekocogtatod. De lehet, hogy a menet a fúrógép tengelyében van, ott is látok négy lyukat.
Sziasztok!
Nemrég szó volt róla, hogy fel lehet-e fúrni az IRFP240es fetet 4es fúróval. Ugye elviekben fel lehet, mert nem érinti a kristályt, de könnyen elrepedhet. Szóval nem érdemes próbálkozni, erre jutottunk. (akkor ígértem, hogy kipróbálom majd hibás feten) Ígéretemhez híven, itt az eredmény: Kézi fúróval valóban nem. Viszont nemrég kaptam a papától egy állványos fúrót. Gondoltam megpróbálom, mivel sajnos van pár rossz fetem. Magas fordulaton, 4es fúróval, enyhe nyomással fúrtam. A fetet a fúró satujába fogtam bele. Végeredményként nagyon finom szürke port, és egy M4-es furattal rendelkező fetet kaptam. Szóval a válasz igen, állványos fúróval fel lehet fúrni a fetet. Ez nekem persze nem volt elég, megpróbáltam 5 milis fúróval is. Ez is sikeres volt, bár értelme nincsen neki.
Nagyon sok múlhat a fúró kivitelén és élezésén is. Egy jól élezett csigafúró megoldja, de szerintem a felfúrásokhoz leginkább (méregdrága) csapos fúró illene, vagy koronafúró (ami ebben a méretben szinte nincs is), netán egy sima ujjmaró. Állványos fúrógép, marógép alap követelmény a minimális selejt szám miatt.
Én simán kifúrtam kézivel is, a lényeg, hogy normális fúró legyen és ne 45fokos szögben akard áterőltetni rajta.
Mivel a fet hibás volt, sajnos nem tudom kipróbálni, hogy tönkretette-e volna a fúrás miatt, de szemre semmi baja. Alacsony nyomással és magas fordulatszámmal kell fúrni mindenképpen. Amire figyelni kell még, hogy az állványos fúró satuja teljesen egyenesen fogja be a fetet. Ha óvatos az ember, szerintem nem lehet gond.
A jó gép nem hátrány, de a szerszám a dolog nyitja. És itt nem csak az átmérő a lényeg, hanem az élgeometria. Különböző célokra, különbözőképpen lehet fúrót köszörülni. Évtizedekig kézi amerikánerrel is felfúrtam amit kellett (sőt kritikus esetben még ma is előveszem, mert az éppen csak úgy forog, ahogy én akarom).
Idézet: És annál jobb nyomaték visszajelzést/érzékelést sosem fognak semmilyen más gépre kitalálni mint ami ennél az amerikánernél van. „mert az éppen csak úgy forog, ahogy én akarom”
Ma akartam venni olyan milis fúrót, aminek a tokmányba illeszkedő része vastagabb. Szinte hihetetlen, hogy két üzletben is megnéztem, és azt se tudták, hogy miről beszélek... Gondoltam panelfúráshoz jó jönne az is az állványoshoz. Szegény kiszolgáló egyből elpanaszolta, hogy előttem valaki olyan fúrót akart, aminek mindkét fele fúró, és hogy neki se tudott segíteni, hogy szégyenli magát
zia! Úgy keresd, hogy "Erősített szárú fúró" . CNC-s körökben keresd üdv.
Kösz!
Holnap bemegyek az iparos centrumba, ott biztosan lesz.
Lehet hogy nem ismeri azt a kifejezést hogy HSS központfúró
A te kérdésedre is lehet válasz a HSS központfúro A 1,0mm Bővebben: Link Marha nehéz eltörni és csak egy ócskább sör ára
Szinte hihetetlen, de az iparos centrumban azt mondták, hogy nem láttak még ilyet... El se hiszem szinte. Pedig elég méretes üzlet. Valószínűleg internetes rendelés lesz belőle, mert mostanában nem igen megyek Pestre, ahol kaphatnék ilyet.
Köszönöm a tippeket
Keményfém fúró az amit keresel, de jó az a hss (ha nem valami bilifüle) kp fúró is csak tudja átfogni a kívánt lemezt. A keményfém fúróval az a baj törik kézbe (és rossz gépbe) mint az üveg. A mai hss nek csúfolt fúrók nem tudom miből készülnek de köze sincs a gyorsacélhoz, keményebb mint a bilifüle acél mert viszi de elég pár fúrás alatt. Beszédes hogy hss menetfúrót csak szerencsétlenül jött áramszünet esetén sikerült egy év alatt törnöm, igazából cserélni se kellett. Eltért picit de ne csapjuk be magunkat, a hss nek is illene törnie erősebb satuhoz ütéstől vagy akkor az sose volt gyorsacél.
Megkezdett kinyomós szilikon tubust hotmelt ragasztóval szoktam lezárni légmentesre.
Nekem is van egy 5mm-es hosszú szárú központ, vagy más néven bekezdőfúróm. A Kenedy termékeket is forgalmazó boltok, Cromwell katalógusából rendelhetőek pl.
De hogy te milyen NET-es boltokat tudsz, az nem semmi.
Köszönöm a linket én is, nagyon jó árban adják a gyorsacélokat.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |