Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EEPROM programozó kérdések
Lapozás: OK   8 / 26
(#) soos csaba hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Valaki tud segíteni még egy kicsit?
(#) david10 hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Szerintem az LPT1 (25 labu) ami neked kell
(COM1 (9 labu))
(#) Hp41C válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Az itt ajánlott programmal próbáld meg bitenként vezérelni a kimeneteket. A port címe a tulajdonság ablakban az erőforrások fülön az I/0 taromány bejegyzésnél található meg.
(#) mps válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
ÚÚÚÚÚ, bocsi! Amikor ezt írtad én jól megnéztem a lapod gépkönyvében és elfelejtettem írni!
Jó lesz neked az lpt. Viszont az ellenőrzéshez használd bátran a Hp41C által ajánlott progit, így később nem érhet meglepetés.
A múltkoriban tárgyalt soros égető nem jött össze?
(#) soos csaba válasza mps hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Szia, sajnos nem jött össze, nem tudok sehonnan beszerezni olyan csatlakozót, amit rá tudok csatlakoztatni az alaplapomhoz. Na de se baj ez a programozó már tud programozni PIC-et is ami nagy előny, legalább nem kell azt is külön építeni. Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, már le is rendeltem a programozót, 1-2napon belül le is jön, és aztán meg lásuk hogy fog e működni azzal a programmal amit Hp41C fórumtársunk be linkelt és ezért neki is köszönet!.
(#) mps válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Amit Hp41C linkelt azzal a portot tudod tesztelni, amit én likeltem az a Willem progija. Mielőtt megrendelted jó lett volna ellenőrizni a portot, ehhez egy led egy 510 Ohm -os ellenállással is elég. Kábelt is kapsz hozzá?
Nem akarlak idegesíteni, de ma délelőtt találtam itthon egy soros kábelt. Eszembe is jutottál, csak mire elér hozzád...
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) soos csaba válasza mps hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Szia, hogy tudom egy leddel meg egy 510 ohmos ellenállással le tesztelni azt hogy milyen portom van?, nem küldenél egy rajzot esetleg?. A programhoz meg sajnos nem értek, hogy lehet azzal is le tesztelni hogy milyen portom van?. De ha egyszerűbben ki lehet deríteni a leddel akkor inkább azt a lehetőséget választom!
(#) soos csaba válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Valaki még egy kis segítséget esetleg?.
(#) mps válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Bővebben: Link Itt egy leírás. A leddel tudod nézni, hogy van e a porton feszültség, a programmal meg kapcsolgatni a kimeneteket.
(#) soos csaba válasza mps hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Köszi a linket!
(#) soos csaba hozzászólása Feb 13, 2013 /
 
Sziasztok, na ma le jött a programozó, kaptam hozzá egy program CD-t is, és még plusz a cédén van egy csomó eeprom dump is tévékhez, magnókhoz!. Már kipróbáltam 24C04 eepromal a programozót, le is tudtam törölni a programmal ami rajta volt, és fel is tudtam programozni. A hozzá való program nagyon tetszik nekem, van egy lista ahol ki lehet választani a programozandó eeprom-ot, AVR-t PIC-et AMR, stb, és mikor ki választottuk hogy milyen típust is választottunk ki, a program ki jelzi hogy annál a típusnál melyik jumper-t hová kell kapcsolni. Ez mind szép és jó dolog, de van egy kis problémám, szeretnék fel programozni egy PIC16F88-I/P típusú PIC-et, de a program listájában csak PIC16F84, és PIC16F84A választási lehetőség van, a kérdésem az volna hogy vajon meg tudja írni e a programozó ha meg veszek egy PIC 16F88-I/P típusú PIC-et, és a programozó listájából ki jelölöm a PIC 16F84(A)-t és szerintetek meg írná e a PIC 16F88-I/P ezzel a választási lehetőséggel?. Megnéztem az adatlapját mind a két PIC-nek, és a láb kiosztásuk meg egyeznek, és ugyan azok!. Ti mit szóltok ehhez, meg lehetne valósítani?. Amúgy az a PIC 16F88-I/P típusú chip egy vezérlőbe kellene nekem, de fel is teszem róla a rajzot hogy lássátok miről is van szó. Ha véletlen nem lehet fel programozni a PIC 16F88-I/P típusú chip-et a programozómmal akkor nem helyettesíthetném a PIC16F84(A) típusú chip-el?. Fel teszem a programot is hogy lássátok mit is tud.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2013
(#) Hp41C válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Szia!
Gratulálok a sikerhez. Valószínűleg nem tudja programozni (16F84(A) - 1Kszó, 16F88 4Kszó és a programozási algoritmus is eltér.) A 16F84(A) -val közvetlenül nem tudod kiváltani a 16F88 -at.
(#) soos csaba válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Szia, ezt itt nem teljesen értem -Valószínűleg nem tudja programozni (16F84(A) - 1Kszó, 16F88 4Kszó- És ha felprogramoznék egy 16F84(A) PIC-et a 16F88-I/P programjával az úgy nem működne?. Ha nem akkor szerinted mit tudok még el követni, hogy működjön nekem az a vezérlő?. Ja és még egy kérdés, a PIC-be melyik fájlt kell bele égetni a HEX fájlt, vagy az ASM fájlt?, fel teszem mind a kettőt.
(#) Hp41C válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Szia!
A 16F88 egy jóval nagyobb kapacitású kontroller, mint a 16F84(A), sokkal több belső perifériával (timer1, timer2, komparátor stb). Sajnos a feltöltött program ki is használja a lehetőségeket.
Próbáld meg egy újabb Willem párhuzamos programozót kezelő programmal, pl. Innen... Ha ez sem támogatná a 16F88 -at, de a 18F2550 -et már programozza, azzal fel lehet építeni egy PICKit2 klónt.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2013
(#) mps válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Szia!
Van ez a program:Bővebben: Link
Tudja a 88-at és jó neki a Willem.
De ha piccelni akarsz akkor én is húzok Neked egy strigulát a PICKit2 mellé!
(#) soos csaba válasza mps hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Szia, az oldalról honnan lehet le tölteni a nekem megfelelő programot?.
(#) soos csaba válasza mps hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Közben meg leltem, nagyon szépen köszönöm, gondolom ez volna, csak simán 16F88, nem pedig 16F88-I/P, ez nem okoz problémát ne, hogy nincs utána az hogy -I/P ?.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2013

Progi.JPG
    
(#) mps válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Az csak a tokozás és hőmérséklet tartomány. Nem foglalkozz vele, csak akkor figyelj rá amikor veszed, nehogy ne menjen be a panelba
(#) soos csaba válasza mps hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Oké, köszönök szépen mindent, és Hp41C-nek is!
(#) soos csaba válasza mps hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Erre tudnál adni még nekem egy utolsó választ? a PIC-be melyik fájlt kell bele égetni a HEX fájlt, vagy az ASM fájlt?, erre a kérdésre még egyikőtök sem adott választ nekem.
(#) mps válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
A Hexet, de nem is fogsz tudni mást megnyitni a progival. (Elméletileg...)
(#) soos csaba válasza mps hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Oké köszi, akkor azt töltöm fel rá, de akkor a másik fájl mire való (ASM), azt miért adták a rajzhoz még?.
(#) mps válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Az a forráskód, a program olyan formája amit Te értesz, ha módosítani akarod a programot akkor kell, utána le kell még fordítani, akkor lesz belőle a proci számára is érthető program, amit meg Te már nem értesz
(#) soos csaba válasza mps hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Na ezt eddig nem tudtam, hasznos dolog volt ez is ma számomra, köszi minden infót!
(#) bbb hozzászólása Márc 8, 2013 /
 
Sziasztok!

Xerox tonerhez szerettem volna egy égető áramkört készíteni (hogy ne kelljen állandóan forrasztgatnom és pickit2-vel égetgetnem), s a neten rábukkantam egy remek oldalra, ahol a programjukhoz egy USB portos eszközt ajánlanak. Megépítettem ezt az áramkört, de sajnos a toner eepromjával nem akar beszélgetni. Mellékelem, amit én alkottam belőle (nem szeretem furatszerelten).
A kütyü lelkét adó ATtiny45-ben elvileg jó a kód, és a FUSE bitek is, különben nem is ismerné fel a gép. A PICKit2 szimpla szkópként használva el tudta csípni amikor kommunikálni szerettem volna, tehát elvileg van valami kommunikáció.
A programjuk logja:
Idézet:
„19:33:40: UsbAdapter: idle ...
19:33:40: SerialAdapterV2: idle ...
19:33:40: Xeroxpatrone initalized ...
19:33:44: UsbAdapter: Starting read ...
19:33:44: UsbAdapter: probing for EEPROM device at addr 0x50
19:33:44: UsbAdapter: error probing: EEPROM not found at addr 0x50
19:33:44: UsbAdapter: device initialization failed.
19:33:45: UsbAdapter: idle ...
19:33:51: UsbAdapter: Starting write ...
19:33:51: UsbAdapter: probing for EEPROM device at addr 0x50
19:33:51: UsbAdapter: error probing: EEPROM not found at addr 0x50
19:33:51: UsbAdapter: device initialization failed.
19:33:52: UsbAdapter: idle ...”


Vajon mi lehet a trükk, hogy életre verjem? Egyáltalán merre induljak el a hibakeresésben? Esetleg tudtok ajánlani egy olyan programot, ami kezelheti ezt a libusb-s kütyüt?
(#) Hp41C válasza bbb hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Szia!
Amikor PICKit2 -vel programoztad hogyan voltak beállítva az A0, A1, A2 rublikák?
(#) bbb válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Mivel sima Microchip gyártmányú 24LC02-es eeprom van az egyikben, így azt direkt a PICKit2 programjával programoztam. Akkor direkt a lábakra ráforrasztottam a vezetékeket, az adatlábakat felhúztam VCC-re (GND helyett, mert arra vannak lehúzva a toner áramkörén) és mindenféle különleges beállítás nélkül felismerte és lehetett programozni gond nélkül (csak ez a forrasztgatós dolog macerásabb, mint simán rácsatlakozni a kialakított csatlakozópontjain).

A rublikákat akkor nem bántottam, alapértelmezésen hagytam őket. Most viszont ez másik toner másik eepromja, ugyan ahhoz a nyomtatóhoz. (Két félét találtam, az egyik Microchip gyártmányú, a másikra meg D&P van írva.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2013
(#) Hp41C válasza bbb hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Szia!
A Microchip 24xx02 nem használja a A0 .. A2 lábait. A címe mindig 0x1010xxx0 vagy 0x1010xxx1, azaz mind a 8 címre válaszol. Más gyártók típusai figyelik a A0 .. A2 lábak állapotát és csak arra a címre válaszolnak, amikor a cím 3., 2., 1. bitje rendre megfelel az A2, A1, A0 lábakon megjelenő szinteknek.
A logban szereplő 0x50 cím (a R/W bittet is figyelembe véve 0xA0) azt sugallja, hogy az A2..A0 címlábakat alacsony szinre kellene állítani. Esetleg a címet módosítani a lábakon beállított értéknek megfelelően.
(#) bbb válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Szia!

Szerencsére egyáltalán nem bonyolult az áramkör a toneren, ki fogom rajzolni, hogy mi hova van kötve és az alapján megnézem a program forráskódját is, mit tudok vele kezdeni.
Igen, most, hogy írtad, már rémlik ez az A0..A2 is, meg, hogy a Microchipes nem foglalkozik vele (csak ugye könnyen felejt az ember) Köszi!
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Márc 9, 2013 /
 
Szia!

Nos a helyzet az, hogy ez a szerencsétlen sajnos pont jó címen keresgélne, mert A0..A2 mind le vannak húzva alacsony szintre. Azt hiszem nekiugrok még egyszer ennek az átalakítónak és átnézegetem a FUSE biteket, hogyan is állnak most, hátha ott nem stimmel valami (hátha nem tiltottam le a RESET lábat és emiatt nincs órajel, vagy valami hasonló ármány van)...

Csak nagy kár, hogy az áramkör megalkotója nem volt segítőkész. Írtam neki, hogy elfelejtette leírni hogyan is kellene beállítgatni, s ha elmondaná, annak nagyon örülnék. Erre a válasz nagyképűen annyi volt, hogy le van írva minden, ha nem megy nem tud segíteni. Na kösz. Az ilyen minek rakja ki az elérhetőségét az oldalára?
Következő: »»   8 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem