Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Meteorológiai műholdvevő (137Mhz)
 
Témaindító: banday, idő: Nov 28, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   44 / 97
(#) vilmosd válasza gtk hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Hali
Hasznalj linearis optot. Nagy a zavarelnyomasa, es biztos nem visz at semmi zajt. Van a Vishay-nak is.
Udv Vili
(#) gtk hozzászólása Júl 30, 2010 /
 
Nagyfrekis szures ferrittel, kicsatolas trafoval, igy sem jobb.
noaa17_chB
(A laptop tapkabel is zavar rendesen...)
(#) szendi001 válasza gtk hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Itt lehet a kutya elasva, akksirol mit csinal?
(#) gtk válasza szendi001 hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Ha ugy erted hogy a PC aksirol: Akksirol is zavarja, de nem ennyire. Ha megfelelo jel van akkor nincs gond, de ha gyengul a vetel, kemenyen bezavar a laptop, ezt forgatassal, kez/labbal torteno arnyekolassal lehet fekezni)
(#) szendi001 válasza gtk hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Azon gondolkodtam, hogy probald meg elemrol jaratni a radiot. Esetleg erdemes az egesz konstrukciora ratenni egy foldelt konyal edenyt, megnezni, hogy jobb-e.
(#) kadarist válasza gtk hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Talán mégis az antennán megy be a zavar. Esetleg árnyékold le a számítógépet egy Faraday-kalitkával.
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Érdekes eset. A laptopoknak teljesíteniük kell az IEC zavarvédelmi előírásait, az FCC -t is, tele is vannak árnyékoló lemezekkel. Nem lenne szabad zavarnia.
Esetleg a kapcsitáp, de ez akkus üzemnél nem játszik.
Mindenesetre nem ártana a teljes vevőt árnyékolni, és az antennát minél messzebbre vinni a laptoptól. A leválasztó trafót megterhelni egy 10 - 100 nF kondival.
(#) gtk válasza kadarist hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Vegulis lehetseges, mert az antenna legvonalban 15m-en belul van mindenkepp. (sacc..ez lehet 10m-en belul is)
(#) gtk hozzászólása Aug 3, 2010 /
 
Sziasztok ! Alakul a dobozolas, csak egy elolap es egy hatlap kell majd.Bővebben: Link
(#) gtk hozzászólása Aug 4, 2010 /
 
HRPT vetelre muhold kovetes nelkul nehany percig van esely?
(#) kadarist válasza gtk hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Tíz másodperc kábé.
(#) pucuka válasza gtk hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Az RF részre hajtogathatnál egy gyönyörűséges tetőt, oldalfalakkal, ugyanabból a lemezből, amiből az oldalfal van. Két lyukat a trimmerek fölé, és a nyák leszorító csavarokkal rögzíthetnéd.
(#) gtk válasza kadarist hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Hat akkor mostanaban nem lesz HRPT vetel. (Gondoltam a korabban csatolt konvertert megepitenem LMX PLL-el.)
(#) gtk válasza pucuka hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
En is gontoltam erre. De kerdes, hogy van-e ertelme?
Amugy az oldalfalaknal szerencsem volt, mert az a lemez arra a szellessegre gyarilag le volt szabva
(#) pucuka válasza gtk hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Zavarügyben biztos.
(#) gtk hozzászólása Aug 4, 2010 /
 
Hat legyen,..Vasba faragtam a nagyfrekis reszet
Bővebben: Link :smoke:
(#) pucuka válasza gtk hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Jól mutat. Változás érzékelhető-e?
(#) gtk válasza pucuka hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Meg nem probaltam ki (vetel). (...hogy el lehet tolteni ezzel a mechanikaval az idot...)
(#) Kera_Will válasza gtk hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Bocsi ha bele vau ... de átvezető kondiról hallotál már?

Azt hiszem emlegettem már itt .

Akkor az 2 koaxnak nem kell átfúrni a nagy lyukat se a ház tetején.
Elég lett volna az oldal falon lévő 2 kis lyuk fúrása.

Abba beleforrasztani a kodikat és meleg pontokra koax meleg ere ház oldalára a harisnya .

Ha mást nem akkor átvezető gyöngyöt rakni.

Pl.: régi olajkondik kitermelt érintkezőit felhasználva.

De jobb esetben minden panelre és panelről menő vezetéket átvezető kondikkal gyöngyökkel meg csinálni.
Ekkor teljesen körbe zárhatnád a rendszert "konzerves dobozzá" alakítva.

Alkatrész elérhetőség ... régi rf dobozok bányászása vagy vásárlás.
(#) pucuka válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Összesen két koax megy keresztül a dobozon. Az egyik, a VCO szabályzójele, mondjuk ezt lehetne átvezető kondin keresztül átvinni az árnyékoláson. A másik a VCO kicsatolt jele a PLL számára. Ennek az átvezetéséhez se az átvezetőkondi, sem az üveggyöngy nem jó, miniatűr koax csatlakozó kellene, de ennek hiányában megfelel az "átbújtatott" koax is. A többi hozzávezetés a nyákon történik, ehhez nem kell semmi átvezető. Lehetett volna a két jelet kellemesebb elrendezés esetén a nyákon az árnyékoláson kívülre hozni, de nem így történt, és csak ezért új nyákot csinálni nem érdemes. A gtk megoldása meglehet nem szép, de praktikus, és megfelelő.
(#) gtk hozzászólása Aug 5, 2010 /
 
Sziasztok ! Semmi gond a vevovel zaj szempontjabol. A laptopban kemeny zavarvedelmi kontakthibak vannak.
Itt egy mai kep. Keson kapcsoltam be, vetel kozben hangoltam a vevot, es a laptop kontakthibait haritottam elBővebben: Link
(#) gtk hozzászólása Aug 6, 2010 /
 
Sziasztok ! Elkeszult a hatlap. Bővebben: Link A zavart sikerult vegre nagy mertekben csokkenteni a laptopon levo csavarok megszoritasaval. Most a NOAA19-rol jott ilyen kep: Bővebben: Link Egyel odebb a normal kep. (a VCO jel - es fesz gnd-je kozben a levegoben volt, nem tudom ez mennyire volt jo hatassal ra,.. majd kovetkezo vetelkor kiderul)
(#) Ferkógyerek válasza gtk hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Szia!
Szerintem jó lett, gratulálok!
Nekem nem szoktak ilyen stádiumig eljutni a készülékeim.
(#) kadarist válasza gtk hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Jól néz ki a vevő, és ami a legfőbb, hogy a vett kép is egészen jó.
(#) gtk válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Szia ! Koszi. Egy musorvevo valoszinu hogy nem jutna el a dobozolasi fazisba. A dobozolast meg megkovetelte a zavarerzekenyseg is. Meg egy elolap keszitese hatra van, csak vegyek feher NYAK lemezt, vagy 1.5mm alut.
(#) gtk válasza kadarist hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Szia ! Egy regebbi hozzaszolasoddal kapcsolatosan kerdeznek:
Idézet:
„Sajnos a Meteosat-ok analóg fax adása megszűnt, így az 1,6 GHz-es sávban csak HRPT-vételre számíthatunk (NOAA), és ott is csak műholdkövető antennarendszerrel.”
Tehat kovetes nelkul nincs lehetoseg nagyfelbontasu kepek vetelere ((nem elofizetos)) ?
Tovabba, meg erdekelne, hogy gyari fejet (antenna es kevero) lehet hasznalni, vagy muszaj epiteni? Ha lehet gyarit hasznalni, azok milyen frekire kevernek le?
(#) kadarist válasza gtk hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Szia!
Minden bizonnyal lehet gyári vevőket (konvertert) kapni HRPT-vételre. Ennek utána kellene nézni. Az a baj, hogy az 1,6GHz már a mikrohullámú tartományba esik, és ez az utánépítésnél okozhat problémát (pontos méretek betartása). Alternatív megoldásként szóba jöhet egy analóg műsorvevő műholdvevő felhasználása konverternek. Ezek működnek 1,6GHz-en LNB bemenetről, bár az érzékenységük nem túl nagy, ezért mindenképpen előerősítővel kell dolgozni. A digitális jelek feldolgozásához speciális hardver kell, ami szintén megépíthető.
A relatív nagy frekvencia és kis adóteljesítmény miatt nagy nyereségű antenna (kis nyílásszögű)kell, és ez magával hozza a követés szükségességét.
A HRPT-adás nem kódolt, szabadon vehető, a képek terjeszthetőek és továbbadhatók.
(#) gtk válasza kadarist hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Koszonom a valaszt. Ez egy (nagyon) hosszutavu projekt lenne. Egy analog musorvevo felhasznalasa sokat segitene. A dekodert megirnam FPGA-ra. A kovetes a legnagyobb problema. A NOAAkat egyaltalan nem jatszak at Geo holdakra ?
(#) kadarist válasza gtk hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Nem játsszák át sehová sem. Az csomó plusz pénzbe kerülne, és így az ingyenesség valószínűleg megszűnne. Ha friss európai műholdképeket szeretnél nézni, akkor látogass el ide.
(#) gtk hozzászólása Aug 7, 2010 /
 
Meg tudnatok mondani, hogy miert esik le a terkep a keprol?>>Ma, NOAA19 HVCT<< Tole jobbra a normal.
Következő: »»   44 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem