Fórum témák
» Több friss téma |
Nem egyszerűbb (és olcsóbb) benne kicserélni a csapágyat és a szimeringet?
Csak úgy megkérdezem.
Szintercsapágy van benne, azt nem egyszerű cserélni. Persze ha kapsz hozzá csapágyat, szimmeringet, akkor olcsóbb, de nem egyszerűbb. És ha megnézzük, hogy a saját munkaidőd mennyi, akkor viszont drágább.
Hali,
kaptam egy energomat (komfort?) gépet. 5A programon nem forgatja a dobot. Ez normális? A piros (hogy hívják?) izzó sem világít sosem. Ezt a programkapcsoló kiszedése után lehet cserélni?
Az izzó(?) cseréhez nem kell kiszerelni a programkapcsolót.
Működéshez igazán nem is kell...
Nem normális, hogy nem forog a dob, de jó lenne tudni, hogy mire volt állítva a másik tárcsa, ugyanis C állásban kikapcsolja a centrifugát és úgy lépi le az időt a programkapcsoló, tehát azt tapasztalod, hogy jó sokáig (a centrifugázás időtartamáig) nem csinál semmit, csak ürít.
Érdekes, de én már egyszer kicseréltem. (miközben még csapágylehúzóm sincs!)
Abban nem igazán izzó van, hanem egy kis glimm lámpa.
Lehet boltokban kapni, de tán még tudok is adni.
Köszi a válaszokat!
"izzócsere" Azért én szeretem látni, ha mutatja, hogy mikor "dolgozik" a gép. Van egy erősen csöpögős gépem donornak, abból ki tudom venni a glimm lámpát, ha nem bonyolult, akkor berakni is... 4 A állásban indítottam, de még a 4 program utolsó öblítésénél is koszosabb volt a víz, mint az előző géppel volt. És amikor az 5-be ért, akkor csak vizet engedett be, várt és kiszivattyúzta, utána centri. (Szivattyúhibával kaptam ezt a gépet. Szétszedtem, összeraktam és működött.) Szerintem leesztelem, hogy 5 1/2A -ban is így működik-e. Idézet: „abból ki tudom venni a glimm lámpát, ha nem bonyolult, akkor berakni is... ” Két db. autós papucs-saru van a végein, és váltóárammal megy. Lehúzod, ráhúzod - örülsz!
Kipróbáltam:
5 1/2 A állásban sem forgat, csak vizet enged be, kattog menet közben a kapcsoló és a végén szívattyúz (a centrifugálást már nem vártam meg). Mit érdemes tovább nézni?
A nagy "segédfázis-pótló" kondiját kicserélted már?
Lehet, hogy csupán az benne a rossz - hisz a programkapcsoló egyik szegmense folyton azt szokta kapcsolgatni ide-oda, mikor pl. mosás közben a dobnál forgás-irányt vált. Nekem a még gyárilag eredeti nagy Siemens kondi pukkant el benne egyszer, ami persze valami finom olajjal volt töltve. Ne tudd meg, hogy nézett ki utána a fürdőszoba. Akkor persze egyből lement a bizti, kissé büdös volt és füstölt, majd nem forgatott többé sehová. Aztán akkor beleraktam helyette egy sokkal kisebb NDK-sat, máig azzal megy
Még nem cseréltem semmit.
A 4 A programon is időnként kihagyja a forgatást. Az első két vízzel még rendesen forgat, de utána csak vizet enged, vár és kiszivattyúzza. A 12A programon meg a 4A elején rendben megy a jobra-balra forgatás. Ettől még lehet a kondi?
Mert van olyan, hogy a háziasszonyra van bizva a centri és a szivattyúzás. Ilyenkor kihagyja és megáll vizzel tele, hogy ne száradjon a ruha. Vagy kiveszi a háziasszony, mert nem akarja centriztetni. Ha jól emlékszem én a kezelési táblázatomra felírtam az ilyeneket, és ez a 4A ismerősnek tűnik.
Üdv. M.
Ha tud valaki segítsen legyen szíves a képen látható mosógép villanymotor beazonosításában és bekötésében, én energomatra tippelek, de lehet sola is vagy más, cimke hiányzik, csatolom a képeket, elvileg 2800/300 fordulatú, kondi értéke sem típusa sem ismert.
Hááát -
- én bizony nem merném 100%-ra azt állítani, hogy ez Energomat automata hajtómotor lenne. Lehet, hogy az, de akkor valami ős-kőkorszaki Hajdú próbálkozás, mivel a későbbiekben már egy sokkal "áttekinthetőbb" motor volt az összes Hajdú automata mosógép márkában. mint Minimat, Midimat, Energomat, Energomat Termál, stb.
Ez egy VA 561/860/861-es mosógép motorja. 2 az 1-ben konstrukció. Egy alacsony és egy magas fordulatszámú tekercseléssel van készítve.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2021
Szerintem inkább a gyűrődés-nyúlás miatt van olyan program, amiben nincs centrifugázás, 5C (ami a 4C után van.
A 4A, az cetrifugál is az 5A program végén. De az nem mosógép, ami csak a mosás első ötödében forgat és utána csak vizet cserél forgatás nélkül és benne marad a mosószer, szutyok a ruhákban. Majd a legvégén centrifugál, és szivattyúzza a fekete, habos vizet. Valakinek van még ötlete?
Próbálgatom és szerintem máshol mindenhol forgat rendesen.
Lehet, hogy a 4-es programban van hiba a programkacsolóban?
A program nem lehet rossz, ez egy (okos) mechanikus szerkezet. Az érintkezők szoktak egy idő után elfáradni. Én pár éve hasonló ok miatt cseréltem pár érintkezőt, azóta is hibátlanul megy. Az én gépem 1977-es gyártmány, ezen kívül eddig csak egyszer cseréltem szivattyút.
Új programkapcsolót venni bele kész öngyilkosság, mivel majdnem 20 ezer forint.
Lehet esetleg boncolgatni az utcán lomtalanításkor kidobott régi mosógépből, vagy mondjuk a szomszédtól elkért, de nála már eleve rég kidobásra ítélt szintén régijéből. (én pl. 2 darabot így szereztem be). Ezeknek csupán egyetlen bajuk szokott lenni, általában és legtöbbször a miénkhez hasonló a bibijük. Lehet persze azt csinálni - pl. megjegyezni, hogy melyik szegmensén milyen színű huzalokkal van bekötve, majd kiépíteni s szétbontani. Minden egyes kapcsolója egy önálló elem, és van amelyik még nem annyira ment tönkre, ha ezeddig csak kis áramot kapcsolt. Ilyenkor a kettőt (a nagyon rosszat a másik, de kevésbé rosszal fel lehet cserélni). Vagy simán meg kell csiszolni az érintkezőket dörzspapírral és aztán ismét összerakni. Igaz, eléggé sziszifuszi munka, ám meg lehet vele spórolni majd 20 ezer forintot.
Lehet úgy szétbontani a programkapcsolót, hogy nem szeded le a vezetékeket. Én az Orczy téri boltban vettem anno bontott egységet 100 pénzért, abból van tartalék érintkező készletem.
Háát - úgy bizony elég macerás, mert a hozzá csatlakozó vezetékek nem túl hosszúak.
Az érintkező készlet a kapcsolókat is jelenti? De azokkal vigyázz, ha szétszeded és szétesik, egyből eltűnhet belőle a legapróbb fontos mindenféle.
Nem egy atomfizika a belseje, 3 alkatrész plusz az érintkezők.
A vezeték meg nekem mindig engedett annyit amennyit kellett.
Van egy mosógépem, amit eddig használtam.
Csak túl sokáig használtam, úgy hogy eresztett a víz és szétrohadt. De működött. Meg van egy hiányosabb donor gép is, amiből már kivettem pl a programkapcsoló forgató motort. Szóval van több donor is. De nem szívesen nyúlok ahhoz a sok saruhoz, ha nem muszáj. (úgy néz ki, hogy most muszáj lesz.) Mintha lett volna korábban kérdés. De most is kérdezem: mit érdemes kiszedni és félretenni ezekből a donor gépekből? A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2021
Ami általában néha tönkre szokott menni:
- maga az anyalúg szivattyú, a programkapcsoló, a két oldali ajtózáró hőreteszek, esetleg a 2 féle hőmérsékleti gomba, s a töltöttséget érzékelő szerkezet. (meg ha jó, talán hozzá maga a gumitömítés) Esetleg még - maga a két oldalsó nagy csapágyház - pl. egy felújításhoz. Ha van olyan akkor ki kell cserélni benne a csapágyakat s a szimeringeket, és ha netán eljön az ideje, máris hamar át lehet őket cserélni. Én többnyire úgy voltam vele - gyakorlatilag sokkal olcsóbb kicserélni a 2 nagy oldalsó csapágyat (és szimeringet), mint folyton azt a drága Calgont tenni bele minden mosáshoz! De van aki pl. a fűtőszálakat is megőrzi, ámde azok 80%-ukban nem igazán szoktak tönkremenni. Én egyszer az egyik havernak adtam egyet - ő például arra használja, hogy grillezéskor bedugja a grillezőjében a faszénkupac alá, majd azzal gyújtja be az egészet.
Köszi!
Az anyalúg szivattyú az ami kiszivattyúzza a szennyezett vizet? Hogy kell a jobboldali forgókapcsoló gombot leszedni? Át lehet dugdosni a programkapcsolót úgy, hogy az aktuálisról rögtöna betenni kívántra átdugdosom a sarukat? A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2021
|
Bejelentkezés
Hirdetés |