Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » ''Ál'' fóliabillentyűzet házilag, avagy hogyan tehetjük dizájnossá előlapunkat
''Ál'' fóliabillentyűzet házilag, avagy hogyan tehetjük dizájnossá előlapunkat
Szerző: Action2K, idő: Nov 5, 2008, Olvasva: 39673, Oldal olvasási idő: kb. 2 perc
Lapozás: OK   1 / 8
Ez a cikk arról szól, hogy hogyan készíthetünk esztétikusan kinéző, megbízható működésű fóliabillentyűzetet házilag.

Köszöntök minden kedves barkácsolót és érdeklődőt!

Ezt az írást azért hoztam létre, hogy bemutassam, hogyan lehet házilag, némi kézügyesség segítségével, esztétikus előlapot, illetve fóliabillentyűzetet készíteni.

A kezdeti örömök után („hurrá, működik”) eljutottam oda, hogy az éppen elkészített berendezéseimnek valahogyan esztétikusan, szépen kellene kinézniük. Először én is - mint gondolom, mindenki - a „szappantartós”, fadobozos verziókat építettem meg.

Ezután jöttek a kicsit költségesebb, de esztétikusabb, megvásárolható műszerdobozok. Akkoriban, amikor én kezdtem a „hobbielektronikázást” (hát nem ma volt, úgy 25-30 éve), nehezebb volt ilyen gyári dobozokat vásárolni, mind beszerzési forrás, mind pedig ár tekintetében. Mára nagyot fordult a világ! Itt az internet, barátunk a Google, és a világháló máris rengeteg lelőhellyel ajándékoz meg minket. Ajánlani tudom a HEStore.hu-t, ahol olyan dobozkát is találtam, amit még álmomban sem gondoltam, hogy egyszerűen, akár csak egy darabot is, kiskereskedelmi termékként megvehetek.

Miután „ketyerénket” elegáns ruhába bújtattuk, ráférne egy kis smink, arcpakolás. Igen, az előlapra gondolok! Nos, ez a másik fontos és sarkalatos pont egy végtermék esetében: gomb- és csatlakozó feliratok, visszajelzőlámpák (LED-ek), és egyéb skálák elkészítése. Anno alkoholos filctoll, majd később valamilyen „rákaparós” betűk voltak... Széles a paletta.

Mint a bevezetőben említettem, eleinte mindenki a legolcsóbb technikát választotta: az alkoholos filctollat. Egyszerű, több színnel is dolgozhatunk, bármilyen geometriai vonalakat húzhatunk vele. Hátránya, hogy könnyen lekophat, elmosódhat, és nem is a legdizájnosabb, hacsak nem éppen ez a retro stílus a szándékunk vele. Később már növekedtek az igényeink, és a valamilyen „rákaparós” betűkből, vonalakból született a végeredmény. Itt már lemondtunk a többszínűségről. A kinézet esztétikusabb lett, szép nyomtatott betűk, egyenes vonalak, mindez egyforma vonalvastagsággal. Viszont maradt egy hátrány, ez még mindig lekophatott. Persze, ha lefújtuk színtelen lakkal, akkor csillogó, és kopásálló maradt.

Az eddig említett technikák egyikénél sem volt igazából lehetőség többszínű, vagy részletgazdag feliratok, szimbólumok készítésére.

A továbbiakban egy olyan megoldást mutatok be, amivel az előlapunkat nemhogy „profi” alkotássá, esztétikussá tehetjük, de egyenesen a mai modern fóliatasztatúrás kivitelűre varázsolhatjuk. Ezután már büszkén mutogathatjuk ismerőseinknek a művünket!

A kicsit hosszúra nyúlt bevezető után bemutatom az ilyen előlapok házilagos elkészítésének fortélyait, aránylag kis költségből megvalósítható módon.


A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   1 / 8
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem