Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   41 / 270
(#) szucs_g válasza berkesandor hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Valójában úgy indult az egész, hogy az akkor 4 éves fiam arra kért:"Apu! Keressünk kincseket!"



Azóta készült egy Clone PI AVR, egy Clone PI 2 és ez a Delta. Jelenleg annak örülök, hogy működik ez utóbbi és szkóp nélkül is működésre bírtam néhány alkatrészt. Tudom, hogy pótcselekvés meg hogy inkább az eredeti szakmámba ölném az energiám...
(#) szucs_g válasza szucs_g hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Kész a Deltám. Módosítottam kis fejre (450 uH, 2,6 R), a FET nem melegszik.

Kirrrály!

Szeretnék még egy 40 cm-es és egy 100x100 cm-es tekercset a mélységbe. A különböző tekercsekhez illő shunt ellenállások közt tolókapcsolóval lehet majd váltani. Még az LCD-s kijelzőt szeretném elkészíteni hozzá.
(#) Eticsiga válasza szucs_g hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Képeket tudnál róla küldeni?
(#) Yowie válasza szucs_g hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Kapcsoló nem jó, tedd az ellenállást a csatlakozóházba....szerintem :whistle:
(#) werwolfss18 hozzászólása Dec 20, 2011 /
 
hellótok tudna valaki olyan kapcsolási rajzot mutatni ami olyan 50-60 cm mélyre érzékel????? és kevés alkatrészből álljon......
(#) szucs_g válasza Eticsiga hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Íme. A Delta Pulse még nincs teljesen kész. A Clone PI 2 pedig nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet,ami a szelektálást illeti, de lehet, hogy csak a saját gyakorlatlanságom az oka.

Most inkább egy White's IDX klónon töröm a fejem, de ehhez inkább gyári fejet veszek. (Ezeknél már nem lehet csak úgy összehányni a tekercset, mint pl. a DP-nél.)
(#) Eticsiga válasza szucs_g hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Nekem nagyon tetszik. Köszi a képeket.
(#) Yowie válasza szucs_g hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Azért a PI-ktől ne várj soha olyan szelektációt, mint fázisdetektoroktól.... és egyik géptől se várj olyat, amit gondolnál a leírása alapján. Nekem explorerem van, és bizonyos dobozfüleket bizonyos gyűrűktől nem lehet megkülönböztetni és bizonyos horgászólmok, meg fillérek pont úgy szolnak mint az ezüst ... és még lehetne sorolni.

Ja, az alkatrészlábak fogóval hajlítva nagyságrendekkel jobban mutatnak, és kiforrasztáskor hihetetlenül előnyösebb olyanokkal dolgozni. A gép összerakva nagyon klassz, szuperül megcsináltad
(#) Cavalier hozzászólása Dec 30, 2011 /
 
Megmutatom akkor én is a Hammerhead-emet, még nyelet kell faragni neki, meg az időzítéseket belőni, de amúgy működik már. Egy 5 pólusú csatira lehet rádugni a fejet, illetve az akksitöltőt. A zselés akksi kicsit nehéz, de legalább egyszerű kezelni. Alkalomadtán majd lecserélem 3x18650-es Li cellára.

(ja, és van még pár NYÁK eladó )
(#) Yowie válasza Cavalier hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Pazar!
(a fogós módszert továbbra is ajánlom)

Terepen próbáltad?
(#) Cavalier válasza Yowie hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Kint még nem próbáltam, hajlítottam már hozzá nyelet lefolyócsőből, majd összerakom, és kimegyek vele hulladékot keresni a kertbe.

A fogóval hajlítást nálam türelmesebb embereknek találták ki.
Így a képeket nézve, látok pár hibát, pl. a kondik nem fértek el rendesen, és részegen állnak, pár ellenállásból nem volt olyan ami kellett volna így kettőből van összerakva, vagy az a zöld gyárilag álló ellenállás van bent. Meg a puffer is kilométeres lábbal fektetve van, azt majd leragasztom, de máshogy nem fér be az akksi.
Na, mindegy, a következő szebb lesz.
(#) Yowie válasza Cavalier hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Simán mondhatod, hogy gyári. Kíváncsi vagyok, mennyire tudsz vele megkülönböztetni. A kert az problémás, mert rendszerint sok a hulladék fém. Érmékre milyen távolságot tud? Fejet csináltad?
(#) Cavalier válasza Yowie hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
A megkülönböztetés annyira nem érdekel, igazából játszani kell, nem komoly munkára. Illetve pl. karámot kipucolni, ott meg nem baj, ha mindent megtalál.
Távolságot nem mértem még vele. A fej két tekercses, ebayről van, ahhoz a bizonyos katonai fémkeresőhöz való. Ha szkóphoz jutok, beállítom az időzítéseket pontosra, utána nézek távolságokat is vele.
(#) Yowie válasza Cavalier hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
"A megkülönböztetés annyira nem érdekel".... de engem igen

és szkóp nélkül működőre csináltad? Az igen!
(#) szucs_g válasza Yowie hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Közben magam is rájöttem.

Bármi szutyok vas van a közelben már alig vesz észre egyéb fémet. Láttam viszont valami Goldscan IV-et. Ahhoz mit szólsz? Az is gagyi?


Most White's IDX+VDI-n töröm a fejem. (Amúgy jól vagyok. Kell egy kis kikapcsolódás néha...)
(#) szucs_g válasza Yowie hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Állati a szemed!
(#) szucs_g válasza Cavalier hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
A Vaterán találtam Li akkut, nem is drága. Töltővel. Ugyan még nem jött meg, de rendeltem belőle.

http://epitkezes-otthon.vatera.hu/biztonsagtechnika/kamera_mozgaserzekelo/cctv_cam_12v_4800mah_li_ion_akkumulator_garancia_1529419406.html
(#) szucs_g válasza Cavalier hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Ügyes, gratulálok. A fejet is Te készítetted?
(#) szucs_g válasza Cavalier hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Irass magadnak mankót! Receptre olcsó.

Remélhetőleg 3 éven belül nem töröd el a lábad, esetleg használd úgy, hogy hirtelen vissza tudd alakítani.
(#) Yowie válasza szucs_g hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Goldscan-t nem tudom, találkozón néztem meg jópár gépet, akkor döntöttem az expi mellett. Nemrég láttam jóáron a fémkeresős fórumon.

Az expi idegesítően sokat eszik, 2700mA-es 8db kb 8 órát viszi. Az ismeretlen akkukról mindenkit lebeszélek, én most próbáltam piacon vett vartát, nagyon bejött, le is cserélem az összes duracelt, az nem jött be, egy év alatt meghalt 4db.
(#) peti18a hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
Sziasztok
Épített már valaki kézi fémkeresőt? Afféle pinpointer re gondolok.
Egy viszonylag egyszerű szerkezetet szeretnék készíteni.
Tudnátok ebben segíteni?
(#) Yowie válasza peti18a hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
A legtöbb fémkereső kézi.

A pinpointer arra való, hogy a közvetlen közelről 0,5-1cm megtalálj a földben egy nagy géppel már felderített tárgyat.

Ilyen készüléket szeretnél építeni?
(#) Eticsiga válasza peti18a hozzászólására (») Jan 3, 2012 / 1
 
Hát én nem építettem de találtam egyet, ilyesmire gondolsz?Bővebben: Link
(#) peti18a válasza Yowie hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Szia
Igen arra gondolok, hogy a nagy géppel felderített tárgyat a gödörben, ki ásott földben megtalálja.


Eticsiga: igen, olyasmire gondolok
(#) Yowie válasza peti18a hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Én egyet csináltam, néha kevés az érzékenysége és szkóp nélkül lehetetlen volt működésre bírni. Az egy hagyományos elrendezés volt, ferrit és 2 tekercs, rengeteget kellett a tekercsekkel tökölni.
(#) Gigapixel válasza szucs_g hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Ehhez mit szóltok..? 1970-es Ezermester. A leírás szerint max. 50 cm-tud. Ha érdekel valakit, el tudom küldeni az olvasható verziót...
(#) Yowie válasza Gigapixel hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Ja, 50cm-t... egy öntöttvas fürdőkádra... holdtöltekor.
(#) DaviS hozzászólása Jan 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Még régebben építettem EZT a fémkeresőt. Nagyon jól működött, de a sok fémszemét hamar elvette a kedvem a keresgéléstől. Most szeretnék építeni egy újabbat, ami már tud szelektálni. Tudnátok nekem ajánlani egy jó érzékenységűt, amiben van talajkiszűrés is? Nem baj ha bonyolult, csak jól legyen dokumentálva. Egyenlőre a Silverstart néztem ki, erről mi a véleményetek?
(#) Yowie válasza DaviS hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Ez egész jó, amit építettél, csinálj hozzá nagyobb fejet!

Silver használható, fejet is lehet hozzá venni, megépíteni sem bonyolult.
(#) DaviS válasza Yowie hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Igen jó kis kereső. Az enyém 2,5 méterről jelezte a talicskát, persze levegőben . Egyedül a talajkiegyenlítést, és a szelektálást hiányolom. Akkor maradok a silverstárnál.
Következő: »»   41 / 270
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem