Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   698 / 1676
(#) Tibi98 válasza Leadtek hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Ötletes! Billentyűzet-világításként fog szolgálni? Ha igen, akkor a nem vakít nagyon?
(#) Leadtek válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Az a fő feladata. Hát igen a vakítás... Lesz egy fél centis lapka a led fölött, hogy ne világítson a szemembe ha hátradőlök.
(#) Soltan1974 válasza Leadtek hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Ez nagyon praktikus tetszik esetleg a kapcsolási rajzát nem tennéd fel?
(#) Alkotó válasza Leadtek hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Miért kell a billentyűzetnek világítás? Az F és J betűk gombjain van egy kis dudor, ami elég jól kitapintható, ezért az alaptartást könnyű felvenni, az összes többi biilentyű meg onnan már automatikus.
(#) Krisz03 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Ezen a kérdésen már én is elgondolkodtam. Aki sokat fórumozik, csetel, annak már rögzülhetett volna, hogy melyik betű hol van. A másik meg: a tök sötét szobában szerintem elég rossz a fényes monitort nézni. Én a lámpát mindig a monitor felé irányítom, persze úgy, hogy ne tükröződjön.
(#) zolika60 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Azért van olyan is, hogy több fajta gépet használ az ember fia. Meg nem egész nap a gép előtt ül. Nem keveset használom én sem a technikát, de nekem is kell látnom a billentyűket.
(#) slogan válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Megnézném én is tök sötét szobában (monitor sem világít) ,ki mennyit bakizik pusztán a tapintás és "alaptartás" igénybevételével.
(#) zolika60 válasza slogan hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Azért sokan tudnak vakon is gépeli. De ezért még van a kinek kell világítás is.
(#) Action2K válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Én 26 éve nyomkodom a számítógép billentyűzetét. Kezdetekben még nem is volt egér. Jó pár kiosztás megfordult a kezem alatt. Mégsem tudok vakon gépelni. Viszont, volna egy ötletem. Bővebben: Link
(#) zolee1209 hozzászólása Feb 10, 2011 /
 
Szép estét mindenkinek!
Ez lenne a mai délután termése... Egy Siemens S65-ös LCD-hez készült (kis túlzással ) "demo board". Csak a szintillesztő-osztókat, illetve a tápfeszültség csökkentő diódákat tettem rá, semmi extra. Na meg persze a kijelző. A túloldalon tüskesor lenne látható, ha lefényképeztem volna.
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Honnan a fenéből szerzel ilyen kijelzőket??
Szép munka, grat!
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Köszönöm!
Onnan biztosan nem... Ezt momentán vateráról szereztem 900 forintért postával együtt.
(#) zenetom válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Meguntad a nokia kijelzőket?
Egyébként szuper lett!
Ha majd touch panelnál tartasz, szólj!!
(#) zolee1209 válasza zenetom hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Van 240x160-as táccsos monokróm kijelzőm is... :beka3: Csak ahhoz elfelejtettem venni csatlakozót. Az, ha jól emlékszem 1800Ft volt.
Neked is köszi egyébként! Nem untam meg a Nokia kijelzőket, csupán váltottam. Sajnos nem találtam olcsón olyan Nokia kijelzőt, melynek nagyobb a felbontása, mint a 3510i-é, illetve beépített háttérvilágítású. Sajnos a 3510i olcsósága ellenére nehezen beépíthető esztétikusan, így nem igazán alkalmazható.
(#) zolika60 válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Szép munka.No de mire használod?
(#) zenetom válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Sose érlek utol
(#) zolee1209 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Köszönöm!
Hogy mire fogom használni, még nem tudom... Tervben van egy egyszerű videolejátszó, persze csak képet fog tudni mutatni, és azt is durván 25FPS-el, ami nem nagy valami. Lehet, hogy készítek ezzel egy zenelejátszót, amihez ez lesz a kijelző. Vagy átírom erre a kijelzőre a panelmérőmet, ami eddig a 3510i kijelzőre készült. De már kaputelefonon is gondolkodtam. Lényegében sokmindenre fel tudnám használni, de tanulási céllal indulok minden ilyen kütyünél.
(#) zolee1209 válasza zenetom hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Bármikor utolérhetsz, ne csüggedj! Van, amiben Te jársz előrébb!
(#) vicsys válasza zenetom hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Miért kergeted?
Zolee!
Képet kérünk, ha már világít is és kiírtál rá valamit!
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Rendben Viktor! Küldj valami képet, ami nem a Microchippel kapcsolatos, és kiteszem rá!
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Okés!
(i'm lovin' it!)

logo.jpg
    
(#) Tomi20 hozzászólása Feb 10, 2011 /
 
Sziasztok.

Én építettem egy fényorgonát, ami először olcsó) dolognak indult. Aztán a fő buktató az izzók hőjétől megszabadulni, de végül sikerült. A kacsolás BSS-ről való, a paneltervet csongore fórumtársunk készítette, amit kicsit átdolgoztam. Kapott egy külön kezelőszervekkel felvértezett dobozt, ami kétoldalas panelból készült. a potik: hangerő, mély, közép, magas, felettük egy azon a színen világító led, afelett pedig az aktuális (pont világító) csatorna látható a könnyebb beállítás végett.
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
További képek. Az izzók 50W-os GU-10-es tükrös izzók.
(#) beeerka válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Üdv!

Köszi!
Igen, ez egy A-osztályú fejhallgató erősítő, itt az oldalon találtam a kapcsolást.
(#) Alkotó válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Ez az izzó, véleményem szerint nagyon lassan izzik fel, és még ettől is lassabban hűl ki benne az izzószál.
Ezért fényorgonába távolról sem ideális. Léteznek szines "DISCO-LUX" lámpák, amik kimondottan arra vannak kihegyezve, hogy "azonnal villanjanak" pl. ilyenek
(#) Tomi20 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Ezek is elég gyorsak, azért lettek ezek az izzók, mert a dobozt szerettem volna elsődlegesen felhasználni, így ekkora lámpák nem fértek volna a dobozba. De ezek a GU-10-esek is 230V-osak. Van itthon 12V-os is, na az tényleg egy katasztrófa .
(#) Kicsa válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Szia!
Szép lett a fényorgona!
Látom sikerült szerezni színes fóliát,szerintem jobban jártál így!
Izzó helyett ledekben nem gondolkoztál esetleg?
Illetve egy videót nem tudnál mutatni róla esetleg?
(#) Tomi20 válasza Kicsa hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Szia

Köszi. Majd csinálok videót. Ledben nem gondolkoztam, mert ami elég nagy fényű lenne, az drága. Ez a megoldás csak ideiglenes, mert holnap lesz egy buli, a színes izzók pedig elvileg jövőhéten lesznek meg.
(#) David.zsombor válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Ha már az izókról beszélgetünk van kb 5w os gu 10-es 220v-os ledes lámpa is lehet h az lenne a legjobb az nem is melegszik.
(#) Doncso válasza David.zsombor hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
És gyorsabb is.
Következő: »»   698 / 1676
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem