Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő probléma
 
Témaindító: proksa1, idő: Márc 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   61 / 85
(#) Udvari Zsombor válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Ki kell ehhez forrasztanom az ellenállásokat? Valamint nekem színkód kellene az ellenállásokhoz, különben nem tudom, hogy mekkorák voltak eredetileg. És megfogadom a tanácsot: fogok egy 1µf körüli kondenzátort tenni a bejövő jellel sorosan.
(#) granpa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Egyik lábát kiemeled, mérsz. Színkód itt van a fejlécben a segédprogramok közt.
(#) Udvari Zsombor válasza granpa hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Köszönöm, ha valamelyik nap rá tudom venni magam, akkor mérek...
(#) djcaveman hozzászólása Márc 20, 2016 /
 
Sziasztok. Adott egy Philips 22AH777 rádiós erősítő.
Mindkét oldali végfok hibával került hozzám. Illetve azt mondták, hogy nincs más gond. Az eredeti véget MJ15003, MJ15004-el helyettesítettem( ez volt itthon) , a meghajtókat is 2SD, 2SB párral ami mind fesz, mind áram értékben megfelelt. A maradék hibás tranzisztorokat pedig BC 546 - BC182-re, BC556 - BC558-ra cseréltem. Az egyik oldal élesztése simán ment. megfelelő nyugalmit állítottam be a service manual alapján. Viszont a másik oldal ha megfeszülök sem akar összejönni. Mellékelek két képet feszültség értékekkel. A rajzon megjelölt feszültségek értékek az ellenállásokon mérhetőek, kivéve a kimeneti feszültség, a Zenner diódán mért feszültségek, és a trimmer potik közepén ezek értelemszerűen a GND-hez képest van mérve. Valakinek ötlete? Ha valamilyen feszültség értéket mérnem kell még, szóljatok.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2016
(#) reloop válasza djcaveman hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Szia! Mi is a problémád?
Azt írja a drivert állítsd 3±1mA-re, a "jó" 1,2mA, a rossz 14mA a 22ohm ellenálláson eső feszültség alapján.
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
A rossz oldalon ha beállítok 66mV ot, akkor ugye ez pont 3mA a 22ohm-on. Viszont ekkor a nyugalmit nem lehet 5mA felé vinni, illetve ha a kimenetre hangszórót kötök, egy 47 ohmal sorosan, akkor már összeomlik a vég. a védelem reléje ki-be kapcsol.
(#) reloop válasza djcaveman hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Ha nem tudod felvinni a nyugalmit, akkor rossz, vagy rosszul beültetett tranzisztorod van még.
Ha nem találod, írd rá a rajzra a tranzisztorok bázis és emitter-feszültségét testhez képest, jelöld a negatív feszültséget!
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Rendben, holnap mérek, és jelentkezek. Addig is köszönöm a segítséget.
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Szia reloop.
A mérések a driver 3mA es beállítása után lettek mérve úgy, hogy a nyugalmi trimmerét a minimális állásba tekertem. A végfok emitterén amit tudok mérni a lekapcsolás előtt az a 20mV helyett 3,5mV.
(#) reloop válasza djcaveman hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Hiányzik pár eredmény, különösen 7601,7603 és 7617 bázis, de a 7617 és 7621 emitter is nélkülözhetetlen.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2016
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Szia reloop.
A 7601, 7603 bázisa 0V bár a műszer kábel miatt be is gerjed azonnal. A jó oldal is ugyan így viselkedik.
7617 bázisa +1,08V
7617 emitter +0,46V
7621 emitter -0,42V
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2016
(#) reloop válasza djcaveman hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Így már világos, a 7613 tranyó rossz, vagy rosszul van beültetve. Ha megnézed 3629 és 3633 áramait, a tranzisztor bázisán visszafelé folyik az áram.
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Mindenképp ellenőrzöm holnap. A 7613 a hozzám kerüléskor is zárlatos volt a meghajtás, és véggel együtt. Ugyan nem volt BC548, BC182 vel helyettesítettem. Ez nem lehet gond szerintem. Ha a driver árama nem 3mA, (lényegesen magasabb) az tönkre teheti a 7613-at? Azért kérdezem, mert össze-vissza el volt tekergetve...
(#) reloop válasza djcaveman hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
A 7613-at a végtranzisztor meghajtó zárlat teheti tönkre. Azért nézd meg a kollektor-emitter helyén van-e, mert pont fordítottnak néz ki.
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Rendben. Azért érdekes ez az erősítő, mert a már jó oldalon a driver áram 1,4mA (nem is állítottam, csak a hibás tranzisztorokat cseréltem) a nyugalmi meg 20mV az ellenállásokon mérve. Tökéletesen működik. A rossz oldalon pedig már előző javítás nyomait láttam. Gondoltam, hogy ez az oldal is elsőre beröffen...... Persze az eltekert trimmereket ugyan abba a helyzetbe forgattam ellenállás értékre mint a már jó oldalon, és izzós védelemmel indítottam .... No de holnap meglátom mi derül ki. Amint hazajöttem melóból és tudok valamit, akkor mindenképp írok.
(#) djcaveman válasza djcaveman hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Az sm-ben talátam egy érdekességet a 7613 fesz értékeinél..... kollektor +35,5V az nem elírás? .
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2016

pcb oldal.jpg
    
(#) reloop válasza djcaveman hozzászólására (») Márc 21, 2016 / 1
 
A hozzá kapcsolódó 7617 bázis pedig 0,65V, de persze ez sem reális.
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Ennyit az sm-ről..
(#) reloop válasza djcaveman hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
A 3631 poti minimális állása alatt a minimális ellenállást, vagy a minimális nyugalmi áramot kell érteni?
Az előbbire gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2016
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
A minimális áramot.
(#) Amigos70 hozzászólása Ápr 22, 2016 /
 
Egy Scott 410a erősítő produkálja ezt a hibát:
: Bekapcsoláskor a hangszórók membránja egész erősen kitér és utána visszaáll eredeti pozícióba, a kivezérlésmérő mutatója is kitér ebben az időben . Ez tart olyan 3.4 mp ideig és utána a hiba megszűnik .
ezután teljesen jól működik. A következő bekapcsolásnál újra ugyanez a hiba.

Mértem egyenáramot az erősítő kimenetén amikor a hibát produkálja bekapcsolás után és 1- 5 volt között mutatott a műszer. Utána semmi egyenáramot nem produkált működött rendesen.
Tud valaki ebben segíteni?
(#) reloop válasza Amigos70 hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Szia! Ez egyik pillanatról a másikra alakult ki, vagy volt előzménye? Egyformán viselkedik a két csatorna?
(#) steelbird válasza Amigos70 hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Szia.
Ez be/kikapcsolási koppanásgátló áramköri hibájára utal, nincs némítása ki/bekapcsoláskor.
Az Elektrotanyán ott van a szervizkönyve, de nem tudtam ide feltenni, mert nagyobb a fájlmérete a megengedettnél.
A rajz szerint van benne koppanásgátló áramkör, a szervizkönyvében a 8. oldalon találod a végfokkal együtt a rajzát. Alul, az F4 -től kezdve végig kell követni azt a kört.
De először azt ellenőrizd le, hogy világítanak-e a műszert megvilágító izzók? Ha nem, akkor valószínűleg elszállt az F4 -es, 315mA -es lomha biztosíték. Az a feszültség kell a némítás működéséhez is.
Jelöltem neked az érintett részeket.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2016
(#) Amigos70 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Így került hozzám ezzel a hibával. Egyformán mind a két oldal ugyanezt a hibát produkálja.
(#) reloop válasza Amigos70 hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Tégy voltmérőt a Q15 bázisán lévő TP mérési pontra! Milyen a feszültség felfutása? A C61 miatt nem lehet túl gyors, ha nincs kiszáradva.
(#) steelbird válasza Amigos70 hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
A jelölt áramköri részeket kell megnézni.
Az elkók már lehet, hogy ki vannak száradva.
Izzók mennek?
F4 jó?
Ja, persze... anélkül nem is szólna...
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2016
(#) Amigos70 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Köszönöm . A jobb oldali műszer izzója nem világít, átnézem a biztosítékokat és azt a koppanásgátló áramkört.
(#) reloop válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
F4 nélkül Q16 nyitva van, ha jól látom.
(#) Amigos70 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Gyanakszom én is az elkókra mivel jó régi készülék, és nem volt használva szerintem jó pár éve.
(#) reloop válasza Amigos70 hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Járasd egy kicsit, hagy formázódjanak az elkók, nem kell mindjárt kidobálni őket
Következő: »»   61 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem