Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   66 / 88
(#) kameleon2 válasza mohinger hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Ez végül melyik volt a transzferpapírok közül? Színes, vagy fekete? Bár így belegondolva - gondolom inkább a nyomtatón múlik...
(#) mohinger válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Igen, a nyomtatón múlik. Ez lézerhez való és kemény felületre. Mehet közvetlenül a fémre, csak tiszta legyen a felület.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2016
(#) Laslie hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
Sziasztok!
PC táp dobozt szeretnék felhasználni a készülő erősítőmhöz. Előlapnak 3mm-es rétegelt lemezt tervezek felhasználni. Szerintetek miként tudnám az előlapot rögzíteni csavarmentesen?
Persze tudom, ragasztással! De milyen ragasztóval, ami masszívan oda tudja rögzíteni a fát a vashoz?
Üdv
(#) kaqkk válasza Laslie hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Vágsz egy (az előlappal egyező méretű) rétegelt lemezt , abba belefúrod a csavarok helyét (süllyesztett fejű) a csavarokat belerakod majd faragasztóval ráragasztod az előlapot. Ha megszáradt felcsavarozod a helyére
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2016
(#) Robin2 válasza Laslie hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Esetleg valamilyen jó minőségű kétoldalas ragasztóval, de ha az előlapon vannak kezelőszervek (poti, kapcsoló), annak a rögzitő anyái is segítenek az előlap tartásában.
(#) teglascs válasza Laslie hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Szia,
zsírtalanítás és portalanítás után én minden további nélkül megpróbálnám akár sziloplaszttal, Palma Tex-szel, vagy bármelyik kétkomponensű (epoxi) ragasztóval.
Szerintem ezek mind megfogják.
(#) kameleon2 válasza Laslie hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Bemész az O.. van Kenobi áruházba és veszel LUX kétoldalas szöveterősítésű szőnyegragasztót. Jó kiadós én a cnc-hez is mindent ezzel rögzítek - nagyon nehezen lehet leszedni, de mégis lebontható, ha nagyon szükséges és nyom nélkül eltüntethető.Kitűnően alkalmas előlap rögzítésre. Ráadásul azonnal feltapad, nem kell várni, szárítgatni stb. Csak tanács: Ha felteszed az előlapot - hagyd túlméretesre és ha nyílás kell - utólag vágd ki - főleg ha valami jóféle puha alu előlapod van - mert akkor minden él és nyílás tuti a helyén lesz. Használható a nyomdai nyomólemez is, de az alá egyenletesebb textúrájú ragasztó kell, vagy préselni kell, hogy ne hullámosodjon meg.
(#) szamóca válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Megfogja a TESA is. Két 18-as rétegelt lemezt raktam össze vele, mielőtt szalagfűrésszel alakot vágtam ki, csiszoltam belőlük, és rettenetesen nehezen bírtam szétszedni a két darabot utána.
(#) kameleon2 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Persze, hogy megfogja a TESA csak drágább
(#) kameleon2 hozzászólása Feb 2, 2016 /
 
Valaki keresett a múltkor feliratozáshoz olyan eszközt, mint a letraset, vagy az alfaset volt régebben. Conrad SENO
(#) szucsistvan123 hozzászólása Feb 16, 2016 /
 
Üdv!
Készítettem egy előlap tervet, amit kinyomtattam öntapadós lapra, és felragasztottam az előlapra.
Az a kérdésem, hogy mivel lehetne ezt tartóssá tenni, hogy ne koszolódjon, és ne kopjon le a festék?
Előre is köszi!
(#) mark.budai válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Szia!
Én vettem átlátszó öntapadós fóliát, és azt ragasztom a papír fölé. De az is jó megoldás, ha a kinyomtatott előlap papírt laminálod, körbevágod, és akkor húzod le a hordozójáról, ilyenkor a hátsó lamináló fólia is veszteség, de ez keményebb felületet ad, mint az átlátszó öntapadós fólia.
(#) szucsistvan123 válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Esetleg rá lehetne laminálni, úgy, hogy fel van ragasztva a matrica?
Nem olvadna meg az ABS?
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Esetleg akrill lakk? (spray-s?)
(#) mark.budai válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Sajnos fogalmam sincs, hogy az ABS mennyire bírná a laminálást, illetve a lamináló a vastagságot.
Az akril lakkot ki lehet próbálni, ha szükség esetén tudsz új előlapot csinálni.
(#) Volare hozzászólása Feb 17, 2016 /
 
Hol tudnék Magyarországon beszerezni kihajtható műszerlábat?
(#) alienco hozzászólása Feb 25, 2016 /
 
Sziasztok!
Alumínium előlapba hogyan lehetne rögzíteni esztétikusan ilyen tokozású infra vevőt úgy, hogy az érzékenysége se csökkenjen számottevően?
Szerk.: esetleg ha másféle tokozásút könnyebb, az azzal kapcsolatos információt is szívesen venném.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2016
(#) kameleon2 válasza alienco hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
a.) Fúrsz elé egy kúposra süllyesztett lukat.
b.) Eléraksz az előlapba süllyesztve egy piros plexit. Az ugyanis nem fogja gátolni az infrát a terjedésben, de nem látszik át egyből, mi van mögötte. Igaz mögé sem árt valami fekete árnyékolást betenni.
Előlap vastagságtól is függ a rögzítés. Megoldhatod nyúlnyállal (ragasztópisztoly), de úgy is, hogy egy pici próbapanelre forrasztod, amit felcsavarozol, vagy szintén nyúlnyállal rögzítesz. Vagy készítesz neki egy önálló kis panelt, csatlakozóval, kábellel - és ... felragasztod nyúlnyállal, vagy csavarozod. Vastag előlapnál hátulról zsákfurat+ zsákmenet, vagy kétkomponenses műgyanta ragasztóval (araldit) bearagasztasz az előlap hátsó oldalára egy anyát - esetleg egy darab 5mm-es plexit belefúrt menettel (ennek nagy a felülete, jobban ragad).
(#) kameleon2 válasza alienco hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Mellékelek pár képet egy megoldásról, amit használok. 1989 óta nem esett szét. Így rögzítettem a kijelzőimet.
(#) CHZ válasza alienco hozzászólására (») Feb 25, 2016 / 2
 
Egyszeru megoldas, megfelelo furat moge tenni.
Bontani is lehet gyari takaro elemet es ehhez megfelelo nyilast vagni az elolapba.
Ha kijelzo is lesz, ablaka moge is beillesztheto.
Mind harom megoldast alkalmaztam mar. Kepen furat moge tett megoldast lathatod.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2016

Elolap.jpg
    
(#) kameleon2 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Ez most komoly, hogy a gombok is fából vannak?
(#) CHZ válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Jol latod, elfogyott az alu...
(#) kameleon2 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Egyáltalán nem néz ki rosszul. Sőt - érdekes.
(#) CHZ válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Fa megmunkalasa egyszerubb, ezert valasztottam ezt a megoldast.
Viszonylag sok gomb kellett, elolaphoz is passzol szerintem.
(#) CHZ válasza alienco hozzászólására (») Feb 25, 2016 / 2
 
Itt is csak furat mogott helyeztem el az IR vevot.
Furata ledek meretevel egyezo, igy nem log ki a sorbol.
Masik kepen, doboz jobb oldalan lathato, bontott IR ablak lett beepitve, ez aluminium elolapba is passzithato. Van nagyobb meretben is.
(#) alienco válasza CHZ hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!
Egy valamit nem értek. Nekem az előlap 1mm-es alumínium. Ha belefúrok a vevőnek egy lyukat, nem tudom elképzelni, hogy így "kilógjon" még az 1mm-es előlapból sem (lásd fa gombos előlap). Az előlap első síkjában kellene lennie a vevő téglatest részének - elképzelésem szerint, vagy legalábbis nagyon közel hozzá. Ha a lyukat kúposra süllyesztem, a téglatest résztől akkor sem fér be jobban. Hol tévedek?
(#) CHZ válasza alienco hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Furat kupos belso oldalon,kozvetlen mogotte van a vevo, rez elolap eseten is.
Nyaklemezen szerelve a ledekkel.
(#) alienco válasza CHZ hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Ezek szerint nem szabad akkora lyukat fúrnom, mint a vevő félgömb részének az átmérője. Kicsivel kisebbet kell és azt kúposítani. Bocs, ha túldimenzionálom, de nem szeretném elrontani.
(#) CHZ válasza alienco hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Jol gonolod.
(#) Helios hozzászólása Márc 9, 2016 /
 
Sziasztok. Tudna valaki ajánlani egy fórumtársat aki tudna nekem segiteni lemezmegmunkálás kapcsán?
Következő: »»   66 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem