Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1319 / 1673
(#) Csupasz hozzászólása Aug 25, 2015 / 4
 
A hosszú hétvégén csináltunk egy órafrissétést, amikor is a régebbi konstrukciókat modernizáltuk egy kicsit. Nem új építés, inkább "ráncfelvarrás" történt a tom025 által publikált órán.
Mivel alapvetően jó és egyszerű konstrukció, ezért csak néhány apróság változott.
Mivel ez volt az első óraépítésem, ezért alapból cserélnem kellett a vezérlőpanelt. Akkor viszont már hiánypótlásként belekerült egy DS3231 RTC. Az alapkonstrukcióban nem volt elválasztőcső-villogtatás, ezért beépítettem egy IN-13 csövet, de nem tudtam szinkronizálni. Most ezt is megoldotta az RTC. A kvarc cserélve lett 20MHz-re, és köszönet sooty mesternek, az általa készített IV-18 sw -ért, ami némi átalakítással fut az órában.
(#) zsoltee0001 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Ez nagyon kemény!
Maga a szerkezet mennyire masszív?
Üdv
(#) Ricsi89 válasza Csupasz hozzászólására (») Aug 25, 2015 1 / 1
 
Az első nulla megjelenítését én valahogy nem bírom. Ha már nullát mutat, akkor ne legyen ott, legalább is szerintem. Egyébként jó.
(#) sooty válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 25, 2015 / 1
 
A 0 elnyomás ízlés kérdése, nem mintha különösebb programozási gondot okozna. Viszont ha egy óra 6 digites, akkor legyen 6 és ne 5-6 összevissza.
(#) Kovidivi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 26, 2015 / 1
 
Köszi.
A burkolat valami fém, az gyári, az üveg is nagyon erős. A LED panel minősége is szuper, nincs konktakt hiba sehol, csak minden sorra és oszlopra ráforrasztottam egy lakkozott huzalt, ami a LED panel mögötti vezérlő panelra csatlakozik.
(#) Bakman válasza shoginc hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Tintasugaras nyomtatóval is lehet a hozzá való fóliára nyomtatni. Kézi rajzhoz képest nagyon is jó, nincs mit szégyelni rajta!
(#) Ricsi89 válasza sooty hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Persze ízlés dolga, ezért is írtam, hogy nekem nullák nélkül jobban tetszik. Ezzel is növekszik a cső élettartama. 24 órából 10-et nem világít feleslegesen.
(#) Schnitt válasza shoginc hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Nagyon jó lett!

Azt tudtad, hogy a drótnélküli csengőben van egy jumpersor az adóban és a vevőben is? Azzal "el lehet hangolni" a szomszéd csengőjétől, és nem csörög nálatok, ha náluk nyomják
(#) Gabó válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 27, 2015 / 2
 
Amikor pl 00:00:xx van, akkor csak a másodpercek világítsanak?
(#) tkovacs válasza tkovacs hozzászólására (») Aug 27, 2015 / 5
 
Elkészült az ADC+MCU panelem is. Most már a szoftverfejlesztésen van a sor.
Üdv.
(#) zolika60 válasza tkovacs hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Szép rendezett panel, látszik nem sajnáltad a helyet. Profi munka gratulálok.
(#) trickentrack hozzászólása Aug 28, 2015 / 1
 
Üdv!

Teszt jelleggel építettem egy 30 ledes kis lámpát mindenféle bontott ledekből. Szeretnék majd építeni egy nagyobbat normális ledekkel.
Egy 12v-os ledszalag tápjával hajtom meg a 30led-et párhuzamosan kapcsolva 470Ohm-os előtéttel. Az ellenálásban nem vagyok biztos mert néhány led kiégett pár perc utáni használattól, de nem tudom hogy túlfesz vagy csak rosz.
(#) Trivium93 válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Kisebb teljesítményűek voltak mint többi. Amúgy sok az áram, 680ohm-al jó lesz. Egy LED 20mA-rt kaphat max,de nem mindegyik. Vannak kisebbek. Oké, hogy elbírja a 20mA-rt is, de akkor nem lesz hosszú életű.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2015
(#) Trivium93 válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
A tápod 12V stabilan?
(#) trickentrack válasza Trivium93 hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
12,3 körül van. Stabil

Trivium93 Rendben köszi! Úgy lesz!
(#) mtomihun válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 28, 2015 / 3
 
Mièrt nem kötötted 3asàval sorba őket, ès ùgy pàrhuzamba.
10db ellenàllàs kellene csak a 30db helyett ès kisebb lenne a vesztesèg.
(#) sargarigo hozzászólása Aug 30, 2015 / 4
 
Kellett egy fejhallgató erősítő, de sokat nem akartam vacakolni vele. Fogtam egy pc-hangszórót, levettem róla a hangszóróit. és kivezettem egy 3.5ös jack-re (vagyis kettőre, mert párhuzamosítva van). Itt a lényeg hogy minél kevesebb munkával minél jobb eredményt érjek el, ugyanis két gyerek akar segíteni bármit is csinálok (darabja nincs három éves!)
(#) sargarigo hozzászólása Aug 30, 2015 / 2
 
A vége már nem fért rá. Az előlappal szenvedtem nagyon sokat, legalább hat példányban készült, mert mindig történt vele valami. Az eredmény az, hogy jó hangos, tiszta. Eltekintve attól hogy a trafó az bizony zúg. Nem csak a fülesben, de a doboz is remeg tőle. Erre számítottam, úgyhogy csere lesz kapcsolóüzemű tápra. Szerencsére nem hangos, úgyhogy megvárja a következő szabit
(#) Abukodonozo válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Pofás lett! Külön dicséretet érdemel az is, hogy a hibáidat sem szégyeled megosztani!
(#) joco63 hozzászólása Aug 30, 2015 / 4
 
Sziasztok.
A csöves fórumba már tettem fel képeket, de gondoltam ide is teszek. A projekt egy OS51-es végcsővel épített együtemű végfok, csöves egyenirányítással, egy régi rádió dobozába beépítve. Észrevételeket a befejezésére szívesen várok.
(#) enree válasza joco63 hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Szép munka, de szerintem sokat dobna rajta egy új előlap. Valami vékony anyagból csinálhatnál rá egy maszkot, amin csak a hangerő poti, a kivez jelző és a bekapcsoló gomb helyét vágod ki.
(#) joco63 válasza enree hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Köszi! Igen erre gondoltam én is. Vagy esetleg fából is jól nézne ki valami hasonló. A burkolás még nincs kész lehet a csöveket is védeni kellene valamivel.
(#) trickentrack hozzászólása Aug 30, 2015 /
 
Üdv!

Elkezdtem építeni egy tapskapcsolót, már kész lenne csak sajnos hiányzik néhány alkatrész.
Ötleteket észrevételeket szívesen fogadok! (Egy bontott mikrofont tettem bele az nem gond?)
(#) Buvarruha válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Idézet:
„Egy bontott mikrofont tettem bele az nem gond?”


Működik a mikrofon? Ha igen, akkor nem gond, ha nem működik, akkor gond.
(#) trickentrack válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Nem tudom hogy működik-e, hogyan tudom leellenőrizni?
(#) q765 válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Egyszerű. Ha működik, akkor jó.
(#) Buvarruha válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Rányomod a szkópot, beállítod 50mV/div-re és megkocogtatod.
(#) trickentrack válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Ha lenne szkópom, multiméteremen van mV azzal is megtudom?
(#) Buvarruha válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 30, 2015 / 1
 
Felteszem AC-t nem tud mérni ilyen alacsony tartományban a multimétered. Figyi dugd rá a PC mikrofonbemenetére.
(#) trickentrack válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 30, 2015 1 /
 
Majd próbálgatom, de már elég az OFF ból.
Következő: »»   1319 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem