Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1283 / 1674
(#) BarnaPili válasza csongore hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Szép munka,tetszik a dobozolás.A belseje is megérne egy fotót..
István
(#) Frankye válasza csongore hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Egy kis tájékoztatást írnál róla, mégis mit tud? Az eredeti honlap számomra értelmezhetetlen.
Előre is köszönöm.
(#) csongore válasza Frankye hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Hat nekem is kinai a honlap de leforditottam, ez egy inteligens tolto NiCd,NiMH,LiPo,olom savas akkumulatoroknak lemeritti feltolti automatan, a tolto aram bealithato max 3A. Figyeli a homersekletet is es 40 C-fok felett lekapcsol. En egy 60W laptop tapot raktam bele es problemanelkul mukodik. Szerzo videoja
(#) zosza18 hozzászólása Feb 25, 2015 / 4
 
Üdv Mindenkinek!
Elkészült nemrég egy tápegység, amit egy tetováló barátomnak készítettem, a forgó gépekhez. PWM vezérlésű tápegységet készítettem neki, mivel ezek kis DC motorokkal valósítják meg a tű mozgatását. Egy PC tápegység doboza lett az alap, amit átvariáltam a magam kedvére kicsit. Dupla táp van benne, hogy két gépet két külön beállítással lehessen használni, mivel mind más és más. Az egész megjelenés és elrendezés a saját ötlet, mert ismerem mi tetszik neki. A meghajtás TL494-el valósítottam meg. A kimenetet 0-22V-ig lehet állítani max. 2A-ig. A kitöltés 1-99%-ig állítható, a freki kb. 30kHz. A panelműszereknek nincs saját tápja, így 2V-tól kapcsol be és mér, de ez nem zavaró. Van benne egy aktív hűtés is, ami kb.45foknál kapcsol be és 30foknál ki. Elmondása szerint nagyon jó lett minden szempontból. Készült egy tetkó a lábamra ezzel a táppal hajtott gépekkel is, ami az elhivatottságot tükrözi. A kép egy általam készített valós áramkörről készült, hogy ne valami "netes" képet hordjak magamon. Megosztok Veletek néhány képet is, hogy ne csak beszéljek...
(#) zolika60 válasza zosza18 hozzászólására (») Feb 25, 2015 / 2
 
Jó lett gratulálok! A beültetési rajz is mindig kéznél, ....izé akarom mondani lábnál lesz.
(#) Frankye válasza csongore hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Köszönöm. Erre voltam kiváncsi.
(#) McAdams hozzászólása Feb 25, 2015 /
 
Üdv! Egyszer láttam itt egy órát ami dinamitos bomba stílus volt és a másodpercek visszfelé mentek. Ki volt az emlékszik rá valaki? Szeretném a Barátom szülinapjára utánépíteni. Köszönet a segítségért!
(#) janimester hozzászólása Feb 25, 2015 / 3
 
Lassan fél napja művészkedek a nyákkal de még mindíg csak ekkora elkészültségben van De ahogy a mondás tartja ..
(#) CIROKL válasza janimester hozzászólására (») Feb 25, 2015 / 1
 
Jó és szép munkához idő kell , az alkatrész beültetést mindig a legalacsonyabb alkatrészekkel kezdjük és folyamatosan haladva a leg magasabbig .
(#) janimester válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 25, 2015 / 1
 
Igen így van, csak valahogy most fordítva kezdtem el
(#) nagysasy válasza janimester hozzászólására (») Feb 25, 2015 / 2
 
Még egy tanács : a teljesítmény ellenállásokat ne ültesd le a panel szintjére. Emeld meg őket.
(#) janimester válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Igen meglesz, kár volt ennyire sietni vele még szerencse hogy csak egyet tettem be így.
(#) Mircsof válasza McAdams hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Az építők szerintem eligazítanak, hol találsz dokumentációt Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) kocsgab002 válasza McAdams hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Szia.
A gomba órának ez az alapja: Bővebben: Link
Ha visszaszámlálós szoftver kellene, akkor keress privátban.
(#) 20sz Jófiú válasza csongore hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Nagyon szép, precíz kialakítás!
(#) Laslie válasza zosza18 hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Szép lett!
(#) Csupasz válasza McAdams hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Hali! Döntsd el, melyik, a többit privátban!
(#) csongore válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 26, 2015 / 1
 
Es egy kep a belsejevel

DSCF0045.JPG
    
(#) Latya hozzászólása Feb 26, 2015 / 3
 
Megépítettem én is az oldalon található forrasztóállomás II -t.
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2015
(#) Izeg. válasza csongore hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Helló!

Én akárhogyan böngészgetem az oldalt, a kapcsolási rajzot, meg a picbe égetendőt nem találom. Valami infó esetleg? Jó kis töltőnek tűnik.
(#) Beradan válasza Izeg. hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
A baloldali "Descargas" menü alatt találhatóak. >UniversalBatteryCharger
(#) zsoltee0001 válasza csongore hozzászólására (») Feb 27, 2015 / 1
 
Úgy tűnik elég sokan érdeklődnek ez iránt a töltő iránt, nem akarsz esetleg egy cikket írni róla?
Üdv
(#) Frankye válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Ez jó gondolat!
(#) csongore hozzászólása Feb 27, 2015 /
 
Lehet a szerzovel is le kell beszelni a szerzoi jogok miatt nem tudom.
(#) vladcepes hozzászólása Feb 27, 2015 / 1
 
Sziasztok! Én ezt építettem meg : tölt Már be van dobozolva csak arról nincs képem. Valaki megmondaná mi a kettő közötti különbség? Szívesen megépítem a másikat is ha sok eltérés van a két töltő között.
Üdv!
(#) pjg válasza csongore hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Úgy látom már jó régen elhagyta a cikket. Nem fejleszti tovább.
(#) zsoltee0001 válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Szia
Első látásra nekem az a külömbség, hogy az tud ólom akkut is tölteni, meg van benne kisütő funkció, + valószínűleg nagyobb árammal is tud tölteni.
Nekem kelleni fog egy li-io töltő, lehet, hogy a te verziódat csinálom meg.
Volt benne valami nehezen beszerezhető?
Üdv
(#) vladcepes válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Szia! Nem volt benne semmi nehezen beszerezhető.Én az LM 2575 el csináltam.
Üdv!
(#) szines hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Sziasztok!
Látom a töltők mennek most,én ezt csináltam meg,egyenlőre doboz nélkül próbálgatom hogy egyáltalán érdemes-e a dobozt erőltetni. Úgy tünik eddig hogy működik.
Most azon törpölök hogy ezt is hozzá építem.
(#) kaqkk válasza szines hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
És miért nem tettél fel képet a saját töltődről ?
Következő: »»   1283 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem