Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   165 / 308
(#) jmartin válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
30 körül, attól függ hol veszed. Lapanthera 31000 TME 30000
(#) CIROKL válasza jmartin hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Ez még nem is vészen drága .
Ma én is kaptam egy gyöngyszemet a műhelyem polcára amiért Alkotónak egy óriási igen , köszönet neki ezért a profi munkáért !
Bővebben: Link
Úgy döntöttem szintelen lakkal kezelem és csak az után töltöm fel apróságokkal .
(#) llaci56 hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Tudja-e valaki, hogy hogy nevezik azt a fogót, amivel az alkatrészek lábát U -ra lehet hajlítani? (Ami ütközik a panelban, és nem megy lejjebb az alkatrész.)
És hol lehet kapni?
(Bár, ha a nevét tudom, talán hamarabb találok...)
(#) karesz01 válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Szia!Nem ilyenre gondoltál?
(#) Alkotó válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Ilyen fogó nincs -legalábbis én még nem láttam-.
Amire utalsz, azt nem kézzel hajlítják, hanem mikor kivágják az alkatrészt a szalagból, akkor eleve ilyenre hajlítják a lábát. Megjegyzem, ez a 30-40 évvel ezelőtti szerkentyűknél volt divatos, de ma már nem látni ilyen gyártmányokat.
(#) SzervízMacska válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Lábhajlító, vagy beültető fogó néven keresd. Talán a Nóniusznál láttam - amikor még létezett...
(#) gordonfreemN válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Szerintem a poka-yoke (magyarul: hülyebiztos) módszer gyakorlati megvalósítására gondoltál. A mai napig használják.
Ezzel tudják elérni, hogy pl egy polaritás függő elektrolit kondít ne tudjon az operátor ellentétes polaritással behelyezni a forrasztási helyre.
(#) SzervízMacska válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Már amennyiben ezt a lábprofilt szeretnéd létrehozni.
(#) dolargaan válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Én ebből (eddig) 2db-ot szereztem be. Profi kivitelezés, nagyon jól használható. És valóban gyöngyszem, a kapható alkatrész tárolókhoz viszonyítva .
(#) jmartin válasza dolargaan hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Hol szereztetek ilyen kincset?
(#) satlokk válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Sok sikert hozzá,de kellene rá valamilyen esztétikus felírat is szerintem.
(#) zolika60 válasza satlokk hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Azt megoldja mindenki magának. Honnan tudhatná Alkotó, hogy mit szeretnél tartani benne?
(#) CIROKL válasza satlokk hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Köszi , nagyon spéci kis tároló mindenki figyelmébe ajánlom !
A felirat nem gond megoldom de szerintem a mester is megoldaná ha ez irányban kérdés merülne föl , apropó nekem volt szerencsém az Alkotó műhelyét is és azt a speci gépeket is megtekintenem amin készült ez a kis gyöngyszem .
(#) satlokk válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Én nem Alkotó mestere gondoltam,hogy készítse el.
(#) Bassmester hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Csináltam egy kis élhajlítót, gondoltam felteszem ide ötletadónak
Tök jól működik. 1,5-ös és 0,5-ös lágyacél lemezeken próbáltam, szépen viszi mindkettőt de a hajlítólap hézagot a lemezvastagságnak megfelelően (jól) be kell állítani.
(#) satlokk válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Jól néz ki!Gratula!
(#) SzervízMacska válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Na, ezért vettem egy gagyi digit sublert, mert már alig látom a nóniuszt... Mennyi ez? 1,85? És mennyi a gép munkaszélessége?
(#) Bassmester válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Na basszus... tényleg 1,85 olvasható a képen, de egyébként 1,5-ös a lemez. Szerintem rosszul raktam rá a sublert
Kereken 60cm széles lemezt lehet vele hajlítani (elvileg), de a 24cm széles másfelesnél már elég nagy erővel kellett tolni neki. A 0,5-ös bádogot teljes szélességben is könnyedén viszi.
(#) SzervízMacska válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Az már jó, gratula!
(#) llaci56 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Kösz Macs! Ez az a fogó, amit keresek. Mi a neve?
(Nem a tied, hanem a fogóé!)
Gondoltam, hogy nálad felejtettem...
(#) elektrorudi válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Szia!
Ügyes munka! Pár éve én is csináltam egyet. Két dolgot hibáztam el benne:
- a mukaszélességet. 90 cm-es lemezt akartam hajlítani, ezért ekkorára csináltam. Későn jutott el az agyamig, hogy az összes lemez 1 méter széles...
- A tiédnél kicsivel vaskosabb, és minthogy (az is) "mobil", betojok, mire kiviszem a terszra, ahol normálisan tudok vele dolgozni.
(#) SzervízMacska válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Szia Lacikám! Ez sajnos nem a keresett fogó, csak a meghajtott láb profilja miatt tettem fel a képet. Ez csak annyit "tud", hogy a nyákba bedugott alkatrész lábát egy munkamenetben félrehajtja és a felesleget le is vágja. ( Azért, hogy a forrasztás megtörténtéig ki ne potyogjanak az alkatrészek, s egységes legyen a lábhossz a forrasztási oldalon. ) De amit Te keresel, az a fogó az alkatrész oldali íveket hajlítja, ha jól gondolom. Amúgy mindkét fogót beültető fogónak hívják, azt tudom. Talán Knipex, Nws, esetleg Garant (Hoffmann) katalógusokat érdemes áttúrni utána
(#) SzervízMacska válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
[off]Elnézést, a pont meg a mosoly lemaradt a mondat végéről, de nem lehet tovább folytatni, nincs görgetősáv a válaszablakban. Ezért is utálok telefonról írni, bár ez már inkább fejlesztési ötlet volna... :hide:
(#) Bassmester válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Én semmiképpen nem akartam nagyobbat, ez is kb 25kg-ot nyom.
Csak itthon a műhelyben fogom használni méretre szabott lapokhoz, rack dobozt hajtogatni, meg hasonló kisebb dolgokat. 100×60×5mm-es zártszelvényből, 60×60×6-os szögvasból, 5-ös laposból, M16-os menetes szálból készült...ennél vaskosabbra szerintem felesleges lett volna csinálni. Elég merev, hajlításkor csak az asztal recseg amire rá van fogatva

Köszönöm a gratulációkat
Nem vagyok egy nagy vasas szaki, hegeszteni is csak nemrég kezdem el ami látszik is...
(#) llaci56 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Való igaz, felületesen néztem a képet.
Van egy krimpelőfogóm miniatűr kábelsarukhoz, azt tudom ilyenre használni, de elég nagy bumszlit nyom. (cca. 4 mm lesz a dudor.)
(#) SzervízMacska válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Jó ötlet, talán érvéghüvely nyomók közt is lehetne hasonló profilt találni.
(#) tubby válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Erre keres rá " pnr5000 ".
(#) SzervízMacska válasza tubby hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Bingó!
(#) Alkotó válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Ügyes!
Nem látszik jól, de a billenőrész csapja viszonylag vékony. Erre elég nagy erő hat. Elsődlegesen nem a csap elhajlása fenyeget, hanem hogy kikopik a furat, amiben elfordul, mert nekem úgy tűnik csak a zártszelvény falvastagsága vezeti meg. Ha ez esetleg megtörténik, akkor esetleg egy felfúrt hüvelyt javaslok majd behegeszteni a zártszelvénybe, ami már jól kenhető, kellően nagy felületű megvezetést fog eredményezni.
(#) Bassmester válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Köszi!
Igen, az nem valami vastag, 12mm-es köracélból csináltam és valóban jól látod, csak a zártszelvénybe fúrt lyukakban forog. Köszi az ötletet, ha probléma lesz vele akkor majd konzultálunk... végül is szétszedhető az a része ( fexszel ) , direkt ezért nem hegesztettem körbe a zártszelvényt.
Következő: »»   165 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem