Fórum témák
» Több friss téma |
"Szoknyát" nem tudok ráadni !
Vagy is csak RA3 mon van PWM ha igen akkor RA4 re miért van beírva???
Bővebben: Link Vagy meglehet oldani hogy PWM modulnélkül megoldani a fényerőt???
Te hol látsz RA3-at az aláhúzásnál ?!
Az RB3, csak ott tudod ennél az IC-nél megoldani a hardveres PWM-et ! Ne haragudj, lehet szoftveres PWM-et is használni, de azt javaslom először még olvasgasd sokat az adatlapot és egyszerűbb feladatokkal próbálkozz, fokozatosan építsd a tudásod, mert egyszerre nem lehet nagyot ugrani, ha nincs meg a hozzá szükséges tudás ( ha nem megy, akkor nem tudsz érdemben hozzányúlni és elveszi a kedvedet ! )!
Ohhhh istenem sikerült!!!!!! Kösszii
Szerk.: akkor RA4 hez hogy lehetne nyomogombot rakni???(változott minden) A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2016
Ezen a rajzon speciell az RB3-hoz van írva az, cogy CCP1 azaz Capture/Compare/PWM.
Ahogyan KISSI írta. Bármelyik lábon (amelyik kimenet) úgy tudsz PWM-et szoftverrel csinálni, hogy pl: Felprogramozol egy timert úgy, hogy pl 1 msec-enként adjon interruptot. Inicializálsz egy változót 20 ra minden interruptban csökkented a változót. ha eléred a 0-t akkor törlöd a kimenetet és megint beállítod a változót 20-ra ha viszont egy előre beállított értéket érsz el (pl:10) akkor bekapcsolod a kimenetet. Ezzel, ha jól számolom pont 50 Hz-es 50%-os négyszög impulzust kapsz. 0-tól teljes 100%-ig 20 lépcsőd van. A 0-t és a 100%-ot még át kell gondolni, de kb így kell összehozni.
Semmi gond, ahogy a rajzodon van az jó. Valamilyen okból az a szokás alakult ki, hogy az ellenállás felfelé van és gomb húz le a GND felé. De a Te rajzod is jó.
A nyomógomboknak viszont van egy rossz tulajdonságuk, hogy amikor éppen megnyomják őket, az nem egy határozott ki/bekapcsolás hanem sok ki/bekapcsolás (prellezés) ezért, ha a nyomások száma fontos, akkor vagy kondenzátorral, vagy időzítéssel meg kell oldani, hogy csak egy impulzus keletkezzen.
Még annyit RA3 AN3 Vagy is tudok ott ADC ni???
A 628 nem tud ADC-zni, mármint, ha ez alatt az analóg-digitális átalakítást érted. Csak analóg értékeket tud összehasonlítani. Ez az ANx lábakon használható. Lásd dokumentáció 9. fejezet.
RA3 lehet I/O vagy komparátor kimenet, vagy komparátor bemenet. A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2016
A 628-nak nincs AD konvertere, nézd meg gyoran kolléga hozzászólását!
Hmmm akor potméter állását hogy tudnám mikroC be kiolvasni???
Másik kontrollerrel, amelyiknek tudja, hogy mi az az ADC.
De van, külső ADC használata, ami kb. ágyúval verébre kategória, már ha egyáltalán tudja kezelni a kontroller. A legolcsóbb megoldás egy másik PIC beszerzése.
Van de az nagyon körülményes ( kondenzátort kell tölteni, adott feszültségnél komparátort működtetni, a töltés ideje arányos a töltő feszültséggel ), azaz nem kezdőnek való, egyszerűbb, biztosabb egy ADC-vel rendelkező komparátort venni !
Melyik picket ajánlanád nekem???
Ami pic16f628 ahosnlo és van benne ADC?? A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2016
Ez egy nagyon jó kérdés. Kb. olyan, mint gombhoz kabátot választani. Ugyan nem 18, hanem 20 lábú a PIC18F14K22 de sokat tud az árához képest.
Annyit szeretnék még hogy ez a panel már kivan marva már egy ideje és hogy lehetne ehez PIC18F14K22 "kompatibilissé" tenni?? Ti hogy barkácsolnátok össze?
Sehogy, új NYÁK. Vagy, ha megfelel, PIC18F1320, pl. ez is 18 lábú.
Ahogy nézem a lábkiosztás is jó Nagyobb a mem is ugy hogy szerintem megfelel )
Ebben már van ADC??? A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2016
16f628-ra egyetlen megoldás lenne elméletben - ha feltétlen annál akarsz maradni. Van egy belső referencia osztója, amiben 16 lépésben (ennek az átfogási tartománya két lépcsőben választható) beállíthatod a komparátorok egyik felét. Ezzel rá tudnál iterálni a potméterre, de hát ugye ez csak 16 illetve valamivel több lépcsős.
A harmadik lehetőség digitális potméter, de olyant még nem használtam, viszont ugyebár többet tud, pl. bekapcsolásnál egy alapértékre áll és onnan lép fel-le, vagy pl. szoftverrel állítod. De, ha a 18F1320 egyébként megfelel, azt használni a legegyszerűbb. A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2016
Egy ellnállás egy potenciométer és egy kondenzátor segítségével megoldható a finomabb "mérés" is.A potenciometer egyik oldala az ellenálláson keresztül a Vdd -re van kötve, a csúszkája egy kétirányú portra és a kondenzátorra. A kondenzátor másik kivezetése a Vss -re megy.
Kimenetnek és alacsony szinre állítjuk a port lábat egy időre - kisütjük a kondenzátort. Bemenetnek állítjuk a port lábak és időmérést indítunk. Az időmérést akkor éllítjuk le, ha a port lábról magas szint olvasható be. A mért időből "számítható" a potenciométer ellenállása. A megoldás kombinálható a komparátorral is.
Igaz, igaz! Erre nem is gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2016
Igazi csemege ez így egy kezdőnek.
Főleg, hogy a kondenzátor töltése nem lineáris folyamat. Akkor már jobb, ha vesz egy másik PIC-et.
Lehet korrekt ADC-t is, ha van legalább egy komparátor a PIC-ben: PIC16F628_Delta-Sigma-ADC
Eredeti forrás: AN700 |
Bejelentkezés
Hirdetés |