Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   179 / 289
(#) smsanyi88 hozzászólása Aug 29, 2014 /
 
Sziasztok. Ha tirisztor helyett triakot teszek be(bt137 800), nm kell változtatni semmin se, jól gondolom?
(#) erdgab válasza takacs4444 hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Tehetsz rá 12 voltos akkut,semmi baja nem lesz,de még működik 9 voltról is kissé kisebb teljesítménnyel,hogy mekkorával,ne kérdezd,nem látok rá vonatkozó adatot.Napelemet szabályzóval együtt lehet rákötni,ez tölti az akkut,szerintem 500mA áramot tudó már elég.
(#) erdgab válasza smsanyi88 hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Elvileg jó lehet,próbáld ki,legfeljebb nem működik.
(#) zosza18 válasza takacs4444 hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Szia!
Én ahogy kivettem a képekből, úgy látom, hogy 12V-os a napelem amit rákötöl és az tölt egy 9V-os akkut. A napelemrűl 85mA-t vesz fel a vp. működése és az akku töltése együtt, míg maga az akkuról üzemelve 50mA-t eszik a vp. Nekem így logikus a működése, de meglehet, hogy nem így van.
(#) kozso31 válasza saba hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Hali:500-600ma
(#) djmacsek hozzászólása Szept 2, 2014 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Szeretnék segítséget kérni.
Keresném az Aranykalász MGTSZ AVP III/1 villanypásztor
kapcsolási rajzát vagy linket róla.
Előre is köszönöm! Üdv.: Attila
(#) zosza18 hozzászólása Szept 27, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!
Olyan kérdésem lenne, hogy most tervezem a NYÁK-ot az inverteres pásztorhoz... pár oldallal visszább van. A Cx értékét szeretném megtudakolni, hogy milyen megoldások születtek rá? Van egy rakás kondim, de kevés a 400V-os és µF-ba is kevesek. (1-2uF) Mivel nem akarok egy akkora méretű kondipakkot, mint maga az áramkör, így érdekelne olcsóbb és helytakarékos megoldás. Előre is Köszönöm!
(#) Remci válasza zosza18 hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Szia!

Van nyákterv az inverteres pásztorhoz, Pl: Bővebben: Link . Kondit meg akármelyik villanyász boltban kapsz pár száz forintért, villanymotorhoz való üzemi kondit keress. Az értéke változó, attól függ mekkora területet akarsz bekeríteni.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2014
(#) zosza18 válasza Remci hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Köszönöm! A NYÁK saját tervezésű lesz, mert az alkatrészek nem egyeznek meg.
Majd ha kész leszek, akkor felteszem ezt is.
(#) zosza18 válasza zosza18 hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
Elkészült a kis aranyos. Határozottan "csap" le az áldozatára, saját magamon (véletlenül) kipróbáltam, hát nem lennék a jószág helyében. 12VDC-ről kb. olyan 250-300mA-t vesz fel. Néhány alkatrész módosítás történt, tettem még be egy glimmet is a kimenetre, hogy látható legyen az impulzus. A trafót kb. 40%-on hajtom, így jött ki kb. 280V rajta. Ez tölt egy 3µF-os kondit, amit egy zsiguli trafóra süt ki. Ezekkel az értékekkel kb. 25-28mm a szikra. Elég korrektre sikerült, már tegnap éjszaka óta megyen és nincs vele probléma. Mellékelek néhány képet is a kedvcsinálás érdekében.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2014
(#) erdgab válasza zosza18 hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
Tetszik!Remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket,mert miért is ne tenné.Tegyél szikraközt a kimenetre védelmi célból.
Most képzeld el az enyémet,az inverter 460V-ra tölti a 16µF kondit és ezt süti rá a tirisztor a zsiguli trafóra.
(#) zosza18 válasza erdgab hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
Köszönöm! Van szikraköz hozzá, pont amiért Ön is javasolta.
Ezekhez az értékekre nem tudok mit mondani, az enyémhez viszonyítva csak annyit tudok hozzászólni, hogy "Drága kenyír"! Nem ki piskóta az a pásztor akkor.
Esetleg beszélhetünk alkatrész adatokról, hogy miként sikerült ilyen izmosra? Még kísérletezem az enyémen is, de érdekelnének az ötletek, javaslatok.
(#) erdgab válasza zosza18 hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Két oldallal visszább olvashatsz mindent.

CIROKL-nak írt válaszomat olvasd.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2014
(#) zosza18 válasza erdgab hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Óóó tényleg. Elfelejtettem, pedig akkor olvastam is, de kiment a fejemből. A hatótávot, hogy kéne növelni? A gyári több km-esek mivel tudnak annyit? A trafóval lehetne ezen növelni? (gyútótrafóra gondoltam.)
(#) erdgab válasza zosza18 hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Sajnos a gy. trafó határt szab,ezen már nem sokat lehet tuningolni.Én jó eredménynek tartom a 6 hektár bekerítésén nyert tapasztalatokat.Ez 5 szál vezeték,szálanként kb. 1500 méter,bizonyos távolságonként párhuzamosan kötve.Más trafóval biztosan más eredmény születhet.
(#) zosza18 válasza erdgab hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Na igen, én is erre gondoltam, hogy a gyújtótrafó mondja ki a végét. Azon is gondolkodtam már, hogy esetleg tekernénk neki egyet, hátha beválna. Granpa nagy transzformátor mágus, szerintem Ő még tudna ehhez érdemben hozzászólni. Nem tudom még, hogy mi lesz a vége, de szerintem jó ötlet volna egy hosszabb távon működő trafót készíteni. Majd elválik, hogy mi lesz még egyenlőre kísérletezgetek.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2014
(#) hzsolee hozzászólása Okt 19, 2014 /
 
Üdv!
Én nem tudok ilyesmit építeni mert magát a panelt nem tudom előállítani, de egy nagyfeszültség generátorral nem lehet egyszerűen megoldani a dolgot? Amint a képen látom nem kell más hozzá csak vezeték. Közepes testű kutyához lenne.

pasztor.jpg
    
(#) sballa hozzászólása Okt 21, 2014 /
 
Üdv..segítségeteket szeretném kérni..egyszerű villám háritót szeretnék csinálni a villanypàsztoromhoz.Mire kell figyelni?Mi kell hozzá?
(#) kadarist válasza sballa hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Villámhárítót? Azt meg minek?
(#) sballa hozzászólása Okt 21, 2014 /
 
Hogy ne vágjon a készülékbe...lehet venni gyáritis de nem akarok venni..ez olyan mint a szikra kőz védelemre szolgál..
(#) sballa hozzászólása Okt 21, 2014 /
 
Aki esetleg tudna segiteni megköszönnèm...mert nem szeretném hogy tönkre menjen mert huzos ára volt sajnos..
(#) sballa hozzászólása Okt 21, 2014 /
 
Èrtem..akkor tulajdonkèppen felesleges....még lenne kérdésem kb 500m karàmhoz 3-szàlon elèg 3db 1 méteres menetes szár horhanyzott?
(#) sballa hozzászólása Okt 21, 2014 /
 
Földelèsnek.
(#) sballa hozzászólása Okt 28, 2014 /
 
Üdv..van egy equistop m1 villanypásztorom.Ehhez kell szikraközt alkalmazni?Mert hallani benne katogó hangot az már valami védelem lehet?
(#) Cavalier válasza sballa hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Nem adtak hozzá használati útmutatót? Aszerint kösd be.
Itt van pl.

Ebben pedig van kép is. A "villámhárító" az csak túlfeszültség levezető, egy direkt villámcsapás szénné égetné az egészet úgyis. Megnézel egy gyárit, és annak megfelelően csinálsz egyet horganyzott lemezből pl.
(#) sballa hozzászólása Okt 31, 2014 /
 
Megnéztem az útmutatót de ebben nem irnak semmit a szikra közről..Esetleg valaki meg tudná mondani kell e rá?Mert azt tudom hogyan kell használni,de azt nem szeretném hogy tönkre menjen egy szakadás miatt mert ugye olyankor a nagyfesz nem tud távozni..
(#) zosza18 válasza sballa hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Szia!
Nem kell ezt így megbonyolítani. Egyszerűen teszel be egy szikraközt és kész. Ártani nem ártasz vele, csak megvéded a pásztort.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2014
(#) kozso31 válasza zosza18 hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Szia:Ha gyári pásztorról van szó én nem bántanám.A gyártó rakott volna bele szikraközt ha kellene bele mert nem mindegyikbe kell. Pl:ami nálam volt kb egy hete az gyári pásztor volt és abba is belső szikraköz volt amit nem lehetett látni csak egy kattogó hangot hallani.
(#) zosza18 válasza kozso31 hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Szia!
Igaz,de ha nincs benne, akkor tesz bele és kész, nem kell annyira megijedni.
(#) kozso31 válasza zosza18 hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Szia:Bocsi én nem akarom lebeszélni róla csak azt mondtam,hogy szerintem tök felesleges mert a kattogó hang amit hall benne az a belső szikraköz ami a nagyfesz résznél van.
Következő: »»   179 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem