Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   380 / 1203
(#) zenetom válasza Barkóca hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
H-hiddal csináltad, nem?
(#) Barkóca válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Szia!
Próbáltam így is úgy is ugyanaz a helyzet.
Köszi...
Üdv. Barkóca
(#) Barkóca válasza zenetom hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Nem egy FET van tápágban és relével fordítok irányt...
(#) zenetom válasza Barkóca hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Nem tudom pontosan hogy fordítod az irányt, de arra gondoltam, hogy mikor kapcsolnak a relék, nem-e néz valamikor szembe a tápfesz meg a test egy pár msec időre. Esetleg az megránthajta a tápot.
De lehet hogy a motor visz be valami zavart.
(#) Barkóca válasza zenetom hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Értelek, nem a program ezt kizárja...
(#) zenetom válasza Barkóca hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Akkor még marad a motor, bár gondolom próbáltad, hogy ha leveszed a motort, akkor is fennáll a hiba.
(#) Barkóca válasza zenetom hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Igen próbáltam úgy semmi gond csak az a furcsa, hogy ötször ,hatszor lefut rendesen és utána
bekantyul és erre rábízni egy kaput nem merek én sem...
(#) zenetom válasza Barkóca hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Motor nélkül sose jön elő a hiba? Úgy hányszor próbáltad?
(#) Barkóca válasza zenetom hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Ez jó kérdés megmondom őszintén amikor az időzítéseket próbáltam kb. kétszer ,háromszor utána rátettem a motort és ment a helyszinen még finomítottam rajta amikor jó lett elkeztük nyüstölni és előjött a hiba és nem egymás után hanem véletlensazerűen és ezzel nem tudok mit kezdeni...
(#) zenetom válasza Barkóca hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Próbáld ki, hogy mi van, ha leveszed a motort. Lehet sokáig fog tartani, de legalább ha a motor miatt van, akkor kiderül.
(#) Barkóca válasza zenetom hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Nekem erős a gyanúm, hogy a motortól jön és csak attól a motortól mert az ennyémmel nem csinálja csak azt lenne jó tudni ,hogy a pic tápoldalról szedi be vagy bemeneti oldalról esetleg mindkettőről az a rosszabb eset...
(#) kaqkk válasza Barkóca hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
A motor kivezetésére köss rá egy 100nf os kerámiakondit.
(#) Barkóca válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Szia !
Köszi, most már ezekkel próbálkozom.
Üdv. Barkóca
(#) bbalazs_ válasza Barkóca hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Azt akarod mondani, hogy eddig nem volt rajta???????
Mert akkor a korabbi hozzaszolasodban emlitett 'zavarszures van' c. kitetel ujragondolando.
(#) Johnny0004 hozzászólása Márc 9, 2013 /
 
Sziasztok! Az lenne a problémám hogy ha a mate_x-, dtocy-féle forrasztóállomásnak az elosztóba mellé dugok egy fúrót, vagy egy vasalót pl., akkor a ki- bekapcsolgatásuktól néha a celsius helyére számokat ír ki, ha pedig megszakításban használom az enkódert, szépen lépeget föl. Előfordul, hogy újraindul a program is. Mindenhol van szűrő kondi, még a bejövő 230-as részen is, ez ellen lehet valamit tenni?
(Toroid trafó van benne, ez lehet gond?)
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2013
(#) Barkóca válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Szia !
Jogos a felvetésed de amikor a válaszaimat írtam hozzátettem, hogy a problémák nagy részét
ugyanis azoknál az eseteknél nem használtam PWM-et itt is bent volt de úgy elvitte a nyomatékot, vagy nagy volt vagy el sem indult a motor betettem a tápágba és úgy tűnik hatástalan mivel nem tudom galvanikusan elválasztani a picet a nagyáramú résztől amit most csinálok az már a hályogkovács tipikus esete vagy "táltoskodás" néha az ember már abban sem hisz amiről eddigi tasztalata alapján meg volt győzödve .Szerintem a kapcsolást és a panelt kellene újragondolni ez egy 7 évvel ezelőtti konstrukcióm amiről sajnos már csak részlet rajzaim vannak amit EAGLE-vel nyákra tettem semmi különös nincs benne egy 16f628A négy relé egy TTL FET és egy 60 W-os táp és ennyi csak nem működik illetve rosszul de viszont egy kollégától kaptam egy jó ötletet amit megosztok azt javasolta tegyek a tápra egy hangszorót egy leválasztó kondin keresztül ha szerencsém van hallok valamit, hát az élethez kell egy kis szerencse is ...
Köszönöm a válaszokat.
Üdv. Barkóca
(#) bbalazs_ válasza Barkóca hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
A relek majdnem teljesen levalasztjak a motort, a PWM-et meg egy opton at is lehetne hajtani.
(#) proba válasza zenetom hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
A pic irányváltásnál resetel ? Ha igen ,volt olyan hiba hogy az irányváltásnál abban a típusú kapcsolásban ,amiben egymással szemben van a relé érintőin a táp ,szakításkor az ív addig fent marad ,hogy zárlatba viszi a két egymással szembeni érintőt.(legalábbis más magyarázatot nem találtunk a 10-15A shrack jelfogók pogácsa összeégésére 0,5 -1 A terhelésen, Más típussal is csinálta ,tehát nem széria hibás volt)
(#) Barkóca válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Értelek valószinű ma már az egészet másképpen csinálnám lehet most is ez lesz a vége de engem az zavar ,hogy egy digitális áramkör hatszor nyolcszor tökéletesen csinálja a dolgát és utána bekattan és nem tudom az okát ha nem tetszik neki valami miértnem csinálja minden alkalommal csak sajnáltam kidobni ezt a régi panelt...
(#) Barkóca válasza proba hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Szia!
Nem, addig amíg nincs teljes nyitás vagy zárás addig nincs irányváltás, a két fázis között legalább 500 mS szünet van ,egyszerűen igy írtam meg.
Köszi az észrevételt.
Üdv. Barkóca
(#) akos_b hozzászólása Márc 10, 2013 /
 
Helló!
PICkit 2-n (PIC16F887) próbálgatom az indirekt memóriacímzést de nem sikerül. Debuggoláskor látom, hogy az FSR megkapja a megfelelő értéket, de a MOVWF INDF már nem működik. Próbáltam a CLRF INDF-t és MOVWF 0x000-t is, egyik se ment. Mi lehet a probléma?
(#) Hp41C válasza akos_b hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Szia!
A STATUS.IPR bitjét is be kell állítani.
(#) akos_b válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Sajnos nem segített ez sem.
(#) potyo válasza akos_b hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Ha jól emlékszem, az INDF nem látható a watch ablakban. Azt nézd meg, hogy az a regiszter, ahová az FSR mutat, az megkapja-e az értéket, amit az INDF-be írsz.
(#) kissi válasza akos_b hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Szerintem rakd fel a projektet !
Steve
(#) akos_b válasza potyo hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Nem kapja meg, ez a baj.
(#) akos_b válasza kissi hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Fölöslegesnek tartom, mert már a MAINban sem megy egy
  1. MOVLW   d'33'
  2. MOVWF   FSR
  3. MOVLW   d'100'
  4. MOVWF   INDF
kód
(#) kissi válasza akos_b hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Akkor jó, nekem így megy !
Steve

indirekt.jpg
    
(#) akos_b válasza kissi hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Nálam ez a helyzet:

indirekt.PNG
    
(#) akos_b válasza kissi hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Megtaláltam, hova kerül a WREG. A 0x021 című regiszterbe. Ezt még korábban címeztem FSR-el, de ahogy látni, fölül kellett volna íródnia.
Következő: »»   380 / 1203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem