Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   373 / 1156
(#) electromanus válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Köszönöm a választ ! Rajta vagyok a témán. Ismerkedek az ATS277-el. Utána pedig keresek olyat hátha van itthon valamiben.
(#) electromanus válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Végignéztem a hall-os fórumot, meg rajzokat ezeknek az elemeknek a működéséről, de úgy tűnik nem ez kell nekem.
Úgy látom ehhez még kellenek egyéb alkatrészek és nem lehet úgy használni mint egy relét, hogy a két lábára rákötök valamit és mágnessel kapcsolgatom.
Itt mind a 3 vagy mind a 4 lábra kell kötni valamit.
Vagy tévedek ? Bonyolultabbnak tűnik.
(#) pucuka válasza electromanus hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
A Hall generátor, csak vezérel egy elektronikus kapcsolót, amivel aztán vezérelhetsz egy relét, vagy egy reed csővel szerelt relét. A reed csövet vezérelheted mágnes közelítésével is.
Bővebben: Link
(#) Auth Zsigmond válasza pucuka hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
A példaként felhozott ATS277 hall kapcsol! A mágnes polaritásától függően vagy az egyik, vagy a másik középső lábra kötött tekercstestet kapcsolja az áramkörbe.

A léptető motorokban lévő picike hall elemek csak magát a hall lapkát tartalmazzák, a jelfeldolgozást a floppy áramkör, az ATS277 (és még számtalan típus) tartalmazza a jelformáló, erősítő, stb. áramköröket.

Tehát: kapcsolóként üzemel, és nem mechanikusan kapcsolgat, nincs mozgó alkatrésze!

A különbség a reed-el szemben annyi, hogy az a táppal és a fogyasztóval sorosan kötendő, itt pedig a hall-ra kötött tápfeszültség vagy megjelenik, vagy sem a hall két szabad lábán, amire fogyasztó köthető. A hivatkozott hall 12 V-nál 300 mA-t kapcsolhat, ami azért már sok mindenhez elegendő.
(#) pucuka válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Nem nekem kell magyarázni. electromanus szeretné úgy használni, mint egy relét. Akkor pedig az elektronikus kapcsolóval egy relét lehet kapcsoltatni. Ennél egyszerűbb egy reed relé, vagy csak a cső használata.
(#) slogan hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Sziasztok !

Ez milyen állat vajon ? Tegyek rá szájkosarat éjszakára ,vagy embert nem eszik ?

Köszi !

100_1450.jpg
    
(#) kadarist válasza slogan hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szia!
Ez egy tévé lemágnesező PTC-je.
(#) Lalle válasza granpa hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Itt a kép
(#) slogan válasza kadarist hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Köszi szépen.
(#) csacsa72 hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Sziasztok.
Van egy alkatrészem ami elfüstölt , és nem látszik rajta a felirat , vagyis csak részben látszik. Abban kérném a segítségeteket hátha ki tudnánk találni mi lehet az. Ez egy SMD ... tokozása ,talán SOT223 4 lába van , felirat ami látszik E5 alatta 0 . Úgy gondolom , hogy túlfeszültség áldozata lett 5V helyett 12 lett ráadva.Képek mellékelve.
Köszönettel Csaba
(#) csacsa72 hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Azt hiszem megtaláltam Bővebben: Link , csak azt nem tudom mivel helyetesíthetem. Valakinek ötlete? Adatlap mellékelve.
Üdv Csaba

BL8530_en.pdf
    
(#) electromanus válasza csacsa72 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Ez milyen áramkör ?
(#) zolika60 hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Tudja valaki milyen tranzisztor a 2NG284? kadarist a múltkor feltett egy hivatkozást egy oldalra ahol lehetett helyettesítőket keresni, de most nem találom.
(#) zolika60 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
A keresztreferencia keresőt megtaláltam, de nem dobott semmit. :no:
(#) granpa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Szia! Lalle kérdése: hány Voltos? Ez nem derült ki. Szerintem 100V.
(#) granpa hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Helló! A JBL1006ASP motor driver adatlapját keresem (még mindig). Bocsi. :hide:
(#) csacsa72 válasza electromanus hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Ez egy ilyen kütyüben van.
(#) KipKap hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Sziasztok!
Nagy balgaságot csináltam! A képen, a bekarikázott dióda helyén hasonló dióda volt... Kiforrasztás közben eltörtem, így ami a képen bekarikázva látható, csak hasra került bele, mert hasonlít az eredetire..
(Gondolom) ennek következtében a bcp51-es leforrasztotta magát a panelról. Van arra valami mód, hogy megállapítsam az eredeti dióda paramétereit? Egyáltalán az smd diódákat hogyan azonosítják?

S6301914.JPG
    
(#) Auth Zsigmond válasza granpa hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Kb. egy órát rászánva megpróbáltam több keresővel, sajnos eredménytelenül...
(#) zolika60 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Próba szerencse alapon betettem helyette egy 2N3055-öt. Ez volt kéznél. Úgy tűnik jó lesz.
(#) Doncso válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Az szerintem 2N6284 lesz, 20A 100V NPN. Darlington.
(#) zolika60 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
A felirat biztosan nem az, de ezek szerint nagy különbség nincs.
(#) kadarist válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Szerintem is 2N6284 lesz, mert ilyen NG-s típusjelzés nincsen.
(#) granpa válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Szia! Köszönöm, akkor nem én vagyok béna, már 5-6 órát rászántam, de csak ideges lettem, tájékozott nem.
(#) biji hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy Xsara fűtés ventilátor szabályzót javítok.Kíváncsiságból kérdezem, a képen bekarikázott ,korong alakú, réz pasztával bekent alkatrész, mi lehet?

Xsara1.jpg
    
(#) zotyesz hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
SCK 053-as termisztor alkatrész pótolható szerintetek SCK 102-es tipussal, vagy ne is kiséreljem meg? sehol nem találtam helyettesitő táblázatot. Köszi a válaszokat.
(#) Pety_ válasza zotyesz hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Az SCK 053- 5ohm 3A-es.
Az SCK 102-es 10ohm 2A-es.
3.oldal.

SCK.pdf
    
(#) kadett21 hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Tiszteletem!

Segítségüket kérném! Van egy 1 éves Yamada H8330-as 5.1-es házimozi rendszerem. Egyik nap bekapcsoláskor hangos dübörgés jött belőle, teljesen magától nem volt rákötve semmi. Azt hittem hangszóró probléma lesz. Kivettem a "mélynyomót" akkor a többi kisebb hangszóró szépen szólt, de egy idő után égett szagot éreztem, ezért kikapcsoltam majd szétszedtem. A trafója elég jól melegedett és meg is olvadt a műanyag szigetelése! Természetesen egy üveg biztosíték is azonnal kiment!
És itt jönnek a gondok! Próbáltam keresni hasonló tápot, de nem találok még hasonlót sem mert nem tudom beazonosítani! Ezek a jelölések találhatóak rajta:

EI-57*35
I/P: AC200V 50Hz
O/P:AC11V*2 1.0A
9V 1.3A

Magán a trafón 2 vastagabb vezeték van gondolom az a bejövő áramé. A másik oldalán pedig 5 vezeték jön ki egy csatiba végződve: kék,fekete,2sárga, fekete.

Esetleg valaki be tudná azonosítani ezt a tápot? Vagy valami hasonlót ajánlania? Sajnos nem nagyon értem ezeket a jelöléseket és hogy mi lehet jó helyette!

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) granpa hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Szevasztok!
Sikerült egy monitor alaplapból(legalább is azt hiszem, az volt) ilyet bontani : TI, SN96527N, 16 lába van. Sehol nem találok még hasonlót sem, oda-vissza felforgattam a TI honlapját! Ki tudja, mi lehet ez? Köszi:Kálmán
(#) biji válasza kadett21 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Szia!

Az EI 57X35 a vasmag mérete.
A primer 230V.
A szekunderek:
1. 2 X 11V /1A
2. 9V /1,3A

ilyen trafót keress.Előtte viszont meg kell keresni a zárlat okát, jobb ha hozzáértőre bízod.
Következő: »»   373 / 1156
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem