Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   534 / 840
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Ja várjunk, lehet te erre (például erre) az áramútra gondoltál?
Na de ha nincs vezérlés, mondjuk mert letekertük a feszpotit és terheletlen a kimenet akkor a primer oldal lekapcsol és ez az áram út nem él csak az előző rajzom szerinti. Sőt nem is kell lekapcsolnia a vezérlésnek, elég csak ha lezárnak az egyenirányító diódák.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013

áram2.png
    
(#) Lac364 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Ha jól látom a primer feszültség itt az egyenirányitott hálózati veszültség.Javits ki ha tévedek. Igy primer áram Kb max 2 Amper lehet . Terhelt kimenetnél táp bekapcsolásakor lehetne több ,de akkor lép közbe a T103 áramszabályzó gondolom.
(#) Lac364 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Igen.Ez az áram út Kb 230mA , amit a söt nem mér.Miért is mérné...
Na igen most látom az elsőképet mit jelőltél igy már kicsit érdekes hogy
a sönt mit is mér valójában
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 30, 2013 / 1
 
Egy fontos kiegészítés, ami nélkül veszélyes a dolog -tapasztalatból mondom-. Legcélszerűbb ha egyáltalán nem kotorászunk veszélyes helyeken, de ezt tudva sem árt minél biztonságosabbá tenni az érinthető részeket, főleg ott, ahol eleve tudjuk, hogy babrálni akarunk.
Ezt most utólag oldottam meg, és javaslom mindenkinek, akár ebben a konstrukcióban, akár más készülékek hasonló kapcsolóinál.
A "burkolat" egy sima műanyag csőből van, amit bármilyen villamos boltban lehet kapni, 30mm-es a furata, és kb. 1mm a falvastagsága. Kell egy célméretre készített fabetét, amire a cső ráhúzható ha megmelegítjük. Ha eltaláljuk a betét méretét (21,5x29,5mm), akkor pontosan, és szorosan fog illeszkedni a kapcsolóra.
Az első két képen a veszélyforrás látható, az utolsón pedig az eltakart állapot.
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 30, 2013 / 2
 
A zsugorcsövön nem gondolkodtál ? Van mindenféle méretben , olcsó és ha a ragadós változatot veszed kicsit hosszabbra hagyva a vezeték mellet összenyomod egy teljesen zárt műanyag házat kapsz ami ráadásul a kapcsolóra és a kábelra is ráragad ...
(#) BarnaPili válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Az se rossz,csak,ha bontani akarod,akkor elég nyűgös a dolog.
(#) Alkotó válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 30, 2013 / 2
 
Nem gondolkoztam máson. Miután megrázattam magam, ez jutott elsőre eszembe, pont volt ilyen csövem, pont jó volt a mérete, és várakozáson felül jól lett.
Természetesen más megoldások is szóba jöhetnek, mint pl. a javaslatod szerinti zsugorcső is, de nekem ebből nincs ilyen nagy méretű, és ha esetleg bontani kell, akkor azt nehéz sérülésmentesen megoldani.

Nem is a megoldás módja a lényeg, hanem hogy legyen valamilyen megoldás, amire egy jó alternatíva lehet az Én ötletem szerinti "védőburok".
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Hát igen ! "mindig az első ötlet a legjobb" De hamár védelem , én azért hőlégfúvóval melegítve összébb nyomnám a végét hogy semmi ne férhessen bele a vezeték mellett..
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 30, 2013 / 1
 
Erre találták ki a zsugorcsövet:
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013

DSCF9972.JPG
    
(#) Gabó válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 30, 2013 / 1
 
Ehhez zsugorcső se kell
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) Attila86 válasza Gabó hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Ja tényleg ez meg a másik! Sőt, lehet ezzel a kis szigetelő akármicsodával együtt is kapni sarut. Például: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) Gabó válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Ez a saru így kapható, ahogy a képen. A tövénél roppantó fogóval összeroppantod, és kész. Vagy még van a gumi szigetelő a sarukra. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
De ha ezek közül egyik sincs a fiókban akkor tesz jó szolgálatot a pvc cső.....
(#) Gabó válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Szigetelőszallag?!
(#) kaqkk válasza Gabó hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
És ha az sincs ? Vagy csak nem teszik ?Félreértés ne essék, nem én találtam ki. Ezt alkotóval beszéljtek meg ... Nekem közöm nincs a dologhoz ......
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 30, 2013 / 1
 
A kapcsolóm csavaros (nem csúszósarus), ezért nálam marad a külső takarás, de aki másmilyet akar, az előtt nyitott minden egyéb lehetőség is.
Javaslom, zárjuk le az offolást.
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Alkotó mester feltett ide egy AMATŐR de tökéletes megoldást egy problémára , erre mindenki nekiáll és javasolja a jobbnál jobb GYÁRI megoldást MIÉRT???? Ha a fiókban éppen nincs egy 5-8000Ft os krimpelőfogóm vagy éppen elfelejtettem venni zsugorcsövet ebben a méretben , nagyon jó szolgálatot tehet az ötlete ...
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) Attila86 hozzászólása Dec 30, 2013 / 2
 
Srácok nagyon jó dokumentumokat küldtök nekem, lassan már nem győzöm megköszönni őket!
Megint kaptam pár tápegységes könyvet, rögtön az első elején találtam egy összefoglalót arról hogy hogyan lehet jellemezni a tápegységeket:
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) Ge Lee válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Szívesen.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013
(#) pjg válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Köszi.
(#) Gabó hozzászólása Jan 1, 2014 /
 
Megépítettem Attila86 SMPSII tápot Attilától vett nyákra, de valami nem jó vele. A kimeneten csak max 2,5Vot tudok mérni, az is folyamatosan esik. Ha letekerem a fesz állító potit, akkor ameddig el nem éri a beállított értéket tartja, de utána csökken úgy is.

Alkatrészeket átnéztem, (ic lábak és amik még szorosan egymás mellett vannak, forrasztási hibát nem találtam ).

Miket mérjek rajta, hogy szűkítsem a hibát?
(#) Attila86 válasza Gabó hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Megpróbálok segíteni egy kicsit de sajnos nem sok kapacitásom van ilyesmire még pár hónapig:
Segédtápok megvannak? Főtáp megvan? Mennyik? Az 555 kap tápot? Mennyit? A műveleti erősítők kapnak tápot? Mennyit? Referenciák megvannak? Mennyik? A fesz vagy az áramszabályozó OPA az aktív? Az elő és a főszabályozó közt (C30) mekkora a feszültség? Ha a potmétereket tekergeted, a feszkövető OPA-k kimenetein változik a feszültség? Szkópod van? Ha igen, mit látsz az 555 kimenetén?
Hirtelen ennyi jutott eszembe amin el lehet indulni.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
(#) Gabó válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 1, 2014 / 1
 
Neki állok méregetni, és megírom a részleteket.
(#) ic20 hozzászólása Jan 1, 2014 /
 
Sziasztok, meg építettem Alkotó 2.6 labortáppját, de nem működik , led egy fojtábba halványan világit csak, hiábba csavarom a potikat semmise történik . A zöld barna vezeték a nyákon alul átkötés lenne mert az ép teszt előtt vettem észre hogy ki maradt és azt is elenőriztem nem ér semmihez, semmi forszemek között és nyákon sincs zárlat ami miatt nem müködne. Segítséget előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
(#) Ghoost válasza ic20 hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
szia!

Csak egy halvany kerdes.
Milyen betapot kap az a labortap?
-nem latom a greatz hidat-
(#) pjg válasza ic20 hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
A tranzisztorok jól elvannak szigetelve a hűtőtől? (alu lemez)
(#) ic20 válasza Ghoost hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Másik labortápomról índitottam el 20V Dc-vel és 0,5A-ral, de utána nőveltem.
(#) dB_Thunder válasza ic20 hozzászólására (») Jan 1, 2014 / 2
 
Hát azzal bizony nem fog menni!
Mindenképp AC kell meg a graetz a helyére!
(#) Ghoost válasza ic20 hozzászólására (») Jan 1, 2014 / 1
 
Oke. es az IC 11laban meg van a -5VDC?
-nem hiszem-
(#) ic20 válasza pjg hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
A nagy 3055-az nincs szigetelve Bd244-az sincs csak hővezető pasztavan alu és köztük.
Következő: »»   534 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem