Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1073 / 1674
(#) pjg válasza mineral hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Az IC-t hol tudod beszerezni? Valamikor régen volt egy ilyen IC-m. Meg is építettem az ajánlott kapcsolást, de a beszerzés nagyon nehezen ment. A német Conradtól sikerült behozatnom egy túristával.
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Átkerülsz egy másik dimenzióba?
(#) eyess válasza pjg hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Igen az ötödikbe , és lehet kapni ilyen ic t

UC3906.JPG
    
(#) Remci válasza pjg hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Szia! Például itt is van.
(#) sargarigo válasza Action2K hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Az lesz a baja, hogy a hőterheléstől szépen kiszárad, és kiadja a lelkét. Elkót mindig hideg helyre teszünk, hogy ne púposodjon.
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Hol?
(#) Action2K válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Én tudom, Te tudod, mi tudjuk, csak Eyess-től akartam kihúzni, hogy írja már meg, mert szegény Anuka nem fogja tudni, hogy mi és miért nem lesz hosszú életű.
(#) eyess válasza Action2K hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Pedig azt hittem érted a lényegét a kérdésemnek .Hát persze hogy a meleg miatt pont én ne érteném , de amúgy lehet én is oda tenném .
(#) nagy hoho válasza anuka hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Olvasd el az akku adat tábláját, a töltőddel max. 13,8 volttal töltheted, így rövid életű lesz.
(#) mineral válasza pjg hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Manapság nem okoz gondot a beszerzés.
HEstore
Mikrovill
Ret
(#) pjg válasza mineral hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Köszi.
UC3906 3650 Ft
Ez az IC nem lett olcsóbb. Szerintem van újabb korszerűbb olcsóbban. Ha más nem egy PIC.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2013
(#) anuka válasza eyess hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Azóta már van alatta egy kemény papír, de még előtte lett fotózva.
Mellesleg az elkó 85 fokig bírja és elég nagy az a borda, saccra 50 fok fölé sem megy.
(#) anuka válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Tessék?
"Cycle use: Control voltage: 14.5 - 14.9V; Initial current: 2.88A or smaller"
(#) Szammer válasza anuka hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Szia!
Hát 5 éves zselés akksit venni, tényleg bátorság, mert a max. élettartama kb. ennyi, ha jól volt használva.
Egyébként, ha nem volt mélykisütve (nem ment a kisütési feszültség 10,5V alá), kis szerencsével még jó lehet.
Az induló általad mért töltőáram, elfogadható.
Mint az előttem szóló kolléga megmondta, a max töltőfeszültség 13,8V és lehet erre a feszültségre beállított stabilizált töltővel tölteni (itt ellentmondok "Alkotó kollégának").
Majd a használat megmondja, hogy tényleg jó-e az akksi.
A kondit, tényleg vedd le a bordáról.
Üdv:
Zsolt
(#) lukacsp hozzászólása Aug 15, 2013 / 2
 
Sziasztok!
Annyit olvastam a TDA7294 fórumot, hogy végül nem bírtam ki, és építettem egy ilyen IC-re épülő végfokot. Sajnos a hűtést elméreteztem (passzív hűtést gondoltam), így béna módon azokat a kis 40x40-es ventillátorokat rá kellett tenni...
Építettem egy külsőre ugyanilyen végfokot, amiben az Urbán István féle HEXFET végfok működik, meg korábban építettem egy TC2000+TP2050 IC együttesre épülő D osztályú végfokot. Múlt hétvégén meghallgattam őket egymás után ugyanazon a hangfalpáron, ugyanazzal a zeneszámmal. Semmi különbséget nem hallottam köztük, tehát kb. mind ugyanolyan szarul szól gondolom...
(#) lukacsp válasza laavaa hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Ez zsír, nagyon autentikus dizájn! A varázsszemes kivezérlésjelzők tetszenek. Hangja milyen?
(#) Csongi_ válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Hatul a sok kicsi ventilator nem csap nagy zajt?
(#) lukacsp válasza Csongi_ hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Nagy zajt nem csap, mert csak 55 foknál kapcsol be, akkor is még lassú fordulaton. 65 foknál átmegy nagy fordulatra. Azt figyeltem meg műterheléses tesztek során, hogy az 55 fok borda hőmérséklethez is eléggé kell hajtani a végfokot (>30W), akkor meg elvileg mivel döng a zene, nem zavar az a kis ventillátor zaj. Az a kártya vezérli a lágyindítást, tápfesz. átkapcsolást, tartós túlvezérlés védelmet, túlmelegedés védelmet, hűtést amin a PIC kontrollert látod.
Összességében elég betegnek tartom ezt a megoldást (kis ventillátorok rátákolva), de amikor rájöttem, hogy alul-méreteztem a passzív hűtést, ez jutott eszembe.
(#) ha6qt válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Van ott még bent is hely a hűtéshez.
(#) slogan válasza Frankye hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Szia !

Bocs ,nem is láttam ,hogy írtál !
PIC 12F629 el vezérlem a ledeket .A hang az csak a videó alatt van
-istván
(#) djloui válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Szia nem rossz, és hely van még benne bőven ha lecseréled a két IC-t. A 6db venti szerintem is sok kicsit, de ha fullon lesz járatva akkor kell a hűtés a venti zaj pedig nem számít.
(#) Trivium93 válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Szép munka. Látszik nem kezdő vagy, tulajdonképpen hanyadik erősítő ez, amit készítettél? 2x100wattos? Hány voltról jár 2x?
(#) Frankye válasza slogan hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Semmi gond, köszönöm. Hasonlón dolgozom én is.
(#) lukacsp válasza Trivium93 hozzászólására (») Aug 16, 2013 / 1
 
Köszi! 10 fölött járok a végfok építés terén, de mindig van mit fejlődni, az biztos!
A táp úgy van megoldva, hogy előlapi kapcsoló állásától függően +- 30V, vagy +-40V választható. 4 Ohm műterhelésen "kistáp" állásban 2x70W, "nagytáp" állásban 2x105W teljesítményhez tartozó feszültséget mértem (ezer éves Orion torzításmérő szerint ekkor még 1% alatti a THD). 8 Ohm terhelésen ugyanezek az értékek "kistáp" állásban 2x35W, nagytáp állásban 2x85W.
(#) Trivium93 válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Az úgy még jó is. Nekem is van még hova fejlődni, még csak 2 éve vagyok ebbe benne (tanulás szinten). Én eddig három erősítőt készítettem, 1. egy TDA2030 24V 15wattos, 2. Egy tda7294 2*24Voltról és egy egy tranzisztoros 12V és 0.1 watt. Az utolsó volt a legjobb hangú erősítőm, de nem volt nagy basszus benne. Most tervezem a TDA7293 Master-slave és azt még hídba kötését, 2x44V-on. Remélem jól fog működni, ha jó lesz akkor 8ohmon 200watt, 4 ohmon 400 watt.
(#) kocsgab002 hozzászólása Aug 17, 2013 / 4
 
Sziasztok.

Sok-sok munkaóra után elkészült a Word Clok-om.
Amiket tud: 6 féle nyelv (hamarosan magyar is), perc kijelzés, DCF szinkron, DS1307 tárolja a pontos időt, fénymérés, automata és manuális fényerőszabályzás, hőmérséklet mérés, nagy másodperckijelzés, ébresztő funkció, demo mód, kijelzés kikapcsolás, Debug módban soros porton kommunikál számítógéppel.

Egy ATMEGA328 dolgozik benne, arduino környezetben programoztam. Egy IKEA-s képkeretben foglal helyet. Itt szeretnék nagy nagy köszönetet mondani H2opok, és Sooty barátomnak, akik rengeteget segítettek, hogy ez az óra elkészüljön.
Még több kép itt
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2013
(#) Csupasz válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Gratulálok,nagyon jó lett!!
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2013
(#) H2opok válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 17, 2013 / 1
 
Enyém is kész, bi bi......
Ha tudnád mi utazott a gatyámban......
(#) rohi válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Gratulálok ,csodálatos precíz munka (Tőled megszokott)!!!!
(#) kocsgab002 válasza rohi hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Köszönöm szépen, de az igazi érdem itt H2opok barátomé, a mechanikai részt ő tervezte és gyártotta, én csak összeraktam, és beprogramoztam
Következő: »»   1073 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem