Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   144 / 259
(#) mester istvan hozzászólása Ápr 3, 2016 /
 
Bosch 9. terítékes mosogatógépem alul rendesen mosogat, felül nem.Félig meddig szennyesen hagyja az mosogatni valókat.Lett cserélve szivattyú lapát komplett. Szakszerű segítséget várok mihamarabb.Köszi.
(#) botesz válasza buruska59 hozzászólására (») Ápr 3, 2016 / 1
 
2 lehetőség van:Vagy a literszámláló vacakol(az abban lévő reed cső cseréjével orvosolható) vagy valahol folyik és a víz bekapcsolja alul az úszót.
(#) botesz válasza mester istvan hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Próbáld meg első körben eggyel feljebb vagy lejjebb tenni a kosarat.Ha úgyse akkor vagy a tömítés fáradt el a kosár végén lévő csőben vagy az alternáló egység(ha van benne) nem végzi a dolgát.
Szórókar tiszta?
(#) botesz válasza papp58 hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Valószínűleg a literszámlálója lesz a rossz.
(#) buruska59 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Köszönöm!
Vizet nem láttam, ellenőrzöm a literszámlálót.
(#) mester istvan válasza botesz hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Köszi botesz! Tettem fel, le a kart, semmi. Kar tiszta.Marad az alternáló, ha van.Az micsoda, és hol találom. Ennyit a mosogató gép müszaki tudásomrol. Üdv.
(#) botesz válasza mester istvan hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Ha úgy semmi akkor lehet hogy a tömítés lesz a rossz kosárnál.Alul egyébként mindent tisztára mos?Utána nézd meg az alternálót ez irányítja a vizet a szórókarokhoz.
(#) buruska59 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget 'botesz', kivettem a literszámlálót, ellenőriztem a relét, működött, kipucoltam a többi részét és megy a gép.
Valami miatt elakadhatott, vagy a végét járja, de most működik.
(#) tormalaci hozzászólása Ápr 5, 2016 / 1
 
Sziasztok !! Örömmel írok ide hozzátok , ugyanis van egy Candy típusú mosogatógépem , ami most már 15 éves . Eddig semmi baja nem volt , de most az ajtón folyt a víz kifelé mint egy kis patak . szerencsére rá találtam erre az oldalra , és kiokoskodtam , mi is lehet a hibája a gépemnek . és láss csodát megjavítottam !!!!!!!!!!! A vízszint szabályzónál vagy kis dugulás , vagy víz mehetett be , de már minden frankó . Megjavítottam . Köszönetet szeretnék mondani mindenkinek , aki ide beírja a hibát , és a javítás módját . És persze ezeknek a fantasztikus szerelőknek , akik foglalkoznak itt velünk !!!!
(#) vervilag hozzászólása Ápr 5, 2016 /
 
Sziasztok! Whirlpool mosogatógépnek mi lehet a hibája ha FA hibakódot jelez? Egyszer már előjött, akkor kicseréltem a membrános nyomáskapcsolóját. Kb. 2-3 hétig működött, most újra ez a hibája...
(#) mester istvan válasza botesz hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Hali botesz! Igen alul tisztára, elfogadhatóan mos. Üdv.
(#) botesz válasza vervilag hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Teljesen újra cserélted?Elvileg a nyomáskapcsolót okolja de azért én a többi perifériát többek közt a literszámlálót ellenőrizném.
(#) botesz válasza mester istvan hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Akkor vagy a tömítés vagy az alternáló.Bár az utóbbit hagyd utoljára mert az nagyon ritkán fordul elő.Mondjuk olyan is van hogy egyszerűen csak kikopik és már nem tud forogni a kar.Ha van cseredarabod akkor próbáld ki hátha bejön.Én a multkor belefutottam egy ilyenbe.
(#) vervilag válasza botesz hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Hello! Igen, gyári új darabot tettem be. A literszámláló a jobb oldalon lévő lapos tartály lenne, a reed relével?
(#) Spacemonkei hozzászólása Ápr 6, 2016 /
 
Heló!
bosch sgi53e25eu Mosogatógépem mosási ideje 4-5órára nyúlik, valaki tudna segíteni hogy mi lehet a baj?vagy esetleg hasonló problémával nem találkozott? Gondolom nem ennyi időbe telik egy programm lefutása. Segítséget előre is köszi.
(#) stevepapa válasza Spacemonkei hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Általában a tápegység kondik kapacitás csökkenése okozza az ilyen gondokat. De lehet a fűtésköri problémák eredménye. A kapacitáscsökkenés miatt, az elektronika elveszti az " időérzékét " a rákerülő zavaroktól, brumm, egyéb tranziensektől.
(#) mester istvan válasza botesz hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Hali botesz! Segítenél nekem abban, hogyan néz ki az alternáló?Tudnál 1. képet esetleg küldeni?Mit is keressek egyáltalán. Köszi a segítséget.Üdv.
(#) kotovics válasza Spacemonkei hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Valóban ahogy @stevepapa írta kondi csere valószínűleg a megoldás, de pl. újabb indesiteknél van egy hőmérő szenzor a szűrőház oldalán, aminek hibája szintén ilyen hibát okozhat.
(#) waterbear válasza Spacemonkei hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
1- 2,2 uf/400V-os kondit keress a vezérló panelben, cseréld ki és elméletileg megoldódik a hosszadalmas mosogatási idő.
(#) Spacemonkei válasza waterbear hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Rendben ,ránézek aztán kiderül úgy is.a mai nap pl délelott 10kor lett leállítva mert este 11től kezdve ment a program,olyan mintha újra indúlna.:/ viszont leállítás után meg simán lefutott az adott program.
(#) botesz válasza Spacemonkei hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Vagy a kondi vagy ha az nem akkor lehet hogy nem fűt és megakad a program.
(#) botesz válasza mester istvan hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Persze de előtte írj egy típust és megmondom hogy van e egyáltalán benne mert ahhoz hogy hozzáférj eléggé szét kell szedni a gépet.
(#) mester istvan hozzászólása Ápr 7, 2016 /
 
Hali botesz! Gép Typ:S13N1-1B SRS55MO2 EU/01 BOSSCH 9.Terítékes mosogató gép. Remélem, jól néztem, és írtam. Üdv.
(#) botesz válasza mester istvan hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
Biztosan van benne.Mosogatószer tartály az ajtó tetjén van vagy kicsivel lejjebb balra eltolva található?
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2016
(#) mester istvan hozzászólása Ápr 8, 2016 /
 
Üdv botesz! Az ajtaján, 2.szerkezet van, az 1.tablettáé, a másik, az öblítő.Több lehetőség nincs.Üdv.
(#) botesz válasza mester istvan hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Az oké csak hogy ez az egység hol helyezkedik el az ajtóban arra lennék kíváncsi.
(#) csepsz970 hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
Üdvözlet!
Van egy Candy cdpe 6320 mosogatógép,a következő hibajelenséggel:bármelyik program beállítáa után a gép felveszi a vizet,elindul a rendesen,majd kb 30mp múlva elkezdi a vizet kiszivattyúzni,végül folyamatosan sípolni kezd és a led gyorsan villog!Mi lehet a probléma?
Köszönöm
(#) mester istvan hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
Üdv botesz! Gép ajtajának felsö részén közép tájon. Üdv.
(#) botesz válasza mester istvan hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Oké.Ez a régebbi (jobb) konstrukció.Na az artelnáló a legalján van amihez le kell szedni az egész allját.De mosogatás közben nem hallod hogy néha másképp csobog benne a víz?Először mindenképp a kosárnál lévő tömítést próbáld meg kicserélni.De program közben megnézheted hogy forog e egyáltalán a kar.
(#) botesz válasza csepsz970 hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Gyakorlatilag bármi.Fűtéskör....stb. Vizet keringeti?
Következő: »»   144 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem