Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED rákötése 230V-ra
 
Témaindító: Laci4, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   67 / 83
(#) Gafly válasza linx hozzászólására (») Dec 18, 2015 / 1
 
Méretét tekintve nagynak, értékét tekintve kicsinek...
Bekapcsolási áramlökést hivatott korlátozni.
(#) proli007 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
"a C2 elkó várható élettartama a legrövidebb" A mellékelt példa szerint a lámpa élettartama a legrövidebb..
(#) hobbyboby válasza kendre256 hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Bezony szoktak tenni - egy olyan 47- 100 ohm körüli értékben.
A rajzon a felső ágba (még a Graetz előttre)
(#) Sebi válasza linx hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Én inkább a LED-ek összfeszültségénél pár V-tal nagyobb zenert tennék velük párhuzamosan.
Pár V-tal nagyobb feszt elviselnek a LEDek és a sorban egy LED szakadásakor sem robban fel a kondi...
(#) gabilow hozzászólása Dec 27, 2015 /
 
Üdv Mindenkinek!
Szeretném kérdezni,hogy az ilyen
LED-ekkel van-e valakinek valamilyen tapasztalata. Villog, nem villog,mennyire melegedhet, stb.?
Van néhány nagyméretű ufo lámpám és azokba szeretném belerakni. Egyszerűnek tűnik nem kell hozzá driver közvetlen AC 230 rámehet. Mem tudom milyen IC-k lehetnek benne, de még egy komolyabb szűrőkondi sincs benne. Köszi
(#) kameleon2 válasza gabilow hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Ha Epistar ledek vannak benne - az eleve jó pont. Nálam a Cree levizsgázott csúnyán. Nem olyan drága, hogy egy próbát ne érne meg. Áramgenerátor van benne. Érintésvédelmileg kell nagyon vigyázni vele, mert IP0. 25W-nak már szépen illene világítania. Nekem kicsit nagynak tűnik, de ez nyilván feladatfüggő. Most én is elgondolkodtam, mert nekem is van pár UFO lámpám.... Igaz abba soknak tűnik 25W, mert most 8W-os LED-ek vannak benne és bőven eleget világít. Maximum filamentre kellene cserélni a sugárzási szög miatt.
(#) whalaky válasza linx hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Ajánlom a figyelmedbe skori weblapját.
Ott minden alkatrész funkcióját alaposan kiveséz, és még a számításokhoz is ad segítséget.
Ha jól emlékszem valami hasonló primitív de működőképes kapcsolásból indul ki és nagyon alaposan taglalja a hibáit es a jobbítási lehetőségeket (hatásfok, villogás stb)
Szerintem ott minden kérdésedre kapsz válasz, csak arra nem hogy megéri e, mert ezt neked kell eldöntened.
[b][/b]
(#) whalaky válasza whalaky hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Itt a link az oldalhoz.
(#) gabilow válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Üdv!
Köszi, a filament "körték" állítólag nagyon gyengén világítanak.
(#) kameleon2 válasza gabilow hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Akkor szeretném megismerni azt aki állítja. Nekem ugyanis nagyon jó fényt adott a filament. A legjobbat a ledes fényforrások közül az izzó kiváltására - és ez saját tapasztalat. Gyakorlatilag COB foszfor előtétes szálak vannak benne. tökéletes a sugárzási szöge, a fényereje és még az izzóhoz is hasonlít amikor világít. Egyedül élettartam infóval nem szolgálhatok, mert még nem ment tönkre egy éve
(#) linx válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Nálam is már egy éve mennek filamen égők. 4-ből az egyik 3 napot bírt, a többi azóta is világít. Pár hét óta az egyik elkezdett zúgni. Ugyanúgy világít, de zavaró a zaj. A fényerő szerintem is jó.
(#) kameleon2 válasza linx hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Nem mindegy milyen beszerzés.
(#) csicsa70 hozzászólása Dec 30, 2015 /
 
Sziasztok

6 db-os 220 v-os LED lámpákból álló LED sort szeretnék majd vezérelni. A LED-ek védőföldje és nullája közös vezetéken van, 1-3 LED egy kapcsolóról (Arduino vezérlés relével), 4-6 LED egy másik kapcsolóról (Arduino másik relé) kapja a fázist.
A problémám az, hogy amikor az egyik LED hármas bekapcsol a másik LED hármas nagyon halványan világít. Gondolom a közös nulla miatt lehet, bár csak tipp. Valahogy ki lehet küszöbölni a szellem fényt? Ha csak a fázist kapják a LED-k ,a nullát és védőföldet nem, akkor is halványan világítanak.
Köszi
(#) kaqkk válasza csicsa70 hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Használj 2 áramkörös reléket és a ledeknek mindkét tápágát szakítsd, vagy a ledek fázis-nulla ágait kösd össze egy egy 100k-s ellenállással ami ezt a "kóboráramot" söntöli .
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2015
(#) szikorapéter hozzászólása Jan 10, 2016 /
 
Üdv. Olyan kérdésem volna hogy ezt a kapcsolást szeretném megépíteni ,nagy fényerejű fehér ledekkel. A jelenlegi felállásban működik a dolog tartósan,vagy módosítást igényel? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) kameleon2 válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
A power ledek nagyobb árammal mennek és 3 V fölött nyitnak ki rendesen. Szerintem újra kell számolgatni adatlap alapján. Sőt én le is szimulálnám előtte.
(#) szikorapéter válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Nem power led hanem sima nyákba ültethető,de nagy fényerejű fehér led. Csak nem tudom hogy ahhoz módosítani kéne-e a kapcsolást.
(#) kameleon2 válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Adatlap mindenképpen kell a ledről.
(#) szikorapéter válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
If: 25 mA
Vf: 3,2 V / 20mA
Vr: 30 µA (5V)
Pd: 90 mW
Imax: 100 mA
Top: -40 .. +85 °C
Tstor: -40 .. +100 °C

Hestore-os ledekről van szó,tehát az adatai ismertek.
(#) kameleon2 válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Összesen ez a 4 led lenne? Ez melyik led?
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2016
(#) szikorapéter válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Igen,összesen csak 4 ledet szeretnék ebből a típusból bekötni.
(#) kameleon2 válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Leszimulálom, aztán rágódhatunk rajta.
(#) szikorapéter válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Rendben,ezt a kapcsolást ebben a témában találtam,csak kíváncsi vagyok hogy nekem is működik-e.
(#) kameleon2 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Szia! A jelenlegi szimulációban a nálam mért 238V-os hálózati feszültségen 16,4mA volt a maximum ami a ledeken átfolyt. Szerintem kicsit növelni kellene az áramot a nagyobb fény érdekében, mert ez alig pislákolna. Igaz nem robban fel, tehát megépíthető. A szimulátorban, ha 330nF-ot állítottam be, akkor felment 24,4mA fölé az áram. A ledeket azonban nem védi semmi a fordított polaritás ellen, márpedig 5V-nál többet nem nagyon szoktak szeretni. Most 2.83V-ot láttam 330nF-nál. 220nF-nál 2.79-et. Így elvileg bírhatják, de ha a kondi kiszárad - robbannak. Egy soros dióda lehet, hogy nem ártana mindkét polaritás körében.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2016
(#) nedudgi válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Én összekötném a LEDek közötti pontokat. Csak azért hogy nyugodtan alhassak .
(#) kendre256 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Több problémát is látok...
Valóban lehet nagyobb áramot átengedni a LED-eken, ehhez jó lehet a 330 nF-os kondenzátor. Ilyen érték, ekkora feszültségre, váltakozó áramra polisztirol szokott lenni, az pedig nem szárad ki. A kapacitása esetleg lecsökkenhetne egyéb okból, de akkor csak halványabban világítanának a LED-ek, de nem robbannának fel. A LED-ek "egymást védik" a fordított polaritás ellen, a két soros LED-en záróirányban a másik két LED nyitóirányú feszültségeinek összege lehet. A LED-ek nem akkor robbannának fel, ha "kiszáradna" a kondenzátor, hanem akkor, ha az egyik LED megszakadna. Ebben az esetben viszont valószínűleg a soros dióda sem védené meg őket. A soros dióda csak akkor védene, ha a LED-ek záróirányú szivárgó árama sokszorosa lenne a dióda záróirányú szivárgó áramánál. Diódák soros kapcsolásakor záróirányú igénybevételnél a diódákon kialakuló feszültség fordítottan arányos a diódák szivárgó áramával. Ezért szoktak nagyfeszültség egyenirányításakor a sorba kapcsolt diódákkal diódánként párhuzamosan több száz kiloohmos ellenállásokat kötni.
A soros 1 kOhm a körben túl nagy értékű, 20W melegíti állandóan.
(#) kendre256 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Ez jó ötlet, így záróirányban is csak a nyitófeszültség nagyságú feszültség lehet a diódákon.
(#) proli007 válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Az a 20W jelenleg csak fél Watt..
(#) szikorapéter válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Akkor lehet jobban járnék egy pici nyáktrafóval,és egy stabilizálással? Akkor kiküszöbölném a ledek "felrobbanásának" veszélyét.
(#) kameleon2 válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Nem tudom hogy jött ki neked a 20W, mer 0,5-0,6W körül mutatja a szimulátorom.
Következő: »»   67 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem