Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2874 / 3948
(#) RoliNyh válasza kissattila88 hozzászólására (») Okt 22, 2016 / 1
 
A két linkelt áramkör ezt megteszi. Az elsőn nem kell állítani semmit, 3A -al tölt a leírás szerint, ez jó egy 3000mAh -s aksihoz. A második szabájozható mennyi árammal töltsön, és ha minden igaz az is, hogy mikor kapcsoljon ki.
(#) morgo válasza kissattila88 hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Szia!
A meglévő töltőd valóban töltő, vagy csak egy hálózati adapter? El tudod dönteni egyszerűen. Bedugod a konnektorba, és megméred a kimenet feszültségét. Ha 4,2 V körül van, akkor töltő. Ha 5V vagy több akkor csak egy tápegység. Utóbbi esetben beszerzel egy ilyen töltőt, (a linkről akár kettőt is )összedrótozod és örülsz. Nyugodtan rajta maradhat az akkun bármeddig.
Bővebben: Link
(#) KOZMOSZ11X3 hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
Üdv!

Egyszerű kérdésem lenne, van egy labortápom ami 30volt/3ampert tud leadni. Van rajta három kivezetés + - és egy test, földelés. De táp nem szimmetrikus kimenetű akkor mégis mi a szerepe a földelésnek?
(#) RoliNyh válasza KOZMOSZ11X3 hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Egy fénykép nincs róla?

Erős a gyanúm, hogy az a földelés a hálózati földelő vezeték lesz...
(#) KOZMOSZ11X3 hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
Egy ilyet vettem, erről lenne szó;
(#) RoliNyh válasza KOZMOSZ11X3 hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Használati utasításba nincs leírva a funkciója?

Akkor húzd ki a konnektorból, és a zöld csatlakozó és a hálózati csatlakozó földelés érintkező közt mérj egy ellenállást, szakadásvizsgálóval is mérheted (csipogni fog), szerintem az lesz az...
(#) kadarist válasza KOZMOSZ11X3 hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Az a hálózati védővezető csatlakozása. Bővebben: Link.
(#) Gabó hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
Olyan kérdésem lenne, hogy van e valakinek házilag elkészíthető kutya ugatásgátló készülékhez valami rajza. Nem a kutya riasztó kell, hanem amikor a kutya ugat itthon, kiadjon valami olyan hangot, amivel abba hagyja az ugatást. Neten vannak ilyen ultrahangos termékek, de a legtöbbje elég drága. Meg ha megoldható az itthoni alkatrészekből, akkor miért ne
Ilyen témát nem találtam a keresőbe, de új témát se akarok nyitni.
(#) KOZMOSZ11X3 hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
Köszönöm a válaszokat! Megmértem, a védőföld van oda kivezetve.
(#) reloop válasza Gabó hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
(#) Gabó válasza reloop hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Köszi
(#) reloop válasza Gabó hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
A gyári sem megfizethetetlen, sőt megkockáztatom, ha nem a fiókból építed még olcsóbb is. Bővebben: Link
(#) Gabó válasza reloop hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Ezeket néztem, de sajnos most sosbe kell valami megoldás.
A felső linkedet átolvastam, és nem találtam egy kérdésemre választ, hogy ez csak akkor adja ki az ultrahangot, míg ugatást érzékel, vagy tovább?
(#) proli007 válasza Gabó hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Hello! Ha "hallja" az ugatást, akkor kb. 1 másodpercig szól. Tehát elejében egy monostabil multi van, a végében meg a hangkeltő. (kb. 10kHz-en) A C3, vagy az R5 növelésével az idő növelhető.
(#) Gabó válasza proli007 hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Köszönöm az infót! Ez jó lesz, és minden van ahogy nézem itthon. Ill a 2N3904 helyett más NPN tranyó is jó?
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2016
(#) Mircsof hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy toronyventilátort javítok éppen, de nagyon gány a vezetékezése. Nincs véletlen kapcsolásotok, vagy esetleg tanácsot tudnátok adni, hogy a vezetékeket hogyan kellene bekötni, hogy a 3 sebesség működjön?
Előre is köszönök mindent!
(#) reloop válasza Gabó hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
A tranzisztor bétáján múlik az áramkör érzékenysége, például BC547-et ajánlanék.
(#) Gabó válasza reloop hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Az 100% hogy van. A 2N3904be nem vagyok fix. Ill bármilyen elektric microphone jó gondolom.
(#) reloop válasza Gabó hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Bármilyen elektret mikrofonnal működik, az érzékenység megfelelőségét a gyakorlat fogja megmutatni.
(#) feri53 hozzászólása Okt 23, 2016 /
 
Sziasztok.Nem tudom jó helyre írok,de szeretném meg kérdezni a belinkelt fotón található egységet
fel ismeri-e valaki.Tud-e valaki infót róla.
Köszi előre is.
(#) vargaf válasza feri53 hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Egy kérdést miért kell két helyre is feltenni?
(#) bad.mate hozzászólása Okt 23, 2016 /
 
Sziasztok!
Előre is elnézést kérek,ha esetleg valamilyen nyilvánvaló hülyeséget kérdeznék. Tehát szeretném azt megoldani, hogy ha egy ébresztőóra csörög, akkor világít néhány LED. Arra gondoltam, hogy az ébresztőóra motorjához(ami a kalapácsot mozgatja) menő feszültséggel vezérelném valamilyen módon a LED-eket, amiket egyébként egy 5V-os mobil töltővel működtetnék. Ez egy tranzisztorral lehetséges lenne vagy ilyen módon ez nem működik? Nem tudom, hogy az hogy két külön áramforrás van a tranzisztorra kötve lehetséges-e egyáltalán. Ha így nem, akkor hogyan lehet ezt megvalósítani?
Előre is köszönöm.

kapcsolas.jpg
    
(#) Bakman válasza vargaf hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Hol a duplikáció?
(#) Bakman válasza bad.mate hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Az ébresztőóra miről megy? Elem? Tápegység? Hány voltot kap az óra?
(#) nedudgi válasza bad.mate hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Elméletileg működhet a megoldás, ha mindkét áramforrás galvanikusan le van választva a hálózatról.
(#) vargaf válasza Bakman hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
A "Ki mit épített"-ben volt ugyanez feltéve, a moderátorok törölték onnan.
(#) bad.mate válasza Bakman hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Az ébresztőóra egy 1,5 voltos elemről megy.
(#) szita1 hozzászólása Okt 23, 2016 /
 
Sziasztok, van egy Computherm q7 termosztátom, a képen a cn1 csatlakozó lehet a gnd rx tx ?? a négyszöges lehet a gnd? tudok ezeken csatlakozni a gépre, esetleg adatot kinyerni? pl hőfok, beállított hőfok, vagy esetleg állítani a hőfokot?
(#) Bakman válasza bad.mate hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Valahogy így, lásd melléklet. Az ellenállások értékei hasraütésszerűek, nem tudni a LED-ek paramétereit.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2016

LED_ora.jpg
    
(#) Bakman válasza szita1 hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Q7 RF típusú termosztátokba oda egy RF adó van beépítve. A bekeretezett láb többnyire az 1-es lábat jelenti. A hőmérsékleten kívül milyen adatot akarsz kinyerni a termosztátból?
Következő: »»   2874 / 3948
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem