Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1153 / 3952
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Megkerestem az IC-t, mert kadarist válasza elbizonytalanított: azon csak két apró forrasztható lemez van. Mondjuk ki lehet fúrni, és akkor rá tudod eszkábálni a linkelt bordákat
TBA810
A 17V / 0,5A az kb. 8W. Az bőven elég lenne a TDA2003-hoz is!
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Szerintem jobban jársz egy TDA2003-al, de rád bízom a dolgot.
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Én ezt értem, de tudom, hogy hol lehet ilyet venni, mert én egy üzletbe tudok menni csak el . www.satel.hu
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
De az is működne az 500 mA-eres 17 V táppal???
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Működik, ha a hangerőt nem tekered nagyon fel, és nem éred el az 500mA-es áramfelvételt. Egyébként a TBA-val is ugyanez a helyzet.
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Hát jó, csak ezt nekem egy másik emberke ajánlotta fórumon. Hát és mit jelent az a magas hangerő? DJ keverőmre kötném.
(#) kadarist válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Van eleve lyukas hűtőfülű kivitel is (TBA810AS).
Bővebben: Link
(#) janikukac hozzászólása Jan 25, 2011 /
 
Hja, és a TDA 2003-al még az a baj, hogy oly táp kell hozzá ami + - GND nekem pedig csak ol van, ami + - .
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
A nagy hangerő mindenkinél mást jelent. Én csak a TDA-t javallom.
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Kevered a TDA2030-al, de még azt is lehet aszimmetrikusról táplálni.
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Dehogy kell, ez tipikus autós IC. Sima 12-18V kell neki!
(#) qvasz2 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Ez selejt. Ennek a lába sincs szétdobálva
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Akkor csináljam ezt, és működne simán az egyszerű tápomról? Kettőt építek, mivel sztereo kell. Hogyan kapcsoljam össze a kettőt?
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Ja ha kettő kell, akkor valóban erősebb trafó lenne jó !
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Ezt most nem értem, akkor mégsem kivitelezhető?
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Meg lehet csinálni, de majd szerezzél hozzá egy nagyobb trafót, mert így csak kb. fél hangerőn tudod hallgatni.
A bolt amit linkeltél Szegeden van; a RET.hu-n is nézelődhetsz anyagokért.
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
És milyen trafó kell hozzá? Ugye nem drága?
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Úgy 30-35 VA lenne jó. Sajnos újonnan nem olcsók a trafók, de vannak bontottak kicsi pénzért.
Az ideális valami ilyen lenne:
Bővebben: Link
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
És kb mi az a nem olcsó ? Ez a NYÁK rajz jó hozzá ? Nekem elég fura , hogy ily kicsi ? Ha jó , akkor ezt építem, csak nem tudom, hogy hogy kell összekapcsolni a kettőt?! Bővebben: Link
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Szerintem jól néz ki, nem kicsi ez. Főleg, hogy erre már elég komoly bordát kell rakni, ha 10W-ot akarsz hallani!
Összekapcsolni nem kell a két erősítőt: rákötöd őket a tápra és kész. Ha azonos a tápjuk akkor a tápszűrő kondijánál ( 4700 - 10 000 µF ) érdemes kettéosztani a vellanyt, ha sikerül a linkelthez hasonló kettős trafót szerezni, akkor "semmi közük" egymáshoz.
(#) run válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Tehát akkor erősítőbe mehet a kerámia mindenhova kivéve a bemenetet ?
Válaszod köszönöm.
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Nah, akkor innen nézd ki kérlek, ha van még időd, hogy melyik borda kell Bővebben: Link és amúgy egy tápról ereszteném - Tehát annyi a dologom, hogy a tápnak két drótot rakok, és mind a kettő + és -jába kötöm ?! A GND-be mi megy? Oda nem megy fesz. ? Mit jelent, hogy kettéosztani a " vellanyt " ?
(#) qvasz2 válasza run hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Nem. Szó sincs róla! De gerjedés-gátlónak nyugodtan!
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Az elsőt én kicsinek érzem, a többi meg már talán sok, de főleg drága.
Igen ketté kell osztanod a tápot, amíg a mostani trafót használod ( két drótot kell forrasztani a + -ra ). Erre írtam, hogy a szűrőkondinál legyen ez a kettéosztás! A GND-t már leírtuk, az lesz a táp másik fele, azt is ugyan úgy két felé kell ágaztatni.
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Akkor az első úgya jó lenne? Bocsi , nem tudom mi az a trafó, nekem egy tápegységem van... Ez a szűrőkondis dolgot viszont nem értem. Arra kérlek, hogy ha tényleg lesz egy pici időd akkor a rajzokon, nyákon, rajzold be nekem, persze, ismétlem , ha lesz időd !! HJA, ÉS KETTŐ BORDÁT VEGYEK?
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Én lassan kiszállok, majd holnap...
Ha az elsővel szemezel, vegyél IC-nként kettőt, összesen négyet, és úgy már jó lehet. Simán szembefordítod, a sima felével egymáshoz, összezsírozod, és úgy csavarozod fel együtt a kettőt az IC-re.
(#) janikukac hozzászólása Jan 25, 2011 /
 
Okész, köszike mindent !
(#) qvasz2 válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
De mielőtt vadul költekezni kezdenél: jobban jársz, ha keresel egy PC bontót, guberálsz néhány proci-hűtőt. Én, igaz Pesten, tenyeremnél jóval nagyobbakat vettem 500 pénzért, ventillátorral együtt. Érdeklődj, nálatok mit-hol lehet bontottan kapni !! (akár MÉH-telepen is érdemes nézelődni !) Trafót szintén lehet, akár a vateráról használtan szerezni. Csak tájékozódni kell, és sokat olvasni!
ui: a trafó az más néven transzformátor, minden erősítő tápegységének az alapja, amúgy az előbb már linkeltem:
Bővebben: Link
(#) _JANI_ válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Amit a linkben ajánlottál az azért újonnan is bőven megéri! ( Persze pici pénz - pici foci. )
(#) spepe hozzászólása Jan 26, 2011 /
 
Következő: »»   1153 / 3952
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem