Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DC-DC konverter
 
Témaindító: Placi84, idő: Nov 10, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   101 / 131
(#) Ge Lee válasza raczg hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Tehetsz bele LM2596-ot is az tök ugyanez, csak más a lábkiosztása meg mintha kisebb áramú lenne. Ez az általam visszarajzolt rajza, oda van írva az IC-k bekötése is. Nálam is volt olyan ami tönkrement, LM-mel lett pótolva, amit az ebay-ről rendeltünk olcsón.
(#) raczg válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Én úgy olvastam, hogy az xl 150 KHz-en megy az LM megy csak 130 KHz-en ,vagy ennek semmi jelentősége? Ha az LM -et rakom bele akkor azt csak vezetékekkel tudom bekötni, így nem lesz zavarérzékenyebb?
(#) Ge Lee válasza raczg hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Hogy 150 vagy 130 teljesen mindegy. Az XL-t is érdemes kivezetékelni, ugyanis a nyákon keresztül nem tud kellő hőt leadni és megfő. Persze a lehető legrövidebben, és utána már hűtőre is csavarozható. De van aki úgy csinálta hogy leforrasztotta a helyéről, és úgy forrasztotta vissza hogy tett alá egy réz vagy horgany lemez csíkot, amit aztán hűtött.
(#) raczg válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Köszönöm szépen az xl mellet maradok mert az elméletileg tudja az 5A-t, és úgyis az ebay-ről kellene rendelnem mindkettőt.
Lenne még egy kérdésem, Láttam, hogy a helitrimmer potikat sokan kivezették és sima potit tettek helyette. A sima poti megnehezíti a pontos beállításokat. Hogyan lehet ezt mégis megoldani?
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2017
(#) kadarist válasza raczg hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Használj helipotot helitrimmer vagy normál potenciométer helyett.
(#) raczg válasza kadarist hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Köszönöm
(#) morzsa15 hozzászólása Feb 2, 2017 /
 
Sziasztok!

Vettem egy ilyet és olyan kérdésem lenne hogy az a full charge indication adjustment az pontosan mit is jelentene és hogyan kellene azt beállítani?
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) ferci válasza morzsa15 hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Szia!
Maximális töltőáram beállítás...
Ahol vetted, le van írva, melyik poti van erre a feladatra és rövidrezárt kimenetnél kell beállítani, úgy emlékszem. E-bayon visszakeresed, ott angolul megtalálod.
Vagy beállítod a kimenőfeszt, terheled és akkor a megfelelő potit addig tekered, ameddig nem esik vissza fesz, de csak terhelve.
A linkeden lévő jobb oldali képen le is van írva...
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) RoliNyh válasza morzsa15 hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Gondolom azzal kell beállítani, hogy a Full charge indicator LED hány V -os feszültségnél világítson...
(#) morzsa15 válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Rendben! Köszönöm mind kettőtök válaszát!
(#) Droot hozzászólása Márc 1, 2017 /
 
Sziasztok!

Az ST1S10 IC-t szeretném használni. Tudnátok abban segíteni, hogy ezek a mai induktivitások bírják a magas kapcsolófrekit?
Az említett IC-nél 900kHz.
Ez a kiszemelt induktivitás. Szerintetek működne megfelelően?
(#) takarító hozzászólása Márc 9, 2017 /
 
Sziasztok,

én olyan ketyerét keresek, ami 24-26VDC-ből csinál 18-20VDC-t, és legalább 6 ampert bír. Nem vagyok jártas a konverter témában, létezik ilyen készen, vagy tudok én is csinálni, melyik a jobb? Kisebb audió erősítőket, előfokokat már csináltam, ilyen téren van némi gyakorlatom, tehát a kivitelezés oké. Köszönöm az ötleteket előre is.
(#) takarító válasza takarító hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Ez jó nekem a fenti probléma megoldására?
Bővebben: Link
(#) kadarist válasza takarító hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Szia! Csak 5 ampert ad, ezért nem lenne jó neked.
(#) kameleon2 válasza takarító hozzászólására (») Márc 9, 2017 / 1
 
Szia! Lehet, hogy a leghibatűrőbb megoldás ez lenne. Diódánként 0,5V-os feszültségeséssel. Sorbakötsz 10db-ot az kb 5V. De hűtőzászlós még jobb lenne. Olcsó és jó megoldás. Ráadásul nem termel zavart.
(#) Signal válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 9, 2017 / 1
 
Inkább kb. 8 V lesz az, 10 db diódánál. Ha megszorzom 6 A árammal, az már 48 W veszteségi teljesítmény. Nem szép megoldás, finoman fogalmazva.

De kapható ilyen modul készen:

https://mysku.ru/blog/aliexpress/22356.html
(#) Signal válasza morzsa15 hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Pedig egyik válasz sem volt jó. Az sem igaz, hogy a képen le van írva az alábbi információ.

3 trimmer, 3 LED:

- CV indikátor
- CC indikátor
- Töltöttségi indikátor

Itt az utolsó érdekes most. A végfeszültség elérése után az áram lassan csökkenni kezd. Amikor az áram 10 %-ra csökken, a 3. LED bekapcsol és jelzi a felhasználónak, hogy le lehet venni az akkut a töltésről. A töltést nem szakítja meg, csak jelez.

A 3. (középső) trimmerrel ezt a 10 % jelzési küszöböt lehet bekalibrálni.

De újabb modulokon már csak 2 trimmer van és 3 LED. Itt a 3. LED-et nem kell kalibrálgatni, be van állítva fixre egy osztóval, hogy 10 %-nál jelezzen.

Más kérdés, hogy ez az áramkorlát 10 %-a, amiből nem következik, hogy azonos az akku C/10 áramával. Nyilván 1C töltőáramot kell beállítani ahhoz, hogy végül annak 10 %-ához jussunk.

Továbbá az egyszerűbb fogalmazás kedvéért végig 10 %-ra hivatkoztam, de ezzel nem állítottam, hogy minden akkuhoz pont ez a gyári előírás. Meg kell nézni az adatlapot.

Tehát itt erről a bizonyos végpontról van szó:
(#) ferci válasza takarító hozzászólására (») Márc 9, 2017 / 1
 
Szia!
Keress egy hasonló step-down konvertert. Ez pl. 8 ampert tud szerintük.
step-down
Ha megfújod egy kis ventivel, talán tudja folyamatosban is...
(#) takarító válasza ferci hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Kösz az ötleteket mindenkinek. Találtam a Vaterán ilyet meg hasonlókat...
(#) ferci válasza takarító hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
A hűtésről ne feledkezz el, erre is rá van írva.
(#) RoliNyh hozzászólása Márc 11, 2017 /
 
Estét!

Egy gyors kérdésem lenne, 44-72V ból kellene 12V DC-DC konverter kb 1-2W teljesítményű.
Tudtok ajánlani valami ilyesmit? A lényeg, hogy izolált legyen. Valami hasonló kellene mint a linken:

DCDC...

de amiket én találtam 48V -os, csak 43-53 V közt üzemel. Igazából hogy kellene erre adatlapot keresni?
(#) cimopata válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
(#) RoliNyh válasza cimopata hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Igen itt van néhány bár elég borsos áron kezdődik ami nekem megfelelne, 2200Ft -től. Köszi...
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) RoliNyh hozzászólása Márc 21, 2017 /
 
Estét!

Újabb kérdésem van, a mellékelt gyárilag ajánlott kapcsolással (első kép) megoldható, hogy ha a tekercset magam készítem, akkor még + három párhuzamosan tekert (tehát összesen négy) tekercsel, a sima 12V -os kimenet mellett legyen még + három izolált 12V feszültségű kimenet is?

Úgy mint a második képen (a lila négyszög a MAX5035 csak nincs benne a KiCAD -ban)...
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2017
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Izolált lesz, de szabadon futó. Ha a terhelések nem egyenlőek, akkor eltérés lesz a kimenő feszültségben, ha pedig nincs terhelés a visszacsatolt tekercsen, a többi tekercs sem lesz terhelhető.
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Egy BLDC motorverézlőbe kellene, fentről a második rajz (rákattolva nagyítható):

BLDC motor vezérlő...

A FET meghajtásnak kellene izoláltnak lenni a srác szerint, a három plusz tekercs azért kellene.
A sima kimenet meg táplálná magát a vezérlő áramkört. Ha az a terhelés kicsi neki, én tettem bele plusz két feszültségjelző LED -et, a 12V és 5V -nak is. De szerintem, megy még rá egy gyenge arduino valami grafikus kijelzővel. A betáp amúgy 72V akkupakk lesz...
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Régebben próbálkoztam ezzel a megoldással, de nem hozott sikert. Inkább fogj 3 step up konvertert, használd flyback kapcsolással, és optóval csatold vissza a kimenetet. Nem egyszerű a dolog, tényleg! A kapcsolóüzemű tápos topicban okosabbak vannak.
Ebayen kapni izolált konvertert, 1W-ot tud, az nem elég? De lehet venni Magyarországon is, kis méretűek, meg aránylag drágák. Kicsit keresni kell, most kapásból nem tudok ajánlani.
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Igen ismerem azokat az izolált konvertereket, de épp azért akarom kiváltani, mert drágák...
Csak maga a három konverter már elvinné az egész bekerülési költség felét, akkor inkább megrendelem a kész vezérlőt keletről...

De így is minden lényeges dolog keletről lesz, szóval amolyan "low price" projektnek indult...
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2017
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Javaslom, hogy rakd össze az izolált tápokat, teszteld őket. Én sokat szívtam velük.
(#) Pafi válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Javítottam gyári motormeghajtót ilyen IC-kkel, és abban egy-egy sima diódás bootstrap kapcsolás volt. Nem értem hogy minek ide ennél több.
Következő: »»   101 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem