Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Magyarokamarson
 
Témaindító: borvendeg, idő: Okt 4, 2010
Lapozás: OK   2 / 9
(#) puli122 hozzászólása Okt 8, 2010 /
 
És ki hol tart a robottal ?
( persze csak a nyilvános infókra lennék kíváncsi, ha van ilyen, ami hadititok azt ne áruljátok el )
(#) Báddzsó válasza puli122 hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Idézet:
„És ki hol tart a robottal ?”
Ugyanott ahol tavaly. Mivel nem tudni, hogy milyen robot kell, ezért szerintem ez a kérdés még (nagyon) nem aktuális...
(#) attila066 hozzászólása Okt 8, 2010 /
 
Sziasztok én még új vagyok a témában, remélem hamarosan kikerül a versenykiírás, mert ki kell adnom hogy milyen programot írjanak gépre (haverom) és én meg akkor olyan rovert kezdek el építeni bár a rover alapja lehet multifunkcionális kivétel ha vizes pálya lesz.
Mondjuk már az elektronikát elkezdtem csinálni Valaki tud még valami plusz információt ?
(#) puli122 válasza attila066 hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Valaki mintha mondta volna régebben hogy víz biztos nem lesz. De nem tudom már hogy hol hallottam.
Tudtok erről valamit ?
(#) borvendeg válasza puli122 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Hello!
Atilla nekem mondta tavaly hogy nem lesz víz mert nehéz volt megoldani tavalyelőtt hogy ne folyjon ki. Így azt mondta tuti nem lesz idén.
(#) Báddzsó válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Látom nem csak én gondolkodom úgy, hogy az utolsó verseny tavaly volt az előtte lévő meg tavaly előtt. Pedig ez nem is így van! Utolsó verseny idén volt, előtte lévő meg tavaly... A vizes az tavaly volt... Bár igaz, hogy a verseny kiírása már jó pár hónappal korábban megvolt ami az előtte való évre esett.
(#) Lucifer válasza puli122 hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Én kicseréltem az eldarált 1:60-as műanyagfogaskerekes áttételeket 1:200-as fém fogaskerekesre. Ezáltal lassabb lett, és a kanos kiskutya effektus erőteljesebbé vállt. Beépítettem a kompaktabb elektronikát amivel a játékidő kétszeresére nyúlt, meg reszeltem némit a szoftveren. Nagy fejlesztésekbe nem mertem elkezdeni, mert egyszer már pórul jártam ezzel a vizes verseny előtt.
(#) puli122 hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
Sziasztok!

A versennyel kapcsolatban találtuk ki, ( de a robotikás topikba is beférne szerintem), hogy rendelhetnénk közösen külföldről robot alkatrészeket.
Általában így jóval olcsóbban jönnénk ki, mintha itthon vásárolnánk, de a fő gond az hogy egy csomó mindent be sem lehet szerezni.
Gondolok itt: kommunikációs modulok, különféle érzékelők, esetleg motorok, szervók, stb... ( de van például USB-s avr programozó 2500Ft-ért, vagy arduino panel 5200Ft-ért )

Itt egy példa Innen 50 dollár fölött ingyenes a szállítás és paypal-on keresztül lehet fizetni. ( biztonságosabb jóval mint simán utalni ). Ismerősömék nemrég rendeltek, nekik minden simán ment, 10 nap alatt itt volt a cucc.

Én sajnos az üzletet nem tudom lebonyolítani ( megfelelő angoltudás hiányában ), de ha több embert érdekel bízom benne hogy majd valaki kisegít minket.

Ha van ötletetek még hogy honnan lenne érdemes beszerezni ilyen cuccokat, azt is szívesen venném.
(#) puli122 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Igaz, de gondoltam itt aktuálisabb.
(#) borvendeg válasza puli122 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Innen is lehetne rendelni,de én sem tudok angolul, meg meg kéne várni míg kiírják a versenyt. Bár attól függetlenül nekem is kéne cucc az oldalról.
(#) puli122 válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Én is úgy gondoltam hogy megvárnánk a pontos kiírást, hogy igazából mi kell.
(#) Fizikus hozzászólása Okt 20, 2010 /
 
Csak kivancsisagbol kerdezem (En sajnos nem tudok a versenyen indulni):
- Tervezi valaki hogy egy Arduino panelt hasznal majd a robotja vezerlesere a versenyen?

A kerdest meg is fordithatjuk:
- Ki mivel tervezi megoldani a robot kozvetlen iranyitasat? (PIC, AVR, Arduino, Laptop, EEPC stb...)
- Es milyen vezeteknelkuli kommunikaciot fog hasznalni?
(#) borvendeg válasza Fizikus hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
A versenykiírástól függ. Próbálom az adott feladatot minimális költséggel megoldanii. Másrészről nem akarok ágyúval verébre lőni.
(#) puli122 válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Mi is hasonlóképp, de nálunk AVR alapú lesz az tuti.
(#) Lucifer válasza Fizikus hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Netgear DG834GT vagy más vateráról bugázott USB porttal rendelkező olcsó router OpenWRT-vel. Erre USB-s webkamera amit az mjpg-streamer fordít videostreammé. A soros porton jövő adatokat a ser2net nevű programmal TCP socketre fordítom. A port másik felére valami Atmega megy majd a megfelelő perifériákkal.
(#) Lucifer válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Ma délelőtt megváltozott a logó:
http://magyarokamarson.hu/index_elemei/logo1.gif
(#) Thowra válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Biztató, lehet hamarosan elkészül a kiírás is
(#) Lucifer válasza Thowra hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Vajon mi van a képen?

Szerintem 2 db LM324/hasonló (4 OPA egy tokban) komparátor módban + 8 infratranyó/dióda.

Tehát valamiféle infra jel -> digitális output kapcsolás.

Mire kell majd vajon használni?
(#) Thowra válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Középen van valami még, az a 3 vonal lehet valami irányt jelez. Ha infra vevő a kapcsolás, lehet el kell dönteni, hogy honnan jön a jel? Esetleg a jel fele haladni (megkeresni a jel forrását)? Egyre érdekesebb a dolog, kár, hogy már nem járok suliba és nem tudok indulni .
(#) borvendeg válasza Thowra hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
De tudsz indulni! Csak a csapat 50%-ának kell suliba járni.
(#) Lucifer válasza Thowra hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Szerintem a három vonal csak a CAD program a zéruspontja.
(#) borvendeg válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Egyébként a szöveg ugyanaz?
(#) puli122 válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
A szöveg csak az, hogy kiskunhalas meg a dátum.
(#) Thowra válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Azt tudom, de sajna nincs a környéken olyan személy aki
-szeretne részt venni ilyen versenyen
-iskolába jár
-hajlandó szabadidőt áldozni a dologra
-megbízható
Legutóbb többen jelentkeztek, hogy segítenek de senki semmit nem csinált, a végén egyedül indultam.
Ha sikerül találni csapattagot és úgy alakul, szívesen indulok majd, ez még kiderül, a kiírástól is függ.
(#) borvendeg válasza Thowra hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Hol laksz?
(#) Thowra válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Móron lakok (fejér megye).
(#) borvendeg válasza Thowra hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Akkor mind1 én pesten.
(#) Lucifer válasza Thowra hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Ha el tudtál indulni egyedül tavaly, akkor gondolom jövőre is el tudsz. Egy iskolást meg be lehet szervezni csapattagnak "papíron".
(#) borvendeg válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Ezt én is akartam tanácsolni de nem akartam ilyen nyíltan leírni. De sztem voltak is ilyenek meg lesznek is.
(#) puli122 válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Ez így van, de ezt nem véletlenül írta Attila:

Idézet:
„"A nevezés feltételei annyiban változtak az első versenyhez képest, hogy mindösszesen az életkort limitálnám. Ennek oka, hogy a verseny szándékaim szerint elsősorban a fiatalokról szól az Ő ötleteikről, kreativitásukról. Nevezhet bárki, aki nem töltötte be a 28 éves kort vagy mint tanuló bármely formában részese országunk oktatási rendszerének."”


Persze szerintem is, aki érdeklődik és energiát hajlandó belefektetni az indulhatna.
Következő: »»   2 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem