Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   379 / 1203
(#) szabics hozzászólása Márc 6, 2013 /
 
PIC BASIC PRO-ban Hogyan van a config a PIC18F25520 esetében ha belsó oszcilátort akarok használni?
Most így van megadva :

intcon2 = %10000000 ' RBUP ellenállás engedélyezés (1)
OSCCON = %11110000 ' 8 Mhz, belsől oszc
OSCTUNE = %11000000 ' 4x PLL engedélyezve

ADCON1.7 = 1 ' 10 bites felbontás
ADCON0 = %11000001 ' A/D BEALLITASA ES BEKAPCSOLASA
ADCON1 = %10001110 ' PORTA.0 ANALOG BE, A TOBBI DIGITALIS


Mikor betöltöm a programozó szoftverébe az írja, hogy néhány config szó nincs a hex file-ban. Mi hiányzik?
(#) luluzulu hozzászólása Márc 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Meg szeretném építeni a Pickit2 programozót.
Erre a példányra gondoltam:
Bővebben: Link

Azonban sok minden hiányzik hozzá tudna valaki adni egy dokumentációt adni?

A nyákterv, a program a pic-be stb...

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) kissi válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 6, 2013 /
 
Szia!
Van egy egész topic róla, hogy felkészült legyél a megépítés során, ebben biztos benne van a szükséges doksi is ( egy kicsit keresgélj )!
Bővebben: Link
Steve
(#) qbit válasza qbit hozzászólására (») Márc 6, 2013 /
 
Bocs! Megoldódott a dolog. Kontakt hiba volt a csatlakozónál.
(#) tom75 válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Tudok adni kész nyákot progit eredeti
(#) Hp41C válasza tom75 hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Szia!
1 - Megkaptad már az útbaigazítást. A belinkelt oldalon ott a panelterv. A belevalót pedig a Microchip oldaláról le tudod tölteni.
2 - Ha a PICKit2 klón építése topikban keresnél, láthatnád, hogy sok gond van ezzel a klónnal:
-- A MOS FET -ek gyakran tönkremennek, mert nincs mindegyiknél a G és az S elektróda között ellenállás, ami lezárva tartaná őket, ha a PIC kimenete nagyimpedanciás (nem indul vagy a bootloader fut benne, stb.)
-- Feltöltöttem javított paneltervet is, amin ezek az ellenállások is megtalálhatók.
-- Továbbra sem javasolom a megépítését, mert a PIC kínálat több, mint feléből le kell mondanod, mert csak 5V -ot tud kiadni a Vdd vonalon.
-- Terveztek hozzá "3.3V -osítót", de nem használható, mert a Vpp vonalon nem korlátozza a feszültséget. Egyes típuskonál a MCLR vonal nem mehet a Vdd -nél magasabb feszültségre.
3 - Itt a fórumon van két olyan klón, amivel szinte az egész mostani kínálat kezelhető.
Inkább a Watt féle vagy a furatszerelt klónt kellene megépíteni.
(#) tom75 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Ez szerintem nem nekem szól nem akarok pickit2 építeni nekem van gyári.
(#) Hp41C válasza tom75 hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Szia!
Elnézésedet kérem, tényleg nem Neked szólt a válaszom, hanem luluzulu -nak.
Bocsánat...
(#) sherlock válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Nekem 3 vagy 4 éve tökéletesen működik az a kapcsolás, azzal a paneltervvel, első indítástól.
De van vele valami, az biztos, a FET halkan sipol amikor programozok vagy indítom a pickit2 standalone applikációt. A sípolást leszámítva (amit már annyira megszoktam, hogy a PicKit3asból szinte hiányolom) semmi rosszat nem tudok róla mondani.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2013
(#) cross51 válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Szia!
Nem tudom mennyire vagy otthon az elektronikában, de mindegy is én is szerettem volna megépíteni a pickit 2 klónt de az elektro tanárom felhívta rá a figyelmet nem érdemes mert nem egyszer lett kinyírva ilyen próbálkozással pic, meg a másik az, hogy pickit 2 már nem támogatja az összes picket és egyre kevesebbet fog, így attól függően hogy menyire akarsz vele foglalkozni, ha komolyan akkor a pickit 3.
Üdv cross
(#) matheattila válasza cross51 hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Ebbe a hozzászólásba azért beleszólnék, ugyanis én is megépítettem 2 évvel ezelőtt ezt a pickit2 klónt (Bővebben: Link) és elsőre tökéletesen működött és azóta is pont úgy működik, pedig már majdnem 1000-szer programoztam vele PIC-et. Az igaz, hogy nem támogatja az összes PIC-et, de melyik programozó támogatja? Egyik sem! A pickit 3 is támogat újabbakat de régebbieket már nem, itt a pickit 2 támogatott eszközeinek listája: Bővebben: Link, szerintem van elég választék, meg amúgy is a pickit 3 árának a negyedéből meg lehet építeni ezt a klónt, és szerintem legtöbben épp emiatt készítenek klónt, mert a pénz nem a fán terem

Üdv: Atti
(#) cross51 válasza matheattila hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Tudom jól azért írtam mennyire akar vele foglalkozni én a suliba programoztam a pickit 2 nekem annyi volt benne az előny hogy nem kellet folyamatosan a feszültséggel bajlódni. De én mondjuk meg vagyok elégedve teljesen a pickit 3-mal nem bántam meg. Erre van a mondás kinek mi.
Üdv cross
(#) sherlock válasza cross51 hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Ez a PicKit2 vagy 3 téma mindig örökzöld. A ketteshez tudtom szerint magad is módosíthatod a .dat filet, tehát hozzáadhatsz még PICeket...
Dave Jones véleményét osztom én is, miszerint a 2es mérnökök ötlete volt, a 3as meg marketinges szakértőké. A microchip fórumot amióta olvasom, annyi problémát nem láttam a 2essel, mint a 3assal..
A 80 dollárt biztos nem éri meg, mikor szinte a fiókból össze lehet dobni egy ilyen klónt..
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2013
(#) cross51 válasza sherlock hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Nem tudom.
Nekem semmi bajom nem volt a pickit 3-mal. Csak kellet egy kis idő hogy rájöjjek hogy mért kelet külön tápegység mikor programozni akartam. Ezt tartom hátrányosnak hogy mindig bekapcsolgatni a feszültséget.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2013
(#) sherlock válasza cross51 hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Nem muszáj! Letölthető (végre valahára megcsinálták) azthiszem beta verzióban ugyan - egy szoftver, ami nagyon hasonlít ahhoz a 2es standalone-hoz, de működik a hármassal. A napokban egy PIC16F727 est nem ismert fel az MPLAB-on keresztül a PicKit3, belőttem a 3as standalone-t, most megy tökéletesen.
És tudod ki-be kapcsolgatni a tápfeszültséget is. Annyit kell hozzá csinálj, hogy letölts a PicKit3asba egy spécibb 'OS'-t, ami a standalone szoft mellé van csomagolva.
Ez az installer file a PicKit3 GUI and scripting tool nevű rar file itt.
(#) cross51 válasza sherlock hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Ja ezt tudom hogy a dashbooard-on be tudom kapcsolni a pickit 3 belső felszültségét csak múltkor elfelejtettem bekapcsolni és fél óráig szenvedtem hogy mi van mér nem programoz.
(#) Hp41C válasza matheattila hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Szia!
Nem véletlenül írtam az előző hozzászólásomat. Kivételes szerencsével, amikor minden elsőre indul, nincs probléma ezzel a klónnak. De lenyomott gombbal csatlakoztasd az USB-hez és az ujjaddal érintsd meg, mérővezetékkel mérj rá a MOS-FET -ek gate -jére. Elfelejtettem a figyelmeztetést, hogy előbb venni kell néhány BS170 -et. Q1 -nél garantálom a tönkremenetelt. Javaslom még a jól működő példányok esetében is, hogy a Q1, Q4 és Q6 G és S elektródái közé forraszanak be egy-egy 100k SMD ellenállást, amíg nem késő. A PICKit2 klón építése topikban már sokszor leírtam... Hatásosan megvédi a FET -eket.
2013 -ban megépíteni egy csak 5V -os klónt? Sok-sok olcsó, nagyteljesítményű pic -et nem fogsz tudni programozni vele: 10LF32x, 12LF1xxx, 16LF1xxx, 18FxxJyy, 18FxxKxx, 24xxFJ, 24xxEP, 24xxH, 24xxKAyy, 24KxxLyy, 33xxFJ, 33EP, 32MX, SST25xx nagykapacitású EEPRomok. Ez a nem tejles felsorolás kiteszi a kínálat több, mit felét. Érdemes lehagyni egy műveleti erősítőt, néhány ellenállást, 3 tranzisztort egy diódát és egy P-MOS FET-et? Inkább holnapután nekiállni egy újabb panelnek? Szerintem nem érdemes, inkább a furatszerelt klón panelt választanám (és azért írtam meg a cikket róla), legfeljebb az EEPRom -okat nem kell beültetni.

Ha átnéznétek az említett topikba, láthatnátok, mire is képes a PICKit2... Olyan típusok is programozhatók vele, amik a PICKit3 -mal még nem.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2013
(#) Hp41C válasza sherlock hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Idézet:
„A napokban egy PIC16F727 est nem ismert fel az MPLAB-on keresztül a PicKit3, belőttem a 3as standalone-t, most megy tökéletesen.”

A PICKIt3 Scripting Tools csomagban a Pk2DeviceFile.dat 1.62.14 -es verziója van...
Ha régebbi Pk2DeviceFile.dat -tal működik a PICKit2 -d, másold át a PICKit3 Scripting Tools -ban találhatót a PICKit2 telepítési könyvtárába. Láss csodát...
Már hónapokkal ez előtt feltöltöttem egy Pk2DeviceFile.dat 1.62.146 -ot is...
(#) sherlock válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Le fogom tölteni, köszi az emlékeztetőt. A pickit2-es klónomat javarészt PIC12esek programozására használtam eddig, de akármilyen projekt esett közbe, s kellett programozni egy másmilyent, ment probléma nélkül. Ezekszerint részint szerencséből.
(#) BODHEAD hozzászólása Márc 8, 2013 /
 
Sziasztok.Lenne egy kérdésem van nekem egy PIC 16f628-asom mien égetöt kellene hozzá csinálni. Amugy egy freki mérö lenne ha sikerül. Előre is köszi.
(#) pjg válasza BODHEAD hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Javaslom ezt az égetőt: Bővebben: Link
Ezzel a programmal: Bővebben: Link
Info: Bővebben: Link

Nekem bevált.
Ezt én csináltam: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2013
(#) Barkóca hozzászólása Márc 8, 2013 /
 
Üdv. Mesterek !
Nos, eljött az idő amikor azt kell mondjam ilyet még nem pipáltam a történet a következő. Volt a fiókom mélyén egy 628A-val megépített kapunyitó áramkör ami 12V-os ablaktörlő motorokhoz készült de nem lett beépítve, a napokban felkeresett egy cimborám, hogy csinált ablaktörlő motorral két kapunyitó mechanikát (egyébként nagyon korrekt módon) nem tudnék-e neki segíteni egy vezérlőt csinálni, vasas ember lévén ő ehhez nem ért.Semmi gond itt van a fiókomban egy vezérlő felprogramozom és viheted, így is történt egy kicsi módosítással a helyszinen miliméterre azt csinálta amit kell kb. ötször,hatszor amikoris gondolt egyet és leresetelt a pic csak néztem mint a moziban , semmi gond hazavittem még tápszürés a nem használt bemenetek alacsony szinten WDT kikapcsolva, a táp nem ingadozik ,MCLR felhúzva a bemenet és a távvezérlő panel között 10 cm vezeték és passz... Gyerünk vissza beépítem öt,hat nyitás és reset amikor éppen eszébe jut.Akkor szokott ilyet csinálni amikor külső zavart szed össze és rossz címre ugrik a program de itt mit szed össze nem akartam elhinni az asztalon két motorral hibátlanul müködik de a helyszinen nem.Egyébként a pic négy irányváltó relét kapcsol és egy FET-et, időzítés PWM ennyi az egész és itt megálltam nem tudok rájönni mi lehet a véletlen reset oka ha valakinek még van ötlete szivesen fogadom.
Köszönettel : Barkóca
(#) bbalazs_ válasza Barkóca hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
En eloszoris levennem a ket motorrol a terhelest, ami otthon nyilvan nem volt rajta.
Aztan levennem a motorokat is.
Szoval mint a PC hibafeltarasnal: Minden mozdithatot ki belole, utana probak ezerrel.
Azert a tap helyere ideiglenesen kotnek egy akksit...
(#) Barkóca válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Szia !
Köszi ,hogy még ilyen későn válaszoltál de kopaszon már próbáltam semmi gond vele ha nekinyitom az ütközőnek akkor sem esik10 V alá a feszültség és nem resetel le csak amikor gondol egyet akkuról próbálni, hát nem egyszerü de azért köszönöm és gondolkodom, tuti a motorról jön valami zaj.
Üdv. Barkóca
(#) BODHEAD válasza pjg hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Szeva.Köszi a rajzot de a tiedről nem küldenél nyák tervet. Előre is köszi.
(#) cross51 válasza BODHEAD hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Szia!
Ha gondolod eagle 6.3.0 jó neked akkor megcsinálom.
(#) BODHEAD válasza cross51 hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Tökéletes.Elöre is köszi.
(#) zenetom válasza Barkóca hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Szia!
A reléknél van elég várakozási idő? Nem lehet, hogy megrántják a tápot (azt még szkóppal is nehéz észrevenni) ?
De valószínűleg a motor beszél vissza.
(#) nedudgi válasza Barkóca hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
A BOR be van kapcsolva?
(#) Barkóca válasza zenetom hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Szia!
Egészen pontosan nem értem mire gondolsz a várakozási idő alatt ezt én úgy csináltam, hogy bejön a jelzés port=0 kapcsol a FET utána a relé aztán a másik relé számolom a ciklust ,a teljes nyitás előtt PWM és vége ugyanez visszafelé de a szkópon még nem gondolkoztam lehet megpróbálom köszönöm.
Üdv. Barkóca
Következő: »»   379 / 1203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem