Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   195 / 274
(#) reloop válasza john94 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Figyelem a témát, írhatsz ide is. Szívesen segítek.
(#) SPORE hozzászólása Ápr 13, 2012 /
 
Köszönöm a segítségeteket, működik a mélynyomó jó hangosan, a legnagyobb baja az volt, hogy nem volt bedobozolva.
(#) accaboj hozzászólása Ápr 15, 2012 /
 
Hello! Reloop-tól kérdezném hogy mi történik ha 19V-hoz 6,8V zener+560R megy 6,2V-580R helyett? Mert csak ilyenem van itthon...
Bővebben: Link
(#) reloop válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Szia! Tökéletes megfelel.
(#) accaboj válasza reloop hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Köszi! Így raktam össze de meg sem mukkant.

A másik képen mutatom, hogy szól már másfél éve.
(#) reloop válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
A táp jó. Az erősítőben lesz a hiba.
(#) accaboj válasza reloop hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Igazat megvallva abból gondoltam hogy nem jó mert a védelem nem húzott meg, nem kapott feszt, és a végfok sem melegedett. Így kötöttem be a védelmet: kép. Egy diódán keresztül kapja a 7812 a feszt, de a led csak halványan megvillant aztán semmi.

védelem.PNG
    
(#) reloop válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
A védelem nem mehet az erősítővel közös tápról. A védelem testpontja viszont csatlakozhat az erősítő lebegő testpontjához. A toroidra felhajtottam 9,5VAC független tekercset, erről mennek a segédáramkörök: Bővebben: Link
Bármilyen más védelem is lehet, a lényeg a független tápon van.
(#) accaboj hozzászólása Ápr 15, 2012 /
 
Fantasztikus! Akkor feleslegesen dolgoztam vele De nem baj, mert okosabb lettem. Köszi az infót!
(#) reloop válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Nekem is tanulság, hogy felhívjam erre a figyelmet. A védelem áramkör egyébként 150W-os egytelepes táplálású híd kapcsoláshoz készült.
Nálad nem sok jelentősége van a védelem használatának, mert a lebegő pontos táppal megszűnik a bekapcsolási koppanás. DC hiba esetén pedig csak az 560ohm-on folyó áram járja át a hangszóró tekercsét, mely nem okoz kárt benne. Próbára azért hallgasd meg, addig kiötlöm, hogyan lehetne a védelem DC figyelőjét a lebegő testponthoz illeszteni.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Ez a DC figyelés nem jön össze. Ha a kimenet kifekszik az egyik tápra, akkor a lebegő testpont simán utána ballag. A 19V táppal 6,8V zenerrel és 560ohm ellenállással mindössze 22mA folyik a hangszórón. Ez ellen nem szükséges védelmet használni
(#) accaboj válasza reloop hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Ez egy jó hír, hogy nem kell hozzá védelem. Ha minden igaz, akkor LM1875 is elmegy ilyen tápról, és mivel védelem sem fog kelleni a dobozába, ezért igencsak kis kompakt lesz
Lehet, hogy a kis gainclone hangja is szebb lesz a táp miatt, bár kitudja, elég komplikált tápokat szoktak használni csomó diódával megspékelve hogy jó hangja legyen...
(#) reloop válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Hallgasd meg azzal a táppal amit építettél, kíváncsi vagyok a véleményedre.
(#) accaboj válasza reloop hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Mint írtam, ezzel a táppal megy a TDA2050-em már cirka másfél éve, és egy mélyhangszórót hajt, subfilter van előtte. Éppen ezért a hangjáról nem nagyon tudok mit írni. Rövidre zárt bemenettel nincs semmi zaj, nem búg, nem gerjed.

A gainclone-t biztosan a te tápoddal fogom hajtani, arról esetleg majd fogok tudni szólni mert az nem sub végfok lesz.
(#) Bojtossapka hozzászólása Ápr 18, 2012 /
 
Sziasztok, megépítettem az alábbi kapcsolás 2 tranyóval kiegészített változatát, annyi eltéréssel, h én BD911-et és BD912-t használtam. Pöccre működik az erősítő, 35 V-os tápot kapott 6800µF-os pufferrel.

Csak annyi a gondom vele, hogy a mély hangokat nemnagyon erősíti, ha egy equalizerrel rászabályzok akkor szépen kiszólja a mély hangokat is. Tudnátok nekem segíteni, h mi lehet a probléma?

Itt a link, 6. oldal: http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/98262/ETC/TDA2030.html
(#) reloop válasza Bojtossapka hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Szia! A mélyhangok átviteléért a C1, C4, C8 kondenzátorok felelősek. Ezeken a helyeken betartottad-e az előírt értéket?
(#) Bojtossapka válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
igen be, mivel képes mély hangokat kiadni (csak x dB-el kevesebbet erősít rajtuk) és fogadni is ezáltal, ezért úgy gondolom, h a C4 lesz a ludas, javítsatok ki, ha tévednék
(#) reloop válasza Bojtossapka hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
A C8 a "legszűkebb keresztmetszet". Inkább az lesz, hogy a három kondi közül valamelyik nem olyan értékű mint aminek feltételezed. Lehetsz olyan érzéki csalódás áldozata áldozata is, hogy egy alapból mélyemeléssel rendelkező erősítővel hasonlítod össze.
(#) Leadtek hozzászólása Ápr 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Van itt ez a kapcsolás. Gondolkozom a megépítésén már csak azért mert azon a pár hozzászóláson kívül amit a szerző tett fel nem találtam róla sok infót róla. Azok alapján viszont elég jónak tűnik. Van bárkinek bármiféle tapasztalata az említett kapcsolással?
(#) gabesz.mi074 válasza Leadtek hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Én is sokszor néztem már ezt a kapcsolást. Azt nem tudom hogy lehetne hídba kötni .
(#) Leadtek válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Érdekes mert highand szerint sokkal jobb és stabilabb az eddig látottaknál, de akkor miért nem építette meg senki? Az R4-en gondolkodom, hogy az vajon ellenállás vagy oda kell kötni a hangszórót? A GND-t köti össze a kimenettel 4 ohmon keresztül. Én ide a hangszórót tartom logikusnak különben miért lenne egy plusz terhelés a kimeneten?
(#) varika hozzászólása Ápr 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy TDA2030-al megépített 5.1-es erősítőm. Azt szeretném kérdezni, hogy esetleg be lehetne e tenni egy kicsivel nagyobb teljesítményre képes IC-t.
Sajnos kezdő vagyok nagyon ebben a témában, de esetleg hátha tudtok valami egyszerű megoldást, vagy olyan IC-t ami berakásához nem kell átvariállni az áramkört.

Előre is köszönöm.
(#) varika hozzászólása Ápr 26, 2012 /
 
Ami kimaradt, hogy én egy TDA2040-re gondoltam.

itt a 2db IC likje. TDA2030 - TDA2040
(#) varika válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Szia!

Egyszóval a 2030-at kiveszem és a 2040-et pedig berakom a helyére. Az IC tápfeszével játszok egy picit és kész?
A tápja egy igen érdekes és masszív megoldás. szal az bírná szerintem. A táp előtti ellenállást kicserélem kissebbre h. nagyobb legyen a fesz Ennyi az egész?
(#) varika válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Azt írtad kell egy kis plusz neki. Gondoltam itt a tápfeszre gondolsz, hogy annak kell kicsit nagyobbnak lenni. Ezért írtam. Rajzot sajna nem tudok adni, mert ez egy gyári Codegen 5.1.

Mondtam h. kezdő vagyok a témában
(#) reloop válasza varika hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Üdv! Egy gyári készülékben az említett IC csere nem hoz teljesítmény növekedést. A tápfeszültséget és/vagy a terhelő impedanciát (hangsugárzó ohm száma) is meg kellene változtatnod. Egy gyári készülék ezekben nem partner
(#) varika válasza reloop hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Köszi. Én azért mondtam h. az IC-k tápfeszénél van pár ellenállás aminket ha kissebbre cserélek akkor meg tudom növelni a feszültséget.
Így gondolom ha kicserélem az IC-ket is akkor növekedik a teljesítmény, mivel a két IC szinte ugyan az. (Csak teljesítmény-ben külömböznek)
De ha van valami más ötleted, amivel egyszerűen v. egyszerűbben lehetne növelni a teljesítményt, akkor iszom a szavaidat.
(#) reloop válasza varika hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Az erősítőt ne piszkáld. Érezhető teljesítmény növekedéshez meg kéne duplázni a wattok számát. Az 5.1-esed tápja belepusztulna.
A hangsugárzó érzékenységében lehetnek óriási tartalékok. Nem ismerve, de feltételezve a tartozék hangszórók kb. 88dB érzékenységét, egy 91dB-esre cserélés egyenértékű a villamos teljesítmény megkétszerezésével. Ennek mikéntjéről érdeklődj hangsugárzós témában.
(#) varika válasza reloop hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Rendben. Köszönöm szépen
(#) varika válasza varika hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Power Output: 40W + 10W x 5
Speaker Unit: 5.25" subwoofer + 3" full range x 5 +1.5" tweeter x 2
Frequency Response: Subwoofer 20HZ-180HZ
Separation: 45dB
S/N: 75db
Full-function remote control & LED display
VFD display, Digital volume & sensitive button


Ez lenne a spec. Ebben ugye 75dB-es hangszórók vannak?!
Következő: »»   195 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem