Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   442 / 1675
(#) kiskacsa2009 válasza Medve hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
köhöm...köhömm...
Ez saját, gratulálok...
Működik? enyém nem... nincs elég ereje.
(#) gtk válasza Medve hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Ezeknel a gepeknel altalaban a szabalyzas hogy van megoldva? Van egy hasonlo gepem, fustol a szabalyzo. Szivesen megjavitanam, ha tudnam kb. hogy dolgoznak ezek a szabalyzok. Koszi.
(#) Medve válasza gtk hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
KKacsa: Működik, kézzel nem tudom lefogni, milyen akkuval hajtod?
Gtk: Személyes tapasztalatom nincs még, de mivel DC motor, egy 555+FET-tel könnyen meg lehet oldani. A kézreálló poti viszont már nehezebb dolog. Talán egy autórádiókon alkalmazott, kb 1cm úthosszú tolópotival?
(#) kiskacsa2009 válasza Medve hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Sokféle akkuval próbáltam...
c.elem, 12V-os riasztó aksi, autó aksi, próbáltam hálózatról... a motor gyenge és kész...
(#) zoly15 válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Én egy képet tápról hajtok, de erős csak a tápnak kevés az a 6A és nem szabad terhelni még felforog
De szerintem ezt nem itt kéne vitatni
(#) gtk válasza Medve hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Koszi. Igazabol arra voltam kivancsi, hogy hogy van az eredeti megoldva. Mi lehet az ami fustol benne Ossze is van olvadva a szabalyzo egy kicsit.
(#) Flatlander válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Nekem is pont ez a hibám a tápnál így pl csavarbehajtásra egyáltalán nemjó.Elvileg 10A tud a tápom..terhelnem kéne az 5v-ot is hogy kijöjjön belőle ennyi..
(#) kaqkk válasza omikron hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Még ne add fel !! ha megtervezed és kinyomtatod
a panelrajzot ,akár indigóval át tudod másolni a panelra
és onnan már csak "szinezni " kell a filccel !!!
Régen én úgy csináltam hogy a kész rajzot és az indigót ráragasztottam celluxal a panelra , átpontoztam pontozóval , áthúztam a vonalakat ceruzával vonalzó mellett majd levettem a papírt és a vonalakon végigmentem a filccel vonalzó mellett .
(#) alex077 hozzászólása Júl 7, 2009 /
 
Készülget az Attila86féle labortáp.
A nyákkal nem vagyok ugyan 1000%ig elégedett, de azért nem rossz.
(Szétkentem a festéket a panelon, mert nem volt elég nitrohigítóm és erre való rongy. A függőleges panel meg keskenyebb néhány milliméterrel a kelleténél (szinte méretre vágva találtam a panlet a fiókban )).

SDC10348.JPG
    
(#) omikron válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Nem is rossz ötlet. Azóta már megterveztem ma délután két panelt, amelyeknél nagyon ügyeltem a helytakarékosságra. Csak két áthidalást alkalmaztam. Holnap pontozás és maratás. Azt hiszem, hogy ezt az általad leírt módszert nem árt jobban szemügyre venni, mert pl. alex007 nyákjait nézve összefutott a számban a nyál...
(#) alex077 válasza omikron hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Sajna nem én csináltam a nyákot, hanem csináltattam.
A módszer maga elég jó, csak elég hosszadalmas. (szitával készült)
(#) Rakloo válasza alex077 hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Ha az oldalon lévő nyákrajz alapján csináltad akkor ajánlom,hogy nézd meg a diódahíd helyét.
(#) zolika60 válasza Rakloo hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Bizony bizony oda be van tervezve egy kis zárlat.
(#) mineral válasza Medve hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
... Gomb elemmel... (Nem saját készítés)
(#) Medve válasza mineral hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Upsz! Ha menne a Fotosop, én is készítenék egy ilyet. De a tiéd igazi lehet.
(#) Zoli_bácsi válasza mineral hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Nem mondod, hogy még működik is? Nekem nagyon tetszik. Igazi "mini (mikro) drill"
(#) zoly15 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Miért?
Ilyet csinálhatsz akár te is..
Fogsz egy mobilt, kiszeded a vibró motorját a többi meg gyerekjáték
(#) ABU hozzászólása Júl 8, 2009 /
 
Üdv!

Ma lettem kész ezzel a hangszínszabályzóval LM1036+NE5532. Később még talán beleteszek egy FH3-at, van még annyi hely. Sokkal jobb, mint a TDA 1524.

Az áramkör az Urbán Elektronikás, nyákrajz saját, és fototechnikás.
(#) aderka válasza ABU hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Szia!
Szép lett gratulálok! Én is tervezem, hogy megépítem ezt a szabályzást egy végfokkal. Véleményt tudnál róla mondani?
A doboz honnan való ha megkérdezhetem?

üdv: Dávid
(#) David.zsombor válasza mineral hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
ha tényleg működik lehet vele nyáklapot fúrni pont van egy fölös vibromotorom :yes:
(#) ABU válasza aderka hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Szia!

Szinte semmi zaja nincsen maxra tekerve a hangerő potit. A szabályzás nem csak a poti felétől kezdődik, mondjuk én lineárisat vettem bele. Vonal szintű jel kell az LM1036-nak, különben nem sokat erősít rajta még ezzel se hajtotta ki a VF2-őt. Ha gyenge a jelforrás, akkor meg az NE5532-höz kell kötni, az megfelelően felerősíti (mp3 lejátszó, discman, mobil meg ilyenek), így már az erősítőt is maxra tudja járatni. Az eredeti rajzban a 7-es láb nincs bekötve sehova, én utólag a 12-es lábbal kötöttem össze, ez bekapcsolt állapot. Így mintha szebb mélyeket adna, meg olyan térhatású a hangja.
Van még egy apróbb gondom, hogy nagyon hallkan búg róla a VF2 meg más is, nem olyan, mint amikor földhurok van. Ez táprobléma lehet, talán nem kellene bele a stab IC, de akkor meg 17.4V jön ki belőle, adatlap szerint meg 16V-ot bír max. Cserélnem kell a nyáktrafót 9V-osra, most 12V-os van. Külső tápról járatva nincs ez a búgás. Olyan hangot kell elképzelni, mint amikor elfüstöl az erősítő, és zúg a hangszóró, csak ez nagyon halk.
Urbán szerint a zéner feszültség 5V, nekem 4.76V, szerintem nem gond. Üresjáratban 32mA az áramfelvétel. 40 fokos az IC folyamatosan, üzemi hőmérséklet , a TDA1524 is melegedett ennyire.
A doboz meg elektrós üzletben volt. Azt a fekete-fehér alut akartam, de aztmondták, hogy csak rendelésre hoznak, mert nagyon felment az ára, és már csak műanyag lesz. Az utolsó csavarig az egész cucc, úgy, ahogy a képen van hatezer. Szerintem megérte.

Na, egyebet nemtudok mondani

Üdv!
(#) aderka válasza ABU hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Értem, kösz szépen az infot.
(#) vicsys hozzászólása Júl 8, 2009 /
 
Előzmény:
Bővebben: Link
Tesztállapot (beta 0.1):
Bővebben: Link
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Mi mást is építhetél volna, drága hourofil barátom, mint egy (sokadik) órát, némi extrákkal fűszerezve...
Nekem tetszik, bár nem értem, minek a nagy hely a PIC és a kijelző között...
(#) geri303 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Gratula, jól néz ki az óra a fenn lévő LED-ekkel.
Egy kicsi észrevétel lenne csupán: miért megy el a kijelzés ha megnyomod bármelyik gombot?
(#) gtk válasza vicsys hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
A gombnyomas szandekosan kapcsolja ki a kijelzest?
(#) vicsys válasza geri303 hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Idézet:
„Nekem tetszik, bár nem értem, minek a nagy hely a PIC és a kijelző között...”

Eredetileg külön lett volna a dátum, + lett volna rajta hőmérő és még gondolkodtam azon is, hogy a hét napjait szövegesen írom ki... Aztán rájöttem, hogy ez egy óra aminek a célja a pontos idő mutatása.
Geri:
Azért mert azon filóztam, hogy az aktuális digitet villogva jelezzem ki. Aztán maradtak a tizedes pontok... (Erősen béta állapotot láthattok. Azért tettem fel, mert a multkor is születtek jó ötletek.)
A ledek körben lesznek elhelyezve, a kijelző középen. Mint az látható 5mp-ként ugrik 1-1 led. Ennyi csicsa talán elég is.
Köszönöm a hozzászólásokat!
(#) newman92 hozzászólása Júl 8, 2009 /
 
Üdv! Hamarosan elkészül az új tápom! Már csak a feszültségszabályzó kéne. De nem tudom hogy kéne megoldanom! Potival meg L7812-vel szeretném megvalósítani! De hogy? Előre is köszi a segítséget! Amúgy pofás a gépezet és ami a legjobb,hogy nem tudtam Nyákot készíteni hozzá mert elfogyott a maratóm, így aztán spagetti fillingje van az egész alkotmánynak! A benne lévő Procihűtő a feszstab IC számára lett belerakva! Minek ekkora hűtés? Extrém terhelésnek lessz kitéve! Ja és kulccsal indul! Mert már volt olyan, hogy egy vendég bekapcsolta a tápom aztán rövidre zárta! Van még kép! csak nem enged többet! a kövi hozzászóláshoz rakom a többit!
(#) newman92 hozzászólása Júl 8, 2009 /
 
A többi kép
(#) Doncso válasza newman92 hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Bocsi, ezt nem egészen értem, ez most mi? Egy trafó bedobozolva, kulcsos kapcsolóval? Ha a feszültséget szabályozni akarod, ne 7812-est használj, mert az nem kifejezetten arra való, az fix +12V stabilizálására van. Inkább akkor használj LM317-et, az inkább erre lenne hivatott. Fogsz egy lyukacsos próbapanelt és összerakod seperc alatt egy pár alkatrész társaságában.
Üdv.
Következő: »»   442 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem