Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   438 / 1676
(#) Bandusek válasza Müszi hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Üdv!
Tudsz képet felrakni a hangdobozról? Engem érdekelne!
Én is HA31/xxxx es Vidi hangszóróból építettem hangsugárzót. Kinézetre az enyém elég igénytelen ( gondozásmentes ) atombiztos házibuli - zajkeltő lett, de a mélyekkel én is nagyon meg vagyok elégedve!
(#) tbence3 válasza Bandusek hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Én is a Perceptől szoktam venni a ledeket. Rendkívül kedvesek és segítőkészek. Csak ajánlani tudom
(#) FMSound válasza tbence3 hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Érdekes ,hogy a percept kft-től rendelsz. Szegedi vagy jól láttam? Szegeden is van egy led nagyker én onnan szoktam rendelni.
(#) tbence3 válasza FMSound hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Folytatás a Vásárlás... hol kapható? témában.
(#) major18 válasza Bandusek hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
(#) major18 válasza Bandusek hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
jo
(#) Doncso válasza major18 hozzászólására (») Jún 29, 2009 / 3
 
Idézet:
„XXI. Tartózkodjunk az olyan semmitmondó hozzászólásoktól, amikor egy szakadt smiley-n kívül nem tudunk mit beírni. Ha ennyire tellik, inkább maradjunk csendben.”


Szép is a fórum szabályzat.
(#) inci88 válasza Bandusek hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
gratulálok hozzá, nekem már a versenyen is tetszett

(ha nem gond, csatolok 3 képet, ott működés közben is látható a 2007-es versenyen.)
(#) heroldbalu válasza inci88 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Hello bocs de te győri Jedlikes vagy?
(#) Bandusek válasza inci88 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Szevasz, kolléga!

Ismerős a neved még a versenyről, csak nem emlékszem hogy Ti mivel készültetek. A magam egyszerű módján mindig az alapján próbálom beazonosítani az embereket, hogy "Ki mit épített ? "
Hol lehet hozzáférni a versenyről készült fotókhoz?
Nagyon kíváncsi lennék az összesre! :yes:

Örülök hogy tetszik a tákolmányom, akkor is ha "örömbódottá tapsolós, üdvrivalgós, ovációs ugri - bugri vivát-jel mutogatós gatyábadurrantós leszázalékolt olvaztársegédmunkás smiley"-val fejezik ki! :banplz:
(#) inci88 válasza Bandusek hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Helló!

Mi voltunk a robotkarral. (Scorbot kar vezérlés)

Az általunk készített fotókat feltöltöm valahova, ha az úgy megfelel.

heroldbalu:
Nem, szombathelyi vagyok. Győrbe csak a SZE-re jártam. (meg remélem fogok 1 év múlva...)
(#) Bandusek válasza inci88 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Á! A robotkar!
Emlékszem, amikor az osztálytársammal Petivel (GPS riasztó) megláttuk hogy ti mivel készültetek, rögtön sejtettük hogy nem mi leszünk a befutók.
(#) borvendeg válasza inci88 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Hello!
Tudnál mondani nekem többet erről a robotkarról? Mostanában nagyon érdekel a robotika. Esetleg képet is tehetnél fel.
Köszi
(#) Moderátor hozzászólása borvendeg hozzászólására (») Júl 1, 2009
 
A robotkarral kapcsolatos továbbiakat legyetek szívesek a robotkaros topicba írni! Köszönöm a megértést.
(#) elektrorudi válasza Bandusek hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Ismered a közhelyet...:
"Aki tudja, az csinálja, aki nem tudja, az tanítja."

Egy pillanatig se csüggedj, nekünk tetszik a műved!

Gratulálok!
(#) hapro válasza Bandusek hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Szia!

Egy ilyen ledes például izé mire jó?
Hangulat világításnak?
(#) Szebence válasza hapro hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Igen, nagyon jól mutat pl éjjeli szerkrényen (nekem szivárvány ledes van), ajándéknak is szép, mutatós.
(#) speccy hozzászólása Júl 1, 2009 /
 
Sziasztok!
Én is egy RGB ledes projectemet szeretném megosztani veletek. Egy ambilight rendszert készítettem a napokban. A lényege, hogy a monitor mellett álló két lámpa mindig olyan színű háttérfényt vetít a monitor mögötti falra, mint amilyen a monitoron lévő kép. A géppel soros porton keresztül kommunikál az eredeti tervek alapján, de én egy FTDI féle USB-UART átalakítót használtam, mert így nem kellet változtatni a PC-s részén, és a PIC-kel is könnyű volt összehozni. A lelke egy PIC16f628 ami a beérkező színkódok alapján PWM-es vezérléssel hajtja meg a lámpákban lévő ledeket. Sajnos a képeken nem látszik olyan jól, de nagyon szépen működik filmnézés közben.
Az ötletet és a programokat hozzá erről az oldalról vettem: Link
(#) Szebence válasza speccy hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Működés közben is teszel fel képet? Amúgy ötletes.
(#) speccy válasza speccy hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Igen, itt vannak az éjjeli képek, csak kicsit lassan akartak feltöltődni....
(#) Szebence válasza speccy hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Nagyon jó lett, nekem tetszik Ügyes vagy.
(#) speccy válasza Szebence hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Köszönöm.
(#) Szebence válasza speccy hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Mondjuk a vegyszeres flakon helyett néznék valami mást, de egyelőre nincs ötletem.
(#) speccy válasza Szebence hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Nem vegyszeres flakon, diszperzit festék színezője volt benne. Amúgy próbálkoztam sokmindennel, de nemigazán akartak a színek keveredni. Hasonló anyagú műanyagcsőre volna szükségem, mint amilyenek ezek a flakonok.
(#) Szebence válasza speccy hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Vagy egy fénycsőre lenne szükséged. Még az is jó lenne, ha megoldható lenne, hogy szépen el lehessen vágni. Vagy valami kis kémcső kellene, amit befesthetnél.
(#) Bandusek válasza speccy hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Speccy: Gratula a művedhez, nagyon dekoratív!
Mellesleg, a "Dicsolitez 32 Deluxe" topikban pont erre a képernyős - színátlagolós - RGB-s dologra kerestetik a megoldás!

Hapro: Egy "ilyen" LED-es világítás sötétben beteríti a szobámat, célzott fényénél olvasni is lehet. Az RGB színkeveréssel beállíthatod a fehér fény színhőmérsékletét, vagy akármilyen tetszőleges színt (az ésszerűség valamint a színspektrum színtartományán belül az UV-t és a mélyvöröset leszámítva). A kisebb fényerejű RGB lámpákkal pedig nagyon ötletes dekorfényeket lehet csinálni (lásd speccy munkáját!)

Elektrorudi:
"Aki tudja, az csinálja, aki nem tudja, az tanítja." :yes:
Kiegészítés: Akinek pedig halvány lila segédfogalma sincs a dologról, no az pedig könyvet ír róla... ... Na megyek, azt befűzöm a papírt a gépbe...
(#) speccy válasza Bandusek hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Köszönöm neked is a dícséretet! Benézek akkor oda, hátha tudok segíteni...
(#) SALáta hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Egy led es szív. 132 db ledből, persze villogni fog. Az egyik led záró a másik nyitó irányba beforrasztva, így minimális effekt is. Elment vele az idő és még kell egy kis elektronika. Mindezt légszereléssel csináltam. Remélem holnap meg tudom csinálni a többi részt. Sajnos azokból a ledekből amiből lett volna az egész a végén elfogyott.

DSC00209.JPG
    
(#) mario1111 hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Üdv!

Én tegnap villanybringához készítettem kezdetleges tempomatot. Nem sebességet lehet beállítani, hanem a gázkar helyett egy feszt 0-5 voltig. Sík úton megfelel a tempomatnak, de dombon 4-5 km/h-át visszalassul. Két állású 2 áramkörös kapcsolóval váltok a gázkar és a poti között valamint 2 ledet is kapcsolok vele,h lássam hol áll. A poti feszosztását egy követő erősítővel terhelhetővé alakítom majd ez vagy a gázkar visszajelzése kerül a vezérlőhöz. Az egész térszereléssel készült , majd kiöntöttem ragasztópisztollyal. Az ok amiért készült, az az, h a hosszú utakon kényelmetlen végig jobb kézzel a gázt húzni.
(#) Müszi hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Immár teljesen készen elétek tárom...
Következő: »»   438 / 1676
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem