Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HEED canopus, obelisk /HTA-30/
Lapozás: OK   15 / 59
(#) szamóca válasza szabónagymester hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Az Alps-ok már csak erről is híresek.
(#) szabónagymester válasza szamóca hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Na igen! Néztem a szimpla potikat, nos hát azok sem filléresek, de volt már szó erről, hogy egy jó poti gyakorlatilag az erősítő fele, mint hogy egy szuper autó sem úgy teljesít, fut, dudva gumikkal...
Ha már valaki canopus építésre adja a fejét, és MJL-ekre pályázik a végébe, ne síron, hogy drága a poti. Ugyebár?
Csak egy kialakúlt társadalmi konvenció miatt meglepő, mert hozzá vagyunk szokva, szoktatva az olcsó kommersz potikhoz, és utána csak pislogunk, hogy miért búg, zúg, gerjed a technika, és poti nélkül meg tökéletes.
Én egy sztereó TDA7294-et öltem le potival... (nem Alps volt)
(#) CIROKL hozzászólása Jún 1, 2010 /
 
Ma ebben az esős időben úgy döntöttem beindítom a már régen elkészített canopus nyákomat , ami már csak a véglegesítésre vár .
Indítás labortápról , egy kis korrekciózás , beállítás majd ráakasztottam , a majd neki szánt trafóit .
Még nem sok időt teszteltem de így első megitélésre , elég tűrhető hahgkép ami jön belőle .
A nyugalmi áramot most 200mA - ra állitottam , de a véglegesítésnél majd meglátom mennyit visel el a hűtés amit ráakasztottam .
További halgatózás , tesztelés a beszerelés után .
[/OFF]Ő is jön a talira [OFF]

Canopus.JPG
    
(#) szabónagymester válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
A nagy teljesítményű tranyók milyen típusúak?
Jól néz ki, bár én polaritásonként külön egyenirányítanám...
(#) CIROKL válasza szabónagymester hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
A nagy tranzisztorok MJL21193-194
Idézet:
„polaritásonként külön egyenirányítanám...

Ezt hogy érted?
(#) GxxANC hozzászólása Jún 3, 2010 /
 
Sziasztok!

A kapcsolások közt található HTA-30 végfok érdekelne engem. Arra lennék kíváncsi, hogy lehetséges-e használni előerősítő nélkül, vagy ahhoz a végfokkialakításhoz elengedhetetlen? Másrészt azt írja a szerző, hogy széles határok között mozoghat a tápfeszültség, ezek szerint a maximális kimenő teljesítmény is? Ami nekem szűkséges lenne az kb 70W, persze ha csak az említett 30W a megvalósítható az is elég lenne. Miket kellene módosítani ha nagyobb teljesítményt akarok? Valamint említik azt hogy nagyobb tápfesznél más műveleti erősítő kell. Nem értem, mi az összefüggés a műveleti erősítő és a tápfeszültség között?
(#) CIROKL válasza GxxANC hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Ez a kapcsolás mint a neve is mutassa HTA-30 , vagyis 30Watt kimenő teljesítmény , ha nagyobb kimenő teljesítményt szeretnél akkor más kapcsolás irányában nézegess! PL-ul a canopus ahol már tekintélyesebb a kimenő teljesítmény .
Idézet:
„műveleti erősítő kell”

Valamit benéztél a HTA-ban nincs műveleti erősítő hol láttál olyan kapcsolást ? Az előerősítő itt inpedencia ilesztést végez ami a fő feladata , végülis meglehet oldani akár müveleti erősítővel is !
Idézet:
„széles határok között mozoghat a tápfeszültség”

Hát ja elég széles határok amik vannak ez -10-15 Volt is lehet vagyis inkább kevesebb lesz a kimenő teljesítmény mint több , a lényel hogy 60 voltnál több ne nagyon legyen .
(#) GxxANC válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Tehát akkor a kapcsolások közt található kialakítás elviseli a 60V-os tápfeszt vagy más tranzisztorok kellenek? Akkor ezek szerint csak simán erre a pár alkatrészre rá kell kötni a tápfeszt és a jelet, semmi előerősítés nem kell és szól? Vagy van esetleg valami minimális jelszint amitől már nem kell előerősítés?
(#) saraha válasza GxxANC hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Szia.
Amit most linkeltél az nem a HTA-30!
Arról kérdezd inkább a szerzőjét.
(#) hapro válasza GxxANC hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Ez itt a HTA-30 eredeti változata, de inkább a csövessel kezdj. http://kiborg.tvn.hu/upload/ht_a30.doc
(#) szabónagymester válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Pozitív negatív külön egyenirányítva. Én úgy terveztem meg, és a kisáramú vezetéket külön viszem a nyákon.

Akkor igazán jól szólhat a ketyere az MJL-ekkel. Nekem most nem telik rá sajnos.
(#) magery válasza szabónagymester hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Idézet:
„Pozitív negatív külön egyenirányítva.”

A diódahíddal ez pont így történik. Szerintem. Dobnál róla egy rajzot hogy is gondolod, mert sajnos nem értem pontosan mire gondolsz. Kézzel rajzolt is jó.
(#) ptesza válasza magery hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Bővebben: Link


Alul le is írja ,hogy miért, meg van rajz is.
(#) CIROKL válasza szabónagymester hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Ha jól értelmezem akkor 2 darab greazt-et teszel be és a trafód szekundere 2 darab 2X24AC .
A két greazt - et hídba kötve nyersz + és - feszültséget ?
Ez a megoldás jó , de teljes mértékben fökösleges !
Ha mono blokk kiépítést szeretnél akkor vagy 4X24AC kell egy trafón vagy 2X24AC kell két külön álló trafón?
(#) szabónagymester válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Valóban úgy gondoltam. :yes:
(#) szabónagymester válasza magery hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Így gondoltam.
(#) magery válasza szabónagymester hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Pedig ezt már én is átolvastam régebben. Öregszem, ma lettem 31 éves.
(#) Alkotó hozzászólása Jún 5, 2010 /
 
Együtt van minden az "új" HTA30-amhoz. Már csak össze kell rakni. Persze nem sietek, de két szivattyúzás között, felfúrtam a bordát a panelre.
Ezt a panelt kicsit módosítottam, amik csak apróságok, de mindenképpen célszerűek
- 10µF nagyobb lett, mert ez az alapméret MKS-4 típusban
- nagyobb potit vettem bele
- a hőfigyelő tranyóhoz eleve odaterveztem a CHZ javaslatára a 100nF-ot
- eleve BDW lábtávolsághoz alakítottam a panelt, mert az eredeti tranyóinak kisebb volt a tokozása
- elvittem "hátra" a kimenetet -volt hely, mert a panelt is éppen a borda szélességéhez igazítottam, ez a kialakítás külön jó ahhoz, hogy látványos szerelést végezzünk, mert lehetőség van egy teljes hosszban futó (8mm széles) tartó alkalmazására
- a potihoz terveztem egy fémkonzolt, így nem csak a forrasztások fogják mechanikailag tartani
(#) CIROKL válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Ma délután összeraktam a canopust , egy kicsit bátor elgondolás ,de élőben nem olyan vad mit a képen !
(#) bakos13gab válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Elég impozáns és egyedi, gratulálok hozzá!
(#) saraha válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Ez igen!!Nagyon faintos,tetszik.
Gondolom minden alkatrész ólommentes
A Greenpeace tagok biztos elájulnának tőle.
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Teljesen rendben van.
Indokolt ekkora hűtőfelület?
Mitől különleges ez a Canopus?
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Néhány alkatrésszel megszerelve.
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
(#) CIROKL válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Idézet:
„Indokolt ekkora hűtőfelület?

Hát ez egy jó kérdés de holnap megmondom ! ma már nem volt kedvem a nyúzó próbához ! Annyi biztos hogy kell neki hűtés mert a nyugalmi áramot lehet tekerni szépen , az más kérdés hogy van -e neki hozadéka értem ezt a hangminőség javulásán . Alapból most 200mA a nyugalmi áram amit belőttem , az ajánlás az 100-200 közötti . Egyáltalán nem biztos hogy marad is ez a beálitás majd megfogom hallgatni különböző beálitásokkal és eldöntöm mi marad a végén , és akkor tudom a hűtésre tenni a pontot , ez a hőtőborda most csak a doboz méretéhez lett igazitva szóval az is lehet sok az is lehet kevés ?
(#) bakos13gab válasza szamóca hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
A bolti árát jól látom, hogy 85000 HUF?
(#) CIROKL válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Hát / darab mono blokkonként!
(#) szamóca válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Húhú! Ha tudnád mit kaptam egy másik fórumon azért mert felvetettem hogy mi kerül egy 20VA-es tápegységen 190ezer forintba. Jó hogy ültem. Én voltam a H...e, mert nem értem meg hogy ez nem csak az alkatrészek összerakásáról szól.
Az ősobelisk sem épp olcsó (HTA30).
(#) bakos13gab válasza szamóca hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Hát most kedvet kaptam a megépítéshez... .
Amúgy abban is biztos van valami, hogy nem mindegy a konstrukció. Nem is tudom, hol olvastam, hogy valaki az elkók papírját (műanyag köpenyét) is leveszi a hangzás miatt.
Közben eszembe jutott, valamelyik gainclone-os cikkben.
(#) szamóca válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Ezt hívják audiovudualitásnak.
Következő: »»   15 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem