Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   20 / 298
(#) proli007 válasza sector99 hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Hello!

Az általam készített kiegészítőnek, valóban kevesebb az alkatrész igénye, de a funkciója (működése) is más.
A neuralgikus oldala, hogy a töltés lekapcsolásához, a táp védelmi áramkörét használja, és ott változtatásokat kell eszközölni. Ez az áramkör, viszont szinte minden tápnál máshogyan épül fel.

Természetesen segítek, de ha nem értesz elég jól a PC tápokhoz, akkor ilyen "távmunkában" nem lesz egy sétagalopp a dolog. De ha gondolod megpróbálkozhatunk vele.

üdv! proli007
(#) MolnarG válasza lapose hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) lapose válasza MolnarG hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Szívesen!
(#) proli007 hozzászólása Dec 12, 2008 /
 
Zoltan.ms kérésére, felteszem még egyszer a kis akkutöltő kiegészítő áramkör rajzait, amit a #129175. hozzászólásomban leírtam. (mert a linkek már eltűntek)
üdv! proli007
(#) akkos válasza tibor8 hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
lenne par kerdesem ehhez az egyszeru akkutoltohoz jo lenne egy rajz ha kerhetem es egy tanacs hogy hogyan lehetne szabalyozni az aramerosseget
elore is koszonom
(#) Zoli001 hozzászólása Jan 2, 2009 /
 
Sziasztok !Van Nekem egy gyermekmotor akkumulátorom,sajna töltő nélkül. Nem tudom milyen aksi tettem fel egy képet róla! Ehhez szeretnék egy egyszerü de jó töltőt csinálni ,ami azért elég hamar feltölti. Ha valaki tudna nekem segíteni ,annak nagyon köszi!

Kép 002.jpg
    
(#) Imi65 válasza (») Jan 2, 2009 /
 
Ez egy ólom, vagyis savas akksi, az oldalán van, mit "vár el". 3,6A-rel kell tölteni 7,5V-ig. Csepptöltő fesze pedig 6,75-6,9V. A töltőnek ehhez kell igazodni.
(#) lapose válasza (») Jan 2, 2009 /
 
Szia!

Az L200-as IC-ből egyszerűen készíthetsz magadnak egy töltőt!
Az IC önmagában 2A-ig használható, ha ez kevés meg lehet "patkolni"!
Itt az adatlapja:
Bővebben: Link

A 27-es, esetleg még a 24-es ábrából célszerű kiindulni!
(#) milanovics hozzászólása Jan 3, 2009 /
 
Mit gondoltok erről? Igaz nem nagy teljesítményű, de végtelenül egyszerű.

Charger.png
    
(#) Dudus válasza milanovics hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Ötletes és működik is.
(#) VIM válasza milanovics hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Helló! Nálam ez megy azóta, hogy megjelent a lap!
(#) hapro válasza VIM hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Akkor ez hobbielektronika újság?
(#) VIM válasza hapro hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Hát majd nem! RT. Csak eltoltam a "felrakást". Mire belinkeltem összement. 1988Rt januári száma.
(#) mex válasza hapro hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Itt van olvashatóan:
(#) sentinel hozzászólása Jan 17, 2009 /
 
Üdv mindenkinek egy kis segítséget szeretnék kérni,szükségem lenne egy 18V 1,2Ah Ni-Cd fúrógép akkuhoz egy automata töltőre,ha esetleg valakinek lenne hozzá panelrajz is az még jobb lenne,előre is köszi mindenkinek
(#) deguss hozzászólása Jan 19, 2009 /
 
Vettem egy új ólomakkumulátort (12V 7Ah), egy szünetmentes tápegységbe. Kérdésem:
Használhatom éveken át az akkumulátort fektetett pozícióban? Elvileg "sealed", karbantartásmentes, de nem okoz neki problémát?
(#) potyo válasza deguss hozzászólására (») Jan 19, 2009 / 4
 
Mivel zárt, nem folyik ki semmi belőle, ezért használhatod.
(#) deguss válasza potyo hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
De gondolom ezek nem levegő nélkül vannak lezárva, vagy mégis? Mert ha pl. a bentszorult levegőbuborék a hatásos felületen oszlik szét, akkor csökken a kapacitása.
(#) potyo válasza deguss hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Elvileg levegő nélkül vannak, ezért sem szabad túltölteni őket, mert a túlnyomás hatására felszakadhatnak. Látni is néha akkukat, amik kipúposodtak a túltöltés miatt.
(#) deguss válasza potyo hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Ok, köszönöm, akkor nyugodtan hagyom a szünetmentest a lábain állni, és nem fordítom oldalára, hogy az akku ne az oldalán feküdjön.
(#) potyo válasza deguss hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Az én szünetmentesemben is az oldalán fekszik az akku. A szünetmentes eleve olyan, hogy falra is felakaszthatom, állhat az oldalán, alján, szóval mindenféle helyzetben lehet az akku benne.
(#) Dudus válasza potyo hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Ha jól tudom ezekben un. gázrekombináció működik és a keletkezett gázokat megkötik, ezért ha nem léped túl a katalógusadatokat nincs baja. Az akkumulátorban bór-szilikát párnák vannak a lemezek között ezekkel van a sav felitatva így nem hajlamosak cellazárlatra és nem is folyik ki belőlük a sav. Van levegő az akkumulátorban, ha kevés is, sőt egy biztonsági szelepet is tartalmaz , ami elvileg, megakadályozza a felpúposodását. Vannak típusaik, amiknél a cellák nyithatóak és a vízveszteség pótolható, igaz nem mindig otthoni eszközökkel. Elvileg mindegy milyen helyzetben használod, ám ha megnézed a profi készülékeket, mindig a talpán állnak az AGM akkumulátorok.
(#) Apa8 hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Aksi töltőt csinálnék és egy ilyen nekem lehetetlennek tűnő ellenállást kéne beszereznem. 0,227R 30W
Ha tudna segíteni valaki h merre induljak el.
Előre is köszönet
(#) Atis57 válasza Apa8 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
szia!
ezt ellenálláshuzalból készitjuk. esetleg hegesztőpálcából.--- ha nem preciziós méréshez kell még a rézhuzal is szóba jöhetne,
(#) Apa8 válasza Atis57 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
http://www.scribd.com/doc/4737504/Electronics-Power-Supply-And-Batt...opedia

A 14-es rajzon levő töltőre gondoltam.
Ellenállás huzalom nincs de hegesztöpálca az van itthon. Úgy gondoltad h levágok 1 darabot és kimérem?
(#) Atis57 válasza Apa8 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
SZIA!
igen !! de kimérjük és úgy vágjuk le ..
mérés nagy árammnál. / Autó akku -12V/21W izzóval 1-5 db /V-A módszerrel .--az ohm mérés felejtős!!!
(#) Apa8 hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Köszike a választ de ezt a V-A modszert h gondoltad?
Teljesen amatőr vagyok..
Vagy inkább vegyek 0.5-os ellenállás huzalt.
Azt mérhetem Ω mérővel nem?
(#) MolnarG válasza Apa8 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Hali azt a pdf-et el tudod nekem küldeni mail-be amit linkként beraktál? Nem regisztrálnék be fölöslegesen csak azért, hogy letöltsem.
Előre is köszi.
(#) proli007 válasza Apa8 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Hello!

A pontos sönt ellenállásoknak általában nem sok értelmük van. (kivétel, ha műszersönt)
Tehát a 0,0227 ohm valami párhuzamosan kapcsolt ellenállásokból jött ki. De akár az áramszabályozás, akár a mérés (amire a sönt szolgálhat) valamilyen potival beállítható. Tehát számodra 4db. 1ohm/10W-os ellenállás párhuzamosan kapcsolva biztosan megfelelő lesz. (0,25ohm/40W)

üdv! proli007
(#) Apa8 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Szia!

Köszi a segitséget. Akkor úgy csinálom.

Következő: »»   20 / 298
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem