Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vegyes barkácsfogások
 
Témaindító: DuMatyi, idő: Júl 10, 2009
Lapozás: OK   3 / 8
(#) ToMikaa válasza levi95 hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
No igen, ezért mondtam, hogy óvatosan kell. Gondolom, csak a fedelet tartó pöcök törött el, de enélkül is bele tudod nyomni. Illeszd rá a fedelet és próbáld meg. Utána már fedél nélkül is menni fog (hacsak nem olyan helyen alkalmazod, ahol sokat mozog a kábel).
(#) Ricsi89 válasza levi95 hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Ahogy simpi írja satuban össze lehet nyomni egyenletesen. Én is így csináltam már többször.
(#) levi95 hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
kipróbáltam, a satu működött
(#) nedudgi válasza levi95 hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Egy tipp.
Amellett, hogy óvatosan csinálod, nagyon ügyelni kell arra, hogy pontosan derékszögben illesszed a kábelre a csatlakozót. Ha nem derékszögű, zárlatos lehet.
(#) efraim válasza levi95 hozzászólására (») Júl 27, 2011 / 2
 
Ha eltört a pöcök, az sem gond, rá kell húzni egy megfelelő méretű zsugorcsőből levágott gyűrűt és rá kell melegíteni. Többé nem lesz vele gond.
(#) pici válasza levi95 hozzászólására (») Júl 28, 2011 / 1
 
Egyszerű kéziszerszám, megbízható.
Én így csinálom:
(#) Omcsesz hozzászólása Aug 27, 2011 /
 
Sziasztok!

Hogyan kell fúrófej tokmányt leszerelni/cserélni?
(#) Omcsesz hozzászólása Aug 27, 2011 /
 
Kúpos rögzítésű, amúgy mi a dormi?
(#) Gafly válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Zoli, látom Te mindent tudsz.
Mi az a Grót? Nem Drót, Grót. Tetőjavítással kapcsolatos. Elsőként azt hittem hogy a drótról mesél a mester, ami a kúpcserepet fogja. De nem drót, hanem grót. Na innentől kezdve el vagyok veszve...
(#) Omcsesz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Így néz ki a tokmány. Hol kéne alátámasztani?
(#) Sanyi74 válasza Omcsesz hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
A tengelynél ami kijön a gépből, én szögvasat használok ilyen esetben, két darab egymással szemben és keresztben rá a satura. A képen szerintem le van lapolva a tengely, akkor nagyobb az esély rá, hogy menetes.
(#) Action2K válasza Gafly hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
A grót jelentése kő. A feröeri nyelv szava. A feröerit Feröeren mintegy 48 000-en beszélik. A Dániában és más országokban élő 17 000-25 000 emberrel együtt a beszélők száma mintegy 70 000-re tehető. A jelentős dániai csoportokon kívül szétszórtan sokan beszélik más skandináv országokban és az Egyesült Királyságban is. Wikipédiától szabadon.
(#) Omcsesz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Belenéztem, nincs csavar. ;(
(#) pucuka válasza Omcsesz hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Csavarosnak kell lenni. A tengelyen van egy lapolás, arra ráteszel egy villáskulcsot, a tokmány lukjába egy dornit, és szépen lekocogtatod. De lehet, hogy a menet a fúrógép tengelyében van, ott is látok négy lyukat.
(#) satlokk válasza pici hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Ötletes és egyszerü.
(#) Gyozo92 hozzászólása Szept 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Nemrég szó volt róla, hogy fel lehet-e fúrni az IRFP240es fetet 4es fúróval. Ugye elviekben fel lehet, mert nem érinti a kristályt, de könnyen elrepedhet. Szóval nem érdemes próbálkozni, erre jutottunk. (akkor ígértem, hogy kipróbálom majd hibás feten)
Ígéretemhez híven, itt az eredmény:
Kézi fúróval valóban nem. Viszont nemrég kaptam a papától egy állványos fúrót. Gondoltam megpróbálom, mivel sajnos van pár rossz fetem. Magas fordulaton, 4es fúróval, enyhe nyomással fúrtam. A fetet a fúró satujába fogtam bele. Végeredményként nagyon finom szürke port, és egy M4-es furattal rendelkező fetet kaptam. Szóval a válasz igen, állványos fúróval fel lehet fúrni a fetet.
Ez nekem persze nem volt elég, megpróbáltam 5 milis fúróval is. Ez is sikeres volt, bár értelme nincsen neki.
(#) Action2K válasza Gyozo92 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Nagyon sok múlhat a fúró kivitelén és élezésén is. Egy jól élezett csigafúró megoldja, de szerintem a felfúrásokhoz leginkább (méregdrága) csapos fúró illene, vagy koronafúró (ami ebben a méretben szinte nincs is), netán egy sima ujjmaró. Állványos fúrógép, marógép alap követelmény a minimális selejt szám miatt.
(#) agressiv válasza Gyozo92 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Én simán kifúrtam kézivel is, a lényeg, hogy normális fúró legyen és ne 45fokos szögben akard áterőltetni rajta.
(#) Gyozo92 válasza Action2K hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Mivel a fet hibás volt, sajnos nem tudom kipróbálni, hogy tönkretette-e volna a fúrás miatt, de szemre semmi baja. Alacsony nyomással és magas fordulatszámmal kell fúrni mindenképpen. Amire figyelni kell még, hogy az állványos fúró satuja teljesen egyenesen fogja be a fetet. Ha óvatos az ember, szerintem nem lehet gond.
(#) Alkotó válasza Gyozo92 hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
A jó gép nem hátrány, de a szerszám a dolog nyitja. És itt nem csak az átmérő a lényeg, hanem az élgeometria. Különböző célokra, különbözőképpen lehet fúrót köszörülni. Évtizedekig kézi amerikánerrel is felfúrtam amit kellett (sőt kritikus esetben még ma is előveszem, mert az éppen csak úgy forog, ahogy én akarom).
(#) Action2K válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Idézet:
„mert az éppen csak úgy forog, ahogy én akarom”
És annál jobb nyomaték visszajelzést/érzékelést sosem fognak semmilyen más gépre kitalálni mint ami ennél az amerikánernél van.
(#) Gyozo92 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Ma akartam venni olyan milis fúrót, aminek a tokmányba illeszkedő része vastagabb. Szinte hihetetlen, hogy két üzletben is megnéztem, és azt se tudták, hogy miről beszélek... Gondoltam panelfúráshoz jó jönne az is az állványoshoz. Szegény kiszolgáló egyből elpanaszolta, hogy előttem valaki olyan fúrót akart, aminek mindkét fele fúró, és hogy neki se tudott segíteni, hogy szégyenli magát
(#) Mírr-Múrr válasza Gyozo92 hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
zia! Úgy keresd, hogy "Erősített szárú fúró" . CNC-s körökben keresd üdv.
(#) Gyozo92 válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Kösz!
Holnap bemegyek az iparos centrumba, ott biztosan lesz.
(#) Gafly válasza Gyozo92 hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Lehet hogy nem ismeri azt a kifejezést hogy HSS központfúró
A te kérdésedre is lehet válasz a HSS központfúro A 1,0mm
Bővebben: Link
Marha nehéz eltörni és csak egy ócskább sör ára
(#) Gyozo92 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szinte hihetetlen, de az iparos centrumban azt mondták, hogy nem láttak még ilyet... El se hiszem szinte. Pedig elég méretes üzlet. Valószínűleg internetes rendelés lesz belőle, mert mostanában nem igen megyek Pestre, ahol kaphatnék ilyet.
Köszönöm a tippeket
(#) SALáta válasza Gyozo92 hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Keményfém fúró az amit keresel, de jó az a hss (ha nem valami bilifüle) kp fúró is csak tudja átfogni a kívánt lemezt. A keményfém fúróval az a baj törik kézbe (és rossz gépbe) mint az üveg. A mai hss nek csúfolt fúrók nem tudom miből készülnek de köze sincs a gyorsacélhoz, keményebb mint a bilifüle acél mert viszi de elég pár fúrás alatt. Beszédes hogy hss menetfúrót csak szerencsétlenül jött áramszünet esetén sikerült egy év alatt törnöm, igazából cserélni se kellett. Eltért picit de ne csapjuk be magunkat, a hss nek is illene törnie erősebb satuhoz ütéstől vagy akkor az sose volt gyorsacél.
(#) trobin válasza UbiLinux hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Megkezdett kinyomós szilikon tubust hotmelt ragasztóval szoktam lezárni légmentesre.
(#) szamóca válasza Gafly hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Nekem is van egy 5mm-es hosszú szárú központ, vagy más néven bekezdőfúróm. A Kenedy termékeket is forgalmazó boltok, Cromwell katalógusából rendelhetőek pl.
De hogy te milyen NET-es boltokat tudsz, az nem semmi.
(#) mex válasza Gafly hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Köszönöm a linket én is, nagyon jó árban adják a gyorsacélokat.
Következő: »»   3 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem